PDA

Zobacz pełną wersję : historie z zycia wziete



Krakers
16-10-2004, 09:44
jesli macie jakas ciekawa historie albo smieszna zwiazana z fotografia to sie podzielcie

satriani
16-10-2004, 09:59
Kiedyś, kiedy się jeszcze opłacało jechać do Chechów po piwo, pojechałem ze znajomymi z plecakiem na stelażu właśnie po to piwo, wracamy jesteśmy na jakims dworcu i tak dla jaj mówię kumplowi żeby nam cyknął fotkę jak siedzimy z tymi naszymi piwami.
Kumpel się oddalił a my pozujemy no i w tym momencie jeden plecak pier...... na ziemię, fota wyszła nieziemska, trzeba było widzieć to przerażenie w oczach wszystkich :lol:

Krakers
18-10-2004, 19:46
Ja kiedys na komunie poszedlem na prosbe kolegi ajakze naladowalem akumulatory do lampy i wtrakcie kiedy katechumeni podchodzili po chostje siadly mi akumulatory ale nie w lampie tylko w gripie a robilem minolta 7dynax , wymiana akumulatorow przebiegala w rekordowym czasie moj koles po przeciwnej stronie przytomny orjetujac sie ocochodzi dal rade fotografowac osoby ktorych ja nie zdolalem i takim cudem uratowal sytuacjie

filip71
18-10-2004, 20:37
Grip człowieka rozleniwia gdyż człowiek przestaje patrzyć na bateryjkę na wyświetlaczu - przekonałem się o tym niedawno.
Zamiast fotografować ważny dla mnie mecz (firmowy) to prawie pobiłem (w przenośni :-)) babcię w budce z hamburgerami aby dała mi trochę prądu.
W sumie wyszła kicha gdyż zamiast focić wdychałem lekko spalony dym z oleju do frytek - no ale przeżycie kulinarne było.

satriani
19-10-2004, 08:29
Pamiętam jak Pani z biologii (ok.50lat) w podstawówce ogłosiła akcję sadzenie drzewek, po tym że tak powiem czynie społecznym chciała nam wszystkim zrobić zjęcie kompaktem.
troche jednak nie była zorientowana w zawiłościach swiata fotografi i aparat chwyciła odwrotnie przystawiajac flesza do oka, efekty były dramatyczno-komiczne.

Krakers
20-10-2004, 16:09
cha cha niezle:)

Jurek Plieth
20-10-2004, 16:25
... i aparat chwyciła odwrotnie przystawiajac flesza do oka, ...
Zgaduję - blondynka? :twisted:

satriani
21-10-2004, 14:03
dziwne, ale brunetka

santiblue
21-10-2004, 14:43
dziwne, ale brunetka

Sztuczna inteligencja ;)

p13ka
21-10-2004, 15:02
Robiliśmy niedawno w grupie foty lądującym samolotom na Okęciu, za terminalem cargo i oczywiście za ogrodzeniem. Zero tabliczek zakazujących fotografowania. No to sobie spokojnie focimy i nagle podjeżdża ochrona lotniska (kręci się cały czas wokół płyty i pasów i wzdłuż ogrodzenia) i ochroniarz do nas:
- Panowie proszę stąd odjechać!
A my:
- Ale tu nie ma samochodu :wink: (gwoli wyjaśnienia, samochód został kawał wcześniej bo zero wjazdu na otwarte zachaszczone pole).
O.:
- Panowie proszę stąd odjechać!!!
My:
- Nie ma zakazu focenia!
O.:
- Dobrze ! - co bardzo wrogo rzekłwszy O. sięgnął po krótkofalówkę, coś tam popluł, rzucił nam jeszcze zabijające spojrzenie i powolutku odjechał z zamiarem odgonienia rowerzystów, którzy stali i patrzyli opodal na lądujące maszyny (widzieliśmy z daleka jak dyskutowali).
Za jakiś kwadrans podjechał radiowóz. Zatrzymał się koło naszego wozu. Wysiadł podoficer (nie rozpoznaję za bardzo tych ich nowych stopni ale miał dystynkcje sierżanta) z uczącą się młodą i do nas z pytaniem co my tu robimy. Kiedy wyjaśnilismy, że focimy, usłyszeliśmy, że była na nas skarga za wulgarne odnoszenie się do ochrony lotniska !!! Potem dowodziki, spisanie peselków i znowu plucie w krótkofalówkę. Wreszcie glina zgodził się, że ochroniarz nie miał prawa nas przeganiać i żeby się nie dziwić bo to teraz takie czasy. A nuż jestesmy jakimiś terrorystami? :o Obejrzał na lcd nasze foty i na koniec walnął:
- Muszę dla was panowie wystąpić o jakieś licencje na focenie.
LICENCJE na focenie w miejscu gdzie można focić bez przeszkód !!!!!!!!!!! :lol:
I wyjaśnił o co mu chodziło - miałby w ten sposób swoją siatkę informatorów-fotografów, którzy jakby widzieli coś dziwnego, podejrzanego, toby zaraz dawali cynk!

Uważajcie jak będzie focić w tamtych okolicach bo propozycja werbunku gotowa!

muflon
21-10-2004, 15:15
Robiliśmy niedawno w grupie foty lądującym samolotom na Okęciu, (..)
O, kolega spotter :-) Zapraszam do swoich galeryjek samolotowych ;-)

p13ka
21-10-2004, 15:41
Już je widziałem :) Super są te z panoramowaniem. Wyobrażam sobie, że niezłej trzeba mieć wprawy aby takie foty cyknąć! Bardzo mi się podobają! Gratuluję i zazdroszczę obiektów i imprezy. :)

Vitez
22-10-2004, 02:52
Wyobrażam sobie, że niezłej trzeba mieć wprawy aby takie foty cyknąć!

Dluga lufa (taka masz), dobry tryb Servo (taki tez masz) i jakies min 10 odwiedzin pokazow samolotowych jako praktyki 8)

muflon
22-10-2004, 07:59
Wyobrażam sobie, że niezłej trzeba mieć wprawy aby takie foty cyknąć!
Dluga lufa (taka masz), dobry tryb Servo (taki tez masz) i jakies min 10 odwiedzin pokazow samolotowych jako praktyki 8)
Eee tam zaraz 10 :) To byl moj raptem trzeci wiekszy :)
A co do lufy i servo to prawda, jednak tutaj najwazniejszy byl stabilizator Mode2 - ten zestaw praktycznie sam produkuje takie zdjecia, ja tylko trzymalem spust ;-)

Krakers
22-10-2004, 08:00
no i powoli powracamy do temacika:)