PDA

Zobacz pełną wersję : Niestabilny AF w 20D



Bucho
31-05-2006, 22:25
Kupiłem niedawno 20D z kitem.
Po wykonaniu kilku testów okazalo sie ze aparat przeostrza do przodu.
Wylądował na Żytniej. Trzymali go tam wraz z obiektywem ponad tydzień.
Podobno go naprawili ale teraz wydaje mi się ze aparat nie doostrza. Robi takze zdjęcia w punkt. Ale myślę ze nie powinno tak być jesli chodzi o sprzęt wart tyle kasy. Przysłali mi z tamtąd jakiś wykres na którym napisali ze po regulacji z obiektywem testowym 1.8 85mm jest ok ( a przeciez wyslalem puszkę razem z kitem z którym mieli ją wyregulować, poza tym zadnego wpisu w gwarancji, zadnej pieczątki). Chyba wyślę im go jeszcze raz.
Co zrobić ze sprzętem którego nie będą mogli naprawić??? nie ma podstaw do wymiany bo brak jest adnotacji w gwarancji o powtarzających się naprawach tego samego elementu.

Jac
31-05-2006, 22:32
ale to nie byla naprawa tylko regulacja focusa, poszukaj na forum o FF/BF czyli front focus i back focus...

Raff
31-05-2006, 22:36
Stary, więcej luzu :) Kup dobre szkło, a potem będziesz marudził ;) Cudów od AF się nie spodziewaj nawet jak kupisz 5D.

jadeit
31-05-2006, 22:41
popieram Jac'a

zrób sobie, juz, ten test na BF/FF :) poszukaja na forum: szablon, metody wykonania ; i jazda :)

potem zdecyduj o walce ;)

pozdrawiam

David
01-06-2006, 00:05
Tytuł wątku powinien brzmieć: Niestabilny autofokus KITa, a nie 20D. Też miałem takie przygody. Zmieniłem szkła na lepsze i problem bf/ff znikł.

Bucho
01-06-2006, 22:30
Muszę jeszcze dodać że 20D niedoostrza też z tamronem 75 - 300 1:4-5,6 LD. Wiem że to nie jest górna półka, no ale nie wydaje mi się zeby winne temu były dwa obiektywy.

towersivy
02-06-2006, 13:08
To jest bardzo niska połka w dodatku to jest juz stare szkło wiec jaja moga sie pojawiac.

btw: co rozumiesz przez niedoostrza??

Pozdro.

Zigi
02-06-2006, 14:53
Nie piszę, iż w twoim przypadku tak jest ale większość problemów z AF to proplemy z użytkownikiem. Opisz dokładniej zaistniały problem. Napisz jakie robiłeś testy, ze statywem czy bez jaka przysłona z jakiej odległości itd.
Pozdrawiam
zigi

bundy
02-06-2006, 15:10
Testując AF pamiętaj też, że sensory focusa są większe niż ich ramki widoczne w wizjerze i może się zdarzyć przy ostrzeniu malutkich obiektów, że AF złapie kontrast w obszarze poza "ramką" a będzie on np. wypadał przed/poza obiektem zamierzonym. Ale to nie wada focusa, tylko raczej taka cecha szczególna, której trzeba mieć świadomość i nauczyć stosować w praktyce :-)

rzirzi
05-06-2006, 07:50
Kupiłem niedawno 20D z kitem.
Po wykonaniu kilku testów okazalo sie ze aparat przeostrza do przodu.

Pewnie, że by się chciało aby sprzęt za kilka kilo PLN działał jak napisano i inne jego zachowanie jest irytujące.

Bucho
05-06-2006, 10:29
Dokładnie tak. Wydając taką forsę chciałoby się mieć sprawny sprzęt.
Nie rozumiem jak Canon (poważna firma jak by nie było) mógł do czegoś takiego dopuścić. A to BF a to FF a z inny szklem to już chol....a wie co.
Jakoś kiedyś z manualną 300 nie musiałem się martwić o ostrość. Chyba panowie przesadzili z precyzją i teraz takie chocki klocki wychodzą.

Sprawdza się stare stwierdzenie że najbardziej niezawodne jęst to co jest proste i mało skomplikowane.

Pozdrawiam