PDA

Zobacz pełną wersję : Cyfrówki i upał



satriani
15-10-2004, 20:33
Przepraszam za tak przewrotny tytuł, tym bardziej że wcześniej pojawił się temat cyfrówki i mróz.
Czy zaobserwowaliście w swoich cyfrówkach szumy albo zakłócenia obrazu podczas długotrwałego focenia przy cały czas włączonym aparacie?
Mnie się to nigdy nie zdarzyło bo aparacik cyfrowy mam od końca lata i jednak często między fotami sam go wyłanczam, jednak słyszałem głosy że zbyt gorące warunki mogą niekorzystnie wpływać na fotki podczas ich wykonywania

Tomasz Golinski
15-10-2004, 20:37
nie zauważyłem. ale to o niczym nie świadczy ;) (no, chyba że o mojej spostrzegawczości).

Janusz Body
15-10-2004, 21:30
Przepraszam za tak przewrotny tytuł, tym bardziej że wcześniej pojawił się temat cyfrówki i mróz.
Czy zaobserwowaliście w swoich cyfrówkach szumy albo zakłócenia obrazu podczas długotrwałego focenia przy cały czas włączonym aparacie?...

Hihihi... brawo za tytuł ;-) Cyfrówki tak i to nawet bardzo - zwłaszcza te z CCD, CMOSy w DSLRach mniej ale tez. Tyle, ze szumy nie sa dokuczliwie wieksze ale za to liczba hotpixeli moze znacznie wzrosnac - tu zaleznosc od temperatury matrycy jest wyrazna. Na szczescie technika poszla do przodu i hot pixeli nie ma za duzo a na zdjeciu i tak ich nie widac (zwykle). No i to dlugotrwale focenie to musi byc kilkadziesiat zdjec "jedno po drugim". Trzy-cztery fotki z przerwami nie sa odczuwalne.

Janusz

satriani
16-10-2004, 09:47
dzięki za wyczerpujacą odpowiedż :wink:

Vitez
16-10-2004, 11:52
Total Czepliwy Offtop, sorry:
Dziwne ze Tomek tu nie zaczal wyjezdzac z fizyka i arytmetyka powstawania szumow i hot pixeli w goracym otoczeniu :roll:

Tomasz Golinski
16-10-2004, 11:57
Total Czepliwy Moderator. A wyjeżdzać nie ma z czym, bo nie ma do kogo.

Vitez
16-10-2004, 23:22
A wyjeżdzać nie ma z czym, bo nie ma do kogo.

Jutro cos wymysle by cie sprowokowac, dzisiaj jestem zbyt spiacy ;)

Tomasz Golinski
16-10-2004, 23:29
Okej, ale potem nie straszcie mnie kasowaniem postów ;) Ale jak chcesz, to podzielę się jedną myślą:
zastanawiam się, czy szumy się biorą tylko ze wzrostu średniej energii kinetycznej elektronu przy wzroście temperatury, czy wchodzą też inne czynniki. Np. zmiana rezystancji i pasm w półprzewodnikach? ;)

Vitez
17-10-2004, 02:48
Ale jak chcesz, to podzielę się jedną myślą:
zastanawiam się, czy szumy się biorą tylko ze wzrostu średniej energii kinetycznej elektronu przy wzroście temperatury, czy wchodzą też inne czynniki. Np. zmiana rezystancji i pasm w półprzewodnikach? ;)

Jak znajdziesz na to odpowiednie wzory to daj nam znac, chetnie poczytamy ;)