PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie znajdę w Ligtromie taki suwak do regulacji tone curve jak w DPP



canon5dClassic
11-11-2020, 20:31
Da się w LR zrobić taki wykres jak w DPP?
W DPP widzę cały wykres nie tylko wycinek jak w LR, I mam możliwość przesuwania na całej osi mam na mysli suwak co jest na zdjęciu oznaczony jako -6EV 5366

W zasadzie samo to przesuwanie by mi wystarczyło, pozwala podbić lekko i naturalnie kontrast w super łatwy sposób.

Bo te suwaki co są w LR na zdjęciu to inaczej działają i nawet nie wiadomo ile EV i ile można przesunać, a takie na czuja robienie to dziękuje

Wieslaw18
11-11-2020, 20:54
A w Lightroom to nie ma u góry histogramu? Jak potrzeba rozciągnąć histogram to można najechać myszką i z wciśniętym "alt" precyzyjnie ustawić odcięcia bieli i czerni. Niczego nie robisz "na czuja".

cohontes
11-11-2020, 21:59
Przecież w LR masz zarówno histogram, jak i krzywą tonalną, którą pokazujesz.
Plus nie wiem co więcej miałaby tutaj krzywa pokazać, jeśli po lewej jest po prostu czerń a po prawej kolor biały.

Wieslaw18
11-11-2020, 22:16
Jeszcze jedno, w Lr w okienku krzywych masz nie "jakiś wycinek" tylko histogram, ten sam co u góry, on jest wyższy jak górny histogram bo wepchnięty jest w kwadrat.

canon5dClassic
11-11-2020, 22:28
suwak co jest na zdjęciu na pozycji -6EV, te suwaki w lightroomie nie robią nic, spróbujcie je przesunąc, a spróbujcie przesunąć w DPP


co mam zrobić żeby uzykać efekt jak w DPP?
Efekt w DPP suwakiem: poczatek krzywej przesunięty o 1EV w prawo, środek przesunięty o 1EV w lewoo, a koniec przesuniety o 1EV w lewo. Dostaje idealny histogram z delikatnie naturalnie podbitymi kolorami zachowując wszystkie szczegóły.

Jest to idealny wstęp do ROZPOCZĘCIA modyfikacji na krzywej.
Czyli highlight, light, dark, shadow mają zostać na ZERO!

suwaki w lightromie przesuwają może o 0.5EV w skrajnych pozycjach, a w zasadzie to nic nie robią.
W wolnej chwili wrzuce jakieś zdjęcie żeby pokazać jak to działa w LR

Wieslaw18
11-11-2020, 22:38
Jeśli wolisz pracować na poziomach zamiast na krzywych to tylko Capture One.

canon5dClassic
11-11-2020, 22:44
Jeszcze jedno, w Lr w okienku krzywych masz nie "jakiś wycinek" tylko histogram, ten sam co u góry, on jest wyższy jak górny histogram bo wepchnięty jest w kwadrat.
przesuwam suwak w LR, histogram sie nie zmienia. Spróbuj zobaczysz


Jeśli wolisz pracować na poziomach zamiast na krzywych to tylko Capture One.

Najpierw potrzebuje ustawić lekko poziomy, a póżniej krzywe.

Wieslaw18
11-11-2020, 22:58
przesuwam suwak w LR, histogram sie nie zmienia. Spróbuj zobaczysz


U mnie histogram się zmienia, zarówno w opcji krzywych klasycznych jak i parametrycznych. Tzn. ten główny u góry się zmienia, nie ten w okienku krzywych.