PDA

Zobacz pełną wersję : Canon R z pocket wizardami nie działa



milciu-tl
01-11-2020, 19:05
Witam.Kilka lat temu kupiłem Canona mk II oraz Pocket wizardy tt1 oraz tt5 ,które pracowały z lampą 430 oraz 580 . Nie dawno kupiłem Canona R ale z nim wizardy nie działają-znaczy nie błyska lampa . Nie wiem czy to ważne ale nigdy nie wgrywałem żadnego nowego oprogramowania do wizardów .Czy ktoś podpowie co zrobić ?

gnd
01-11-2020, 19:39
Nie wiem, nie mam tych wyzwalaczy ale jak się da to może wgrać nowsze.

sebcio80
02-11-2020, 08:22
Niestety nie będą działać i nie będzie aktualizacji. Jedyna szansa że zaktualizują nowsza wersję Tt6.

Wtedy Tt6 na body i tt5 na lampy. Bo są ze sobą kompatybilne.

Niestety dwa lata po premierze i cisza. Ostatni firmware jest z 2017 roku. Chyba nie ma co czekać.

milciu-tl
03-11-2020, 13:59
Dziękuję za odpowiedz lecz może wypowiesz się jeszcze do tego-kilka tygodni temu przedzwoniłem do sklepu ,który ma w sprzedaży właśnie tt1 i tt5 i zapytałem czy będą działać z canonem R i sprzedawca powiedział ,że TAK . Więc sa jakieś inne -w czym tkwi różnica ?

sebcio80
03-11-2020, 14:18
Dziękuję za odpowiedz lecz może wypowiesz się jeszcze do tego-kilka tygodni temu przedzwoniłem do sklepu ,który ma w sprzedaży właśnie tt1 i tt5 i zapytałem czy będą działać z canonem R i sprzedawca powiedział ,że TAK . Więc sa jakieś inne -w czym tkwi różnica ?

Sprzedawca wprowadził Cię w błąd. TT5 I TT1 nie są. Aktualizowane od 6 lat chyba. Przykładowo nie działają już z 1Dx, 5D4, 6D2. Dla nich zrobiono nowsza wersję TT6. Pocketwizard twierdzi że musieli zrobić nowa wersję bo stara miała ograniczenia. Być może Tt6 działa z R. Mimo to na stronie Pocketwizard nie ma tego aparatu na liście kompatybilności.

Obecnie chyba zamiast bawić się w te systemy bardziej opłaca się kupić jakieś lampy RT. Chodźby jakieś chińczyki.

Do czego potrzebne Ci te Pocketwizardy?

milciu-tl
03-11-2020, 16:40
Dziękuję za odpowiedź.Do czego mi potrzebne ? mam dwie lampy a że było mnie stać to sobie kupiłem wizardy i tak sobie leżą . Więc jedna lampa do sprzedania lub kupno czegoś RT ? Jeżeli możesz to podpowiedz cos bo nie jestem w temacie .Jeszcze raz dziękuję .

sebcio80
03-11-2020, 17:56
Ja kupiłem pocketwizardy na samym początku. Muszę przyznać że zdarzyly zarobić na siebie. Ale to już przestarzały sprzęt. Na rynku jest wiele nawet chińskich lepszych rozwiązań. Chociaż trzeba zawsze sprawdzać kompatybilność.

Z lamp można pomyśleć o jinbei 600c-ttl
A do nich nadajnik Jinbei TR-Q7.

Ja sam używam obecnie dwóch lamp Jinbei HD601 właśnie z nadajnikiem TR-Q7.

marfot
03-11-2020, 19:06
Obecnie chyba zamiast bawić się w te systemy bardziej opłaca się kupić jakieś lampy RT. Chodźby jakieś chińczyki.


System RT jako natywny Canona wydaje się dość bezpieczny jeśli chodzi o kompatybilność. U mnie chińczyk YN-E3-RT działał z 5DII a teraz z M50 i R bez upgrade firmware.