PDA

Zobacz pełną wersję : Canon RP - pare pytań



sliwa240
31-10-2020, 15:34
Cześć wam, nasza mnie ostatnio chęć powrotu do zdjęć po rocznej przerwie i po paru tygodniach ustaliłem, że wezmę eos'a RP
Jednak mam parę pytań gdzie nie mogę jasno znaleźć odpowiedzi

1. Czy można zaprogramować któryś z przycisków, aby włączało/wyłączało Crop mode przy fotografowaniu

2. Czy robienie zdjęć w trybie crop mode traci na jakości zdjęcia?

(ad 1+2 chciałbym używać wyłącznie dwóch stałek 35+85 wtedy mając cropa mamy jednocześnie te 35+~50 i 85+~135 i to mi wystarczy, nie musiałbym tak rotować obiektywami)[podpatrzone u znajomego w A7 III on ma jednocześnie kolejne x1.5 elektrocznie]

3. Widziałem do RP grip - którego pewnie dokupię dla wygody, ale pewnie będzie blokował baterie i kartę i tu pytanie czy kablem można ładować baterie + operować danymi karty ?

4. obiektywy - powiedzmy, że mam budżet na nowe mocowanie, ale czy warto? Wstępnie myślałem o sigmie 35 1.4 art + 85 1.8 canona na starym bagnecie przez konwerter

5. Bateria,da radę wytrzymać chodź 500 zdjęć?

6. Może widzieliście jakąś fajna promocje lub wiecie czy coś sie szykuje i może warto poczekać pare dni? wiem,że w canon USA za 999dolarów jest z kitem 24-105


Bardzo dzięki za wszelkie odpowiedzi sugestię, miłego weekendu wam życzę !

Jacek
31-10-2020, 19:38
Ad. 6 - 999 usd to jest 3950 pln, kupuj jak masz okazję, bowiem w naszym kraju samo body RP kosztuje 4999, więc 1 tys drożej - bez obiektywu!!! A z Canon RF 24-105mm f/4L IS USM (Canon R) plus kolejne 4000-5000 więcej, czyli razem ok 9500, czasami uda się taniej.
Piszemy o nowym prosto ze sklepu, nie używanym, z drugiej ręki!!!

Ad. 5 - jeżeli podłączysz gripa z dwoma bateriami, to może uda się zrobić 500 zdjęć, na jednej nie ma szans, bez względu czy oryginał czy zamiennik.

Ad. 4 - używam obiektywów EF (starych) działają bez zarzutu, wręcz lepiej niż w lustrzance, nie wykazują błędów front focus, back focus.

Ad. 3 - grip nie blokuje baterii bowiem wkłada się go w miejsce baterii, więc żeby podłączyć gripa baterię trzeba wyjąć, kartę blokuje, to fakt, ale bez problemu da się zgrać zdjęcia za pomocą kabla lub wi-fi. Czyli bez wyjmowania karty, odłączania gripa.

Ad. 1 i 2 - z instrukcji wynika, że crop jest w sytuacji kiedy podepniesz obiektyw EF-S

Przemek_PC
31-10-2020, 20:41
Do ceny w USD dodaj transport, cło i VAT a zrobi się drożej niż w PL.

sliwa240
31-10-2020, 21:09
Do ceny w USD dodaj transport, cło i VAT a zrobi się drożej niż w PL.

https://shop.usa.canon.com/shop/en/catalog/eos-rp-rf24-105mm-f4-7-1-is-stm-lens-kit

999zestaw x 3,95dol = 3946,05zł
+ wysyłka 16dol = 63,2zł
VAT 23%
cło może go nie być wcale lub 3% liczmy wersje pesymistyczną 26%
3946 x 26% + 63,2zł = 5035,16zł

U nas najtaniej taki zestaw znalazłem za 5700 na ABfoto

jest ew. samo body za 4k w fotoshop.pl, ale nie znam sklepu, nie wiem czy pewny

--- Kolejny post ---


Ad. 6 - 999 usd to jest 3950 pln, kupuj jak masz okazję, bowiem w naszym kraju samo body RP kosztuje 4999, więc 1 tys drożej - bez obiektywu!!! A z Canon RF 24-105mm f/4L IS USM (Canon R) plus kolejne 4000-5000 więcej, czyli razem ok 9500, czasami uda się taniej.
Piszemy o nowym prosto ze sklepu, nie używanym, z drugiej ręki!!!

Ad. 5 - jeżeli podłączysz gripa z dwoma bateriami, to może uda się zrobić 500 zdjęć, na jednej nie ma szans, bez względu czy oryginał czy zamiennik.

Ad. 4 - używam obiektywów EF (starych) działają bez zarzutu, wręcz lepiej niż w lustrzance, nie wykazują błędów front focus, back focus.

Ad. 3 - grip nie blokuje baterii bowiem wkłada się go w miejsce baterii, więc żeby podłączyć gripa baterię trzeba wyjąć, kartę blokuje, to fakt, ale bez problemu da się zgrać zdjęcia za pomocą kabla lub wi-fi. Czyli bez wyjmowania karty, odłączania gripa.

Ad. 1 i 2 - z instrukcji wynika, że crop jest w sytuacji kiedy podepniesz obiektyw EF-S

Ad. 3 wtedy grip jest na takie same baterie czy inne?

Ad. 4 - super! pamiętam zabawy z mikrokalibracjami przy sigmach ART a one i tak swoje

dalej pozostają pytania 1 i 2 które nie ukrywam są dla mnie bardzo ważne, i w sumie jeśli tak nie będzie to raczej dołożę i zdecyduję się na a7III ( wziąłbym dawno, ale wole kolory canona)(jak się dobrzę policzy cashback i karty podarunkowe w medimarkt wychodzi w okolicy 6520zł samo body)

robertskc7
31-10-2020, 22:09
https://shop.usa.canon.com/shop/en/catalog/eos-rp-rf24-105mm-f4-7-1-is-stm-lens-kit

999zestaw x 3,95dol = 3946,05zł
+ wysyłka 16dol = 63,2zł
VAT 23%
cło może go nie być wcale lub 3% liczmy wersje pesymistyczną 26%
3946 x 26% + 63,2zł = 5035,16zł

U nas najtaniej taki zestaw znalazłem za 5700 na ABfoto

jest ew. samo body za 4k w fotoshop.pl, ale nie znam sklepu, nie wiem czy pewny

--- Kolejny post ---



Ad. 3 wtedy grip jest na takie same baterie czy inne?

Ad. 4 - super! pamiętam zabawy z mikrokalibracjami przy sigmach ART a one i tak swoje

dalej pozostają pytania 1 i 2 które nie ukrywam są dla mnie bardzo ważne, i w sumie jeśli tak nie będzie to raczej dołożę i zdecyduję się na a7III ( wziąłbym dawno, ale wole kolory canona)(jak się dobrzę policzy cashback i karty podarunkowe w medimarkt wychodzi w okolicy 6520zł samo body)

Canon rp w porównaniu do a7III to jest TRABANT przy Audi A6. Mniej więcej tyle dzieli te dwa aparaty. Nawet jak będzie opcja pkt 1.2 to raczej szałuuu nie będzie w cropie z tej matrycy. Ona jest bardzo słaba na konkurencji.
p.s w cyfrowe za 4999zł za rp

Jacek
31-10-2020, 22:35
Taki zestaw o którym piszesz w sklepie ABfoto kosztuje 9099 zł, a nie 5700 coś źle doczytałeś.
W tym sklepie samo body RP kosztuje 4999

Aparat Canon EOS RP + 24-105mm f/4L IS USM + adapter EF-EOS R // Pełnoklatkowy aparat najlepszy zakup EISA 2019-2020 // cena 9099
https://abfoto.pl/produkty/foto-i-video/bezlusterkowce/aparaty-bezlusterkowce-canon/aparat-canon-eos-rp-24-105-mm-f-4l-is-usm-adapter-ef-eos-r

robcio
31-10-2020, 22:50
Jacek

niestety chyba mylisz obiektywy autor pyta o zestaw RP + 24-105 USM czyli f4-7.1

Twój link to EOS RP + 24-105L stałe światło f4

tu również z ABFoto https://abfoto.pl/aparat-canon-eos-rp-24-105mm-f-4-7-1-is-stm-pelnoklatkowy-aparat-najlepszy-zakup-eisa-2019-2020 to o czym mówi autor postu.
sliwa240 jeśli różnica to 600-700 zł na takim zestawie to ja bym popytał czy nie dostaniesz jakiegoś rabatu w którymś polskim sklepie i jeśli uda się zniwelować jakąś część tej różnicy jaką tam liczycie to nie wiem czy nie wolałbym kupić w Polsce

Jacek
31-10-2020, 22:55
w pierwszym poście śliwa napisał tylko:

.....wiem,że w canon USA za 999dolarów jest z kitem 24-105.....

dopiero potem z następnych postów i linku z usa wynikło, że to inny obiektyw

a i tak podany przez ciebie link nie uwzględnia w cenie redukcji, czyli kolejne 500 pln

co da w sumie 6200 a nie 5700

W tym linku z usa też nie ma pierścienia redukcyjnego, dobrze byłoby gdyby pytający zrozumiał,
że za to płaci się dodatkowo.

Jacek
01-11-2020, 00:19
Ja za swój zestaw: EOS RP + 24-105mm f/4L IS USM + adapter EF-EOS R + SD64GB + SD32GB zapłaciłem 7800

Wiem, że w PORÓWNANIU to jest Trabant, i nie należy go równać do Audi A6, pomimo to nie chciałem innego np R.
Kiedyś dostałem za darmo zestaw body S alfa coś tam plus dwa obiektywy wszystko w pudle, oddałem bez otwierania.
Tak się składa, że fotografowanie ma mi sprawiać przyjemność nie tortury, więc koncern S omijam.
Robiłem kilkoma aparatami tej firmy, ale denerwowała mnie sama obsługa, więc poszły precz.
Byłem na trzydniowych warsztatach połączonych z prezentacją sprzętu firmy S, dawali body i obiektywy do wyboru do koloru.
Przez trzy dni można było bawić się tym, robić foty, pytać fachowców. Nie przełamało to mojego uprzedzenia do tej firmy, wręcz przeciwnie
pogłębiło, odrazę. Więc mam kastrata, Trabanta, jeżeli nic nie wybuchnie po nowym roku zamienię go na R6. Aktualnie mam 2750 zdjęć na liczniku.
Liczę że po nowym roku nie będzie więcej jak 4 max 5 tys, body bez śladów użytkowania, sprzedam, resztę zostawiam.
Nic Trabantowi nie zarzucam poza jedną rzeczą, guziki z tylca za blisko prawej krawędzi, trzymając body ciągle coś naciskam bez potrzeby.
A ogólnie jest cudny.
Jak zrobią R6 bez filmowania biorę w ciemno za każdą cenę.

Mohinder
01-11-2020, 02:13
Co prawda z RP nie miałem do czynienia ale posiadam R i nie znalazłem w nim mozliwości przypisania cropa do przycisku. Da się jednak dosyć szybko przełączyc tryb.
Nie wiem jak rozumiesz utratę jakości w owym trybie. Skoro używasz tego samego apratu, tego samego obiektywu, więc na jakości nie tracisz, ale tracisz piksele.
Myślę, że taka zabawa jest troche bez sensu bo skoro świadomie chcesz się pozbyć pikseli to lepiej sobie przytnij zdjęcie. Masz większe możliwości przycinając do cropa zdjęcie z całej matrycy niz przycinając już okrojone zdjęcie.
Ta funkcja moim zdanie jest bardzo dobra ale dla ludzi którzy przesiedli się apratu z matrycą APS-C na pełną klatkę RP lub R własnie i nie mając obiektywów EF lub RF mogą dalej bez problemu używac obiektywów EF-S z adapterem oczywiście.

Kolekcjoner
01-11-2020, 02:34
Jak zrobią R6 bez filmowania biorę w ciemno za każdą cenę.

Nie zrobią, filmowanie w tym korpusie/* to rzecz która podbija Canonowi sprzedaż nie ma szans żeby z tego zrezygnowali.
/* - dla mnie na przykład to jedyna rzecz dla której w ogóle bym rozważał zakup tego body ;)...

splice
01-11-2020, 08:27
https://foto-szop.pl/aparat-canon-eos-rp-body-polska-gwrancja-24-miesiace-p-42337.html?lexmark&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Tutaj masz nowego z polskiej dystrybucji za 3999,-
Sam ostatnio kupiłem Eosa R żeby wymienić wysłużone 6D, i jedyne do czego mogę się przyczepić to to że zrobiłem to tak późno ;) też myślałem o rp, ale w r masz fizyczna zasłonę matrycy przy wyłączonym aparacie - super sprawa, jeśli ma się kilka obiektywów, napewno matryca będzie dłużej czysta

candar
01-11-2020, 09:08
Wiem, że w PORÓWNANIU to jest Trabant, i nie należy go równać do Audi A6, pomimo to nie chciałem innego np R.

No własnie nie wiesz :roll: Trabantem 601 swego czasu zjeździłem bezawaryjnie całą Polskę. W Syrenkach , aby gdzieś dojechać trzeba było wozić ze sobą w bagażniku drugi silnik oraz przeguby, które błyskawicznie były do wymiany.



Kiedyś dostałem za darmo zestaw body S alfa coś tam plus dwa obiektywy wszystko w pudle, oddałem bez otwierania.
Z czystej ciekawości zapytam. Od bezdomnego dostałeś? Czyżby był to Pan Stanisław z Warszawy, który zaraz po tym zmarł? :confused:


Tak się składa, że fotografowanie ma mi sprawiać przyjemność nie tortury, więc koncern S omijam.
Robiłem kilkoma aparatami tej firmy, ale denerwowała mnie sama obsługa, więc poszły precz.
Byłem na trzydniowych warsztatach połączonych z prezentacją sprzętu firmy S, dawali body i obiektywy do wyboru do koloru.
Przez trzy dni można było bawić się tym, robić foty, pytać fachowców. Nie przełamało to mojego uprzedzenia do tej firmy, wręcz przeciwnie
pogłębiło, odrazę.

Reszty nie będę próbował nawet komentować :roll:

--- Kolejny post ---




Też myślałem o rp, ale w r masz fizyczna zasłonę matrycy przy wyłączonym aparacie - super sprawa, jeśli ma się kilka obiektywów, napewno matryca będzie dłużej czysta

To akurat nie jest takie oczywiste. W analogach mi się nigdy nie udało, ale widziałem zasłonki migawki , w które ktoś włożył nieostrożnie palucha zakładając klisze do aparatu. Tym bardziej w bezlustrach łatwiej to to zrobić , ba matryca jest tuż za bagnetem. Zdania użytkowników podzielone są 50/50 w kwestii zamkniętej rolety migawki w stanie spoczynku. Pyłki się wydmucha , matrycę po dotknięciu paluchem się wyczyści, ale kurtyna migawki po dotknięciu będzie wyłącznie do wymiany. Osobiście wolałbym mieć wybór, czy chcę zostawiać zamkniętą, czy też nie roletę migawki. A raczej bym nie chciał dotknąć lamelek migawki, gdzie szansa na to przy częstym zmienianiu szkieł znacznie wzrasta. https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/aparaty-fotograficzne/33459-nowy-firmware-sony-pozwoli-zamknac-migawke-podczas-wymiany-obiektywu Wystarczy pociecha w domu i 2 sekundy nieuwagi, aby uszkodzić lamelki migawki.Swego czasu zdarzało się czyszczenie kaseciaka z sałatki warzywnej wciśniętej do komory kasety ;)

Jacek
01-11-2020, 09:30
Candar odpowiadam - dostałem zestaw firmy S jako główną nagrodę w konkursie fotograficznym, twoja złośliwość - to kulą w płot.

Candar - odpowiadam, robiłem reportaż w Baranowie Sandomierskim aparatem firmy S w którym kartą pamięci były dyskietki, trzeba było mieć aparat oraz pudełko po butach dyskietek. Ty wówczas jeszcze miałeś pieluchę.

sliwa240
01-11-2020, 09:43
Co prawda z RP nie miałem do czynienia ale posiadam R i nie znalazłem w nim mozliwości przypisania cropa do przycisku. Da się jednak dosyć szybko przełączyc tryb.

Dzięki wielkie za odpowiedź!

https://foto-szop.pl/aparat-canon-eo...edium=referral


Tutaj masz nowego z polskiej dystrybucji za 3999,-
Sam ostatnio kupiłem Eosa R żeby wymienić wysłużone 6D, i jedyne do czego mogę się przyczepić to to że zrobiłem to tak późno też myślałem o rp, ale w r masz fizyczna zasłonę matrycy przy wyłączonym aparacie - super sprawa, jeśli ma się kilka obiektywów, napewno matryca będzie dłużej czysta

Ciekawa uwaga, tego też nigdzie nie wyczytałem, co prawda wole sobie ew. wyczyścić niż coś popsuć przez przypadek, ale warto wiedzieć.
Co do sklepu, jest sprawdzony? Czy jechać osobiście?


Co do porównań samochodowych, jeden woli starego wygodnego mercedesa na sprężynowych fotelach, inny jakiś sportowy wóz nadający się w większości na tor. Co komu na czym zależy, osobiście co mi leży nie leży miedzy RP a A7III


RP Plusy - KOLORY(najważniejszy czynnik), ergonomia, wychylany wyświetlacz 180, lepsza apka na telefon,
Minusy - 1 slot nakarte(najważnieszy minus), bateria, brak programowalnego crop mode, większe szumy w low light

A7III plusy - dobre względnie tanie obiektywy, możliwość sporego customowania, bateria, 2karty
minusy - KOLORY(nie chce aż tyle bawić się w post prod.) wyświetlacz tylko wychylany i jego funkcje dotykowe, gorsza apka na tel(nie idzie ostrzyć telefonem)

nie wymieniłem ani w jednym ani w drugim filowania - bo to dla mnie totalnie nie istotne

Cena, a w sumie różnica miedzy nimi to ok. 2k - czyli żadna mógłbym dołożyć ale ważniejsze plusy widzę w RP

BYŁ JESZCZE NA HORYZONCIE NIKON Z5 KTÓRY MAM WRAŻENIE ŁĄCZY TE DWA ŚWIATY 2 SLOTY, DOBRE KOLORY - ALE JEST PROBLEM Z OBIEKTYWAMI, A Z LUSTROWYMI PRZEZ ADAPTER NIE JEST TAK IDEALNIE JAK W CANONIE

candar
01-11-2020, 09:58
Candar odpowiadam - dostałem zestaw firmy S jako główną nagrodę w konkursie fotograficznym, twoja złośliwość - to kulą w płot.

Candar - odpowiadam, robiłem reportaż w Baranowie Sandomierskim aparatem firmy S w którym kartą pamięci były dyskietki, trzeba było mieć aparat oraz pudełko po butach dyskietek. Ty wówczas jeszcze miałeś pieluchę.

Nie zakładaj, że wszystkie osoby z Tobą dyskutujące to gówniarze. Trochę dyskietek i płyt CD-R/RW z Mavik, których używałem w pracy mi zostało.

BTW - niezmiennie nie potrafię zrozumieć konieczności opluwania innych systemów na CB. To jakaś trauma z dzieciństwa, własne niedowartościowanie, czy chęć poklasku :confused:

--- Kolejny post ---



RP Plusy - KOLORY(najważniejszy czynnik)
sliwa240 jeśli zależy Ci wyłącznie na "kolorach" z puszki i będziesz bazował wyłącznie na JPG-ach (z puszki) to kup dowolny korpus Fuji, serio.

W przypadku korzystania z RAW-ów pojęcie "kolory" traci sens , bo praktycznie identyczne kolory można uzyskać w postprodukcji z dowolnej puszki. Ze swojej strony polecam Capture One https://www.captureone.com/en/explore-features.

Poza tym, każdy aparat dowolnego producenta ma kilkanaście profili barwnych, które można skalibrować pod siebie ustawieniami w taki sposób , że zdjęcia nawet w JPG-ach będą wyglądały identycznie. Każdy producent ma przykładowo profil PORTRET, który ja modyfikuję wg własnych potrzeb i już na poziomie JPG mam idealny obrazek.

Patrzysz na wybór puszki za przeproszeniem, jak klienci wybierający ten telewizor, w którym obsługa zapętla filmy przyrodnicze, bo na nich ładnie pokazane są wszystkie barwy oraz ładne zwierzątka w tle.

robertskc7
01-11-2020, 10:09
Dzięki wielkie za odpowiedź!

https://foto-szop.pl/aparat-canon-eo...edium=referral



Ciekawa uwaga, tego też nigdzie nie wyczytałem, co prawda wole sobie ew. wyczyścić niż coś popsuć przez przypadek, ale warto wiedzieć.
Co do sklepu, jest sprawdzony? Czy jechać osobiście?


Co do porównań samochodowych, jeden woli starego wygodnego mercedesa na sprężynowych fotelach, inny jakiś sportowy wóz nadający się w większości na tor. Co komu na czym zależy, osobiście co mi leży nie leży miedzy RP a A7III


RP Plusy - KOLORY(najważniejszy czynnik), ergonomia, wychylany wyświetlacz 180, lepsza apka na telefon,
Minusy - 1 slot nakarte(najważnieszy minus), bateria, brak programowalnego crop mode, większe szumy w low light

A7III plusy - dobre względnie tanie obiektywy, możliwość sporego customowania, bateria, 2karty
minusy - KOLORY(nie chce aż tyle bawić się w post prod.) wyświetlacz tylko wychylany i jego funkcje dotykowe, gorsza apka na tel(nie idzie ostrzyć telefonem)

nie wymieniłem ani w jednym ani w drugim filowania - bo to dla mnie totalnie nie istotne

Cena, a w sumie różnica miedzy nimi to ok. 2k - czyli żadna mógłbym dołożyć ale ważniejsze plusy widzę w RP

BYŁ JESZCZE NA HORYZONCIE NIKON Z5 KTÓRY MAM WRAŻENIE ŁĄCZY TE DWA ŚWIATY 2 SLOTY, DOBRE KOLORY - ALE JEST PROBLEM Z OBIEKTYWAMI, A Z LUSTROWYMI PRZEZ ADAPTER NIE JEST TAK IDEALNIE JAK W CANONIE

W RP największą wadą jest jego matryca i bateria. Jeśli lubisz zdjęcia prosto z puszko to OK. Rp jak każdy canon ma spoko jpegi i "nieruszane" Rawy. Natomiast zapomnij o wyciąganiu Rawów z RP. Są płaskie i mają słaby DR. O tej matrycy było dużo i to jest poziom 5dIII z troszkę łagodniejszą strukturą szumu. Rka ma dużo lepszą matryce a a7III jeszcze lepszą. RP do cropowania się średnio nada zwłaszcza na trochę wyższych ISO. W obecnych czasach i konkurecnji matryca RP jest najgorsza z możliwych i dla tego nazwałem ją Trabantem - jako relikt przeszłości. Owszem da się robić zdjęcia( jeżdzić) ale w podobnej cenie można mieć fajniejszy obrazek( lepszy komfort jazdy)
100 razy bardziej bym wolał używanego eos R lub coś od konkurencji - jeśli nie masz szkieł Canona.

candar
01-11-2020, 10:15
W RP największą wadą jest jego matryca i bateria. Jeśli lubisz zdjęcia prosto z puszko to OK. Rp jak każdy canon ma spoko jpegi i "nieruszane" Rawy. Natomiast zapomnij o wyciąganiu Rawów z RP. Są płaskie i mają słaby DR. O tej matrycy było dużo i to jest poziom 5dIII z troszkę łagodniejszą strukturą szumu. Rka ma dużo lepszą matryce a a7III jeszcze lepszą. RP do cropowania się średnio nada zwłaszcza na trochę wyższych ISO. W obecnych czasach i konkurecnji matryca RP jest najgorsza z możliwych i dla tego nazwałem ją Trabantem - jako relikt przeszłości. Owszem da się robić zdjęcia( jeżdzić) ale w podobnej cenie można mieć fajniejszy obrazek( lepszy komfort jazdy)
100 razy bardziej bym wolał używanego eos R lub coś od konkurencji - jeśli nie masz szkieł Canona.

Idealne podsumowanie , bardzo rzeczowe i w punkt. Chciałbym więcej takich obiektywnych wypowiedzi widzieć na CB. Dziękuję.

sliwa240
01-11-2020, 10:24
Patrzysz na wybór puszki za przeproszeniem, jak klienci wybierający ten telewizor, w którym obsługa zapętla filmy przyrodnicze, bo na nich ładnie pokazane są wszystkie barwy oraz ładne zwierzątka w tle.

Może i tak jest, tak się składa, że kupowałem niedawno TV i obok siebie stał Oled i nie oled, wybrałem zwykły ze względu na to, że obraz był zbyt przesycony, ostry i dokładny. I tu jest podobnie mam wrażenie, że te obrazy z sonych są takie jak w porównaniu oled, a mi po prostu coś takiego nie leży(dlaczego? nie wiem.)

Co do profili przejrzałem pół youtuba - z rozwiązaniami "how to make canon colors on sony" i nikt nie osiągnął podobnego efektu najbliżej był płaty EOSHD, ale to nadal nie to. Nie zraziłem się, dalej szukałem usprawiedliwienia dla sony. Obejrzałem masę galerie sampli na dpreview i z puszek i po obiektywach, później kopałem w porfilach na insta fotografów w S. później to samo zrobiłem dla C i N i 90% bardziej leży mi C i N

Niekoniecznie z tymi JPGami - zdjęcia robiłem zawsze w rawach + JPG - i 80% i tak obrabiałem w LR. I też myślałem, że nie powinno być różnicy ale pobrałem darmowe sample RAWY z S. C. i N. i wynik taki jak wcześniej wole konkurentów S.

Może też napiszę, że głownie skupiałem się na zdjęciach portretowych w plenerze - gdzie przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna? I to jakby ukształtowało moje postrzeganie.



W RP największą wadą jest jego matryca i bateria. Jeśli lubisz zdjęcia prosto z puszko to OK. Rp jak każdy canon ma spoko jpegi i "nieruszane" Rawy. Natomiast zapomnij o wyciąganiu Rawów z RP. Są płaskie i mają słaby DR. O tej matrycy było dużo i to jest poziom 5dIII z troszkę łagodniejszą strukturą szumu. Rka ma dużo lepszą matryce a a7III jeszcze lepszą. RP do cropowania się średnio nada zwłaszcza na trochę wyższych ISO. W obecnych czasach i konkurecnji matryca RP jest najgorsza z możliwych i dla tego nazwałem ją Trabantem - jako relikt przeszłości. Owszem da się robić zdjęcia( jeżdzić) ale w podobnej cenie można mieć fajniejszy obrazek( lepszy komfort jazdy)
100 razy bardziej bym wolał używanego eos R lub coś od konkurencji - jeśli nie masz szkieł Canona.

Brzmi bardzo sensownie i logicznie! w skrócie co proponujesz R czy jaki inny model ?

Jacek
01-11-2020, 10:40
Ja nigdzie nie robiłem porównań aparatów firmy S do aparatów firmy C, który lepszy, nie mówiąc nawet o opluwaniu. Mnie osobiście wyroby firmy S nie leżą w dłoni, więc mogę być 100X lepsze, 100X tańsze, a i tak ich nie kupię.
Nie ubliżam i nie ośmieszam Candara, ( w przeciwieństwie) bo go po prostu nie znam, ale widzę, że dyskusja z nim to kopanie się z koniem.

Śliwa zanim kupisz RP proponuję, weź go do ręki, potrenuj obsługę. Może się okazać, że wszystko jest ok tylko body jakieś ciut małe, ja tak mam
ciągle przyciskam coś, czego nie powinienem.

candar
01-11-2020, 10:45
Może i tak jest, tak się składa, że kupowałem niedawno TV i obok siebie stał Oled i nie oled, wybrałem zwykły ze względu na to, że obraz był zbyt przesycony, ostry i dokładny. I tu jest podobnie mam wrażenie, że te obrazy z sonych są takie jak w porównaniu oled, a mi po prostu coś takiego nie leży(dlaczego? nie wiem.)

Co do profili przejrzałem pół youtuba - z rozwiązaniami "how to make canon colors on sony" i nikt nie osiągnął podobnego efektu najbliżej był płaty EOSHD, ale to nadal nie to. Nie zraziłem się, dalej szukałem usprawiedliwienia dla sony. Obejrzałem masę galerie sampli na dpreview i z puszek i po obiektywach, później kopałem w porfilach na insta fotografów w S. później to samo zrobiłem dla C i N i 90% bardziej leży mi C i N

Niekoniecznie z tymi JPGami - zdjęcia robiłem zawsze w rawach + JPG - i 80% i tak obrabiałem w LR. I też myślałem, że nie powinno być różnicy ale pobrałem darmowe sample RAWY z S. C. i N. i wynik taki jak wcześniej wole konkurentów S.

sliwa240 - nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. U mnie A7 III to najlepszy aparat , jakiego do tej pory używałem (przede wszystkim genialna matryca i AF). Cała otoczka typu ergonomia mi nie przeszkadza, podobnie jak logo.

Po wielu latach znalazłem też następcę Canona 5D III , którego zamieniłem na używanego Nikona Z6, którego kupiłem za 5k zł. Mam do niego adaptery, przez które podpinam pod niego szkła Sony I Canona. Kupiłem też grip Meike polepszający uchwyt, zreorganizowałem menu i ustawienia pod siebie i powiem, że jestem zachwycony tym Nikonem. Proponuję, abyś z czystej ciekawości porównał na żywo wypożyczając Canona RP i Nikona Z6 - co potrafią oba aparaty (bo są w podobnej cenie). Z5 sobie daruj - praktycznie płacisz tą samą cenę za wykastrowany korpus - tu dawałem porównanie możliwości: https://www.canon-board.info/threads/113463-Migracja-Fuji-Canonem-bez-lustra/page4?p=1416076&viewfull=1#post1416076



Może też napiszę, że głownie skupiałem się na zdjęciach portretowych w plenerze - gdzie przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna? I to jakby ukształtowało moje postrzeganie.


Po tym wpisie pomyśleć, że zadowoli Cię dowolny aparat z dopiętym słoikiem po ogórkach ;) Niestety tak nie jest. Pisząc bardzo dobry "ostry obiektyw" dostajemy: znakomity mikrokontekst, brak CA, doskonałą pracę pod światło (podstawa w portrecie) , referencyjną rozdzielczość w środku kadru i na brzegach. Każdy kto pisze, że portrecie "przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna" daje znak, że nie chce, lub nie używa w ogóle edycji w postprodukcji zdjęć i zapewniam, że nie tędy droga w fotografii portretowej (co bardzo szybko zweryfikują docelowi klienci po otrzymaniu zdjęć).

ps.
"kopanie w porfilach na insta fotografów" - to bardzo słaby pomysł , bo 90% fot na insta przechodzi postprodukcję w samym insta przed wrzuceniem foty ;)

marfot
01-11-2020, 10:45
Brzmi bardzo sensownie i logicznie! w skrócie co proponujesz R czy jaki inny model ?

Dodam swoje 3 grosze ;).
Uważam, że przy obecnym poziomie cen RP i R każde trochę wnikliwsze porównanie prowadzi do konkluzji, że warto dołożyć do R.
Jeżeli już masz za sobą zabawę RAWami z R to na pewno widzisz oczywiste walory tej matrycy. Dla samej różnicy matryc warto dołożyć. A resztę zalet R (budowa, bateria, AF, różne drobniejsze udogodnienia) dostajesz w bonusie.
Ja kupiłem R właśnie dla matrycy. Później wyszło na jaw, że mnóstwo innych rzeczy działa zaskakująco sprawnie i stwarza komfort jak to w ML.

robertskc7
01-11-2020, 10:51
Może i tak jest, tak się składa, że kupowałem niedawno TV i obok siebie stał Oled i nie oled, wybrałem zwykły ze względu na to, że obraz był zbyt przesycony, ostry i dokładny. I tu jest podobnie mam wrażenie, że te obrazy z sonych są takie jak w porównaniu oled, a mi po prostu coś takiego nie leży(dlaczego? nie wiem.)

Co do profili przejrzałem pół youtuba - z rozwiązaniami "how to make canon colors on sony" i nikt nie osiągnął podobnego efektu najbliżej był płaty EOSHD, ale to nadal nie to. Nie zraziłem się, dalej szukałem usprawiedliwienia dla sony. Obejrzałem masę galerie sampli na dpreview i z puszek i po obiektywach, później kopałem w porfilach na insta fotografów w S. później to samo zrobiłem dla C i N i 90% bardziej leży mi C i N

Niekoniecznie z tymi JPGami - zdjęcia robiłem zawsze w rawach + JPG - i 80% i tak obrabiałem w LR. I też myślałem, że nie powinno być różnicy ale pobrałem darmowe sample RAWY z S. C. i N. i wynik taki jak wcześniej wole konkurentów S.

Może też napiszę, że głownie skupiałem się na zdjęciach portretowych w plenerze - gdzie przesadna ostrość nie jest, aż tak ważna? I to jakby ukształtowało moje postrzeganie.




Brzmi bardzo sensownie i logicznie! w skrócie co proponujesz R czy jaki inny model ?

Niesamowite to co piszesz, bo cały świat jednogłośnie stwierdził, że matryca i obrazek z sony a7III jest obecnie najlepszy w stosunku jakość/detal/DR/cena i ja się w tym pełni zgadzam. Jeśli jednak twierdzisz że nie leżą Ci Rawy z sony, wolisz i chcesz canona to jedynym rozsądnym zakupem będzie eos R lub canon 5dIV. Z tym że ja bym kupował tylko i wyłącznie używane aparaty. Za poł roku, jak się sytuacja z covidem ustabilizuje i wszyscy rzucą się na r6 to R i 5dIV będzie można kupić za grosze lub sprzedać z ogromną stratą.

Mam dwa eosy R pracuję nimi w plenerze i na ślubach, praktycznie od momentu premiery aparatu. Moja żona katuje je w studio. To fajny aparat z plastyczną matrycą. Do ISO 3200 daje fajny obrazek. Później Sony a7III rozkłada go na łopatki, pod względem szumu, ale da się z tym żyć. Genialny wyświetlacz dzięki któremu praktycznie przestałem używać dobrego EVF ( tu sony kuleje względem R) W portrecie sprawdza się świetnie Af trzyma się oka, a na niskich ISO da się wyciągnąć bardzo dużo. Kolor pomiar światła i balans bieli git. Obrabiam w C1.
5317

Jacek
01-11-2020, 10:58
Znam wiele osób które robią tylko i wyłącznie w RAW, twierdząc że inaczej się nie da, ale. . . . . .
byłem na warsztatach prowadził je niejaki Jacek Bonecki
(można sprawdzić w necie kto to jest) i ów prowadzący stwierdził, że nie używa RAW,
świadomie i celowo robi tylko JPEG.

robcio
01-11-2020, 11:01
Niesamowite to co piszesz, bo cały świat jednogłośnie stwierdził, że matryca i obrazek z sony a7III jest obecnie najlepszy w stosunku jakość/detal/DR/cena i ja się w tym pełni zgadzam. Jeśli jednak twierdzisz że nie leżą Ci Rawy z sony, wolisz i chcesz canona to jedynym rozsądnym zakupem będzie eos R lub canon 5dIV. Z tym że ja bym kupował tylko i wyłącznie używane aparaty. Za poł roku, jak się sytuacja z covidem ustabilizuje i wszyscy rzucą się na r6 to R i 5dIV będzie można kupić za grosze lub sprzedać z ogromną stratą.

Mam dwa eosy R pracuję nimi w plenerze i na ślubach, praktycznie od momentu premiery aparatu. Moja żona katuje je w studio. To fajny aparat z plastyczną matrycą. Do ISO 3200 daje fajny obrazek. Później Sony a7III rozkłada go na łopatki, pod względem szumu, ale da się z tym żyć. Genialny wyświetlacz dzięki któremu praktycznie przestałem używać dobrego EVF ( tu sony kuleje względem R) W portrecie sprawdza się świetnie Af trzyma się oka, a na niskich ISO da się wyciągnąć bardzo dużo. Kolor pomiar światła i balans bieli git. Obrabiam w C1.
5317

Dziękuje za ten wpis robertskc7 oraz materiał zdjęciowy

candar
01-11-2020, 11:07
Znam wiele osób które robią tylko i wyłącznie w RAW, twierdząc że inaczej się nie da, ale. . . . . .
byłem na warsztatach prowadził je niejaki Jacek Bonecki
(można sprawdzić w necie kto to jest) i ów prowadzący stwierdził, że nie używa RAW,
świadomie i celowo robi tylko JPEG.

Bo najlepiej to wierzyć we wszystko to, co twierdzą ambasadorzy firm foto ;)

Jacek Bonecki jest ambasadorem Fujifilm, ale tu się akurat zgodzę, że JPGi Z Fuji (używałem profilu Astia na kilku korpusach) są obłędnie dobre pod względem barwnym. Zresztą pisałem o tym już wyżej ;)

Jest tylko jedno ale. Fotograf poważnie myślący o fotografii w przypadku scen o większej rozpiętości tonalnej fotografując wyłącznie w JPG-ach będzie mógł je po sesji od razu wrzucić do kosza ze względu na brak szczegółów w światłach i cieniach ;)

Jacek
01-11-2020, 11:13
Jest ambasadorem firmy na F ale rajdy Dakar robi Canonami serii 1

candar
01-11-2020, 11:19
Dla zainteresowanych, pomniejszony jpg zrzucony z Nikona Z6 (zrobiony wczoraj).

5318

i RAW z A7 III po obróbce w C1

5319

RadOs41
01-11-2020, 11:21
... Mam do niego adaptery, przez które podpinam pod niego szkła Sony I Canona...

Cześć mam prośbę, nie dotyczy ona RP więc może wiadomość prywatną napisz; jakiego używasz adapteru do Nikona Z6 i szkieł Canon Ef, i jak on się sprawdza, czy przenosi cały exif, jak działa af - one shot, al servo, stabilizacja ze szkłami Ef, czy są jakieś ograniczenia, itp.? Chodzi mi po głowie taki układ... Dzięki za informację.

candar
01-11-2020, 11:48
Cześć mam prośbę, nie dotyczy ona RP więc może wiadomość prywatną napisz; jakiego używasz adapteru do Nikona Z6 i szkieł Canon Ef, i jak on się sprawdza, czy przenosi cały exif, jak działa af - one shot, al servo, stabilizacja ze szkłami Ef, czy są jakieś ograniczenia, itp.? Chodzi mi po głowie taki układ... Dzięki za informację.

Tutaj napiszę :) Do nikona Z6 używam szkieł Sigmy Art i Canona z mocowaniem EF poprzez adapter Sigma MC-11 podpiętych do Nikona Z6 przez kolejny adapter Techart adapter bagnetowy TZE-01 - Sony E do Nikon Z. Trochę to karkołomne, ale działa :) Przy takiej kombinacji nie działa w Nikonie jedynie mikro pole AF, cała reszta łącznie z Eye AF (wykrywanie oczu i twarzy) działa. Nikon Z6 ma stabilizację w korpusie i jest bardzo wydajna oraz działa z podpiętymi obiektywami. Czy działa IS w podpiętych szkłach ? tego nie wiem, bo nie sprawdzałem. AF - one shot, al servo oczywiście działa i również działa Eye AF w trybie ciągłym ustawiania ostrości.

Przenoszony jest cały EXIF z parametrami zdjęcia oraz użytego obiektywu.



Sigma Art 35 1.4 EF + MC11 + Techart adapter bagnetowy TZE-01

5320

Sony FE 70-200 mm f/4 G Oss + Techart adapter bagnetowy TZE-01

5321

sliwa240
01-11-2020, 12:31
candar - zerknąłem na post porównawczy - przekonałeś mnie z6 > z5 i widzisz te dwa zdjęcia które wrzuciłeś(swoją drogą bardzo dobre!)
jeśli miałbym wybrać to wole to z Z6, bo z a7III jest tak dokładne, tak ostre. Może kiedyś moje oko do tego dojrzeje/doceni, na ten moment nie. Z6 mi się podoba też je porównywałem, ale te obiektywy... jak się chce coś sensownego wymaga to dużo kombinacji chodź jak pokazałeś, wszystko jest możliwe :)
robertskc7 dokładnie o takie efekty mi chodzi, także solidny + dla R'ki(świetne zdjęcia, dzięki!)
Zajrzałem tak jak piszesz na używki, ale nic sensownego póki co, bede miał oczy szeroko otwarte, ale jak nic nie będzie to najwyżej nówkę.
I tak myślę, że cena nie jest taka najgorsza jak posprawdzałem co gdzie za ile.
A wymieniłeś, że na wesela również się z nim wybierasz - 1slot kart nie przeszkadza? Zgrywasz jakoś w miedzy czasie może jakiś inny patent? Czy się tym nie przejmujesz?

robertskc7
01-11-2020, 15:08
candar - zerknąłem na post porównawczy - przekonałeś mnie z6 > z5 i widzisz te dwa zdjęcia które wrzuciłeś(swoją drogą bardzo dobre!)
jeśli miałbym wybrać to wole to z Z6, bo z a7III jest tak dokładne, tak ostre. Może kiedyś moje oko do tego dojrzeje/doceni, na ten moment nie. Z6 mi się podoba też je porównywałem, ale te obiektywy... jak się chce coś sensownego wymaga to dużo kombinacji chodź jak pokazałeś, wszystko jest możliwe :)
robertskc7 dokładnie o takie efekty mi chodzi, także solidny + dla R'ki(świetne zdjęcia, dzięki!)
Zajrzałem tak jak piszesz na używki, ale nic sensownego póki co, bede miał oczy szeroko otwarte, ale jak nic nie będzie to najwyżej nówkę.
I tak myślę, że cena nie jest taka najgorsza jak posprawdzałem co gdzie za ile.
A wymieniłeś, że na wesela również się z nim wybierasz - 1slot kart nie przeszkadza? Zgrywasz jakoś w miedzy czasie może jakiś inny patent? Czy się tym nie przejmujesz?

Canon camera connect. jpegi za pomocą wifi trafiają na telefon w czasie rzeczywistym.

robcio
01-11-2020, 17:23
Jest opcja na transfer w ten sposób RAWów? Czy ta aplikacja tego nie wspiera?

splice
01-11-2020, 19:28
Dzięki wielkie za odpowiedź!

https://foto-szop.pl/aparat-canon-eo...edium=referral



Ciekawa uwaga, tego też nigdzie nie wyczytałem, co prawda wole sobie ew. wyczyścić niż coś popsuć przez przypadek, ale warto wiedzieć.
Co do sklepu, jest sprawdzony? Czy jechać osobiście?


Co do porównań samochodowych, jeden woli starego wygodnego mercedesa na sprężynowych fotelach, inny jakiś sportowy wóz nadający się w większości na tor. Co komu na czym zależy, osobiście co mi leży nie leży miedzy RP a A7III


RP Plusy - KOLORY(najważniejszy czynnik), ergonomia, wychylany wyświetlacz 180, lepsza apka na telefon,
Minusy - 1 slot nakarte(najważnieszy minus), bateria, brak programowalnego crop mode, większe szumy w low light

A7III plusy - dobre względnie tanie obiektywy, możliwość sporego customowania, bateria, 2karty
minusy - KOLORY(nie chce aż tyle bawić się w post prod.) wyświetlacz tylko wychylany i jego funkcje dotykowe, gorsza apka na tel(nie idzie ostrzyć telefonem)

nie wymieniłem ani w jednym ani w drugim filowania - bo to dla mnie totalnie nie istotne

Cena, a w sumie różnica miedzy nimi to ok. 2k - czyli żadna mógłbym dołożyć ale ważniejsze plusy widzę w RP

BYŁ JESZCZE NA HORYZONCIE NIKON Z5 KTÓRY MAM WRAŻENIE ŁĄCZY TE DWA ŚWIATY 2 SLOTY, DOBRE KOLORY - ALE JEST PROBLEM Z OBIEKTYWAMI, A Z LUSTROWYMI PRZEZ ADAPTER NIE JEST TAK IDEALNIE JAK W CANONIE

Tak kupowałem tam kiedyś monitor Eizo za parę złotych, nie było żadnego problemu. Matrycy w RP bym też nie demonizował, 6 lat pracuje na 6d gdzie według testów matryca też jest do d...y - jak się ją pozna i nauczy to wypluwa bardzo ładne obrazki po wyciągnięciu z rawu.

Jacek
01-11-2020, 19:53
Z Candarem dyskutować się nie da bowiem on zamiast rzeczowych argumentów stara się ośmieszyć adwersarza.

To ja napisałem, że oddałem pudełko ze sprzętem firmy S bez otwierania, bo tak było.
Nigdy nie napisałem, że aparaty firmy S są gorsze od Canona.
Mnie po prostu nie leżą zarówno ze względu na budowę jak i sposób obsługi.
Jeżeli A*** jest o wiele lepszy od najlepszego Canona, dlaczego miałbym się zmuszać do jego używania, nawet w sytuacji kiedy dostałem go za darmo???
Miałem całą stajnię sprzętu C a tu nagle jedno S, nie przypiął nie przyłatał, ale darowanemu koniowi się nie zagląda.

Od ponad 20 lat uczestniczę w międzynarodowych warsztatach fotograficznych, w ramach których odbywają się również prezentacje sprzętu, różnych firm, w tym także była prezentacja firmy S. Czy to jest powód do kpiny jaką wyraził Candar, zero samokrytyki tylko zwykła bufonada..

Prezentacja zaczęła się od tego, że przez ponad 2 godziny firma S nie umiała połączyć laptopa z telewizorem, nie pomógł telefon do przyjaciela, nie pomogła wymiana laptopa, kabli, cały czas obraz na ekranie telewizora był wielkości pocztówki.
Włączono projektor, rozwinięto ekran, zaczęła się reklama firmy S.

Ale tu jest podobno forum Canona???

cohontes
01-11-2020, 21:30
Jak zrobią R6 bez filmowania biorę w ciemno za każdą cenę.

Jak zrobią bez filmowania to Canon może pożegnać się ze sprzedażą :roll:

Jacek
02-11-2020, 11:29
rozmowa z wnuczkiem: dziadek skoro telefonem da się zrobić zdjęcia i kręcić filmy, to dlaczego aparatem nie da się zadzwonić i wysłać sms?

aptur
02-11-2020, 14:37
https://foto-szop.pl/aparat-canon-eos-rp-body-polska-gwrancja-24-miesiace-p-42337.html?lexmark&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Tutaj masz nowego z polskiej dystrybucji za 3999,-
Sam ostatnio kupiłem Eosa R żeby wymienić wysłużone 6D, i jedyne do czego mogę się przyczepić to to że zrobiłem to tak późno ;) też myślałem o rp, ale w r masz fizyczna zasłonę matrycy przy wyłączonym aparacie - super sprawa, jeśli ma się kilka obiektywów, napewno matryca będzie dłużej czysta

Jestes pewien ze to jest polska dystrybucja? Canon nie daje gwarancji 24 miesiące.

parman
02-11-2020, 15:41
Jestes pewien ze to jest polska dystrybucja? Canon nie daje gwarancji 24 miesiące.

Witam! Nie wypowiem się w sprawie gwarancji w tym sklepie, ale jak kupowałem Canona R5 to mam na fakturze dopisek "Gwarancja 3 lata". Polski sklep.
P.S.
Dowiedziałem się, że ta przedłużona gwarancja realizowana jest przez sklep.

marfot
02-11-2020, 20:20
Jestes pewien ze to jest polska dystrybucja? Canon nie daje gwarancji 24 miesiące.

Kupiłem w tym sklepie M11-22. Podane, że gwarancja 24 miesiące. Na pudełku naklejka Canon PL.

sliwa240
02-11-2020, 22:16
Słuchajcie, bardzo wam wszystkim dziękuje za wszystkie uwagi, odpowiedzi, inne spojrzenie, a nawet te małe kłótnie z których też coś idzie wyciągnąć.
Nakierowaliście mnie tam gdzie trzeba!
Gdybym mógł to każdemu z was piwko, świat jest mały może kiedyś się zdarzy, Pozdrawiam bez wyjątków!

splice
03-11-2020, 08:36
Jestes pewien ze to jest polska dystrybucja? Canon nie daje gwarancji 24 miesiące.

Daje, tylko na osoby prywatne nie na firmę, i w pierwszym roku możesz sam odsyłać bezpośrednio do canona w razie awarii, natomiast w drugim roku robisz to przez sklep. Dopiero kupiłem Eosa R na tych samych zasadach.

canon5dClassic
03-11-2020, 08:52
Polecam wykres dynamic range CANONA :(
5339

bzdura1979
03-11-2020, 09:25
To się nazywa "lepkość myśli".
Mój ulubiony odkrywca prochu.

Jacek
03-11-2020, 10:39
Człowiek opłacany przez firmę S wstawił dwa wykresy z których wynika, że od 3200 ISO różnic nie ma.
Czyli ustawiamy w Trabancie - kastracie ISO 3200 i mamy w d..... firmę S

marfot
03-11-2020, 10:50
Człowiek opłacany przez firmę S wstawił dwa wykresy

Ja bym poczekał na kolejne wykresy. Już wstawił tego kilka na CB. Urodzi się z tego prawda statystyczna ;).

Bechamot
03-11-2020, 10:58
Polecam wykres dynamic range CANONA :(
5339

z powyzszego wykresu wyraznie widac , iz c6d daje ladniejszy obrazek od s przy pochmurnej pogodzie. Przy slonecznej jest na odwrot.
Jako, ze na naszych szerokosciach geograficznychg mamy w roku wiecej dni pochmurnych niz slonecznych , wiec ktos kto fotografuje ciagle lub wybiera czas fotografowani przypadkowo bedzie mial wiecej ladnych zdjec z c6d.
tyle w temacie.

aptur
03-11-2020, 11:03
Daje, tylko na osoby prywatne nie na firmę, i w pierwszym roku możesz sam odsyłać bezpośrednio do canona w razie awarii, natomiast w drugim roku robisz to przez sklep. Dopiero kupiłem Eosa R na tych samych zasadach.

Canon daje 12 miesięcy gwarancji. Jeżeli jakiś sklep pisze, że jest 24 miesiące gwarancji to gwarancja wykraczająca powyżej 12 miesięcy jest realizowana przez sprzedającego. Jak się tobie coś zepsuje to oddajesz do sklepu. Co oni z tym dalej robią to ja nie wiem ale serwis canona na pewno już tego za darmo nie naprawia. Dlatego zawsze warto zapytać czy jest to gwarancja producenta czy też sprzedającego.
Dodatkowo jak wchodzę na stronę tego sklepu to pierwsze co widzę: "Towar zakupiony w Naszym
sklepie nie jest objęty programem CASHBACK."
Domyśl się dlaczego.

canon5dClassic
03-11-2020, 13:51
z powyzszego wykresu wyraznie widac , iz c6d daje ladniejszy obrazek od s przy pochmurnej pogodzie. Przy slonecznej jest na odwrot.
Jako, ze na naszych szerokosciach geograficznychg mamy w roku wiecej dni pochmurnych niz slonecznych , wiec ktos kto fotografuje ciagle lub wybiera czas fotografowani przypadkowo bedzie mial wiecej ladnych zdjec z c6d.
tyle w temacie.
Chyba widziałeś inny wykres, bo Sony wygrywa na całej długości, w jedym punkcie sie stykają gdzieś ponad 12000ISO, ale to i tak już jest nie używalne
Z czego na najpopularniejszym ISO 100-3200 różnica jest ogromna, na korzyść Canona.

Proszę nie operuj na pojęciach "pochmurna pogoda", bo są zbyt abstrakcyjne i zwyczajnie naginasz rzeczyswitość.
Pochmurna pogoda jest najlepsza, mięciutkie światło, sigma art 1.4 i masz iso 100 przy czasie 1/200

marfot
03-11-2020, 14:11
Canon daje 12 miesięcy gwarancji. Jeżeli jakiś sklep pisze, że jest 24 miesiące gwarancji to gwarancja wykraczająca powyżej 12 miesięcy jest realizowana przez sprzedającego.

Ale towar może pochodzić z europejskiej dystrybucji a np. w Niemczech 24 m-ce są regułą.

4kwiatek
03-11-2020, 17:43
A w Szwajcarii 36 miesięcy. Nie jest to regułą ale RP ma taką gwarancję producenta w sprzedaży przez jedną, znaną także w Polsce sieci handlowych.

aptur
03-11-2020, 19:41
Ale towar może pochodzić z europejskiej dystrybucji a np. w Niemczech 24 m-ce są regułą.

Nie ma znaczenia gdzie w Europie (EU) kupisz aparat. Autoryzowany serwis będziesz miał darmowy w Polsce przez 12 miesięcy nie więcej. Wszelkie te kity że jest gwarancji 24 miesiące oznaczają że jest to gwarancja sprzedawcy a nie producenta. Sprzęt może być np. z Chin więc jak się zepsuje to sprzedawca może odesłać do Chin :)
Z resztą w całej UE canon daje tylko 12 miesięcy gwarancji. Sprzedawca może dać ile chce.
A: In general, Canon products are offered with a 12 month European Warranty System warranty. Exceptions can and do apply and it is often the case that retailers offer their own warranty extension promotions.

marfot
03-11-2020, 20:50
Nie ma znaczenia gdzie w Europie (EU) kupisz aparat. Autoryzowany serwis będziesz miał darmowy w Polsce przez 12 miesięcy nie więcej. Wszelkie te kity że jest gwarancji 24 miesiące oznaczają że jest to gwarancja sprzedawcy a nie producenta.

Rzeczywiście tak jest. Mój M32/1.4 kupiony na niemieckim Amazonie ma tą samą kartę EWS jak te sprzedawane w Polsce i 1 rok gwarancji Canona w Niemczech.

aptur
03-11-2020, 21:19
Rzeczywiście tak jest. Mój M32/1.4 kupiony na niemieckim Amazonie ma tą samą kartę EWS jak te sprzedawane w Polsce i 1 rok gwarancji Canona w Niemczech.

No i wszystko w temacie. Jest też jeszcze sprawa taka, że ktoś tutaj pisał iż kupił RP i z info jakoby jest 24 miesiące gwarancji przy czym 12 w serwisie canona a kolejne 12 przez sklep. Radzę dokładnie to zweryfikować przed zakupem bo może się okazać że te 12 miesięcy gwarancji w serwisie canona to bujda a aparat w ogóle nie pochodzi z europejskiej dystrybucji. Na pocieszenie napiszę, że canony się jakoś bardzo nie psują. Piszę to serio. Miałem sporo canonów. To są solidne aparaty. Tak czy inaczej kupujcie świadomie.

--- Kolejny post ---


Rzeczywiście tak jest. Mój M32/1.4 kupiony na niemieckim Amazonie ma tą samą kartę EWS jak te sprzedawane w Polsce i 1 rok gwarancji Canona w Niemczech.

No i wszystko w temacie. Jest też jeszcze sprawa taka, że ktoś tutaj pisał iż kupił RP i z info jakoby jest 24 miesiące gwarancji przy czym 12 w serwisie canona a kolejne 12 przez sklep. Radzę dokładnie to zweryfikować przed zakupem bo może się okazać że te 12 miesięcy gwarancji w serwisie canona to bujda a aparat w ogóle nie pochodzi z europejskiej dystrybucji. Na pocieszenie napiszę, że canony się jakoś bardzo nie psują. Piszę to serio. Miałem sporo canonów. To są solidne aparaty. Tak czy inaczej kupujcie świadomie.

slavek_t
09-11-2020, 19:13
Używa ktoś akumulatorów Batmax z AliExpress?
Newell prawie 60 na allegro, Green Cell 40, Batmax na Ali wychodzi mniej niż 20.
Wszystkie mają tak samo dobre opinie użytkowników.
Nie wiem czy się różnią czymś oprócz ceny i naklejki. Nawet ładowarki podobne.
Newella miałem w 6d i nie widziałem różnicy w stosunku do oryginału. Ale czy jest sens do niego dopłacać?