PDA

Zobacz pełną wersję : Viltrox dodaje do oferty dwa nowe obiektywy EF-M



arwic
27-10-2020, 19:28
Chciało by się powiedzieć, że ...."jeszcze M-ka nie zginęła... :D
Viltrox 23mm f1.4 STM, oraz 33mm f1.4 STM

Kolekcjoner
27-10-2020, 19:50
Chciało by się powiedzieć, że ...."jeszcze M-ka nie zginęła... :D
Viltrox 23mm f1.4 STM, oraz 33mm f1.4 STM

Ale to nie będą naleśniki zapewne?

cohontes
27-10-2020, 20:42
To nie są naleśniki jeśli konstrukcja taka jak w innych bagnetach, a pewnie taka będzie.
Bardzo dobre obiektywy, i genialne w kategorii cena/jakość.

Kolekcjoner
27-10-2020, 20:47
To nie są naleśniki jeśli konstrukcja taka jak w innych bagnetach, a pewnie taka będzie.
Bardzo dobre obiektywy, i genialne w kategorii cena/jakość.

Szkoda bo ani mi nie odpowiada ogniskowa (jedna się zresztą dubluje bez sensu z genialnym szkłem Canona) ani gabaryty.

robcio
27-10-2020, 22:25
Pewnie perspektywicznie dołożą jeszcze trzeci z tej serii (te obiektywy już są np. dla Fuji), czyli 56 f1.4

michalab
28-10-2020, 09:34
ja bym chciał coś w przedziale 75-90mm f1.8-2.0, nie musi być naleśnik, wystarczy, że będzie połowa tego co EF85f1.8 + adapter.

Kolekcjoner
28-10-2020, 13:45
ja bym chciał coś w przedziale 75-90mm f1.8-2.0, nie musi być naleśnik, wystarczy, że będzie połowa tego co EF85f1.8 + adapter.

Też by mi się widziało ;)....

marfot
28-10-2020, 19:51
ja bym chciał coś w przedziale 75-90mm f1.8-2.0, nie musi być naleśnik, wystarczy, że będzie połowa tego co EF85f1.8 + adapter.

Po tym jak wyszła Sigma 56/1.4 to tylko w tym zakresie została luka w stałkach. Zwyczajne M85/1.8.

Loge
29-10-2020, 21:47
A ja mam pytanie, czy ktoś wie dlaczego portal Optyczne nie testuje żadnych obiektywów Canona z mocowaniem ef-m? Niektóre są na rynku już tyle lat i nic. Szkła Fuji czy Sigmy nawet nie zdążą ostygnąć po dostawie a już leci teścik. A o efm cisza. Może gdzieś było wytłumaczenie tego fenomenu, ale chyba czytam mało uważnie. Wie ktoś o co kaman?

candar
08-11-2020, 13:39
Nowy Viltrox 56 1.4 w drodze https://www.facebook.com/1045682588901805/posts/2022289554574432/

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

marfot
08-11-2020, 14:12
Ciekawe jak ten AF będzie działał. Nie zdziwiłbym się jakby z ML zwyczajnie poprawnie.
Stałki f/1.4 w APS-C dają fajny obrazek, są małe i jak widać tanie.
Myślę. że 85/1.8 które mają z innymi bagnetami wyjdzie lada moment z bagnetem M .

eos m10
07-01-2021, 16:17
Jeżeli tak usilnie szukacie 85mm to podpowiem ze jest dostępna w Polsce takowa. Obiektyw Samyang AE 85mm f/1.4 AS IF UMC (Canon M) - cena to +\- 1000zł.

atsf
09-01-2021, 10:01
Jeżeli tak usilnie szukacie 85mm to podpowiem ze jest dostępna w Polsce takowa. Obiektyw Samyang AE 85mm f/1.4 AS IF UMC (Canon M) - cena to +\- 1000zł.

Toż to jest kloc do FF z manualnym ostrzeniem! Chyba nie o taką 85-tkę do systemu M chodzi.

eos m10
09-01-2021, 13:57
Toż to jest kloc do FF z manualnym ostrzeniem! Chyba nie o taką 85-tkę do systemu M chodzi.

No Samyangi to trochę klocki, ale akurat ten pod ff to chyba nie jest, bo w systemie M nie ma pełnej klatki. Poza tym trzeba trochę poszperać i coś zawsze się znajdzie... dałam tylko przykład. W Polsce wielu rzeczy nie ma, ale można ściągnąć. Np. ten - https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/obiektywy/33594-samyang-mf-85-mm-f-1-4-mk2-i-14-mm-f-2-8-mk2-druga-generacja-manualnych-szkiel-przynosi-szereg-nowosci - wygląda fajnie: Co do ostrzenia manualnego to z nim nie jest tak źle. Mam Samyanga Fisheye 8mm w wersji cine i zaskakująco dobrze mi się na nim pracuje. Do portretów nie potrzebujesz AF. Ludzie Ci nie uciekną.

atsf
09-01-2021, 14:18
Pierwotnie podałeś nazwę starszej wersji, a nie Mark II. Poza tym to dalej jest obiektyw do FF, a jedynie jest możliwość zakupu z mocowaniem EF-M, co jest opcją ryzykowną. Jeśli już, to wolałbym wersję pod FF z przejściówką, bo daje możliwość adaptacji do wszystkich systemów. Ponadto w cenie poniżej patyka można kupić używanego EF 1,8/85 mm.

eos m10
09-01-2021, 14:42
Pierwotnie podałeś nazwę starszej wersji, a nie Mark II. Poza tym to dalej jest obiektyw do FF, a jedynie jest możliwość zakupu z mocowaniem EF-M, co jest opcją ryzykowną. Jeśli już, to wolałbym wersję pod FF z przejściówką, bo daje możliwość adaptacji do wszystkich systemów. Ponadto w cenie poniżej patyka można kupić używanego EF 1,8/85 mm.
Nie bardzo cię rozumiem. Oni po prostu mają na stronie opis do jednej z wersji, ale normalnie zamawiasz go z mocowaniem ef-m i masz tak jak w Canonie M. Normalne mocowanie, które działa zgodnie z opisem. Jak wspomniałam wcześniej jestem użytkownikiem jednego z ich produktów, więc mówię to z autopsji - nie ma tu żadnego ryzyka, bo na czym miałoby ono polegać? Poza tym przejściówka jest mniej ryzykowna od natywnego mocowania? Serio? Co do przejściówki i używki... no cóż... narzekasz, ze kloc, a ów Canon ef z przejściówką to nie kloc. Cena jak cena..., ale to nie znaczy że ten obiektyw nie jest jej wart... może po prostu dla ciebie nie jest opłacalny. Problem jednak w czymś innych... Polscy użytkownicy systemu M ciągle narzekają że nie ma do niego obiektywów, więc wykazałam że to nie jest prawda. Tylko że Polacy potrafią tylko narzekać, a jak coś się pojawi to i tak nie kupią bo wiecznie im coś nie pasuje. Z resztą pewnie dlatego w Polsce brak jest obiektywów pod ten system. Popatrz na inne np. do Sony czy fuji nie ma problemu z dostępnością ich wersji mocowania, a do Canona... tylko na zamówienie. Myślę, ze dlatego tez sam Canon mało produkuje, bo po co... i tak nich tego nie kupi...

marfot
09-01-2021, 15:03
Chyba nie porozumieliście się co do typu obiektywu ;).
Do APS-C mamy manualnego Samyanga 85mm f/1.8 ED UMC CS o wadze ok. 350g, dostępnego z bagnetem M.

eos m10
09-01-2021, 15:13
Tak, to ten o którym mówiłam w pierwszej kolejności. Jednakowoż w maju 2019 Samyang wyrzucił nowsza wersję. Nie jestem pewna, ale chyba do video. Nie zmienia to faktu, ze zdjęcia tez robi. Wrzuciłam link z optycznych do niego. Obecnie ta wersja jest tylko na zamówienie, chyba w ramach przedsprzedaży. Trudno tylko powiedzieć kiedy będzie dostarczana, bo w Polsce z Samyangiem trochę się podziało. Od 1 stycznia br. jest nowy dystrybutor Focus Nordic...

atsf
09-01-2021, 17:30
Jeżeli ten sam obiektyw jest robiony zarówno z mocowaniem EF, jak i EF-M, a nie przenosi żadnej automatyki, to chyba oczywiste, że wolałbym uniwersalniejszą wersję EF, którą nawet łatwiej odsprzedać, bo większe jest grono potencjalnych nabywców. Poza tym ja akurat nie narzekam na brak natywnej 85-tki w systemie M.

Kolekcjoner
09-01-2021, 20:50
Problem jednak w czymś innych... Polscy użytkownicy systemu M ciągle narzekają że nie ma do niego obiektywów, więc wykazałam że to nie jest prawda. Tylko że Polacy potrafią tylko narzekać, a jak coś się pojawi to i tak nie kupią bo wiecznie im coś nie pasuje. Z resztą pewnie dlatego w Polsce brak jest obiektywów pod ten system.
Moim zdaniem zbyt dużo generalizowania w tym co piszesz. Ja na nic nie narzekam, a wszystkie szkła jakie potrzebowałem kupiłem bez problemu...

Myślę, ze dlatego tez sam Canon mało produkuje, bo po co...
Dasz coś na poparcie tej tezy?