PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka najpierw w programie canona a później w photoshopie czy to ma sens?



canon5dClassic
15-09-2020, 20:26
Co myślicie o obróbce w digital photo professional od canona zapisaniu do pliku tiff i później w photoshopie?
Będzie miało to ręce i nogi?

Powód trywialny digital photo professional ma redukcje szumu i wyostrzanie według algorytmu canona co mi się bardziej podoba i jest szybsze od tego algorytmu w photoshopie.

Inspiracja pochodzi z oficjalnej dokumentacji od ADOBE:
https://helpx.adobe.com/pl/x-productkb/multi/editing-canon-dual-pixel-raw-cr2.html

aptur
15-09-2020, 21:36
Jeżeli masz czas to dlaczego nie. Co do powodów to te które wymieniłeś dla mnie są mało ważne. Dużo ważniejsze byłoby dla mnie odwzorowanie kolorów bo takie wychodzą z DPP są trudno do uzyskania w LR czy PS.

canon5dClassic
15-09-2020, 21:41
Jeżeli masz czas to dlaczego nie. Co do powodów to te które wymieniłeś dla mnie są mało ważne. Dużo ważniejsze byłoby dla mnie odwzorowanie kolorów bo takie wychodzą z DPP są trudno do uzyskania w LR czy PS.
z kolorami nie ma problemu ładujesz profil canona i on działa.

Czemu czasu? klikam importuj wszystko i jednym kliknięciem się konwertuje, fakt trwa chwile ale to zostawiam komputer na 10 min i jak wracam jest gotowe

Jedyny problem jaki napotkałem to rozmiar plików konwertuje do 16bit tiff i plik zajmuje 160MB

aptur
15-09-2020, 22:02
z kolorami nie ma problemu ładujesz profil canona i on działa.



Albo u mnie to tak nie działa albo Tobie się wydaje że to tak działa. DPP daje inne odwzorowanie kolorów. Tego nie da się uzyskać ładując odpowiedni camera profile w LR.

Bangi
15-09-2020, 22:03
Czasami tak robię jak mi zależy na zachowniu kolorów, użyciu DLO lub nie potrafię osbie poradzić z plikiem dng.
Jest to dość czasochłonne, dlatego też nie robię tego często.

Mimo wszystko odszumiam Dfine w PS i wyostrzam na końcu w PS.

canon5dClassic
15-09-2020, 22:46
Jest to dość czasochłonne, dlatego też nie robię tego często.
ale dlaczego czasochłonne? otwierasz dpp zapisujesz do tiff i tyle

Bangi
15-09-2020, 23:01
Bo DPP nie jest demonem prędkości ;)

canon5dClassic
15-09-2020, 23:06
to zostawiasz komputer, wracasz za 10 minut i masz zmielone 500 zdjęć

Bangi
16-09-2020, 08:21
to zostawiasz komputer, wracasz za 10 minut i masz zmielone 500 zdjęć

500 zdjęć to raczej kilkadziesiąt minut ;)

Leon007
16-09-2020, 08:45
Jak tak robię. Akurat drugim programem jest Corel PhotoPAINT, ale to nie ma znaczenia.
Trochę dziwne Twoje pytanie - po prostu zrób to i zobacz jak działa.

Bechamot
16-09-2020, 10:04
Co myślicie o obróbce w digital photo professional od canona zapisaniu do pliku tiff i później w photoshopie?
Będzie miało to ręce i nogi?

[/url]

to zalezy nie od programow a od operatora , czy bedzie umial programy obsluzyc.

to najzupelniej normalna sprawa , choc akurat PS nie ma najlepszych algorytmow odszumiania. ale jesli obrobka jest bardziej zaaawansowana to PS ma duzo wieksze mozliwosci.

To tak jakbys pytal czy da sie jechac innym samochodem niz masz w garazu.

--- Kolejny post ---


Bo DPP nie jest demonem prędkości ;)

wedlug moich doswaidczen jest jednym z najszybszych , ma swietna ergonownie , ale tylko do podstawowej obrobki.

do bardziej zaawansowanej ( chocby juz kadrowanie , czy obrot ) jest uciazliwy.