PDA

Zobacz pełną wersję : Canon R5 ustawienia serii zdjęc, podswietlenie gornego wyswietlacza



Ven
19-08-2020, 22:53
Witajcie,

Na poczatku chce zaznaczyc ze to nie prowokacja.

Otoż, mam w rekach drugi dzien r5 i jest cudowna lecz mam problem, ktorego rozwiazania nie znalazlem w intrukcji.

1. nie mogę włączyc trybu serii zdjęc. ikonki tych funkcji nie są podświetlone tak aby mozna bylo ich uzyc.
2. po wcisnieciu przycisku podswietlania gornego wyswietlacza ten wyswietlacz się nie podswietla lecz pojawiaja sie na nim rozne informacje typu: AF, swiatlo, tryb zdjec, pomiar swiatla, karta, ustawienia filmowania.

Jesli ktoś ma coś do napisania pomocnego, będę bardzo wdzieczny.

Może link do rozbudowanej intrukcji obslugi ?

Pozdr

jinks
19-08-2020, 23:00
Po wciśnięciu przycisku Q powinny się na ekranie wyświetlić różne parametry do ustawienia. M. In. Seria

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

sebcio80
19-08-2020, 23:04
Żeby podświetlić LCD trzeba przytrzymać przycisk.
Żeby zmieniac szybko funkcje takie jak seria zdjęć wciśnij przycisk m-Fn.

Przeczytaj instrukcje. Ja ją 3 razy już przeczytałem cała. Wszystko można skonfigurować sobie jak się chce.

Ven
19-08-2020, 23:29
dziekuje, strzal w dziesiatke, zawsze pomijam ten klawisz a w tradycyjnym menu nie znalazlem tych ustawien, działa :D dzieki

--- Kolejny post ---

to jeszcze jedno zapytam, czy na gornym wyswietlaczu zawsze sie wyswietla skrot od trybu (M,TV,AV etc) nawet po paru minutach po wylaczeniu ?

sebcio80
19-08-2020, 23:42
to jeszcze jedno zapytam, czy na gornym wyswietlaczu zawsze sie wyswietla skrot od trybu (M,TV,AV etc) nawet po paru minutach po wylaczeniu ?

Tak, zawsze.

Ven
20-08-2020, 00:57
Tak, zawsze.

co na to oszczednosc energii ?

gnd
20-08-2020, 08:45
Ten wyświetlacz nie zużywa energii żeby coś wyświetlić tylko zmienić treść. Tak jak e-papier w czytnikach e-booków czy kalkulator.

SzymonN
20-08-2020, 18:32
Czy możesz napisać u jakiego dystrybutora udało Ci się kupić R5

Ven
20-08-2020, 22:05
bylem zapisany w przedsprzedaży z ponad 2 miesiace temu w jednym ze sklepow w PL

Ven
21-08-2020, 22:04
Witajcie ponownie,

Mam jeszcze pytanie, dotyczy ono wyswietlacza tylnego.
czy od wlaczenia aparatu musi byc wyswietlany live view na tylnym ekranie cal czas ? nie da sie tego wylaczyc ?
są w menu ustawienia aby wszystki bylo w wizjerze itp lub zeby tylny wyswietlacz sie w ogole nie wlaczal. ale chce aby był włączany na żadanie tak jak to sie dzieje w 5D, 7D itp

Drugie pytanie dotyczy IS w obiektywie.

Gdy podpinam obiektyw z IS i wlaczam aparat to stabilizacja w obiektywie caly czas pracuje a nie tak jak w 5D, 7D tylko w momencie wcisniecia spustu do polowy. W mojej fotografii bardzo mi to przeszkadza i jest niepożadane. Jak to wyłączyc oprócz przycisku na obiektywie IS on/off.


Z góry dziekuję tym obytym w temacie :)

sebcio80
22-08-2020, 00:57
Witajcie ponownie,

Mam jeszcze pytanie, dotyczy ono wyswietlacza tylnego.
czy od wlaczenia aparatu musi byc wyswietlany live view na tylnym ekranie cal czas ? nie da sie tego wylaczyc ?
są w menu ustawienia aby wszystki bylo w wizjerze itp lub zeby tylny wyswietlacz sie w ogole nie wlaczal. ale chce aby był włączany na żadanie tak jak to sie dzieje w 5D, 7D itp

Drugie pytanie dotyczy IS w obiektywie.

Gdy podpinam obiektyw z IS i wlaczam aparat to stabilizacja w obiektywie caly czas pracuje a nie tak jak w 5D, 7D tylko w momencie wcisniecia spustu do polowy. W mojej fotografii bardzo mi to przeszkadza i jest niepożadane. Jak to wyłączyc oprócz przycisku na obiektywie IS on/off.


Z góry dziekuję tym obytym w temacie :)

przeczytaj w końcu instrukcję bo zadajesz naprawdę takie pytania jakby Twoja wiedza o fotografii była bardzo mała.

IS działa bo masz zapewne włączony ciągły AF
Nie da się tak z ekranem zrobić jak w lustrzankach.
Jednak działający non stop ekran w niczym nie przeszkadza, zużywa też mniej energii niż wizjer.
Możesz co najwyżej w opcjach oszczędzania energii ustawić aby Ekran wyłączał się po 15 sekundach.

marfot
22-08-2020, 06:35
czy od wlaczenia aparatu musi byc wyswietlany live view na tylnym ekranie cal czas ? nie da sie tego wylaczyc ?
są w menu ustawienia aby wszystki bylo w wizjerze itp lub zeby tylny wyswietlacz sie w ogole nie wlaczal. ale chce aby był włączany na żadanie tak jak to sie dzieje w 5D, 7D itp

Drugie pytanie dotyczy IS w obiektywie.

Gdy podpinam obiektyw z IS i wlaczam aparat to stabilizacja w obiektywie caly czas pracuje a nie tak jak w 5D, 7D tylko w momencie wcisniecia spustu do polowy. W mojej fotografii bardzo mi to przeszkadza i jest niepożadane. Jak to wyłączyc oprócz przycisku na obiektywie IS on/off.


W R jest tak:
1. Możesz w menu włączyć tylko wizjer oraz zaprogramować jakiś przycisk na przełączanie między wizjerem a ekranem (u siebie mam gwiazdkę). Normalnie działa tylko wizjer, ekran zachowuje dotykowe sterowanie AF ale nic nie wyświetla. Po naciśnięciu przycisku działa ekran a gaśnie wizjer.

2. IS działa w R cały czas i nie można tego wyłączyć. Podobno jest to oszczędniej niż gdyby się częściej włączał/wyłaczał.