PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop 2020 konfiguracja



Mohinder
30-06-2020, 20:10
Witam
Mam pytanie i prośbę o pomoc. Otóż zaraz po zainstalowaniu Photoshopa zoomowanie zdjęcia mogłem robić poprzez wybranie lupki i kliknięciu na zdjęci i podczas trzymania przycisku myszki przesuwałem lupkę w lewo lub prawo i obraz się powiększał lub zmniejszał. Teraz jest inaczej, po wybraniu lupki i kliknięciu zaznaczam obszar do powiększenia. Bardziej odpowiadała mi poprzednia możliwość. Przypuszczam, że coś nacisnąłem ale nie wiem co. Czy w ogóle sam program zapamiętuje wszystkie ostatnie ustawienia czy można jakoś zrobić sobie konfigurację? Nie znalazłem tego więc albo nie ma albo po prostu nie znalazłem :(
Pozdrawiam serdecznie

marlo
01-07-2020, 07:49
aż sprawdziłem, bo zawsze zoomowałem po prostu scrollem, a teraz ani drgnie! A tu w preferencjach w zakładce NARZĘDZIA - było odkliknięte "Powiększanie przy użyciu pokrętła"
Choć w sumie jestem starej daty userem PSa, więc dla mnie świętość to CTRL+(+) CTRL +(-), oczywiście w preferencjach konieczne zaznaczenie "Lupka zmienia rozmiar okien"

taniFotograf
17-07-2020, 10:06
a wiecie jak zrobić, żeby działało powiększenie w lightroomie classic z CTRL+(+)? albo ze scrollem? bo tera to działa "inteligentnie", a preferuje proste rozwiązania

marfot
17-07-2020, 14:54
a wiecie jak zrobić, żeby działało powiększenie w lightroomie classic z CTRL+(+)? albo ze scrollem? bo tera to działa "inteligentnie", a preferuje proste rozwiązania

No przecież działa, jedno i drugie. Nie wiem czy inteligentnie ale działa.

taniFotograf
17-07-2020, 21:52
No przecież działa, jedno i drugie. Nie wiem czy inteligentnie ale działa.
to po kolei
1.przybliżanie ctrl+scroll do przodu
https://streamable.com/6kvzth

zauważ że kręcę scrollem żeby przybliżać a to mi oddala i później dopiero normalnie działa!
2.dodatkowo przeskakuje co 3 kliki na myszce. Co jest upierdliwe bo kręcę i nic się nie zmienia.

później dodam więcej przypadków nie chce zamieszania robić

myszka oczywiście sprawna scroll dobrze działa, myszka za 200zł