PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 6D mk1 pytanie o wifi do posiadaczy



taniFotograf
20-05-2020, 14:27
Czy w canonie 6D jest możliwość ustawiania ostrości,przysłony, czasu przez telefon androida w trybie fotografii i trybie video? tak, żebym miał podgląd na telefonie
Czy jest możliwość wyzwolenia migawki przez telefon androida?

Bangi
21-05-2020, 09:54
Tak, jest.

mwitek
22-05-2020, 09:48
Nie dalej jak wczoraj zainteresowałem się tym tematem i na szybko udało się uruchomić. Masz apke canon camera connect (chyba tak się nazywa, znajdziesz na stronie canona albo sklep play) i bezproblemowo łączysz się z aparatem. odpala się life view i możesz robić zdjęcia. Nie miałem czasu poszukać możliwości manualnego ostrzenia przez apkę tak jak dało się to robić w eos remote na Pc. Być może jest.

RadOs41
22-05-2020, 12:27
https://www.youtube.com/watch?v=EEiHr1GNC9E

lub podobnie w 80d, i w bardziej zrozumiałym narzeczu:
https://www.youtube.com/watch?v=XxM6yV6dTK0

taniFotograf
22-05-2020, 17:02
konkretnie interesuje mnie działanie w trybie video, bo jak sam siebie nagrywam to sobie siądę na krześle przed aparatem poustawiam wszystko przez telefon wraz z ostrością i włącze nagrywanie, będzie się to dało zrobić? 80d to o wiele młodszy model, dlatego pytam konkretnie o 6d pierwszej generacji

taniFotograf
19-06-2020, 17:48
Sprawdziłem z aplikacją od CANONA i nie działa z VIDEO! Jak ktoś chce mieć tą funkcję to działa we wszystkich aparatach konkurencji, nie ma sensu męczyć się z canonem.

Dodatkowo jak jest włączone wifi to nie da się nagrywać video nawet z poziomu korpusu! trzeba przeszukiwać menu wyłączyć wifi i dopiero można aktywować włączyć nagrywanie video. A nie jest to funkcja łatwa do znalezienia. Nie wiem kto to projektował ale nie ma ładu i składu


i tak mam zewnętrzny wyzwalacz i jest dużo wygodniejszy niż aplikacja canona i nie nie ma problemu z baterią. Bo to wifi w canonie strasznie zżera baterie.



Jest lekkie obejście można połączyć przez kabel USB i wtedy jest guzik który robi ostrzenie podczas nagrywania. Nie dzieje się to automatycznie tylko trzeba specjalnie kliknąć no i wiadomo przez kabel usb, wiec bardzo niewygodne

Tom77
19-06-2020, 17:52
Sprawdziłem z aplikacją od CANONA i nie działa z VIDEO! Jak ktoś chce mieć tą funkcję to działa we wszystkich aparatach konkurencji, nie ma sensu męczyć się z canonem.

Dodatkowo jak jest włączone wifi to nie da się nagrywać video nawet z poziomu korpusu! trzeba przeszukiwać menu wyłączyć wifi i dopiero można aktywować włączyć nagrywanie video. A nie jest to funkcja łatwa do znalezienia. Nie wiem kto to projektował ale nie ma ładu i składu


i tak mam zewnętrzny wyzwalacz i jest dużo wygodniejszy niż aplikacja canona i nie nie ma problemu z baterią. Bo to wifi w canonie strasznie zżera baterie.



Jest lekkie obejście można połączyć przez kabel USB i wtedy jest guzik który robi ostrzenie podczas nagrywania. Nie dzieje się to automatycznie tylko trzeba specjalnie kliknąć no i wiadomo przez kabel usb, wiec bardzo niewygodne

Niech zgadnę, pozbywasz się tego szajsu ...

taniFotograf
19-06-2020, 17:56
Niech zgadnę, pozbywasz się tego szajsu ...
Napisałem tylko fakty, coś jest nieprawdą?

Włącz sobie wifi w 6d, nie da się nawet uruchomić video z poziomu korpusu. Masz włączone wifi to trzeba przeszukiwać menu i je wyłączyć, bo chyba nie ma innego sposobu żeby wyłączyć wifi? a o sterowaniu nagrywania Video przez wifi to w ogóle można pomarzyć.

U konkurencji wszystko działa normalnie bez kruczków nawet w starym gh4

Ktoś wie czy w nowych lustrzankach można sterować video przez wifi?

P.S nie podpuszczaj mnie

Tom77
19-06-2020, 18:08
Napisałem tylko fakty, coś jest nieprawdą?

Włącz sobie wifi w 6d, nie da się nawet uruchomić video z poziomu korpusu. Masz włączone wifi to trzeba przeszukiwać menu i je wyłączyć, bo chyba nie ma innego sposobu żeby wyłączyć wifi? a o sterowaniu nagrywania Video przez wifi to w ogóle można pomarzyć.

U konkurencji wszystko działa normalnie bez kruczków nawet w starym gh4

P.S nie podpuszczaj mnie

Ale to jest aparat a nie kamera ...

--- Kolejny post ---

Przy włączaniu wi-fi jest informacja: brak nagrywania filmów przy włączonej opcji wifi.

taniFotograf
19-06-2020, 18:08
Ale to jest aparat a nie kamera ...

dlatego porównuje do innych aparatów z tego samego segmentu.
U konkurencji w tym samym segmencie i niżej wszystko działa normalnie bez kruczków.




Przy włączaniu wi-fi jest informacja: brak nagrywania filmów przy włączonej opcji wifi.
właśnie w tym problem, wiesz może czy w nowszych modelach też tak jest? np w 5d mark4?

Tom77
19-06-2020, 18:15
dlatego porównuje do innych aparatów z tego samego segmentu.
U konkurencji w tym samym segmencie i niżej wszystko działa normalnie bez kruczków.

To nie jest tajemnicą, że ten aparat ma wiele wad. To świetnej jakości narzędzie do robienia zdjęć, jako kamera nie ma co ukrywać szału nie robi. Na pewno są lepsze aparato-kamery w tej cenie. Ciekawe czy jesteś w stanie pokazać jakąś przewagę 6D nad GH4

taniFotograf
19-06-2020, 18:27
Nie będę już odpisywał, bo bana dostane :)

Temat był czy wifi w 6D działa z VIDEO, dostałem odpowiedź, że działa. Niestety sam sprawdziłem i nie działa i tyle

Ogólnie mam jeszcze pomysł z zewnętrznym wyzwalaczem, ale to założe nowy temat może ktoś bedzie wiedział

Tom77
19-06-2020, 18:37
Nie będę już odpisywał, bo bana dostane :)

Temat był czy wifi w 6D działa z VIDEO, dostałem odpowiedź, że działa. Niestety sam sprawdziłem i nie działa i tyle

Ogólnie mam jeszcze pomysł z zewnętrznym wyzwalaczem, ale to założe nowy temat może ktoś bedzie wiedział

Za dyskusję bana nie dostaniesz :)
Może da się to obejść ale u mnie wygląda to tak:

4713

taniFotograf
19-06-2020, 18:45
Za dyskusję bana nie dostaniesz :)
Może da się to obejść ale u mnie wygląda to tak:

4713
ale trzeba wejść w menu, później odpowiednia zakładka i to co pokazałeś.
myślałem że np. naciskam jeden guzik i wyłączam wifi, żeby nie przeszukiwać menu.

bo jednak jak się robi zajęcia to fajnie je odrazu zobaczyć na dużym tablecie przez wifi

Tom77
19-06-2020, 18:49
ale trzeba wejść w menu, później odpowiednia zakładka i to co pokazałeś.
myślałem że np. naciskam jeden guzik i wyłączam wifi, żeby nie przeszukiwać menu.

bo jednak jak się robi zajęcia to fajnie je odrazu zobaczyć na dużym tablecie przez wifi

Nie bardzo rozumiem. Włączając wifi zostajesz powiadomiony o ograniczeniach. To, że nie da się przypisać każdej funkcji pod klawisze mnie też irytuje

taniFotograf
19-06-2020, 18:55
Nie bardzo rozumiem. Włączając wifi zostajesz powiadomiony o ograniczeniach. To, że nie da się przypisać każdej funkcji pod klawisze mnie też irytuje
wiem że jak się naciśnie info to tam się pokazuje czy jest włączone wifi i z tego poziomu by mogli pozwolić je wyłączyć, ale już mniejsza oto

gnd
20-06-2020, 15:23
Da się włączyć WiFi z głównego ekranu albo stworzyć sobie swoje memu.

basieq
05-11-2023, 19:03
hej, ciekawa jestem czy ktoś tu zagląda jeszcze, niedawno kupiłam 6d i niestety ale nie mogę go połączyć z wifi, telefon nie widzi punktu dostępu aparatu, aparat nie widzi wifi domowego... Mecze się już drugi dzień i nic, a zależy mi na sterowaniu aparatem z telefonu... Może ktoś będzie w stanie pomóc.

Bangi
05-11-2023, 19:31
hej, ciekawa jestem czy ktoś tu zagląda jeszcze, niedawno kupiłam 6d i niestety ale nie mogę go połączyć z wifi, telefon nie widzi punktu dostępu aparatu, aparat nie widzi wifi domowego... Mecze się już drugi dzień i nic, a zależy mi na sterowaniu aparatem z telefonu... Może ktoś będzie w stanie pomóc.

Zakładam, że kupiłaś używany. Może zacznij od resetu wszystkich ustawień (przywrócenia ustawień fabrycznych).

basieq
05-11-2023, 20:17
tak, używany. resetowałam już wszystko, co się dało pierdylion razy i nadal telefon nie widzi punktu dostępu aparatu. ani żaden inny telefon oprócz mojego, ani laptop. nie wiem już co z tym mam zrobić. jest jakiś sposób na hard reset? resetowanie ustawień aparatu i nastaw wifi nic nie daje. mam ochotę spakować to dziadostwo i jutro odesłać...
przekopałam już chyba wszystkie możliwe wątki i strony i nikt nigdzie nie miał takiego przypadku, nic nie opisane.

Bangi
05-11-2023, 21:54
Jeśli przerobiłaś wszystko zgodnie z instrukcją to ja nie mam pomysłu jak pomóc, poza tym, aby oddać do serwisu.
A poprzednikowi to wszystko działało?

basieq
05-11-2023, 22:38
Zmarnowałam dwa dni, jak nie działało tak nie działa i koniec jest taki, że oddaję ten aparat, więc bez odbioru.

--- Kolejny post ---

nie wiem, czy działało, w aukcji nic nie było na ten temat. straciłam tylko czas i masę nerwów, taki mi wyszedł upgrade... przeczytałam wszystkie instrukcje od deski do deski i robiłam wszystko zgodnie z nimi. ikonka wifi migała, czyli aparat w gotowości do połączenia, ale żadne urządzenie nie widzi punktu dostępu. już nie mam siły i czasu, żeby szukać przyczyny.

Bangi
05-11-2023, 23:12
Zmarnowałam dwa dni, jak nie działało tak nie działa i koniec jest taki, że oddaję ten aparat, więc bez odbioru.

--- Kolejny post ---

nie wiem, czy działało, w aukcji nic nie było na ten temat. straciłam tylko czas i masę nerwów, taki mi wyszedł upgrade... przeczytałam wszystkie instrukcje od deski do deski i robiłam wszystko zgodnie z nimi. ikonka wifi migała, czyli aparat w gotowości do połączenia, ale żadne urządzenie nie widzi punktu dostępu. już nie mam siły i czasu, żeby szukać przyczyny.

Ja miałem kiedyś 6d i generalnie nie było z tym żadnych problemów.