PDA

Zobacz pełną wersję : Raw



bambo
21-04-2020, 01:03
Cześć wszystkim,

Mam na imię Daniel i jestem totalnie początkujący. Mam Canon EOS 5D Mark III. W aparacie mam kartę SD i nie zapisuje mi zdjęć w formacie RAW, tylko od razu w JPG. Dlaczego?

Dzięki

saxjas
21-04-2020, 08:52
Zmień ustawienia z aparacie z jpg na raw

bans
23-04-2020, 21:03
Cześć wszystkim,

Mam na imię Daniel i jestem totalnie początkujący. Mam Canon EOS 5D Mark III. W aparacie mam kartę SD i nie zapisuje mi zdjęć w formacie RAW, tylko od razu w JPG. Dlaczego?

Dzięki

Przeczytaj instrukcję aparatu. To naprawdę zajęłoby ci mniej czasu niż rejestrowanie się na forum i zdawanie tu tego pytania.

Tom77
24-04-2020, 19:57
Zmień ustawienia z aparacie z jpg na raw

To 5DIII, aparat automatycznie wykrył stopień zaawansowania użytkownika i przełączył aparat w tryb jpg

dave88
24-04-2020, 21:33
cześć mam na imię Dawid, gdy odkręcam wodę w kranie to leci ciepła woda tylko od razu zimna, co mam zrobić ?

Eberloth
24-04-2020, 23:50
bambo

Jeśli tu nie spamujesz, to przepraszam za poziom kilku ostatnich wypowiedzi. Aparat może zapisywać zdjęcia w formacie, JPG, RAW lub obu na raz. Poszukaj w instrukcji. To najlepsza podpowiedź

marfot
25-04-2020, 05:31
Cześć wszystkim,

Mam Canon EOS 5D Mark III. W aparacie mam kartę SD i nie zapisuje mi zdjęć w formacie RAW, tylko od razu w JPG. Dlaczego?


Na str.121 instrukcji jest rozdział Ustawienie jakości rejestracji obrazów.
Masz opisane wszystkie możliwości zapisu. Jest tego trochę - same RAWy mają 3 poziomy jakości (wielkości).
Ustaw sobie zwykły RAW na początek.

bambo
10-12-2020, 17:29
cześć mam na imię Dawid, gdy odkręcam wodę w kranie to leci ciepła woda tylko od razu zimna, co mam zrobić ?

dzięki Dawid za wysoki poziom arogancji, buractwo zachowaj dla siebie i swoje frustracje może wylewaj w domu a nie na forum. Na forum wybrałem opcję "dla początkujących", prostaku.

--- Kolejny post ---


To 5DIII, aparat automatycznie wykrył stopień zaawansowania użytkownika i przełączył aparat w tryb jpg

Dzięki za prostactwo, niezły poziom na tym forum

--- Kolejny post ---


bambo

Jeśli tu nie spamujesz, to przepraszam za poziom kilku ostatnich wypowiedzi. Aparat może zapisywać zdjęcia w formacie, JPG, RAW lub obu na raz. Poszukaj w instrukcji. To najlepsza podpowiedź

Nie spamuję, dziękuję za podpowiedź. W końcu ktoś normalny

--- Kolejny post ---


Zmień ustawienia z aparacie z jpg na raw

Dziękuję

--- Kolejny post ---


Na str.121 instrukcji jest rozdział Ustawienie jakości rejestracji obrazów.
Masz opisane wszystkie możliwości zapisu. Jest tego trochę - same RAWy mają 3 poziomy jakości (wielkości).
Ustaw sobie zwykły RAW na początek.

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Szperałem po aparacie,każdą opcję wydawąło mi się, że kliknąłem i nigdzie nie mogłem znaleźć zmiany zapisu obrazu, stąd tak banalne dla wielu pytanie. Przynajmniej niektórzy mają trochę kultury, dzięki

bambo
10-12-2020, 18:01
Jeszcze jedna sprawa. Czy spamowaniem jest zadanie jednego pytania? Jeśli zada się pytanie w zakładce "dla początkujących" to oznacza, że użytkownik jest po prostu początkujący. Jeśli w zakładce dla początkujących zbiera się taką burę za normalne pytanie, to może nazwijcie to forum "PRO (zakaz wstępu dla początkujących)" lub po prostu stwórzcie może zakładkę "mega początkujący" gdzie będzie można zadać pytanie bez obaw, że zostanie się zmieszanym z błotem.

Nozanu
13-12-2020, 18:34
W trybach auto w podręcznym menu nie ma dostępu do jakości zapisu. Przejdź do menu głównego lub trybów pół automatycznych i ustaw RAW a potem możesz sobie wrócić do trybu auto.

Kolekcjoner
13-12-2020, 22:30
Jeszcze jedna sprawa. Czy spamowaniem jest zadanie jednego pytania? Jeśli zada się pytanie w zakładce "dla początkujących" to oznacza, że użytkownik jest po prostu początkujący. Jeśli w zakładce dla początkujących zbiera się taką burę za normalne pytanie, to może nazwijcie to forum "PRO (zakaz wstępu dla początkujących)" lub po prostu stwórzcie może zakładkę "mega początkujący" gdzie będzie można zadać pytanie bez obaw, że zostanie się zmieszanym z błotem.

Ale to może najlepiej zacząć od siebie, bo określanie innego użytkownika "prostakiem" i wyzywanie od "buraków" to przyznasz słaby początek ;)...