PDA

Zobacz pełną wersję : No More? :)



gietrzy
25-05-2006, 16:37
http://www.dpreview.com/news/0605/06052501canonfilmcameras.asp

Nieuniknione, niestety.

oxeno
25-05-2006, 16:51
Niestety nieuniknione, Nikon już tak postąpił ale zachował sobie jedynie F6 (chyba), Canon pewnie zostawi EOS-1 lub coś podobnego. Zobaczymy jak się sprawa potoczy...

Tomasz Golinski
25-05-2006, 16:53
I tak najlepsze były pierwsze eosy 6xx :twisted:

Fotos
25-05-2006, 16:55
E, to mnie nie rusza. Gorzej, ze slyszalem, ze to samo ma sie dziac z filmami... Pewno cena rolki bedzie wkrotce = cenie 1GB SD...

Vitez
25-05-2006, 19:47
Ciekawe jaki okres czasu uplynie pomiedzy "considers halt development" - "halted development" - "halted production" .

thorin
25-05-2006, 23:30
I tak najlepsze były pierwsze eosy 6xx :twisted:

szescsetki sa w deche :mrgreen:


E, to mnie nie rusza. Gorzej, ze slyszalem, ze to samo ma sie dziac z filmami... Pewno cena rolki bedzie wkrotce = cenie 1GB SD...

coz odsieje sie ziarno od plew, wszystkie firmy wypuszczajace tanie produkty jak konica czy polaroid wstrzymaja produkcje, z Agfa to sie juz stalo, zostanie tylko Velvia, Delta itd :mrgreen: zal tylko segmentu semi-profi (zakladajac ze w produkcji dalej bedzie seria 1) jesli to sie wydarzy, tfu tfu na psa urok... Pewnie tak, marketing jest bezlitosny...

oxeno
26-05-2006, 03:03
Z drugiej strony nie sądze, że całkowicie zakończą produkcję filmów. Aparaty to inna bajka, rzeczywiście jest ogromna tendencja spadkowa na rynku. Zobaczymy co będzie. Puki będą filmy to będę focic analogiem, a jak się skończą to pomyśle o cyfrze :) Pewnie wtedy będą tanie jak barszcz :)

Silent Planet
26-05-2006, 11:08
Nie przestaną produkować kliszów.
Miliony kompaktów kliszowych... zwróćcie uwagę - np. na turystów - lustro to rzecz rzadka, jak kliszowiec - to kompakt.

A jak wiemy rynek kompaktów pokaźny jest :mrgreen:

Pikczer
26-05-2006, 13:21
Z drugiej strony nie sądze, że całkowicie zakończą produkcję filmów. Aparaty to inna bajka, rzeczywiście jest ogromna tendencja spadkowa na rynku. Zobaczymy co będzie. Puki będą filmy to będę focic analogiem, a jak się skończą to pomyśle o cyfrze :) Pewnie wtedy będą tanie jak barszcz :)

Jak weszly swego czasu plyty CD, to kazdy przepowiadal, ze kasety zostana wycofane. A tu bromba - sa do dnia dzisiejszego i to jeszcze drozsze niz plyty CD (drozsza produkcja) - a i tak ludzie kupuja ;-)

KuchateK
26-05-2006, 13:25
Jak weszly swego czasu plyty CD, to kazdy przepowiadal, ze kasety zostana wycofane. A tu bromba - sa do dnia dzisiejszego i to jeszcze drozsze niz plyty CD (drozsza produkcja) - a i tak ludzie kupuja ;-)
Kaseta ma te zalete ze w latwiej na nia cos nagrac... Jest tez kupa starego zlomu (samochodow np.) gdzie wlozenie odtwarzacza CD jest marnym pomyslem ze wzgledu na wartosc pojazdu :D Ale jak tylko spowszechnieja dyktafony mp3 a kaseciaki wszelkiego rodzaju sie wkoncu rozleca i pojda na zlom ze starymi samochodami kasety odejda...

No chyba ze jacys nadsluchowcy stwierdza ze kaseta to jak winyl i beda uparcie przegrywac swoje CD na kasety :)

Pikczer
26-05-2006, 14:27
Kaseta ma te zalete ze w latwiej na nia cos nagrac... Jest tez kupa starego zlomu (samochodow np.) gdzie wlozenie odtwarzacza CD jest marnym pomyslem ze wzgledu na wartosc pojazdu :D Ale jak tylko spowszechnieja dyktafony mp3 a kaseciaki wszelkiego rodzaju sie wkoncu rozleca i pojda na zlom ze starymi samochodami kasety odejda...

Ale jak na razie nie odeszly i nic tego nie zwiastuje :wink:
Ale tak jak miedzy CD a kasetami jest uzasadnione rozwazenie zakonczenia produkcji tych drugich (cena, trwalosc, jakosc nagran), to z aparatami analogowymi jest inaczej - tutaj analog daje (nie ustepujac jakoscia) po prostu inne mozliwosci, czego nigdy nie da cyfra (chocby zabawa z chemikaliami :mrgreen: )

Canonek
26-05-2006, 14:35
Wydaje sie jednak, ze najpierw musza przestac produkowac analogi, a potem filmy, bo gdyby bylo odwrotnie to produkcje analogow musieliby od razu wyrzucac do smietnika. :)

Pikczer
26-05-2006, 14:57
Wydaje sie jednak, ze najpierw musza przestac produkowac analogi, a potem filmy, bo gdyby bylo odwrotnie to produkcje analogow musieliby od razu wyrzucac do smietnika. :)

Chyba, ze chca zgarniac kupe kasy za rolke filmu :mrgreen: :wink:

Quadrifoglio
27-05-2006, 19:59
Jest nadzieja, filmy wciąż kręci się na taśmie filmowej... bo to nie to samo.

thorin
27-05-2006, 21:10
jak swiat swiatem daje sobie migawke wyrwac, ze predzej ja umre niz analogi nie beda mialy "paliwa" :) pewnie Daguerre tak samo sie zarzekal kiedy Talbot opatentowal metode mokrego kolodium, ale caly rynek aparatow wielkoformatowych, i znaczaca czesc sredniakow musi miec blony ciete i negatywy 120, i tak jak pisalem ale powtorze sie, bedzie to naturalna selekcja, zostana negatywy dla zawodowcow kotrzy i tak je beda kupowac a tanie firmy odejda w niebyt co juz po malu sie dzieje , zreszta potentaci jak Fuji i Kodak czerpia zyski nie tylko z negatywow diapozytywow i pozytywow ale takze z fotografii cyfrowej, wiec zadbaja o to aby jedna i druga dzialka nie przestala przynosiuc korzysci ;)

Jester
28-05-2006, 21:47
Jest tez kupa starego zlomu (samochodow np.) gdzie wlozenie odtwarzacza CD jest marnym pomyslem ze wzgledu na wartosc pojazdu :D

Racja. Na przykład: najnowsze Volvo :D

J

storm
29-05-2006, 11:59
Rynek analogowy to nie tylko fotografia,
to takze przemysl filmowy, reklama.
Baardzo duzo operatorow i rezyserow w dalszym ciagu nie chce uzywac HD, mimo ze tansza opcja i powoli jakosciowo zbliza sie do negatywu.
Obstawiam ze jeszcze przez najblizsze 10 lat bedzie to w ten sposob funkcjonowac, ale coraz mniej produkcji bedzie na kliszy, a to ze wzgledu na koszty,..
Dopuki przemysl filmowy, reklamowy uzywac bedzie kliszy, to beda ja produkowac.

Fotos
30-05-2006, 11:04
>>A jak wiemy rynek kompaktów pokaźny jest

Bylem ostatnio na chrzcie, jedyna osoba w kosciele z analogiem byl zawodowy Nikoniarz :-), reszta same cyfraki.
Moim zdaniem akurat kompakty sa pierwsza grupa ktora zmiota cyfraki. A to spowoduje drastyczny spadek sprzedazy filmow, zwlaszcza tych amatorskich.
Tani cyfrak kosztuje ok 300 zl, film + wywolanie ok 15zl, nawet nie ma co sie zastanawiac.

Silent Planet
30-05-2006, 12:01
A u mnie na wsi wszyscy mają kliszowe kompakty... :roll:

Fotos
31-05-2006, 10:42
>>A u mnie na wsi wszyscy mają kliszowe kompakty...

Szansa na biznes ? :-)

To co mnie ostatnio natchnelo nadzieja na przetrwanie filmowcow, to byla ruska wycieczka, obwieszona co do jednego Zenitem :-) W tym aparacie chyba sie ucielesnil wiecznie zywy towarzysz Lenin...

Quadrifoglio
31-05-2006, 16:15
>>A u mnie na wsi wszyscy mają kliszowe kompakty...

Szansa na biznes ? :-)

To co mnie ostatnio natchnelo nadzieja na przetrwanie filmowcow, to byla ruska wycieczka, obwieszona co do jednego Zenitem :-) W tym aparacie chyba sie ucielesnil wiecznie zywy towarzysz Lenin...

Ruska wycieczka ... z Zenitami na szyjach ...
Stadion 10 lecia ? ;))