PDA

Zobacz pełną wersję : [sensitive] "dotknąć przyrody"



sensitive
25-05-2006, 00:18
Witam,

zgodnie z zasadą pokaż mi swoje prace a powiem Ci co o tobie myślę prezentuję debiutanckie fotografie wschodu słońca z cyklu "wstaje nowy dzień" oczywiście z prośbą o konstruktywny komentarz. Nie wszystkie są dość dobre ale ich upublicznienie i (mam nadzieję) Wasze komentarze pozwolą mi na wyciagnięcie wniosków na przyszłość i poprawę jakości tego rodzaju zdjęć. Na fotogalerie i plfoto jest ich (analogicznie 2 i 1) ale na CB pozwalam sobie umieścić również te mniej udane aby otrzymać od Was Wasze komentarze, z którymi chciałbym się liczyć na przyszłość.

1.
1371

2.
1372


Przed wyjazdem do Piszu (Jezioro Roś) okurzyłem zasady fotografii przyrodniczej i dwa wątki z fotografowaniem pod słońce/księżyc i starałem się wykorzystać informacje tam zawarte ale ... jak widać z różnym skutkiem.

Proszę o komentarz.

Pozdrawiam, sens...

jadeit
25-05-2006, 01:24
kadry nawet mi sie podobaja :)
tylko zastanawiem się czy nie dobrze byłoby łapac swiatło na niebo
a pomosty i linie drzew zachować w postaci 'konturowej'

BTW byłem 2 lata temu na mazurach ;)

śniardwy - okartowo
http://www.asfalt.osw.pl/main.asp?page=6&pid=176
śniardwy przed burzą
http://www.asfalt.osw.pl/main.asp?page=6&pid=175

to jeszcze z analoga pojedyncze strzały

pozdrawiam

sensitive
25-05-2006, 10:32
kadry nawet mi sie podobaja :)
tylko zastanawiem się czy nie dobrze byłoby łapac swiatło na niebo
a pomosty i linie drzew zachować w postaci 'konturowej'Moim zamierzeniem było otrzymać jak najmniejsze GO dlatego ustawienia na 6m (nieskończoność) i f11 do chyba f14 i taki efekt, nie było zbytnio czasu na takie kombinowanie. Starałem się "złapać" wschód z 3 miejsc i biegałem ze statywem i zmieniałem obiektyw z Lki na KITowy i odwrotnie. Dodatkowo początek wschodu był bardzo pochmurny, a po chwili już było bardzo słonecznie i stąd przepalone 3 zdjęcie na słońcu. Na kilku fotkach do tzw. albumu mimo Lki i filtru Hoya Super HMC nie odbyło się bez flarowania. :( A szkoda bo IMO niezłe kadry, nie mam niestety PSa więc na razie tylko dla archiwum - może do nich wróce.
Nie do końca jestem zadowolony z tych zdjęć ale to pierwsze więc ... Dodatkowo "złapałem" jakąś plame na matrycy przy wymianie w pośpiechu obiektywów (lewy górny bok) - taki bonus, z wnioskiem na przyszłość aby pokombinować z kadrami i wybrać miejsce na sporo przed aby nie biegać ze statywem po pomostach i krzakach a skupić sie na AF i kadrze. ;-)


BTW byłem 2 lata temu na mazurach ;)
śniardwy - okartowo http://www.asfalt.osw.pl/main.asp?page=6&pid=176
śniardwy przed burzą http://www.asfalt.osw.pl/main.asp?page=6&pid=175
to jeszcze z analoga pojedyncze strzałyPierwsze bardzo spokojne i stonowane, bardzo podoba mi się ten spokój (flauta na powierzchni jeziora) i odbicia (bo to chyba chmury na tafli) i ta lekka mgiełka. Drugie z kolei nie jestem pewien czy tytuł wynika faktycznie z burzy, która miałaby ewentualnie przyjść, bo tafla jeziora na to nie wskazuje choć Śniadrwy są nie przewidywalne pod tym względem. Ale ... może to lekkie zboczenie żeglarskie. ;) Generalnie zdjęcia co do kadrów i jakości bardzo przypadły mi do gustu. Chciałem sprawdzić exifa ale z analoga chyba ich nie będzie a i tak masz zabezpieczenie więc prośba jeśli pamiętasz o podesłanie na PW.

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam, Arek

sensitive
23-07-2006, 01:34
... witam po urlopie i zapraszam, pierwsza część:

1.
1544

2.
1545

Pozdrawiam, sens...

sensitive
25-07-2006, 21:30
No, aż się trzesię od komentarzy. :wink: Wiem, że to "kfiatki" ale takie lubię.
Dajcie choć znać, bazując na poprzednich wschodach czy jest lepiej?

Tylko uwaga ... wrażliwy jestem. :|


Pozdrawiam, Arek

sensitive
25-07-2006, 23:45
"Kfiatki" nie przypadły Wam do gustu więc może coś bardziej ambitnego: "dotknąć przyrody".

1.
1562

2.
1563

Musiałem zamieścić choć jeden widoczek - nie byłbym sobą. :-)


Pozdrawiam, sensitive

Quadrifoglio
25-07-2006, 23:56
A gdyby tak naświetlić raz na skały, drugi raz na widoczek ;) W końcu dobrze by było coś widać, choć trochę pracy to wymaga.

mattnick
26-07-2006, 00:01
2. Niepowtarzalnego smaku nie znajdziesz w lesie...:)

sensitive
26-07-2006, 00:11
A gdyby tak naświetlić raz na skały, drugi raz na widoczek ;) W końcu dobrze by było coś widać, choć trochę pracy to wymaga.Nie o pracę tu chodzi - byłem na miejscy już na godzinę przed wschodem i szukałem dla siebie miejsca na "mój kadr". Moim zamierzeniem było, przy wywoływaniu RAWa, uzyskanie obramowania i jedynie konturów skał ale ... może tak też jest dobrze (kwestia gustu). ... a fotki były robione z szarą połówką (przy drugiej fotce z ostrością na "pływaka"). Popracuję jeszcze nad nimi z Twoją koncepcją - zobaczymy czy efekt będzie dla mnie "subiektywnie" lepszy.


Niepowtarzalnego smaku nie znajdziesz w lesie...... a to nie było w lesie, ani w Wałbrzychu. ;-) Pozdrów moje prawie rodzinne miasto.


Dziękuję i pozdrawiam,

Tomasz Golinski
26-07-2006, 01:01
Fajne takie zdjęcia z hasłem ;) W pierwszym trochę przeszkadza coś w lewym górnym rogu. Drugie... nie wiem, może pod kątem byłoby ciekawiej.

3. to całkiem sympatyczny widoczek, ale znowu w rogu jakiś śmieć, chyba kawałek brzegu.

Ponadto, mocno przesadzone kolory, moim zdaniem. Zwłaszcza 1 i 3.

sensitive
26-07-2006, 07:29
Fajne takie zdjęcia z hasłem ;) W pierwszym trochę przeszkadza coś w lewym górnym rogu. Drugie... nie wiem, może pod kątem byłoby ciekawiej.

3. to całkiem sympatyczny widoczek, ale znowu w rogu jakiś śmieć, chyba kawałek brzegu.

Ponadto, mocno przesadzone kolory, moim zdaniem. Zwłaszcza 1 i 3.Właśnie brakuje mi coś w tej drugiej fotce, ale nawet przez chwilę nie pomyślałem aby je obrócić! :shock: Zobaczymy.

Co do kolorów to nie mogę "się wywarzyć". Albo na moim LCD niedociągam kolorów i w labie mi jeszcze proponują podkręcenie albo tak jak wyżej. Chyba zaczynam myśleć, że jest to wynik ustawień mojego notka, przy włączonym zasilaniu działa na 100% a bez w tzw. trybie prezentacyjnym i wówczas jest ... ciemniej. :-(


Dziękuję i pozdrawiam,

perqsista
26-07-2006, 09:04
Poprzednia seria z zachodami podobała mi się bardziej - szczególnie pierwsze zdjęcie. Z tego "dotchnięcia" to jako taki potencjał ma IMO 1ka. Niestety burzy go cos ciemnego w lewym górny rogu. Patrząc na 1,3 i wszystkie zdjecia na początku wątku, masz problemy z obróbką i przygotowaniem zdjęć do publikacji. Nie wiem jakimi programami obrabiasz zdjecia, ale zainteresuj się bardziej narzędziami do krzywych a trochę mniej tymi do nasycenia kolorów + subtelne metody wyostrzania zdjęć po resize.

sensitive
26-07-2006, 09:50
Poprzednia seria z zachodami podobała mi się bardziej - szczególnie pierwsze zdjęcie. Z tego "dotchnięcia" to jako taki potencjał ma IMO 1ka. Niestety burzy go cos ciemnego w lewym górny rogu. Patrząc na 1,3 i wszystkie zdjecia na początku wątku, masz problemy z obróbką i przygotowaniem zdjęć do publikacji. Nie wiem jakimi programami obrabiasz zdjecia, ale zainteresuj się bardziej narzędziami do krzywych a trochę mniej tymi do nasycenia kolorów + subtelne metody wyostrzania zdjęć po resize.Mnie również pierwszy wschód podoba się najbardziej ale jeszcze wówczas robiłem fotki w JPEGach czytając CB ;-). Ostatnio od jakiegoś czasu tylko RAWy. Dlatego też, zdając sobie sprawę z tych braków, czekają już na mnie Elementy 4.0 i książka Kelbiego. Nie mogę sobie jednak odpuścić przyjemności robienia fotek i uczenia się więc ... efekt jak widać. Zależy mi na tym, aby równolegle podczas nauki obróbki kształcić „oko” i dlatego decyduję się na publikację licząc na Wasze komantarze i porady. Mam nadzieję, że w przyszłości poprawię te pliki w Elementach i będę zadowolony.

Co do 1ki z „dotknięcia” to są to kamole i aż tak bardzo mi nie przeszkadzają a taki crop (85% klatki) powstał ze względu na łokieć i chęć „ucięcia kadru” właśnie w przegubie.

Próbuję obecnie obrabiać pliki softem dołączonym do EOSa + sprawdzanie jak zmienia się obraz po zmianie krzywej ale to taka bardziej zabawa niż obróbka. Dodatkowo notek z LCD ... O jakich subtelnych metodach wyostrzania po resizie piszesz?


Dziękuję i pozdrawiam,

mungo
26-07-2006, 18:13
z "dotknąć przyrody" najbardziej podoba mi się pierwsze, chociaż trochę przeszkadza mi to coś w lewym górnym rogu. 2 fotka jest taka trochę nijaka, a trzecia to typowy, ładny krajobrazik;) Pozdrawiam!

sensitive
26-07-2006, 22:55
z "dotknąć przyrody" najbardziej podoba mi się pierwsze, chociaż trochę przeszkadza mi to coś w lewym górnym rogu. 2 fotka jest taka trochę nijaka, a trzecia to typowy, ładny krajobrazik;) Pozdrawiam!Mnie również, również ze względu na jego charakter - stąd avator. A taj jak już pisałem: co do 1ki z „dotknięcia” to są to kamole i aż tak bardzo mi nie przeszkadzają a taki crop (85% klatki) powstał ze względu na łokieć i chęć „ucięcia kadru” właśnie w przegubie. W 3ce tak jak pisał perqsista przegiąłem z kolorami - ale pisałem Tomkowi Golińskiemu, że przy wyłączonym zasilaniu włącza się w notku tryb prezentacyjny i jest ... ciemniej. :-?

Dziękuję i pozdrawiam,