PDA

Zobacz pełną wersję : Nigdy wiecej nie kupie z Allegro



trumil9
21-12-2019, 09:53
Szukalem na Allegro starych obiektywow. To byl rok 2014. Znalazlem fajny Petzwal z kryciem 4x5 w cenie $200. Sprzedajacy mial b. dobry feedback. Uzyl w opisie sformuowania, ze gwarantuje wszystko, zeby obejrzec dokladnie zdjecia przed zakupem, super uprzejmosc, doslownie dyskrecja Szwecja. Nie mial ani jednego neutral, ani negatywu , historia sprzedazy 3-4 lata. Wyslalem kase przez paypal, dostalem przesylke starannie zapakowana. Troche sie zdziwilem, ze to co jest w srodku luzno sie przesuwa. Gdy rozpakowalem obiektyw od razu go rozkrecilem i znalazlem uszkodzenie tylnej soczewki, tuz przy obudowie. Poszedlem do laptopa, otwieram aukcje a zdjecia wyparowaly. Pisze do goscia, ze zle zapakowal obiektyw. On odpisal, ze dobrze pakowal, i co sie stalo. Ja mu opisuje sytuacje. A on to, zebym sie nie przejmowal bo rzeczywiscie tam bylo jakies odprysniecie ale takie uszkodzenie nie ma wplywu na jakosc zdjec. Ja mu na to, ze kupilem obiektyw bez mechanicznych uszkodzen a dostalem uszkodzony, poza tym przyjmuje, ze jakies zarysowania czy uszkodzenia przedniej soczewki moga nie byc widoczne na zdjeciu, natomiast tylna soczewka musi byc dobra do zdjecia i w ogole, ze chce zrobic zwrot ale ma mi oddac cala kase lacznie z wysylka, za ktora zaplacilem i pokryc koszt wysylki zwrotnej bo reklamacja jest z jego winy nie mojej. Facet sie na mnie wypial. A ja sie przestalem do niego odzywac. Na jednym ze zdjec widac, ze oprocz wiekszego starego crack jest nastepny, maly wiec obiektyw musial na pewno drugi raz ladowac na twardym. Pozniej zdalem sobie sprawe z tego, ze on tak kombinowal ze zdjeciami, zeby nie bylo widac tego odprysku. Wierze w to, ze kazdy czlowiek, ktory dopuszcza sie oszustwa trafi w koncu na takiego, kto go uleczy. Nic w przyrodzie nie ginie.

3521

3522

3523

Bechamot
21-12-2019, 11:52
na allegro nic nie kupuje.
I nie kupie. Tym bardziej ze niekoniecznie jest taniej.

Oczywiscie , ze to ewidentne oszustwo w celu uzyskania wyzszej ceny.
w sumie prawdopodobnie nie o wysoka sume chodzi , wiec lepiej jest machnac reka niz sie uzerac , z tym ze to denerwuje , gdyz nikt nie lubi czuc sie oszukanym.

Moze jest i pozytywny aspekt calej sprawy - dzieki temu przypadkowemu uszkodzeniu obiektyw ma niepowtarzalny, indywidualny i nie do podrobienia Charakter rysunku.
Warto sprawdzic jak obiektyw rysuje.

marfot
21-12-2019, 16:54
Czy deklaracja, że nigdy nie kupie na Allegro jest równoznaczna z deklaracją, że nigdy nic tam nie sprzedam/ ;)
Bo inaczej to by zapachniało schizofrenią.

becekpl
21-12-2019, 19:41
prosze cie , nigdy ale to igdy tam nie kupuj
zebym nie musial czytac takich postow:mrgreen:

p.s.
olx to tez allegro

Bechamot
21-12-2019, 20:42
myslsz ze Twoje posty sprawiaja mi jakakolwiek przyjemnosc ? Na ogol sa jednozdaniowe o niczym , jak wlasnie ten post , na ktory teraz odpowiadam.

chester_jds
21-12-2019, 20:58
Nie widzę związku pomiędzy sprzedawcą- domniemanym oszustem a platformą sprzedażową. Czy OP wystąpił do Allegro z roszczeniem i został olany, czego efektem jest tytułowa deklaracja?
Inaczej przypomina mi to pewną scenę z filmu Barei ("do Bydgoszczy będę jeździł a u Was nie kupię...")

Bechamot
21-12-2019, 21:02
nie ze wzgledu na platforme , tylko ze wzgledu na b. wysoki odsetek cwaniakow jacy sie na tej platformie kreca.

moge ? - moge.
to co jest jeszcze niejasne ?

chester_jds
21-12-2019, 21:10
Aha, a każdy pijak to złodziej, to też Bareja.

Bechamot
21-12-2019, 21:29
nie wiem w jaki sposob dochodzisz do tak absurdalnych wnioskow bez jakiegokolwiek zwiazku z moja wypowiedzia.
rownie dobrze moglbys pisac , ze dzisiaj mamy pelnie lata - Taki sam zwiazek , tzn zaden.

nie zabieram w ogole glosu na temat filmow Bareji, ale spodziewam sie ze odsetek zlodziei wsrod pijakow jest wyzszy niz wsrod niepijacych.

chester_jds
21-12-2019, 22:33
Zabieram głos w temacie wątku i problemu OP - nie kupie więcej na Allegro bo się naciąłem.
Zrobiłem setki zakupów na Allegro, od złotówki po tysiące. Raz się naciąłem, kilka razy problem był, ale sprzedający rozwiązał go po mojej myśli. I jeśli teraz z tego jednego powodu miałbym generalizować, że całe Allegro to syf, to byłbym niepoważny. I cały czas do tego nawiązuję. A że nawiązuje cytatami, bo tak mi się kojarzy, to już moja sprawa.

Równie dobrze można by powiedzieć, że jak się jest frajerem, to nie powinien się w takie zakupy bawić. I to też byłoby bezsensowne generalizowanie. W ogóle generalizowanie nie jest wskazane, gdziekolwiek.

I wracam do tematu wątku: "nigdy nie kupię na Allegro". I czytam tego oryginalnego posta i wciąż mi brakuje tego elementu wiążącego temat z treścią.

Bangi
21-12-2019, 22:44
Regularnie kupuję na Allegro różne rzeczy, mam nawet wykupione Allegro Smart; nigdy nie trafiłem na żadnego cwaniaki i nigdy się nie naciąłem. Mam szczęście? A może jestem ostrożny? Pewnie jedno i drugie.
Nowy sprzęt foto kupowałem zawsze stacjonarnie w znanym krakowskim sklepie foto. Kopiłem u nich wiele nowego sprzętu, aż do czasu jak mi sprzedali, co się okazało wielkim i nieprawdopodobnym przypadkiem, aparat pochodzący ze zwrotu jak fabrycznie nowy; przeprosili wymienili na kolejny, z którym też było coś nie teges, bo dali mi trzeci. Od tamtej pory nigdy nic u nich nie kupię.
Wszędzie można trafić na cwaniaków ;) ale można też nigdy nie trafić. Taka sytuacja ;)

trumil9
22-12-2019, 01:09
I wracam do tematu wątku: "nigdy nie kupię na Allegro". I czytam tego oryginalnego posta i wciąż mi brakuje tego elementu wiążącego temat z treścią.
Prosze bardzo, jezeli to przekracza mozliwosci to podaje. Zabraklo mi w calej korespondencji malego slowa "przepraszam". Za to duzo cwaniactwa i "nowoczesnej" nowowmowy. Jakby nie mozna bylo sprawy zalatwic tak jak to sie odbywa w miedzy normalnymi ludzmi. Nie handlowalem na allegro ale sprzedawalem i kupowalem na eBay. Kupuje nadal na eBay i na Amazon. Bo tam jest bezpiecznie dla Twoich pieniedzy, a zawierajacy umowe szczyca sie tym, ze robia wszystko aby obie strony byly zadowolone. Zeby bylo po prostu normalnie. Tak trudno zrozumiec? Bechamot zalapal od razu. Ja sprzedawalem rozne rzeczy na fora fotograficzne angielsko jezyczne i polskie tez, i nigdy nie musialem sie wstydzic.

becekpl
22-12-2019, 12:32
ja kiedyś złapałem gumę w Oplu, od tamtej pory nie kupuje Opli

Cichy
22-12-2019, 12:43
Jeśli znalazłeś za 200$ i płaciłeś paypal to nie było allegro, tylko pewnie ebay :D :D :D :lol:

becekpl
22-12-2019, 12:53
Cichy zepsułeś narracje

trumil9
22-12-2019, 13:29
Jeśli znalazłeś za 200$ i płaciłeś paypal to nie było allegro, tylko pewnie ebay :D :D :D :lol: Wystarczy adres email aby przeslac pieniadze do dowolnej osoby w Polsce.

ja kiedyś złapałem gumę w Oplu, od tamtej pory nie kupuje Opli .
Wlasnie, nigdy nie kupuj srakopchaja. To dobre dla zlotowy.

chester_jds
22-12-2019, 13:38
ja kiedyś złapałem gumę w Oplu, od tamtej pory nie kupuje Opli

O, jednak ktoś złapał, co od początku próbuje powiedzieć.

robertskc7
22-12-2019, 14:09
O, jednak ktoś złapał, co od początku próbuje powiedzieć.

Gościu przed świętami BN pisze o nieudanych zakupach z przed 5 lat na allegro, gdzie dziennie jest dokonywanych setki tysięcy transakcji. Kupił używany, 30 letni ( czy ile mu tam) obiektyw z odpryskiem a sprzedawca nie był z nim do końca szczery. No szkoda. Współczujemy i głaszczemy po głowie. Też nie mam zielonego pojęcie o co chodzi i jak to się ma do canon board.

Kolekcjoner
22-12-2019, 23:06
Gościu przed świętami BN pisze o nieudanych zakupach z przed 5 lat na allegro, gdzie dziennie jest dokonywanych setki tysięcy transakcji. Kupił używany, 30 letni ( czy ile mu tam) obiektyw z odpryskiem a sprzedawca nie był z nim do końca szczery. No szkoda. Współczujemy i głaszczemy po głowie. Też nie mam zielonego pojęcie o co chodzi i jak to się ma do canon board.

Wiele rzeczy które tu się pojawiają nie ma nic wspólnego z CB. Tylko chyba nie będziemy każdego banować albo usuwać postów, bo nie pasują ideologicznie i tematycznie do forum ;):)....

becekpl
23-12-2019, 01:55
tu nie chodzi o temat tylko o treść
kazdy ma jakies przygody z allegro tylko 1/1000000 sie na nich obraza

:mrgreen:

Kolekcjoner
23-12-2019, 02:06
Moja przygoda z allegro (poza setkami udanych transakcji) była dosyć groźna. Ktoś posłużył się moim adresem do robienia przekrętów. Miałem trochę korowodu z tym.

becekpl
23-12-2019, 02:17
słabo, miałeś niefart

michalab
23-12-2019, 13:27
prosze cie , nigdy ale to igdy tam nie kupuj
zebym nie musial czytac takich postow:mrgreen:

p.s.
olx to tez allegro
Chyba już nie. OLX należy do poprzedniego właściciela allegro. Teraz odpalają allegro lokalnie. Z 10% prowizją od sprzedaży.

--- Kolejny post ---


nie ze wzgledu na platforme , tylko ze wzgledu na b. wysoki odsetek cwaniakow jacy sie na tej platformie kreca.
Ciekawe, mnóstwo rzeczy kupuję na allegro od wielu lat, na ewidentnych oszustów trafiłem 3 razy, 2 razy odzyskałem pieniądze, 1 raz odpuściłem. Szacuję, że na allegro kupiłem od 1000 różnych sprzedawców, to by dawało 0,3% oszustów. Cwaniaków pewnie większy, ale też nie powiedziałbym, że wysoki odsetek.

Bobby Peru
23-12-2019, 15:35
Patrząc na tematy jakie zakłada autor tego wątku widać że trzeba chłopa przytulić i może przesłać mu pudełko hmmm... ptasiego mleczka?

rysz
23-12-2019, 16:42
Chyba już nie. OLX należy do poprzedniego właściciela allegro. Teraz odpalają allegro lokalnie. Z 10% prowizją od sprzedaży.


10%, ale maksymalnie 50 zł, więc w przypadku drogich produktów (w tym sprzętu foto) jest nawet lepiej.
Gorzej, że prowizja jest naliczana natychmiast po zakończeniu aukcji/kliknięciu kup teraz i jak 'klient' się 'rozmyśli', to nie da się jej odzyskać (przynajmniej tak zrozumiałem regulamin).

cauchy
23-12-2019, 16:43
Ja dzięki allegro zaoszczędziłem spokojnie kilkanaście tys. zł na samym sprzęcie foto w latach 2005-2012, gdy serwis ten służył temu co dziś Olx. Jedyne na co się naciąłem to moja druga 85tka, która była kompletnie zasyfiona tuż pod przednią soczewką (w opisie było "kilka małych pyłków").

Obecnie Allegro jest dla mnie jedynie szukajką po sklepach, gdzie ceny są 8% większe niż na stronie sklepu (takie są prowizje np. od elektroniki). No może nie jedynie, bo mimo wszystko kupowanie jest wygodne, ale używanych rzeczy już na alle nie kupuję.

candar
23-12-2019, 19:33
Większym problemem są kurierzy rzucający paczkami jak na zawodach , w których wygrywa ten kto rzuci wyżej i dalej. Już raz dostałem metalowy obiektyw ze zgiętym kołnierzem mocowania filtra (przed wysyłką był idealny bo otrzymałem zdjęcia). Była folia bąbelkowa i styropian oraz dwa kartoniki wraz z oryginalnym. Tak więc jedynym wyjście było rzucanie paczką z około drugiego piętra na co wskazywały ślady na paczce.

https://www.youtube.com/watch?v=jHVLY85_2P4

michalab
24-12-2019, 11:31
No tak, ale to chyba niezależnie od tego czy z allegro czy ze sklepu wysyłkowo. Kiedyś widziałem film, ze stanów jak tam kurierzy rzucają paczkami - z przejeżdżającego samochodu prosto pod drzwi.

Bangi
24-12-2019, 11:46
Większym problemem są kurierzy rzucający paczkami jak na zawodach , w których wygrywa ten kto rzuci wyżej i dalej. Już raz dostałem metalowy obiektyw ze zgiętym kołnierzem mocowania filtra (przed wysyłką był idealny bo otrzymałem zdjęcia). Była folia bąbelkowa i styropian oraz dwa kartoniki wraz z oryginalnym. Tak więc jedynym wyjście było rzucanie paczką z około drugiego piętra na co wskazywały ślady na paczce.
https://www.youtube.com/watch?v=jHVLY85_2P4

To stary film ;) Paradoksalnie Inpost to mój ulubiony dostawca "drobnicy"; sprzęt foto jak kupowałem to raczej "tradycyjnym" kurierem i takim, który nie ma w regulaminie wyłączonych szkód w elementach szklanych ;) Tak, tak Moi Drodzy, nie każdym kurierem należy obiektywy wysłać ;)

brajans
03-02-2020, 09:25
Allegro robi się powoli na taki drugi amazon. Wypycha małych sprzedawców, a pozostawia tylko i wyłącznie tych dużych. Nie zmienia to jednak faktu, że robią to, bo widocznie tak im się opłaca. Nie opłaca im się obslugiwać drobnicy tylko tych dużych. Prawda jest jednak taka, ze urośli na tej drobnicy.