PDA

Zobacz pełną wersję : 20D - Zawiesza się



Kolaj
23-05-2006, 09:30
Mam taki problem, że z rzadka, ale zawsze w najmniej odpowiednim momencie, aparat się zawiesza. "Pół-wciśnięcie" powoduje wprawdzie ustawienie ostrości ale późniejsze dociśnięcie spustu nic nie daje. Ponadto nie działają żadne klawisze, pokrętła itp. Najlepsze jest to, że nawet wyłączyć się go nie daje - cały czas działa górny wyświetlacz.

Pomaga dopiero wyjęcie baterii i znowu na dłuższy czas jest spokój. Firmware mam najnowszy - 2.0.3. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami?

Pozdrawiam!

bundy
23-05-2006, 09:34
Sprawdzałeś z inną kartą CF i z zapiętym innym szkłem? Wyświetlacz górny nie pokazuje żadnego kodu błędu?

Kolaj
23-05-2006, 10:07
Mam tylko jedną kartę niestety (Lexar x80). Może czas dokupić kolejną, szczególnie, że ceny spadły... Wyświetlacz nie pokazuje żadnych błędów. Wyświetla normalne nastawy aparatu. Zdażyło mi się to na EF 100/2,8 Macro oraz na Tamronie 28-75. Nie przypominam sobie podobnego przypadku z przypiętym kitem, pomimo, ze tego szkła przez dłuższy czas używałem jako jedynego.

To nie jest powtarzalne i w sumie miałem taki zwis tylko kilka razy, więc powiedzmy, że da się z tym żyć. Najgorsze jest to, że dowiadujesz się o problemie w chwili, kiedy dociskasz spust. I to mnie trochę boli.

gietrzy
23-05-2006, 11:25
Mam tylko jedną kartę niestety (Lexar x80).
Lexar nie gra z Canonem!
Jak masz Lexara to nie w Canonie.
Jak masz Canona to proponuje Sandisk, Kingston.

mor_feusz
23-05-2006, 11:50
Lexar nie gra z Canonem!
Jak masz Lexara to nie w Canonie.
Jak masz Canona to proponuje Sandisk, Kingston.

No i tutaj to ja sie totalnie nie zgadzam
Mam Lexara 1Gb (80x) i smiga ani razu nie bylo bledu. Jestem bardzo zadowolony (350D i Lexar)

Vitez
23-05-2006, 20:12
A ja sie z wami obydwoma powyzej nie zgodze bo prezentujecie subiektywne (niesprawiedliwie uogolniajace) zdanie w sposob ocierajacy sie o agresje i narzucanie, podczas gdy obiektywny fakt byl wielokrotnie omawiany i na forum i nie tylko:

http://www.dpreview.com/news/0505/05052001canonlexaralert.asp

http://www.dpreview.com/news/0506/05061001lexar_80xcards.asp

mor_feusz
23-05-2006, 20:18
A ja sie z wami obydwoma powyzej nie zgodze bo prezentujecie subiektywne (niesprawiedliwie uogolniajace) zdanie w sposob ocierajacy sie o agresje i narzucanie, podczas gdy obiektywny fakt byl wielokrotnie omawiany i na forum i nie tylko:

Zgadzam sie
Wcale nie o agresje tu idzie
U mnie dziala i sie ciesze. Kolega ma PHa a Ty podales prawidlowy link

Robert

Kolaj
23-05-2006, 21:21
Nie jestem pewien, czy to kwestia tej karty. Jak wspomniałem, przez dłuższy czas używałem wyłącznie kitowego obiektywu i w tym czasie nie zdażył mi się ani jeden zwis. Ale tak czy siak, po wypłacie kupię Extreme III i się zobaczy.

Lanc
25-05-2006, 18:13
Chyba mialem podobny problem. Ale zdazal sie on glownie jak konczyla sie bateria :)

oszołom
25-05-2006, 19:13
Ja też stawiam na baterię. Objawy , które opisujesz właśnie na to wskazują.

Lanc
26-05-2006, 08:10
Ostatnio zdazylo mi sie to w srode w Lodzi :) i zapomnialem ze baterie mialem zmienic bo juz padala - nedza.

Kolaj
28-05-2006, 11:39
To napewno nie bateria. Nie dopuszczam do sytuacji, zeby się udać w plener bez naładowania na full, a aż tyle nie pstrykałem, żeby się rozładowała. Nie, nie to nie to. Może faktycznie coś z kartą, choć dziwne, że się nigdy nie zwiesił z kitowym obiektywem. W przyszłym miesiącu kupię pewnie drugą kartę, zobaczę czy problem ustąpi.

Dzięki za wszystkie wskazówki!

Mikołaj

oszołom
28-05-2006, 12:25
Wystarczy , że z jednym ogniwem w twoim akumulatorze jest coś nie tak , wtedy może się tak zachowywać. Niby pełna pojemność, a podczas np. serii jest przez dłuższy czas większy pobór prądu , to wtedy możliwa jest właśnie taka sytuacja, że ap. się zawiesi. Sprawdź naipierw na innym akumulatorze. Jeżeli dalej problem występuje to faktycznie sprawdz na innej karcie. A potem to już tylko serwis.

milinet
25-06-2006, 14:52
miałem ostatnio taki zwis jak opisujesz, firmware stare 1.1.0, CF kingston ale o dziwo obiektyw ten sam co Ty Tamron 28-75 !!!! czyzby to ten szmatławiec? stało sie tak po włozeniu swieżo naładowanej baterii, i o dziwo wyjmowanie nic nie dawało... dopiero wyjęcie na dłużej pomogło, póki co jest spokój.

Kolaj
25-06-2006, 16:00
Szmatławiec? Generalnie nie mogę złego słowa powiedzieć o tym szkle. Poza tym zwisy zdarzały mi się także na EF 100/2,8 Macro. Nie miałem ich tylko na niby-najgorszym z posiadanych przeze mnie szkle, czyli na Kici.

milinet
17-08-2006, 23:55
nie no fajny jest, ale przy 70mm na pełnej dziurze porażka,drugi moj zwis chyba tak jak koledzy z prawie pusta bateria, ale chyba w jednym i drugim przypadku zdarzył się z podpiętą lampą... ale pewnie Tobie sie zdarzały i bez lampy, wiec moze niech inni sie wypowiedzą z jakimi obiektywami mieli zwisy, ja w ogole musze wymienic przycisk od spustu bo czasem źle działa, ale pewnie z Żytniej mi nie przyślą :D
Pozdrawiam

toma20D
18-08-2006, 00:40
Witam,
uzytkuję Lexara 80x Professional bez zadnych problemów, fakt ze na stronie Lexara zamieszczona jest informacja , że istnieje mozliwosc wystapienia kłopotów z powyższa kartą ale dot.to okreslonej serii , wystarczy wprowadzić nr.posiadanej karty i bedzie wiadomo.Jesli jest to wadliwa seria to wystarczy przesłac kartę listem do siedziby firmy i po tyg.otrzymujesz kaartę z nowym softem .


Lexar nie gra z Canonem!
Jak masz Lexara to nie w Canonie.
Jak masz Canona to proponuje Sandisk, Kingston.

Vitez
18-08-2006, 01:17
Witam,
uzytkuję Lexara 80x Professional bez zadnych problemów, fakt ze na stronie Lexara zamieszczona jest informacja , że istnieje mozliwosc wystapienia kłopotów z powyższa kartą ale dot.to okreslonej serii , wystarczy wprowadzić nr.posiadanej karty i bedzie wiadomo.Jesli jest to wadliwa seria to wystarczy przesłac kartę listem do siedziby firmy i po tyg.otrzymujesz kaartę z nowym softem .

Mam prosbe... czytaj watki zanim w nich odpowiesz.
Przeciez ja to wszystko juz napisalem... tylko za pomoca linkow :roll: .

tdfoto
18-08-2006, 08:48
Mam taki problem, że z rzadka, ale zawsze w najmniej odpowiednim momencie, aparat się zawiesza. "Pół-wciśnięcie" powoduje wprawdzie ustawienie ostrości ale późniejsze dociśnięcie spustu nic nie daje. Ponadto nie działają żadne klawisze, pokrętła itp. Najlepsze jest to, że nawet wyłączyć się go nie daje - cały czas działa górny wyświetlacz.

Pomaga dopiero wyjęcie baterii i znowu na dłuższy czas jest spokój. Firmware mam najnowszy - 2.0.3. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami?

Pozdrawiam!


jedno pytanko.... a czy uzywasz GRIPa podpietego do body....?

Kolaj
18-08-2006, 10:33
jedno pytanko.... a czy uzywasz GRIPa podpietego do body....?Nie. Niestety gripa się jeszcze nie dorobiłem :-( Inna sprawa jest taka, że od czasu, kiedy założyłem ten wątek, nie zaliczyłem jeszcze ani jednego zwisu :)

sali128
18-08-2006, 11:16
Dziwne....może poprostu coś nie "styka",ale jak jeden wyświetlacz działa to jest dziwne...

Redskull
19-08-2006, 07:42
Ja mam to samo. Zestaw 20D+28-135 lub kit+430ex+grip (BP511+Bp514). Z ty, ze u mnie najpierw objaw jest tak, ze Af jest gluchy na moje prosby wspolpracy, po tym zawsze wiem, ze zwis. Wyjecie batei i jest git.