PDA

Zobacz pełną wersję : Czym filmować?



gervee
30-11-2019, 14:43
Dzień dobry. Jakie mielibyście propozycje aparatu do filmowania pozwalającego na:
- nagrywanie min. Full HD (1920x1080),
- posiadającego obiektyw typu zoom (lub możliwość jego podpięcia) ze światłem 2.8,
- odchylany ekran do podglądu nagrywanego obrazu
- ewentualnie wbudowaną w korpus stabilizację
I to wszystko w cenie < 5 tys. (a im mniej tym lepiej)

Kolekcjoner
30-11-2019, 15:46
Któreś bezlustro eM.

zayo
10-01-2021, 01:01
To ja odświeżę temat z pytaniem na ten moment (jako że minął ponad rok od momentu założenia wątku).
Posiadam 50D, dwa obiektywy: canona 50mm 1.8 stm i tamrona 17-50mm 2.8; parę lamp błyskowych, transmiter st-e2 do nich itp., ale chciałbym mieć możliwość nagrywania też filmów.
No i tu zaczynają się moje pytania: co wybrać do full hd? M50 (wiem, że wtedy przejściówkę żeby wykorzystać obiektywy bym musiał mieć; zdjęcia z moimi zewnętrznymi błyskadełkami nim porobię, czy już tylko filmy wtedy?), 250D/SL3 (obiektywy podłączę, ale słuchy mnie doszły, że hotshoe w nim okrojony? Jak tu z grzaniem się?), czy może lepiej iść w kierunku pełnej klatki i kupić jakiś starszy model 5d lub 6d? Te szkła to chyba raczej pod aps-c a nie ff są?
W sumie to 50d nie muszę się pozbywać, więć głównie mnie obchodzi czym filmować, jednak, nie ma co ukrywać, jeżeli któraś z powyższych pozycji mi go dobrze zastąpi, to wygodniej mi będzie z jednym body niż z dwoma się tarabanić jak coś będę chciał się pobawić. Im więcej w tym temacie czytam, tym mniej wiem. Proszę o pomoc.

marfot
10-01-2021, 11:41
Mnóstwo osób używa M50 do filmowania - znajdziesz wiele porad, filmików, tutoriali. Zdjęcia oczywiście robi też ;) Z ST-E2 kompatybilny jest (sam nie sprawdzałem).
Odradzam stare FF jako sprzęt do filmowania. To już historia, na tyle dużo się zmieniło (AF, 4k) żeby sobie odpuścić.

zayo
11-01-2021, 21:15
Ok, ze starszymi modelami już rozumiem, ale czemu (lub w czym) M50 góruje w tym wypadku nad 250D/SL3 poza mniejszymi gabarytami/wagą?

zayo
23-01-2021, 16:19
Dzięki za podpowiedzi, stałem się posiadaczem m50 z adapterem przenoszącym automatykę. Rozmiarem i wagą na prawdę maleństwo. Podpowiedź dla szukających w przyszłości: veltrox speed booster działa tylko ze szkłami ef, ale już nie z ef-s.

marfot
23-01-2021, 17:51
veltrox speed booster działa tylko ze szkłami ef, ale już nie z ef-s.

Nie działa z EF-S w ogóle czy tylko winietuje likwidując np. crop w 4K?