PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 77 D - rozmyte zdjęcia



Aleksandra123
20-10-2019, 18:47
Hej,
Niedawno kupiłam mojego pierwszego Canona - Eos 77d. Ostatnio po wycieczce okazało się że robiąc zdjęcia aparat bardzo długo "myśli" tak jakby czas naświetlania był bardzo długi. Zmieniam ustawienia na manualu - i migawkę i przysłonę i nic nie daje rady. Kiedy robię zdjęcie aparat zamiast od razu pracować pokazuje czarny ekran z napisem Busy i dopiero po kilku sec słychać dźwięk. Oczywiście zdjęcia wychodzą rozmazane.

Nie wiem czy ja czegos nie widzę czy ktoś z rodzinki która niedawno używała coś mi poprzestawiał. A przez to że dopiero zaznajamiamy się z Canonem to nir czuje się zbyt pewnie w grzebaniu w tym aparacie.

Pomożecie?

fret
20-10-2019, 19:02
Pomożemy. Myślę, że aparat długo myśli, bo kontempluje w tym czasie Twoją urodę. Zasłaniaj twarz w czasie robienia zdjęć. Jakiś dziwny urodzaj pań mających problem z ostrością ;)

Aleksandra123
20-10-2019, 19:17
Pomożemy. Myślę, że aparat długo myśli, bo kontempluje w tym czasie Twoją urodę. Zasłaniaj twarz w czasie robienia zdjęć. Jakiś dziwny urodzaj pań mających problem z ostrością ;)

Może warto założyć osobny wątek?
Ogólnie na początku myślałam że to wina migawki. Ale próbowałam już zmieniać na każdy możliwy sposób i nic nie działa. Przy każdym robienia zdjęcia jest czarny ekran, napis Busy i zapala się czerwona lampka z boku.

Marcinus
20-10-2019, 20:50
Sprawdz na innej karcie na początek czy tez będzie dlugo myslal. Robisz w LV czy przez wizjer?

becekpl
20-10-2019, 21:09
w menu mas coś takiego jak "przywrócenie ustawień fabrycznych"
to pomoże, a potem polecam poczytać "instrukcje obsługi", akcja jak u Tokarczuk

Mohinder
20-10-2019, 21:29
Może na początek przełączyć w tryb pełnej automatyki? To powinno wyjaśnić czy to wina ustawień ekspozycji czy nie. Sama karta nie powinna mieć wpływu na rozmazane zdjęcia. Jedynie zdjęcia mogą zapisywać się dłużej jeśli jest zbyt wolna lub zapisywać się uszczkodzone jeśli z kartą coś nie tak.

p0m
20-10-2019, 22:06
https://www.canon-board.info/threads/46758-40D-450D-50D-500D-5D-mkII-ma%C5%82a-pojemno%C5%9B%C4%87-bufora-brak-ISO-100 ??