PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron 17-50 f/2.8 SP XR Di II LD Asp IF



APP
22-05-2006, 01:53
Już jest na Photozone :D

Photozone.de Tamron 17-50 f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical [IF] (http://photozone.de/8Reviews/lenses/tamron_1750_28/index.htm)

himi
22-10-2006, 17:04
Zakupiłem owego tammego. Jestem zadowolony, gdyby jeszcze był silnik cichy to byłaby perełka za te pieniądze. Fajne szkiełko.

cezner
22-10-2006, 17:17
A jak z AF przy 17mm ? Nie ma problemów? Bo były głosy, że z 350D nie najlepiej współpracuje pod tym względem...

MMM
22-10-2006, 18:50
Zakupiłem owego tammego. Jestem zadowolony, gdyby jeszcze był silnik cichy to byłaby perełka za te pieniądze. Fajne szkiełko.
CA na 17mm/2.8 bardzo duże? bo to poza wiertarą to chyba największa wada tego obiektywu.

januszP.
22-10-2006, 19:14
Do piatku miałem dylemat: czy c. 17-40 z prestiżową"L" czy tez o ponad 1Kzł tańszy rzeczony Tamron. I dylematu juz nie mam. Mam tamrona i wiele zadowolenia. Przeczytałem na forum i nie tylko wszystko o nich. Zadzwoniłem do "zaprzyjaźnionego" dystrybutora canona żeby utwierdził mnie o wyzszosci canona nad tamronem. (nazwy nie podam) A on mi odpowiada wprost: "17-40 do małej matrycy jest do d...! Bierz pan Tamrona!" I ja w te pedy do Foto- Techniki w Gdansku co-by dali popróbować kilka egzemplarzy. I oni bez problemu - prosze bardzo. Wytachali z magazynu kilka nowiutkich kartonów, uzyczyli super statywu i kazali próbować. Próbowałem 2 dni (po sesji przegladałem w domu na swoim komputerze) i wybrałem taki
( 5-ty egzemplarz z sprawdzanych) z którego jestem bardzo zadowolony. Co prawda fociłem dopiero 2 dni (wczoraj i dzisiaj) i to niewiele ale w sumie jestem b. zadowolony. Oczywiscie było kilka wpadek ale to moje a nie obiektywu i niestety AF w 350D.
Wnioski: jest to b. dobry obiektyw ale nie można kupowac w ciemno. Masowa produkcja powoduje, że należy sprawdzać i przebierać. A zatem trzeba trafić do dobrego, życzliwego i cierpliwego sprzedawcy!

himi
22-10-2006, 19:25
AF na 17 machnął mi się raz, czy dwa w nocy. CA nie zauważyłem, ale też nie miałem specjalnych okazji do ich łapania, przepraszam właśnie przejrzałem wczorajsze foty. Bywają, ale po przymknięciu do 3,5 - po kłopocie.

tadek
22-10-2006, 21:07
dawac zdjecia

alien
22-10-2006, 22:07
jestem za...pokarzcie dowody swojego zadowolenia...ja jakos nie wierze...:D

chyrek
22-10-2006, 22:44
Co do owego tamrona panowe i jego wad to dadam tyle, ze wrecz pozera aku. Przez ta swoja wiertarke ma spory pobor mocy. Nie wiem czy zauwazyliscie badz zauwazyie u siebie to samo ale ja teraz zastanawiam sie powazniej nad mocniejszymi aku do sprzetu...

pzdr,

januszP.
23-10-2006, 08:34
jestem za...pokarzcie dowody swojego zadowolenia...ja jakos nie wierze...:D

ja nie pokaRZę. Ja pokaŻę ale wieczorkiem bo w tej chwili nie mam czasu. A wiara czyni cuda!

himi
23-10-2006, 09:20
Z tymi aku, może macie racje....Dość szybko padły odkąd mam podpiętego tamrona. A mam dwa oryginały canona, hmmmm. Foty, jak tylko znajdę chwilę.

alien
23-10-2006, 09:58
trzymam za słowo :)

jatzzek
23-10-2006, 10:32
A ja uprzedze i wrzuce moj link:

Tamron 17-50/2.8 @ F2.8 f=50mm (http://www.igf.fuw.edu.pl/~dora/others/IMG_4865.jpg)

Swiatla nie bylo za duzo (ok. 1EV mniej niz ekspozycja wzieta z EXIF -> doswietlanie lampa), autofokus zlapal ostrosc w punkt bez "szukania"). Zdjecie nieskalowane (100%) wazy 4.56MB. Wywolywane z RAW. Najmniejszy stopien kompresji do JPG. Lekkie odszumianie w NI (ja lubie ziarno wiec usuwam tylko kolorowy szum). Przyslona F2.8, ogniskowa 50mm. Wiem przydaloby sie zestawienie F2.8, ogniskowa 17mm. Poszukam. Jak znajde to podesle wieczorem.

Moim zdaniem bardzo przyzwoity obiektyw. Moj robi ostre zdjecia juz od F2.8 (co chyba widac na zalaczonym obrazku...detale skory i tak za mocno widoczne). Przy F4.0 jest zyletka (jak bedzie zyczenie to wstawie link). CA wystepuje ale bez przesady (ja akurat robie takie tematy, ze dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia...poza tym CA w obrobce da sie calkiem skutecznie usunac...w sensie zafarbu, bo rozmycia z nia zwiazane pozostana). Za ta cene do APS-C nie ma nic lepszego na rynku. Znam ludzi uzywajacych Canona 17-40 L oraz Tamrona 17-50 (kierunek przesiadki z Canona na Tamrona...tak tak). Niektorzy z nich twierdza, ze nie widza nic co by przemawialo za kupnem Canona 17-40L za taka cene jaka sobie Canon zyczy (wciaz mowimy o APS-C).

Dobry egzemplarz Tamrona 17-50 da ci duzo zadowolenia, a w kieszeni bedzie zaoszczedzone 1000zl (porownuje do Canoan 17-40 oczywiscie). Poniewaz obiektyw ten jest zbyt krotko na rynku, to trudno na razie ocenic jego wytrzymalosc.

pzdr

himi
23-10-2006, 10:48
jatzzek, a jak u ciebie z podobrem mocy? Zafrapował mnie ten sygnał o dużym zużyciu aku To moje subiektywne odczucie, czy rzeczywiście ciągnie?

jatzzek
23-10-2006, 10:56
Mam Tamrona od miesiaca i nie zauwazylem, zeby moje aku szybciej schodzily (porownuje do sytuacji, gdy uzywalem glownie kita 18-55). Zrobilem nim jakies 1000 zdjec, wiec statystyka nie jest dobra...ale takie sa moje wnioski poki co.

pzdr

Dominik
23-10-2006, 13:31
Mój Tami też sprawuje się nie najgorzej. Jestem z niego zadowolony. Co do poboru mocy, to rzeczywiście pobiera trochę więcej niż standardowy kit canona 18-55.
Jednak wszystko jak wiadomo zależy od tego, ile kto nim "kręci".
Kiedyś już wspomniałem, że miałem przypadek z zablokowaniem się body. Dopiero wyjęcie baterii rozwiązało ten problem. Jak na 3 miesiące używania Tamiego, zablokowanie wystąpiło 2 razy. Drugi raz przyważyłem to zjawisko podczas serii zdjęć, więc ma to być może przyczynę w obciążeniu baterii albo procesora.
Ponadto ładnie ostrzy i w stosunku do Canona przede wszystkim - jak napisali poprzednicy - cena wychodzi na plus.
Pozdrowienia dla wszystkich Tamronowców !

Venio
23-10-2006, 15:51
przydała by sie jakas fotka na ISO max 200 :P bo wiadomo ze im wieksze iso to mniejsza ostrosc (dobrze mowie? :mrgreen: ). A więc czekamy, szczególnie jesli chodzi o 17mm :p bo to ze na 50mm "robi" dobrze to juz wiemy :D
Pyknij jedną na f/8 i f/2.8
Bóg zapłać :)

himi
23-10-2006, 16:20
im wyższe iso tym wyższe szumy chciałeś powiedzieć:)

aptur
23-10-2006, 16:37
im wyższe iso tym wyższe szumy chciałeś powiedzieć:)

A ostrość to wzrasta, co? :)

januszP.
23-10-2006, 19:02
alien ; venio mam prosbe albo przeslijcie mi na PM jak najlepiej wkleic zdjecia do oceny np. przez imageshark albo wyslę Wam kilka na Wasze PM. (szukałem algorytmu na forum ale nie udało się)

Venio
23-10-2006, 19:22
im wyższe iso tym wyższe szumy chciałeś powiedzieć:)

HA HA


alien ; venio mam prosbe albo przeslijcie mi na PM jak najlepiej wkleic zdjecia do oceny np. przez imageshark albo wyslę Wam kilka na Wasze PM. (szukałem algorytmu na forum ale nie udało się)

a bo ja sie tam znam :P