PDA

Zobacz pełną wersję : Jak 'działa' Hand Strap E1



Jurek Plieth
11-10-2004, 21:08
Pytanie jak w tytule :wink: Wydaje mi się ten pasek pełnić bardzo pożyteczną rolę, ale... No właśnie, czy można zamontować tylko albo E1, albo pasek 'naszyjny', co wydaje się być logiczne, czy może daj Bóg i jedno i drugie, co byłoby dla odmiany bardzo praktyczne?

muflon
11-10-2004, 23:42
Pytanie jak w tytule :wink: Wydaje mi się ten pasek pełnić bardzo pożyteczną rolę, ale... No właśnie, czy można zamontować tylko albo E1, albo pasek 'naszyjny', co wydaje się być logiczne, czy może daj Bóg i jedno i drugie, co byłoby dla odmiany bardzo praktyczne?
Co prawda miałem tylko przez chwilę w ręku.. ale o ile dobrze pamiętam, to mocuje się go do dwóch metalowych "cosiów": dolnego, w gripie i górnego, prawego w body. I to raczej wyklucza jednoczesne używanie paska. Chociaz w sumie jakby tak dobrze wcisnąć... :)
A z innej (ale podobnej) beczki: kiedyś w ZOO widziałem gościa z którymś 70-200L Canona, który niósł go za.. coś w rodzaju "hand strap", ale przymocowane poziomo do obiektywu! Czy ktoś wie jak się takie coś nazywa?

Jurek Plieth
12-10-2004, 08:49
.. ale o ile dobrze pamiętam, to mocuje się go do dwóch metalowych "cosiów": dolnego, w gripie i górnego, prawego w body. I to raczej wyklucza jednoczesne używanie paska. Chociaz w sumie jakby tak dobrze wcisnąć... :)
Na logikę to nie da się wcisnąć obydwu; wymagałoby to jakiejś specjalnej konstrukcji E1, co jest przedmiotem mego pytania.

muflon
12-10-2004, 10:10
Na logikę to nie da się wcisnąć obydwu; wymagałoby to jakiejś specjalnej konstrukcji E1, co jest przedmiotem mego pytania.
Ciężko to opisać bez rysunku :) ale jeśli paski mocujące nie są zbyt grube, to na bardzo upartego się da - to problem podobnej klasy co założenie dwóch pasków :)

Jurek Plieth
12-10-2004, 11:02
... ale jeśli paski mocujące nie są zbyt grube, to na bardzo upartego się da - to problem podobnej klasy co założenie dwóch pasków :)
Chyba jednak to nie to samo. Ideałem byłoby, gdyby były dwa 'uszka' na korpusie w górnej prawej części.

muflon
12-10-2004, 11:38
... ale jeśli paski mocujące nie są zbyt grube, to na bardzo upartego się da - to problem podobnej klasy co założenie dwóch pasków :)
Chyba jednak to nie to samo. Ideałem byłoby, gdyby były dwa 'uszka' na korpusie w górnej prawej części.
Toteż napisałem, że na upartego :) Ideałem to byłby jakiś quick-release... pomarzyć mozna :)

Aszu
12-10-2004, 11:45
Sory że się wtrącącam, ale o co chodzi z tym Hand Strap E1. Co to jest, a raczej jak to wygląda.
Mogę się tylko domyślać.
Osobiście Pasek - ten na szyję - obwijam sobie 3 razy na nadgarstku i jest ok.

Tequil
12-10-2004, 12:07
Swietna sprawa trzymalem KODAKa i zakochalem sie w paseczku na raczke BAAAARDZO WYGODNA RZECZ
W kodakach jest to standardem...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://turbo.ez.pl/pstryk/img/2/02752-003608.jpg)

Aszu
12-10-2004, 12:17
No a ja sobie obwijam pasek naszyjny na rączkę. Ale fakt, pasek na fotce jest fajniejszy!

Jurek Plieth
12-10-2004, 13:16
W kodakach jest to standardem...
Do Canona kosztuje 21 USD, lub 160 PLN :roll:
Wracając do tematu - czy daje się założyć jedno i drugie?

Tequil
12-10-2004, 13:20
gdzie Ty to wyczailes??? oryginalny CANONA?

muflon
12-10-2004, 13:22
W kodakach jest to standardem...
Do Canona kosztuje 21 USD, lub 160 PLN :roll:
Eee, to niedrogo (oryginał?) - muszę sobie sprawić :)

Jurek Plieth
12-10-2004, 13:22
gdzie Ty to wyczailes??? oryginalny CANONA?
Po prostu wygooglałem :mrgreen:

Tequil
12-10-2004, 13:28
LOOK (http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=12984&is=REG)
kurcze ciekawe czy u nas dostane jesli tak to odrazu kupuje!!!!

Jurek Plieth
12-10-2004, 13:30
Eee, to niedrogo (oryginał?) - muszę sobie sprawić :)
O, tutaj: http://www.pstryk.com.pl/opis/301 (w PL) , lub tutaj: http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=12984&is=REG (w USA)
coś pokiciałem z edytowaniem URL, ale adresy się zgadzają :wink:

Tequil
12-10-2004, 13:46
ZAMOWILE ! :wink: :mrgreen:
PSTRYK (http://www.pstryk.com.pl/szukaj?search=Hand+Strap+E1)

Jurek Plieth
12-10-2004, 13:57
ZAMOWILE ! :wink: :mrgreen:
PSTRYK (http://www.pstryk.com.pl/szukaj?search=Hand+Strap+E1)
Super! No to teraz czekam aż dostaniesz i opowiesz, czy da się jeszcze do tego dołożyć pasek :wink:

Tequil
12-10-2004, 14:52
sępy :mrgreen: :wink: do konca tyg bede mial... lecz do oczka raczej nie wejda dwa paski :roll:

muflon
12-10-2004, 14:56
sępy :mrgreen: :wink: do konca tyg bede mial... lecz do oczka raczej nie wejda dwa paski :roll:
Hmm.. tak się upewnię: w twojej stopce nie widnieje grip - a w sieci piszą, że ten pasek jest tylko do aparatu z gripem..?

Tomasz Golinski
12-10-2004, 15:07
zawsze mozna nawiercic dziurke w body...

Aszu
12-10-2004, 16:10
zawsze mozna nawiercic dziurke w body...
tak, ale wtedy matryca się będzie kurzyła!!!!!!!!

Tequil
12-10-2004, 17:17
sępy :mrgreen: :wink: do konca tyg bede mial... lecz do oczka raczej nie wejda dwa paski :roll:
Hmm.. tak się upewnię: w twojej stopce nie widnieje grip - a w sieci piszą, że ten pasek jest tylko do aparatu z gripem..?

miejsca na wszystko by nie starczylo, gripa posiadam, mam duze łapy stad aparat bez gripa mi nie lezy :wink:

BTW zakochalem sie w tym paseczku na rasie jak pierwszy raz wzialem do reki KODAKa oby paseczek Canona tak samo trzymal :twisted: lecz nie wiedzialem ze Canon robi cos takiego a tu BACH! :mrgreen: Nie lubie nosic aparatu na uwiezi szyjnej

p13ka
13-10-2004, 18:56
Swego czasu kupiłem na Allegro taki "Hand Strap" firmy Matin. Wiązanie na body: przewlekane przez górne prawe uszko i przykręcane do mocowania statywu. Ten Hand Strap ma taki "dings" zakończony śrubą (do statywu) i na nim jest dodatkowe uszko. Tak więc pasek naszyjny można przewlec przez lewe uszko w body i przez uszko "dingsa" przy śrubie. Aha, nie zmieszczą się 2 paseczki przez ucho w body (sprawdzałem empirycznie).

Tomasz Golinski
13-10-2004, 19:23
cos takiego? pasek (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32623212)

Jak sie sprawuje? Chyba sobie sprawie taki gadzet.

Tequil
13-10-2004, 21:49
ja moge CI taki odsprzedac za 50zł :wink: nie smigany raz g zalozylem i zdjalem... jakos mi nie pasowal...

Roni
13-10-2004, 22:03
Hmm... pojawilo mi sie kilka pytan:
1) Jak uzywac tego paska przy gripie :?: Czy nie ma z tym problemow :?:
2) Jak mocujemy wtedy statyw :?: Czy trzeba odkrecic pasek :?:

Tomasz Golinski
13-10-2004, 23:21
Tequil, ale ty masz z gripem? Jak zrozumiałem, można go stosować bez gripa?

Tequil
14-10-2004, 00:27
kuypilem kiedys taki matin (http://www.matin.co.kr/english_ver/shop/content.asp?ap_L=18010&ap_LName=DIGITAL%20ACCESSOR IES&ap_M=110&ap_Mname=MAGIC%20CLEANER&ag_code=1801 01102M-6779&idx=223#)
Nie ma zadnych sladow uzytkowania bo zalozylem go raz i cos mi nie lezal a teraz sie kurzy
Za 40 moge Ci sprzedac
BTW: to co sprzedaja na allegro to jakas sciema te fotki jedna tylko jest prawdziwa... ta gdzie jest pokazane mocowanie na gwint... innych od tego co ja mam chyba nie ma :roll:

Mozna do statywu nawet przykrecic w tym kuleczk gdzie jest gwint jest rowniez mocowanie na gwint od statywu

Czacha
14-10-2004, 01:33
uzywam juz chyba z 8 miesiecy tego E-1 hand strap - udalo mi sie go kupic na allegro za 50 badz 60zl - nie pamietam.. kobieta nie wiedziala co to jest, wiec tanio sprzedala ;-)


da sie i jak najbardziej powinno sie, nosic do tego doczepiony pasek standardowy - uzywanie hand strapa nie wyklucza uzywania tego 2giego :) tak to ktos wymyslil, ze oba mocujemy do aparatu laczac ze soba - przyznam, ze bez instrukcji nie wpadl bym jak to polaczyc.. ale jak juz sie udalo, sprawdza sie w 100%.. a do tego noszenie aparatu z takim paskiem dodatkowym odciaza palce - nie trzeba tak mocno sciskac aparatu aby nie wypadl.. :)

ryhu
14-10-2004, 21:48
szczerze mowiac kupilbym sobie cos takiego bo pasek naszyje jakos mi nie pasuje tylko nie wiem czy to sie nadaje do mojej niezbyd duzej dloni!? to kto i zaile ma do odsprzedania ??:>

Voytas
14-10-2004, 22:22
Wracając do tematu - czy daje się założyć jedno i drugie?

ja w swoim Canonie 3000 mam Hand Strap'a i pasek na szyje. jak? w Hand'zie mam "lapke" do zaczepienia nastepnego paska.

muflon
16-10-2004, 23:21
Zakupiłem i ja :) Rzeczywiście, da się do tego E-1 podłączyć "normalny" pasek, dzięki takiej małej blaszce, która niejako "duplikuje" tą w body. Chociaż prawdę mówiąc nie jestem do końca pewien, czy powiązałem to wszystko tak jak poeta miał na myśli... Ale rzeczywiście, trzyma się dużo fajniej - chociaż trochę utrudnione jest operowanie prawą ręką na górnym panelu (ISO, AF, metering itp.). Zobaczymy jak się sprawdzi w praniu.

PS. do sygnaturki już nie zmieszczę :-D

Tomasz Golinski
16-10-2004, 23:27
A ja mam już tą wersję matina. Uwagi takie jak Muflon. Czekam na test polowy. Jedyny problem to, że ten gadzet blokuje klapkę baterii i karty...

muflon
16-10-2004, 23:37
Czyli kolejna zaleta posiadania gripa :) (baterie "wjeżdżają" od tyłu)

Morfeusz12
23-02-2006, 19:42
WItajcie.Mam Hand Strap'a w 350 tce z gripem ,pasek wisi na dodatkowym o wiele miejszym otworze w takiej zaczarowanej blaszce podpietej zaraz pod czarna spinka Canona.Trzymanie ,hmmm pierwszy tydzien palec dretwiał,ale teraz nie czuje focenia bez Hand Strap'a :).Był maly problem jak to wszystko poprzeplatac,ale doszedlem.Pozdr

kocis
24-02-2006, 09:18
Ja tak na zmianę, albo pasek, albo Hand Strap, albo jedno i drugie. Nie umiem się zdecydować. Jedno jest pewne pasek z Hand Strapem się gryzą. Raz, że aparat wygląda jak koń z niedopasowaną uprzężą, to jeszcze ten plątający się pod nogami pasek, gdy zgodnie z ideą HS aparat wisi na łapie. Ponadto znaczne utrudnienia przy nastawach parametrów. O pionowym kadrowaniu nie wspomnę.
Moim zdaniem albo HS albo pasek. HS bo wygodniej w tłumie ptrzy trybach P, AV, TV. Pasek w trybie M, czyli praktycznie wszędzie. Tylko że przepinanie jest utrudnione. Mam nawet wersję z szybkimi zatrzaskami, ale nie ufam temu patentowi. Jak aparat z obiektywem waży 2,5kg to wszelkie wynalazki są groźne.

drrrl
24-02-2006, 12:54
Kupiłem kiedyś Matina do EOSa 33V, teraz mam go przykręconego do 20D (bez gripa) i używam przez 90% czasu. Nie korzystam z wynalazku praktycznie tylko wtedy, gdy mam ze sobą dwa aparaty, gdy potrzebuję w danej chwili obu rąk albo chcę dać ręce odpocząć (aparat wisi wtedy na szyi). Poza tym - jest to nieoceniona pomoc. Lubię chodzić z aparatem w ręku, jak mam Hand Strap zapięty pozwalam sobie na luźne trzymanie aparatu, co nie męczy ręki, trudniej jest też wyrwać aparat z zapiętym HS niż zerwać z szyi (choćby za pomocą noża). No i nie rzuca się tak w oczy jak aparat wiszący na szyi.

Co do ergonomii:
- łapy mam duże, więc z operowaniem parametrami za pomocą przycisków na górze nie mam kłopotu - nie udaje mi się tylko włączyć łatwo podświetlenia wyświetlacza :-)
- pasek owijam sobie wokół ramienia ale nie jakoś mocno - na tyle, żeby nie dyndał i żeby przypadkowo nim o coś nie zahaczyć. Najczęściej owijam tak, że końcówkę zakładam za kciuk - w niczym nie przeszkadza, a się sam nie rozwinie.

Jeśli zaś chodzi o mocowanie, to dół - tak jak ktoś poprzednio pisał - mocowany jest do gwintu statywowego jak na obrazku. Ma to swoją zaletę w przypadku aparatu bez vertical gripa, bo daje dobre oparcie dla małego palce (nie wiem jak Wam, ale mi się nie mieści na gripie :) ), a mocowanie na statyw jest przeniesione niżej. Przykręcanie do statywu nie jest może czymś, co się potem wygodnie robi, ale z monopodem używałem nieraz bez problemu. Co do góry - poradziłem sobie za pomocą mocnego metalowego kółka, któru przewlekłem przez zaczep w obudowie, a następnie przezeń przełożyłem i pasek i Hand Strapa. Jest skuteczne.

Wybaczcie jakość fotek wykonanych podłą komórką ;-)

Pzdr, G.

Paweł Grabowski
25-02-2006, 14:24
Witam!
Udało mi się znalesc taka instrukcję zakładania tego paska. Probuje zamontowac do EOS 300V i niestety ten aparacik jest za maly do niego i ma za plytki grip (ten na aparacie z guzikiem wyzwalania migawki) wiec bedzie klopot z uzywaniem, po co tylko jest uchwyt na pasek na dole gripa to nie wiem. Zreszta chwile poprobuje wiec moze bedzie jeszcze OK!

W razie czego to zostanie do 30D :-)

Pozdrowki
Paweł

muflon
25-02-2006, 15:36
Hehe, nie ukrywam, że u mnie wygląda to trochę inaczej, tzw. "radosna twórczość" paskowa :-) Dzięki za info, przyda się.

tomosj
25-02-2006, 16:11
A mnie bez instrukcji udało się założyć ten pasek prawie identycznie jak na tych obrazkach :) (mam odrobinę inaczej przeplecione paski pokazane w kroku nr 5).

Paweł Grabowski
25-02-2006, 17:33
Tomosj, jezli to mozliwe opisz jak sie sprawuje bo wydaje mi sie ze 350 tez ma plytki grip na aparacie i ciekawym czy to wygodne. Moze zrobisz jakies zdjecie z aparatem na reku np w pozycji wyzwolenia migawki.

Z gory dzieki i pozdrawiam.
Paweł

tomosj
25-02-2006, 18:23
Hand Strap`a mam dopiero od wczoraj i pierwsze wrażenie po założeniu było dość dziwne. Jednak po chwili zabawy coraz bardziej się przyzwyczajam. Nie mam wrażenia, żeby grip był za płytki. Z tego, co było tu i ówdzie na forum wiem, że inni też przez chwilę musieli się przyzwyczajać. Zresztą podobnie było przy kamerach video, których używałem. Na początku wydaje się, że ten dodatkowy pasek przeszkadza, ale potem jest nieocenioną pomocą.
Niestety fotek nie mogę wrzucić, bo nie mam w tej chwili drugiego aparatu, ale znajdziesz je choćby na aukcji Pito (http://www.allegro.pl/item88488765.html)

Paweł Grabowski
25-02-2006, 19:24
czesc
No wlasnie na tych zdjeciach widac, ze ciezko byloby dosiegnac palcem do spustu migawki trzymajac aparat w ten sposob. A to chyba jest 300D wiec duzo wiekszy od naszych sprzetow. Ja zdemontowalem i zostawiam go do 30D, ale moze jeszcze sprobuje zalozyc i pocwiczyc. Powiem tyle, jak mam dopasowany tak aby aparat nie gonil na reku to mam problem z takim zgieciem palca aby go miec na spuscie migawki, za ciasno. Jezeli poluzuje to aparat troche goni i tak musze go trzymac za grip wiec po co hand strap, ale musze jeszcze pocwiczyc.

Pozdowki
Paweł

KuchateK
25-02-2006, 19:25
Niestety fotek nie mogę wrzucić, bo nie mam w tej chwili drugiego aparatu[...]
Uzyj lustra ;)

tomosj
25-02-2006, 19:37
Uzyj lustra ;)
Na to nie wpadłem :rolleyes: Będę musiał popróbować, bo żeby zrobić zdjęcie aparatu np. z boku to trzeba ustawić przynajmniej dwa lustra ;)


czesc
No wlasnie na tych zdjeciach widac, ze ciezko byloby dosiegnac palcem do spustu migawki trzymajac aparat w ten sposob.
Ja mam duże ręce, więc spokojnie dosięgam migawki. A i kciukiem mogę operować całkiem wygodnie.