PDA

Zobacz pełną wersję : Kalibracja 20D



maverick
20-05-2006, 17:51
Zauważyłem, że na wszystkich moich obiektywach zdjęcia wychodzą troszkę mydlane, więc chyba z body coś nie tak. Mam pecha, bo jakieś 2 tygodnie temu wyszła mi gwarancja (u Canona chyba 12 miechów?). Jak to jest z tym kalibrowaniem body pod szkło? Ile to może kosztować na żytniej? A może jest gdzieś programik serwisowy do "nabycia", którym można to zrobić samemu? Kiedyś na forum była dyskusja, nawet jakieś zrzuty ekranu.

Aha, nie mam problemów z BF/FF, tylko zwyczajnie obraz nie jest ostry.

MMM
20-05-2006, 18:27
Ile to może kosztować na żytniej? A może jest gdzieś programik serwisowy do "nabycia", którym można to zrobić samemu? Kiedyś na forum była dyskusja, nawet jakieś zrzuty ekranu.

Aha, nie mam problemów z BF/FF, tylko zwyczajnie obraz nie jest ostry.
Kalibracja kosztuje na Żytniej 120zł. Programu niestety chyba nikt z serwisu jeszcze nie wyniósł (eh co za szkoda...), albo ci co mają siedzą cicho.
Ale ogólnie z tego co piszesz to problem jest bardzo dziwny. Jeżeli nagle ze wszystkimi szkłami obraz zrobił się nieostry i nie jest to BF/FF to gdzie może leżeć przyczyna? Pada matryca?

gkocur
20-05-2006, 19:00
Aha, nie mam problemów z BF/FF, tylko zwyczajnie obraz nie jest ostry.

Witam!

Być może się mylę, ale wg. mnie jeżeli wykluczymy to, że szkło nie jest w stanie dać dobrego (ostrego) obrazu, to ostrość gdzieś (w sensie odległości od soczewki) musi być ustawiona - jest to wtedy klasyczny FF/BF. Drugą możliwością jest poruszenie, ale to łatwo sprawdzić/wykluczyć stosując statyw.
No chyba, że faktycznie zdjęcie jest "psute" gdzieś w elektronice aparatu, ale to mi trudno sobie raczej wyobrazić...
Jeżeli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi ;).

BolekZ
20-05-2006, 21:04
Maverick a może padł ci czujnik AF, miałem to w 20D i kosztowało mnie to 450 PLN ale nie na Żytniej

pawelloon
20-05-2006, 21:32
a według mnie problem tkwi w samym lustrze, po prostu należy je podregulować i wszystko powinno wrócic do normy. Pozdr

maverick
20-05-2006, 22:54
Popstrykam jeszcze jutro przy świetle dziennym; przeglądnąłem zdjęcia z jakiegoś czasu wstecz i okazuje się, że to nie jest tak bardzo nowe zjawisko; będę musiał się umówić na żytniej :cry: