PDA

Zobacz pełną wersję : ryska na obiektywie



spawn
20-05-2006, 15:09
Witam serdecznie.
Mam od 6 miesięcy G6. Zauważyłem ostatnio na obiektywie malutki odprysk. Co dziwniejsze, odprysk ten nie jest na zewnętrznej stronie, bo to bym zrozumiał jeszcze, że kamyk czy coś, ale znajduje sie po wewnetrznej stronie szkła. Czy ktos już sie spotkał może ?? co robić??? czy mozna to serwisować???
pozdr

Kubak82
20-05-2006, 16:54
a ma on jakis wpływ na zdjecia ?? jesli aparat jest na gwarancji to skontaktowalbym sie z serwisem :-?

demon_
20-05-2006, 18:06
Musisz uważać czy "odprysk " się nie powiększa. Może to być wilgoć która dostała się pomiędzy 2 sklejone soczewki . Jeżeli będzie pojawiała się pajęczynka to szybko do serwisu.

spawn
20-05-2006, 19:55
dzięki za odpowiedzi .... :D
pojawiło się to może w ciągu ostatnich 3 dni.... póki co nie zauważyłem żeby miało wpływ na zdjecia (dziś pstrykałem).... poprostu zdziwił mnie sam fakt, bo o moje pstrykadło dbam i tu nagle nie na zewnątrz, a wewnątrz takie coś... zadzwonie w poniedziałek do serwisu ... jeszcze raz dzięki :D

JSK
22-05-2006, 11:59
Przyczyną odprysków lub lęknięć na odlewach plastikowych często są naprężenia wewnętrzne powstające w czasie utwardzania się tworzywa. Nie trzeba sił zewnętrzntch, ale często wystarczą zmiany temperatury i to w zakresie dopuszczalnym przez producenta. Odprysk bez śladów oddziaływania mechanicznego jest jak najbardziej podstawą do zgłoszenia usterki gwarancyjnej. I serwis powinien to uwzględnić.