PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana matrycy EOS 5D Mark III



Kagi
30-06-2019, 12:07
Witam.
Usiłuję przeszukać forum, ale jakoś nic mi się nie wyświetla :-(
Czy ktoś zna profesjonalny serwis we Wrocławiu, który wymieni matrycę w EOS 5D ?
Ktoś z forum miał już taki przypadek?
Proszę o pilny kontakt i z góry dziękuję.

Kagi

becekpl
30-06-2019, 13:21
JA, wyguglalbym serwis we Wrocławiu
potem wyguglalbym ewentualne opinie o nim
po około 10 min wiedziałbym gdzie to załatwić
wierze w ciebie ze tez sobie poradzisz , mimo ze może być ciężko

odwagi

Kagi
30-06-2019, 13:32
JA, wyguglalbym serwis we Wrocławiu
potem wyguglalbym ewentualne opinie o nim
po około 10 min wiedziałbym gdzie to załatwić
wierze w ciebie ze tez sobie poradzisz , mimo ze może być ciężko

odwagi

Guglam, guglam już od wczoraj i nic nie wiem wciąż. Każdy napotkany serwis (a nie ma ich wiele) ma mniej po połowie opinii złych i dobrych. To żaden wyznacznik, dlatego szukam na fachowym forum.

Kolekcjoner
30-06-2019, 15:46
Witam.
Usiłuję przeszukać forum, ale jakoś nic mi się nie wyświetla :-(
Czy ktoś zna profesjonalny serwis we Wrocławiu, który wymieni matrycę w EOS 5D ?
Ktoś z forum miał już taki przypadek?
Proszę o pilny kontakt i z góry dziękuję.

Kagi

A nie lepiej wysłać na Żytnią - to autoryzowany serwis Canona. Nie jest to trywialna czynność i nie wiem czy bym ryzykował, że ktoś się będzie uczył na moim sprzęcie.... Z tego co wiem jest też bardzo dobry (sprawdzony osobiście przez moich znajomych i mnie) serwis w Krakowie -- ale nie wiem czy coś takiego robią.

becekpl
30-06-2019, 18:22
alez Panie Kolekcjoner ze, przypomne ze na naszym forum serwis na żytniej ma złą renomę i nawet temat stosowny założony:mrgreen::mrgreen:
Kagi nie masz wyjścia i rzuć moneta bo się do końca świata będziesz zastanawiać
przecież te różne opinie tez pochodzą od naszych forumowiczów wiec czego oczekujesz???

Kagi
30-06-2019, 21:48
A nie lepiej wysłać na Żytnią - to autoryzowany serwis Canona. Nie jest to trywialna czynność i nie wiem czy bym ryzykował, że ktoś się będzie uczył na moim sprzęcie.... Z tego co wiem jest też bardzo dobry (sprawdzony osobiście przez moich znajomych i mnie) serwis w Krakowie -- ale nie wiem czy coś takiego robią.
No, chyba zostanę do tego zmuszony, chociaż zależy mi na czasie. A jakiś konkret z tym serwisem w Krakowie? Nazwa? Dzięki za odzew.

Kolekcjoner
30-06-2019, 22:04
https://fotoserwis.krakow.pl/
Tylko dzwoń czy Ci to zrobią....

Hadox
30-06-2019, 22:20
Naprawdę Bardzo dobry serwis http://www.fotonaprawy.pl/

Kagi
01-07-2019, 10:21
Naprawdę Bardzo dobry serwis http://www.fotonaprawy.pl/

Niestety nie robią :-(

--- Kolejny post ---

Uzyskałem również info, że serwisy foto nie dysponują oprogramowaniem do kalibracji matryc w Canonach od 6D do 1D. Jak koledzy sądzą czy to prawda i pozostaje mi tylko serwis w Warszawie?

Kagi
01-07-2019, 13:42
Temat po części wyjaśniony. Wymiana matrycy w Canonach od 1D do 6D, tylko na Żytniej, albowiem tylko oni mają firmowe oprogramowanie do kalibracji matrycy i płyty głównej. Dzwoniłem do kilku serwisów i w tych uczciwych od razu mi o tym powiedziano. Ale trafiłem na kilka, gdzie mydli się oczy klientom, twierdząc, że oczywiście wykonuje się taką wymianę, ale trzeba sprzęt przysłać do wyceny i diagnozy. Co pewnie skończy się opłatą za obejrzenie i stwierdzeniem, że jednak się nie da... niestety jeden taki serwis jest we Wrocławiu.
Dzięki wszystkim, którzy odnieśli się do mojego posta.

Kolekcjoner
01-07-2019, 20:41
Temat po części wyjaśniony. Wymiana matrycy w Canonach od 1D do 6D, tylko na Żytniej, albowiem tylko oni mają firmowe oprogramowanie do kalibracji matrycy i płyty głównej. Tak przypuszczałem.