PDA

Zobacz pełną wersję : Empiryczna prędkość zgrywania danych na Data Bank



Calliactis
18-05-2006, 22:36
Proponuję aby zamieścić informację nt. prędkości zgrywania danych z nośników CF na różnych typach data banków (image tank - jak kto woli nazywać). Liczmy prędkość w odniesieniu do 1GB (wiem, ze różne karty, różna pojemność i wynik moż być lekko uchybiony), czyli jeśli ktoś ma tylko karty 512MB to niech zgra jedną i pomnoży czas x2.

Rozpoczynam ten wątek, ponieważ nie znalazłem niczego podobnego na forum - dotychczas opisanego - a test 'na sieci' dają bardzo odmienne wyniki. Tak kupiłem swojego (pech chciał) - Level Image Tank III (nie polecam - i chyba nikt z forumowiczów, którzy go posiadają, również nie powie o nim dobrze) i się pomyliłem.. fatalnie... czas zgrywania karty bardzo mnie NIE ZADOWALA...
Szukając czegoś szybszego i mniej awaryjnego - liczę na Waszę pomoc.

Proponuję pisać w następujący sposób:

-- TYP DATA BANKU
-- POJEMNOŚĆ (GB)
-- CENA (zł)
-- PRĘDKOŚĆ ZGRANIA KARTY 1GB (lub po przeliczeniu)
-- RODZAJ KARTY DO TESTÓW
-- KOMENTARZ / UWAGI...

Zacznę może pierwszy - dla zachęty :)

--------------------------------------

-- Level Image Tank III
-- 40GB
-- 130zł + cena dysku
-- 12min 32 sek / 1GB
-- Kingston Elite Pro x40 1GB
-- niska cena, duży wyświetlacz, dużo dodatków w pudle, ale bardzo awaryjny, brak pewności czy dane zostały zgrane (nie ma potwierdzenia, ani komunikatu, jedynie przestaje migać ikonka), słaba bateria, jeden importer na Polskę (+ czy -? sam nie wiem)

scooter
18-05-2006, 23:04
-- DIGI Mate II
-- 60GB
-- nie pamiętam, kupiłem z dyskiem (ceny na allegro)
-- 6min 52 sek / 1GB
-- Sandisk Ultra 1GB
-- duży wyświetlacz, etui, bateria trzyma ok 8 GB zgrywania - w ciągu tygodnia ;)

Jac
18-05-2006, 23:44
slabo szukales ;-)
tutaj link do postu (http://canon-board.info/showthread.php?p=92794#post92794)
a tutaj do porownania (http://fhoude34.free.fr/PortableHD_Main.htm)

Tytus
25-05-2006, 14:21
slabo szukales ;-)
tutaj link do postu (http://canon-board.info/showthread.php?p=92794#post92794)
a tutaj do porownania (http://fhoude34.free.fr/PortableHD_Main.htm)

a tu moje szczegółowe dane...

hmmmm mojego posta wycięło??? nie mogę go znaleźć, a dawałem dokładne dane...

jednak jest
http://canon-board.info/showthread.php?t=4348&highlight=vp2160

Pierwsze testy
1. zrzut 223 plików, 966 MB z karty na tanka -> 8,44 min -> 1,84MB/s
2. zrzut tego samego z tanka do kompa -> 110,9s -> 8,98 MB/s
3. zrzut tego samego z karty za pomocą czytnika tanka -> 159s -> 6,08 MB/s
czytnik jest najszybszy z tych które posiadam (tamte zrzucają od 5,6 do 5,9 MB/s)
W trakcie zrzucania tank pokazuje % postęp zrzucania kolejnych plików a na końcu wyświetla podsumowanie, ile plików i czy z sukcesem zrzucił
brakuje jak w digimate pokazania w obrazowy sposób jaki jest postęp w zrzucie całości
brakuje także zasilacza samochodowego
ale za to są bardzo fajne śrubokręciki w kształcie bryloczka...

Wytrzymałość baterii -> 11,3 karty 1 GB [kingston elite pro], zawartość 966 MB, 223 pliki
po zgraniu 3,5 karty pokazał 2/3 baterii, po 6,3 karty pokazał 1/3 baterii, wyłączył się po zgraniu 11,3 karty, ostatnie 1,3 karty zgrywał pokazując wyczerpaną baterię...

dodam, bo to ważna informacja dla posiadaczy gówna pt. Level Image Tank III [miałem, dlatego tak o nim piszę] bateria nie wyczerpuje się sama z czasem, włączyłem tanka po 4 miesiącach nieużywania i wyswietlacz pokazał pełne naładowanie...

Paweł Ubysz
25-05-2006, 16:06
Digimate II
HDD Samsung 60GB

Prędkość zgrywania na dysk - 961MB z karty 8 min 20 sek. Karta Kingston ElitePro 50x 1GB

Ilość kart zgranych na jednej baterii - Zrobiłem symulację tygodniowej wycieczki - zgrywałem po 2 karty dziennie , wytrzymał 7 dni - czyli 14 kart . Po wgraniu 14 karty dysk jeszcze rozkrecał sie , bank meldował o obecności karty ale wskaźnik baterii pokazywał 0 i nie próbowałem zaczynać zgrywania.

bank pokazuje ilość miejsca na dysku oraz typ i pojemność włożonej do czytnika karty. Pokazuje także postęp zgrywania w % oraz w postaci wykresu słupkowego. Nie pokazuje katalogów.

Katalogi - zakłada katalog CARDS a w nim podkatalogi dla każdego typu kart pamięci - np CF. Dla kart CF zakłada osobny katalog dla każdej zgrywanej karty opatrując go numerem - CF001 , CF002 itp. Zawsze zgrywa kartę do osobnego katalogu , nie nadpisuje jeżeli zawartość karty jest identyczna z poprzednimi.
Nie ma mozliwości wyczyszczenia zawartości dysku z poziomu banku , trzeba robić to z komputera.

Cecha ( chyba charakterystyczna ) dla Digimate'a - nie bardzo chce współpracować z kompem jeżeli bateria nie jest naładowana w całości lub gdy nie jest podłączony do ładowarki. Wtedy podłączenie kabla USB nic nie daje - komp nie jest w stanie go znależć , czasami wykrywa tylko czytnik kart ale nie wykrywa wirującego ( to czuć ) dysku.

Tytus
26-05-2006, 10:18
Digimate II

Cecha ( chyba charakterystyczna ) dla Digimate'a - nie bardzo chce współpracować z kompem jeżeli bateria nie jest naładowana w całości lub gdy nie jest podłączony do ładowarki. Wtedy podłączenie kabla USB nic nie daje - komp nie jest w stanie go znależć , czasami wykrywa tylko czytnik kart ale nie wykrywa wirującego ( to czuć ) dysku.

to ja dla odmiany dodam, że moje ustrojstwo ładuje się także przez USB, więc nawet jak zdechnie, to po podłączeniu pod kompa wraca do życia jak po podłączeniu życiodajnej kroplówki ;) za co bardzo go lubię ;)

Paweł Ubysz
26-05-2006, 11:02
Moje ustrojstwo także ładuje sie przez USB ale widać wydajność pradowa USB jest trochę dla niego za mała. BTW- jako prąd można pociągnąć z USB ??

Tytus
26-05-2006, 11:17
Moje ustrojstwo także ładuje sie przez USB ale widać wydajność pradowa USB jest trochę dla niego za mała. BTW- jako prąd można pociągnąć z USB ??

no to jak, ładuje przez USM a nie działa jak nie jest naładowany???

mój ma w tym celu dwie końcówki, by nie za bardzo przeciążać jednego gniazda, ale że i tak korzystam z przedniego panelu, który ma ostatecznie jeden slot w płycie, to olewam to

a ile daje prądu USB? raz zrobiłem spięcie, trochę iskrzy :mrgreen:

muflon
26-05-2006, 11:33
Zgranie karty Sandisk UltraII 1GB, zapelnionej prawie rowno do polowy
CompactDrive PD7X (starszy model) - 1:49 (4.7MB/s)
CompactDrive PD70X (nowszy) - 1:13 (7.9MB/s)
Transfer z databanka do komputera:
PD7X - 3.7MB/s
PD70X - 7.2MB/s
Te ostatnie liczby moga byc troche niemiarodajne, bo sterownik USB pod Linuxem przesadnie (w porownaniu do Win) wydajnoscia nie grzeszy ;-)

W zaleznosci od warunkow, na jednym komplecie akumulatorkow (4x2200mAh) zgrywa:
PD7X: 5-20 x 1GB (ale te 5 kart to na 30-stopniowym mrozie w Pradze ;-))
PD70X: 10-30 x 1GB (ale raczej w strone tej wiekszej liczby)

Te wyniki sa troche slabsze niz te z http://fhoude34.free.fr/PortableHD_Main.htm , zapewne dlatego, ze mam wieksze dyski (80GB w obydwoch, 40GB w w/w tescie) i sa to raczej takie "z odzysku", niz dedykowane do databanka.

Paweł Ubysz
26-05-2006, 11:41
no to jak, ładuje przez USM a nie działa jak nie jest naładowany???



a ile daje prądu USB? raz zrobiłem spięcie, trochę iskrzy :mrgreen:

Przecież napisałem. Aby komp rozpoznał dysk konieczne jest podłączenie ładowarki. Samo zasilanie z baterii i USB nie wystarczy. Co ciekawsze databank niepodpięty do komputera pracuje poprawnie - dysk się rozkręca , karta jest wykrywana a dane się kopiują nawet z prawie całkiem rozładowaną baterią.

Tytus
26-05-2006, 12:19
Przecież napisałem. Aby komp rozpoznał dysk konieczne jest podłączenie ładowarki. Samo zasilanie z baterii i USB nie wystarczy. Co ciekawsze databank niepodpięty do komputera pracuje poprawnie - dysk się rozkręca , karta jest wykrywana a dane się kopiują nawet z prawie całkiem rozładowaną baterią.

pytam bo to trochę dziwne...

no ale widać TTTM :mrgreen:

Tytus
26-05-2006, 12:22
Zgranie karty Sandisk UltraII 1GB, zapelnionej prawie rowno do polowy

CompactDrive PD7X (starszy model) - 1:49 (4.7MB/s)
CompactDrive PD70X (nowszy) - 1:13 (7.9MB/s)Transfer z databanka do komputera:

PD7X - 3.7MB/s
PD70X - 7.2MB/sTe ostatnie liczby moga byc troche niemiarodajne, bo sterownik USB pod Linuxem przesadnie (w porownaniu do Win) wydajnoscia nie grzeszy ;-)

no właśnie, ale i tak dziwi mnie to najbardziej, że zrzut na kartę jest szybszy jak na kompa...choć teoretycznie powinno być to normą, bo o to w końcu chodzi ;-)

tak czy inaczej to killer :mrgreen:

scooter
26-05-2006, 23:44
Gdzie można kupić to cudo ??

Jac
26-05-2006, 23:56
w pl nie kupisz, ale mozesz kupic np TU (http://compact-drive.de)

scooter
27-05-2006, 00:01
A jak myślisz wyślą mi to za pobraniem do PL ??
Mój niemiecki jest raczej bardzo marny :(

Jac
27-05-2006, 00:14
nie wiem czy za pobraniem, karta napewno mozna kupic... w koncu to jak od nas bo z UE ;-)

muflon
27-05-2006, 09:46
Ja swoj kupowalem w www.macway.fr - Wy teoretycznie powinniście mieć z tym nawet mniejszy problem ;-) Bo ja musiałem prosić kolegę we Francji o zakup, żeby nie płacić cła na granicy UE :wink:

Tytus
27-05-2006, 11:40
Ja swoj kupowalem w www.macway.fr (http://www.macway.fr) - Wy teoretycznie powinniście mieć z tym nawet mniejszy problem ;-) Bo ja musiałem prosić kolegę we Francji o zakup, żeby nie płacić cła na granicy UE :wink:

podoba mi się :-D
La ferrari des déchargeurs autonomes de carte mémoire

tylko ta klapka:mrgreen:

muflon
27-05-2006, 11:51
tylko ta klapka :mrgreen:
Jak mi się "odklapie" w PD70X to przełożę z PD7X :-P Nawet gdzieś widziałem instrukcję ;-)

Loram
20-07-2006, 22:55
Zrobiłem mały teścik mojego nowego DigiMate III z dyskiem Samsung MP0804H 80 GB 5400 RPM 8 MB cache, oto wyniki:

1. kopiowanie z karty 1 GB Pretec Cheetah 80x bezpośrednio do fotobanku 969 MB, 140 plików RAW - czas 7m 47sek => ok 2,07 MB/sek
2. kopiowanie z karty 1 GB Pretec Cheetah 80x bezpośrednio do fotobanku 971 MB, 292 pliki JPG - czas 7m 49sek => ok 2,07 MB/sek

Wydaje mi się, że czasy są przyzwoite, ale chyba nabędę drugą, taką samą kartę, bo jak coś ciekawego się trafi, to nie będzie na czym cykać.

UPDATE:
Kupiłem drugą kartę i czas kopiowania jest dla mnie teraz nieistotny. Niespełna 8 minut na kartę 1 GB w zupełności mnie zadowala. Przy jednej karcie może to być uciążliwe, ale przy dwóch nie stanowi najmniejszego problemu