PDA

Zobacz pełną wersję : 5d - jak odzyskać dane z karty ?



Cichy
17-05-2006, 16:59
Sformatowałem sobie kartę, bom myślał, że zdjęcia są w kompie już. Niestety myliłem się i teraz problem - żaden program typu recovery nie obsługuje Rawów z 5d. Macie jakiś pomysł ?

lukep
17-05-2006, 17:02
W!

Jest w Polsce kilka firm ktore Ci to bez problemu odzyskaja, jezeli tylko nie bedziesz zbyt nachalnie sam tego dalej probowal robic.

A co do komercyjnych narzedzi to ostroznie z nimi, bo niektore maja dosc agresywne skanowanie i potrafia zatrzec pliki skutecznie. Wszystko zalezy jak Ci bardzo zalezy...


Zdrowko

Cichy
17-05-2006, 17:20
Aleś pomógł.

gietrzy
17-05-2006, 17:48
Aleś pomógł.
Napisz czego próbowałeś.
Ontracka EasyRecoveryPro 6.1x,
Sandiska Rescue Pro v. 3
?

Ja (niech nikt nie mówi: mni się to nie zdarza) ostatnio też zapodałem format z poziomu 20D. Stary Sandisk Rescue Pro rozpoznał rawy ale jako .TIF. Zmieniłem potem F2 rename'm na .cr2 i po bólu - uuufff

Powodzenia!

ps. Temat dla mnie śmieszny bo co rok, po wakacjach, szef mnie wzywa i mówi, że znowu żona zapomniała i ... Powaga co wakacje :)

Cichy
17-05-2006, 18:32
Photorecovery jakieś stare, zamienił na TIFy, ale już sobie poradziłem. PS. To możliwe, żeby RAW zajmował 25 MB ? :) Tyle zajmują nawet, ale normalnie się je otwiera..

akustyk
17-05-2006, 18:37
sprobuj Zero assumption recovery. kiedys odzyskalem tym programem zdjecia, kiedy juz stracilem wszelka nadzieje i rwalem wlosy z glowy

jakby co to uderz mailem to Ci podesle ten program. chociaz w google'ach tez powinien byc :)

Tomasz1972
17-05-2006, 19:54
Zero assumption recovery - odzyskiwałem tym programem z różnych kart i się udawało .

http://www.topshareware.com/Zero-Assumption-Digital-Image-Recovery-transfer-3322.htm

Shadow
18-05-2006, 14:36
Ja używam BadCopy Pro. Przy odrobinie szczęścia odzyskuje wszystkie jpg-i. Z RAW-ami nie próbowałem.

bartosz108
18-05-2006, 16:07
http://www.datarescue.com/photorescue/
Z 5D nie odzyskiwałem ale z 20D poradził sobie świetnie.
Polecam

Reno
14-10-2007, 12:14
Właśnie udało mi się odzyskać zdjęcia z SanDiska Extreme III 2 GB za pomocą Zero assumption recovery i mam pytanie - program zmienił mi rozszerzenia plików RAW na .tif. Otwierają się normalnie, tak, jak RAWy. Coś z tym trzeba zrobić czy zostawić?
I druga rzecz - zdjęcia zniknęły sobie, ot tak, bez żadnego usuwania czy formatowania, wczoraj zrobione, dzisiaj ściągane - nie ma. Myślałam, że karta padła ale przed chwilą sprawdziłam i działa normalnie. To co się stało? Dalej używać tej karty? Trochę się boję.

orbital
14-10-2007, 16:15
Właśnie udało mi się odzyskać zdjęcia z SanDiska Extreme III 2 GB za pomocą Zero assumption recovery i mam pytanie - program zmienił mi rozszerzenia plików RAW na .tif. Otwierają się normalnie, tak, jak RAWy. Coś z tym trzeba zrobić czy zostawić?
Jeśli działają, to już chyba kwestia gustu i porządku w zdjęciach.
Osobiście zrobiłbym oryginalne rozszerzenie.
Jeśli chcesz zmienić wszystkim plikom nazwę to polecam Total Commander (http://totalcmd.pl/download/app/new/Total_Commander_PowerPack_1.7)-a i skrót CTRL+M, dosłownie 2 sekundy roboty.

Nemeo
16-10-2007, 10:41
Właśnie udało mi się odzyskać zdjęcia z SanDiska Extreme III 2 GB za pomocą Zero assumption recovery i mam pytanie - program zmienił mi rozszerzenia plików RAW na .tif. Otwierają się normalnie, tak, jak RAWy. Coś z tym trzeba zrobić czy zostawić?
I druga rzecz - zdjęcia zniknęły sobie, ot tak, bez żadnego usuwania czy formatowania, wczoraj zrobione, dzisiaj ściągane - nie ma. Myślałam, że karta padła ale przed chwilą sprawdziłam i działa normalnie. To co się stało? Dalej używać tej karty? Trochę się boję.

Mam dokładnie ten sam problem, też udało mi się odzyskać zdjęcia, ale w formacie .tiff , ja kartę będę próbował wymienić, bo samoistne znikanie zdjęć na karcie, chyba nie jest normalne ?

Reno
18-10-2007, 09:36
Mam dokładnie ten sam problem, też udało mi się odzyskać zdjęcia, ale w formacie .tiff , ja kartę będę próbował wymienić, bo samoistne znikanie zdjęć na karcie, chyba nie jest normalne ?
Tylko jak udowodnić sprzedawcy, że zniknęły? Moja karta teraz chodzi zupełnie normalnie. Też masz Sandiska?

Nemeo
18-10-2007, 10:39
Tylko jak udowodnić sprzedawcy, że zniknęły? Moja karta teraz chodzi zupełnie normalnie. Też masz Sandiska?

1. Myślę że nie będę musiał nic udowadniać gdyż, wyślę im kartę ze zdjęciami na której jest tylko pusty katalog. Ale jeśli się wejdzie we właściwości tego napędu / karta z czytnikiem / w XP, to nagle się okazuje że ten "pusty" katalog na karcie CF zajmuje aż 1,6 GB.

2. Nie używam już tej karty, bo nie będę się zastanawiał za każdym razem czy uda mi się odzyskać zdjęcia czy nie.

3. Karta to - Kingston 2 GB Elite Pro.

milko
18-10-2007, 23:31
moja Kingston 2Gb Elite Pro z ww powodów(juz druga) powędrowała do producenta i czekam na nową mam nadzieje że to ostatni raz :)
a zdjęcia udało mi się odzyskac bez problemu przy pomocy Sandiska Rescue Pro który dostałem z kartą za friko

sebag
19-10-2007, 13:29
Rawy odzyskiwałem bez problemu za pomocą:
1) RescuePro SanDiska
2) PC Inspector Smart Recovery http://www.convar.de

QBUŚ
10-04-2008, 15:59
Ja dołożę coś od siebie: Drive Rescue, undelete plus, Zero Assumption Recovery, tymi programami odzyskiwałem pliki, to było już dawno temu więc nie pamiętam który był najlepszy, w każdym bądź razie odzyskują wszystkie rodzaje skasowanych plików (nie tylko fotki) z tym że nie mogą być nadpisane (o ile się nie mylę) z nadpisanym już jest niezła jazda.

aqua
10-04-2008, 16:00
Jak odzyskac rawy w RescuePro SanDiska?
Nie znam angielskiego i nie wiem co wybrac, moze kos pomoc?

Tomasz Golinski
10-04-2008, 18:27
Ja kiedyś dobre rezultaty osiągnąłem tym: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download


Photorecovery jakieś stare, zamienił na TIFy, ale już sobie poradziłem. PS. To możliwe, żeby RAW zajmował 25 MB ? :) Tyle zajmują nawet, ale normalnie się je otwiera..Bo rawy to są tify :) A jeśli chodzi o rozmiar, to pewnie jakichś śmieci na końcu dorzucił, ale dziwne, że tak dużo. Może 5d coś dziwnego w tagach ma. No i dziwne, że zdjęć nie brakuje, skoro takie duże pliki wygenerował.