PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 5D + RawShooter Essentials 2006



LostMyMind
17-05-2006, 10:31
Wiec mam pytanie dotyczace rawu z 5d :) ustawiam sobie wlasne parametry nasycenie kontrast itd.....odpalajac raw z 5D w rawshooterze (w C1 tez i jakby ktos pomogl bylo by super) powracaja czyste neutralne rawy (czyli wszystkie ustawiania jakie nadalem w aparacie znikaja) czy jest mozliwosc wytlaczenia tego w shooterze czy nie:)

pozdrawiam

bundy
17-05-2006, 14:26
Wiec mam pytanie dotyczace rawu z 5d :) ustawiam sobie wlasne parametry nasycenie kontrast itd.....odpalajac raw z 5D w rawshooterze (w C1 tez i jakby ktos pomogl bylo by super) powracaja czyste neutralne rawy (czyli wszystkie ustawiania jakie nadalem w aparacie znikaja) czy jest mozliwosc wytlaczenia tego w shooterze czy nie:)

pozdrawiam

Nie używałem za długo RSE ale z tego co zaobserwowałem, to nie importuje on ustawień aparatu - Picture Styles. Podobnie dzieje się w przypadku C1 (ACR nie sprawdzałem). Za to DPP importuje style, ale z mojej obserwacji wygląda, że jest spora rozbieżność w wyglądzie czystego jpg'a fotniętego z danym PictureStyl'em a jpg'a wywołanego z rawa+importowane ustawienia stylu.