PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny subiektywny watek o 20D



Vitez
09-10-2004, 17:25
Jako ze mialem okazje sie nim dzis chwilke pobawic, pomeczyc, pomacac itp to opisze subiektywne wrazenia:

- maly i lekki, z gripem wyobraznia podpowiada jednak ze bylby juz calkiem w porzadku (mniej wiecej jak 10D bez gripa by byl)
- mimo ze w specyfikacji pisze jak byk ze obudowa to magnesium alloy to jednak ciezko w to uwierzyc - zdecydowanie inny (gorszy, plastikowy) "feel" niz 10D
- migawka mnie zadziwila... wali mocno i glosno, na tyle mocno ze czuc lekkie drzenie korpusu aparatu po trzepnieciu migawka/lustrem ? Jak w takim razie robic na ogniskowej 500mm itp? Dodatkowo to wyczuwalne lekkie zadrzenie body po trzepnieciu zdjecia jeszcze wzmacnia wrazenie delikatnosci i plastikowosci... znowu nadzieja i wyobraznia podpowiada ze moze z gripem byloby lepiej, ale i tak obawiam sie o zdjecia z dluga ogniskowa (moze MLU pomoze).
- szyyyybkieee cholerstwo :twisted: . Obiektyw podpiety byl taki sam (Tamron 28-75 2.8 ) a pierwsze i kolejne proby lapania AF potwierdzaly odczucie ze jest zauwazalnie szybszy od 10D w tych samych warunkach.
- serii i ISO nie probowalem/nie podziwialem, ale podobno mozna bez obaw robic w 1600, podczas gdy ja w 10D 1600 jestem pewien ze bede odszumial.
- zapis paru zrobionych zdjec pod rzad i odczyt zdjec do podgladu - o wiele szybszy
- joystickiem tez sie nie bawilem ale podobno bardzo przyspiesza dobieranie nastawow i mozna go wygodnie customizowac
- mniejsze punkty ostrosci - np na wystawie kociej i nie tylko to wazna zaleta by lapac ostrosc miedzy kratami. Rozmieszczenie rowniez ciekawe choc korzystalem tylko z centralnego.

Swoje dotychczasowe wnioski podtrzymuje:
- 300D zdecydowanie wart zamiany na 20D
- 10D o ile jego szybkosc AF czy szybkosc korzystania z karty nie przeszkadza (mi nie... moze jeszcze nie, ale na razie po prostu nie :> ) - jest jednak solidniejszy, ciezszy, bardziej ergonomiczny tym bardziej z gripem a migawke ma deilkatniejsza, pewniejszy sie wydaje (chcialbym jednak kiedys pomacac 20D z gripem) = nie wart zamiany chyba ze ktos odczuwa niektore wady 10D.
- kupno 20D jako od zera - jak najbardziej warto, choc uzywanego 10D tanszego o co najmniej tysiac zl od nowego 20D , jesli w dobrm stanie - rowniez jak najbardziej warto 8) (a tysiaczka dorzucic na szklo).
- czekam na cos z rowna szybkoscia, malymi punktami AF, nizszymi szumami a dodatkowo cropem 1.3 i eye controlem 8) , 20D ma wady i zalety i ich balans nie jest wystarczajaco przekonujacy by zmieniac 10D na 20D - dla mnie.

dzi
09-10-2004, 17:36
rzeczywiście, obudowa ciut inna niż w 10D - w 20D jest bardzo dziwne to, ze np paznokciem jak sie zarysuje to body działa jak pilnik do paznokci - śmiesznie troche to wygląda. Materiał z jakigo zrobiony jest 10D bardziej mi sie podoba :D

ISO 1600 masz tu http://www.dzi.neostrada.pl/1600.jpg

zaś kota z tym samym ISO masz tu http://www.dzi.neostrada.pl/koty/10.jpg

a wogóle to zakochałem sie w gripie :D

Triszer
09-10-2004, 18:08
No proszę, chyba pierwszy raz mogę powiedzieć, że w 100% zgadzam się z Vitezem.

sal
09-10-2004, 19:23
A ja nie macałem, ale widziałem. 20D jest maluuuutki. Ja nie wiem dla kogo oni projektowali ten aparat :) No i mam dużo rzeczy do przemyślenia po wystawie (dobrze, że jutro drugi dzień, bo jechałem ciągle na -2/3 FEC, które było dobre w domu, ale nie w hali :() No i ja chcę mieć takiego dłuuuugiego, znaczy dużego :)

Triszer
09-10-2004, 19:30
Dzi, zdjęcie sierściucha piękne, ale te aberacje na drugim zdjęciu...

Czacha
09-10-2004, 21:49
a ja nie do konca sie zgadzam z badz co badz, subiektywna opinia ;-) mam nadzieje ze nie wika ona z tego, ze 20d bardziej ci sie podoba od twojego 10d? :) mi sie 20d podoba.. ale nie jest wart przesiadki.. zaczekam na 1.3 :)

nie czuje tego plastiku w 20D.. czuje za to 100x lepsze wylozenie uchwytu guma i delikatniejszy spust migawki
glosny jest - to fakt.. ale bez przerazenia.. po prostu brzmi bardziej rasowo... bardziej "profi" hyhy ;-)

nie dopatrzylem sie minusow - wielkosc? no coz.. jest mniejszy.. ale vitez przesadziles, ze 20d+grip to to co 10d bez gripa ;-) lolek wieczora dla ciebie :)

ogolnie aparat przyjemny.. ale udalo mi sie go dzis zawiesic podczas zapisywania zdjecia.. na oryginalnym accu :roll:

Vitez
10-10-2004, 08:53
a ja nie do konca sie zgadzam z badz co badz, subiektywna opinia ;-) mam nadzieje ze nie wika ona z tego, ze 20d bardziej ci sie podoba od twojego 10d? :) mi sie 20d podoba.. ale nie jest wart przesiadki.. zaczekam na 1.3 :)

Niedokladnie doczytales, a szczegolnie wnioski :P - tez uwazam ze nie jest wart przesiadki z 10D . Ani tym bardziej nigdzie nie napisalem ze mi sie bardziej 20D podoba - wrecz przeciwnie.


wielkosc? no coz.. jest mniejszy.. ale vitez przesadziles, ze 20d+grip to to co 10d bez gripa ;-) lolek wieczora dla ciebie :)

Znowu nie doczytales. Nie trzymalem 20D z gripem, to bylo tylko gdybanie i zyczenie ze chcialbym kiedys trzymac 20D z gripem dla porownania - nie wiem czemu lolujesz z gdybania czy poboznych zyczen a nie z faktow :?

Czacha
10-10-2004, 09:10
jak nie doczytalem? doczytalem ;p to juz z gdybaniem popolemizowac nie mozna? ;-) przeciw twojemu gdybaniu - moje ;-) :P :D

Kubaman
10-10-2004, 19:27
Skorzystam z okazji żeby wyrazić swoje zdanie, choć podejrzewam, że zostanę zbesztany :evil:
Otórz mimo, że jak na razie nie mam wielkich doświdczeń z DSLR do czego przyznaję się bez bicia, mogę pochwalic się iż macałem oba te aparaty.

Wszystkie te uwagi dotyczące słabego wykonania, małego rozmiaru, hałasu itp. odnośnie 20D po prostu do mnie nie przemawiają. 10D wcale cichy nie jest, a jak się już hałasuje to co za różnica :wink: Co do rozmiarów to panowie sorry ale 20D jest o 6, 3 i 2 milimetry mniejszy od 10D! To się czuje, ale bez jaj, po jednym dniu używania można zapomnieć o różnicy. Jest lżejszy, to fakt, ale mnie się to z plastikowością nie kojarzy (założę cięższe szkło :D ).

Generalnie - i nie jest to komentarz do Viteza ale ogólny - to wydaje mi się, że nie ma rzeczowej dyskusji w sieci na temat 20D. Są fanatycy, którzy kupili, zanim się czegoś o nim dowiedzieli, oraz tacy, którzy choćby nie wiem co, to go skrytykują - najczęściej użytkownicy zdetronizowanego króla 10D.

Dla mnie gdy widzę porównania szumów w wysokich ISO, dla szybszego działania i AF, lepiej wykonaną wbudowaną lampę oraz możliwość zainstalowania szkieł EF-S, które Canon najwyraźniej będzie rozwijał w przyszłośći - to stanowi to dostateczny powód aby mieć ten aparat niezależnie od aktualnie posiadanego sprzętu. Jak zwykle w grę wchodzi kasa, i to niemała, ale to już nie ma nic wspólnego z samym aparatem.

Aha ! no i są tacy, którzy na temat 20D rozmawiają sensownie, większość z nich na tym forum 8)

Czacha
10-10-2004, 20:09
o-toz-to :) zgadzam sie w pelni :)

Janusz Body
11-10-2004, 12:45
- joystickiem tez sie nie bawilem ale podobno bardzo przyspiesza dobieranie nastawow i mozna go wygodnie customizowac
- mniejsze punkty ostrosci - np na wystawie kociej i nie tylko to wazna zaleta by lapac ostrosc miedzy kratami. Rozmieszczenie rowniez ciekawe choc korzystalem tylko z centralnego.


Joystic można ustawić na wybór punktu ostrości i wtedy robi sie rewelacja - nareszcie można szybko i latwo zmieniać/wybierać punkt ostrzenia.

Pozdrawiam
Janusz

Cichy
12-10-2004, 18:01
Jako ze mialem okazje sie nim dzis chwilke pobawic, pomeczyc, pomacac itp to opisze subiektywne wrazenia

Chyba to samo body co przez moje łapska przeszło :-) Uważaj, zarazisz się poznańskim cwaniactwem :lol: