PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy M42 na Canon M50 bez potrzeby potwierdzania ostrości



SZ@M@N
12-04-2019, 13:36
Odkryłem (może nie jestem pierwszy, ale dzielę się info), że jak ustawić w body funkcję pozwalającą na ręczne doostrzanie AF, w postaci kolorowego konturu (może być żółty, czerwony lub niebieski) tego, na czym ostrzy obiektyw (widać to w wizjerze lub na ekraniku) to funkcja ta działa w taki sam sposób nie tylko z obiektywami AF, ale również z M42, a bez Dendeliona.

Używam M42 przez redukcję, tylko mechaniczne podłączenie, bez elektroniki. Pięknie pokazuje co jest wyostrzone.

Tomasz


Sent from my iPhone using Tapatalk

zdebik
12-04-2019, 14:01
Każde lustro Canona ma tą funkcję z Magic Lantren. Nazywa się focus peaking - Ameryki nie odkryłeś ;)

SZ@M@N
12-04-2019, 14:30
Ok, ale ja na moim M50 nie mam Latarni ;-) Pisałem wszak, że może już ktoś to zna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

michalab
12-04-2019, 14:54
Każde lustro Canona ma tą funkcję z Magic Lantren.
niestety nie na każde lustro Canona jest ML. Np. 760D jest za nowe na ML, jednocześnie nie na tyle nowe, aby Canon dał w nim focus peaking.

zdebik
12-04-2019, 15:32
niestety nie na każde lustro Canona jest ML. Np. 760D jest za nowe na ML, jednocześnie nie na tyle nowe, aby Canon dał w nim focus peaking.Kurcze Żona ma 760'ke i nawet myślałem żeby tam zainstalować ML, ale i tak by nie wiedziała do czego to więc olałem. Mało znany aparat i to pewnie dlatego.

michalab
12-04-2019, 16:00
Kurcze Żona ma 760'ke i nawet myślałem żeby tam zainstalować ML, ale i tak by nie wiedziała do czego to więc olałem. Mało znany aparat i to pewnie dlatego.
Ja chciałem na brata 760D zainstalować i niestety, a nowsze chyba mają to samo 800D, 80D.