PDA

Zobacz pełną wersję : Rf 70-200/2.8l

chrislab
16-03-2019, 17:34
pokazali porównanie wielkości. Zadziwiające!

https://www.ephotozine.com/articles/canon-rf-70-200mm-f-2-8l-lens-hands-on-33369/images/highres-Canon-RF-70-200mm-7-Custom_1552747527.jpg

Cichy
16-03-2019, 18:03
O kurde nieźle, i tam nic się nie wysuwa? :)

chrislab
17-03-2019, 05:40
obawiam się, że może się wysuwać. Niestety nie miałem jeszcze okazji pomacać :(

becekpl
17-03-2019, 09:16
hmm jak go podpiąć do mojej piątki:?:

luso
17-03-2019, 20:15
hmm jak go podpiąć do mojej piątki:?:

Pilnik, przecinak do metalu i do roboty ;)

este
17-03-2019, 20:28
I koniecznie filmik z tej operacji!

PrzemekM72
17-03-2019, 21:17
I jeszcze 0,7 przed operacją ;-)

radiki
19-03-2019, 08:07
Jak się wysuwa, to EF jest mechanicznie o niebo lepszym rozwiązaniem.

akustyk
19-03-2019, 08:49
taa... a najlepsze jest to, ze w obiektywie z 2019 roku Canon daje stopke statywowa niezgodna z Arka, a przy tym masakrycznie wysunieta poza tubus obiektywu (nie bardzo rozumiem po co?)

https://canon-board.info/imgimported/2019/03/CanonRF7020003-1.jpeg
źródło (https://4.img-dpreview.com/files/p/E~TS590x393~articles/7063034951/Canon-RF-70-200-03.jpeg)

po zalozeniu bejmy i jeszcze plytki statywowej (jakiejkolwiek) obiektyw moze i jest maly, bo krotki, ale bedzie wymagal w cholere miejsca w plecaku. a do wielu plecakow czy toreb foto to wrecz nie wlezie, bo w zwyklych plecakach na DSLR + 3 lensy jest 12~13 cm glebokosci i dopiero wielkie kolubryny (typu Lowepro Pro Trekker) sa na tyle glebokie, zeby takiego RF 70-200/2.8 zmiescic z bejma :/

Photointo
19-03-2019, 12:31
Mały a będzie ważył pewnie z 2 kg :)

fret
19-03-2019, 13:09
Tak. I z pewnością będzie gorszy niż Sony. No i będzie źle oddawał różowy kolor na tygrysie.

Eberloth
19-03-2019, 13:21
Wspaniale, że tak korpusy ewoluują. Mirrorless. Za chwilę będzie humanless. Korpusy o masie i gabarytach kartki z notatnika, BVF (Brain View Finder, jakby ktoś pytał za 3 lata, ja to wymyśliłem) będzie miał każdy fotograf, amator, entuzjasta, profesjonalista wszczepiony w gałkę oczną, z szyną danych 30000TB/s wprost do mózgu. Pod 1456 różnych systemów. Ale trzymam kciuki za konstruktorów optyki w walce z developowaniem światła na planecie Ziemia. Jak ma być jakość / dobre światło, to będzie duże / ciężkie. I wtedy korpus o wadze kartki papieru czy lustrzanka 0,5kg, to będzie kwestia preferencji i małe miki w porównaniu z optyką. Dziękuję za uwagę.

michalab
19-03-2019, 13:22
Tak. I z pewnością będzie gorszy niż Sony. No i będzie źle oddawał różowy kolor na tygrysie.
Ci straszni fanboye sony, znów zmuszają (tym razem milczeniem) uczciwych canonierów do zaśmiecania forum.

Kolekcjoner
19-03-2019, 13:34
taa... a najlepsze jest to, ze w obiektywie z 2019 roku Canon daje stopke statywowa niezgodna z Arka, ...

Z czym....???? :lol:

sven
19-03-2019, 13:47
Canon-board nie zawodzi. Mały, ale pewnie będzie ciężki. Mały, ale się wysuwa. I jeszcze stopka nie ta. Czekam jeszcze aż ktoś napisze, że mu kolor nie pasuje.

akustyk
19-03-2019, 13:48
Z czym....???? :lol:

mocowaniem Arca Swiss:
https://photographylife.com/arca-swiss-quick-release-system

Tamron w swoich obiektywach robi to juz standardowo. podobnie Fiudzi z "markowych" :) producentow

tu jest przyklad o ile rozni sie gabarytowo taki "wypierd" od porzadnej stopki zgodnej z Arka:

https://www.dpreview.com/forums/post/55484305

a w RF 70-200 bejma statywowa wystaje znacznie bardziej niz w tym 100-400 wyzej :(

ja to u siebie widze na przykladzie 70-300L. do normalnego plecaka (u mnie Pro Runner BP 350) zestaw 6D + 70-300L + obrecz statywowa ledwo sie miesci w komorze plecaka. a i wrzucajac sam obiektyw z obrecza w bocznej przedzialce trudno jest plecak domknac, przez ten wystajacy dzyndzel diabli wie po jakiego czorta tak odstajacej od tubusu obiektywu bejmy. a ten RF 70-200 wyglada na jeszcze bardziej spie* pod tym wzgledem...

akustyk
19-03-2019, 13:50
Canon-board nie zawodzi. Mały, ale pewnie będzie ciężki. Mały, ale się wysuwa. I jeszcze stopka nie ta. Czekam jeszcze aż ktoś napisze, że mu kolor nie pasuje.

kolor mam w d* osobiscie. ciezar nieco mniej, no ale dobra.

natomiast to ze obiektyw nie wejdzie do plecaka to jest problem. a ten tutaj po prostu nie wejdzie z obrecza statywowa do normalnej wielkosci plecaka. tylko trzeba bedzie do niego kupowac ktorys z tych wiekszych, glebokich plecakow (takich minimum na lufy pokroju 400/4). a to troche zmniejsza seksapil mniejszego gabarytu wzgledem EF.

dla mnie to jest troche tak, jakby mowic, ze Mini fajniejsze od Passata bo mniejsze. tylko ze jak ma ta trumienke na dachu, to tez wcale nie wszedzie wejdzie :)

sven
19-03-2019, 13:54
ja to u siebie widze na przykladzie 70-300L. do normalnego plecaka (u mnie Pro Runner BP 350) zestaw 6D + 70-300L + obrecz statywowa ledwo sie miesci w komorze plecaka. a i wrzucajac sam obiektyw z obrecza w bocznej przedzialce trudno jest plecak domknac, przez ten wystajacy dzyndzel diabli wie po jakiego czorta tak odstajacej od tubusu obiektywu bejmy. a ten RF 70-200 wyglada na jeszcze bardziej spie* pod tym wzgledem...

Nie każdy używa mocowania Arca. To co piszesz, to już jest szukanie dziury w całym. Mocowanie możesz zdjąć i wsadzić w kieszeń plecaka. Może poczekajmy na info o wadze tego obiektywu i jakieś testy. Obejma to jest ostatnie co mnie w tym szkle interesuje.
Naprawdę nie macie poważniejszych problemów? Ja rozumiem, że siedzisz w pracy i z nudów wypisujesz te dyrdymały, ale poczekajmy może na premierę obiektywu.

tomfoot
19-03-2019, 13:55
natomiast to ze obiektyw nie wejdzie do plecaka to jest problem. a ten tutaj po prostu nie wejdzie z obrecza statywowa, co dla kogos kto uzywa sprzetu przede wszystkim na statywie to to jest wielki zonk

Dyskutujesz ze swoimi emocjami i nie chcesz zrozumieć jednego - jesteś przedstawicielem anachronicznego nurtu fotografii lustrzankowej, gdzie sprzęt nosi się w plecaku. Natomiast jak wiesz po autostradzie nie wolno chodzić, tym bardziej z plecakiem.

akustyk
19-03-2019, 14:02
Nie każdy używa mocowania Arca.

co najmniej 3/4 targetu uzywa Arki. reszta moze sobie na stopke z szyba arkowa zalozyc inna plytke. roznica jest tylko taka, ze te 3/4 nie musza juz dokladac plytki.

To co piszesz, to już jest szukanie dziury w całym. Mocowanie możesz zdjąć i wsadzić w kieszeń plecaka.

mozna. a probowales w praktyce jak jest z wygoda tego rozwiazania? tak godzinke pochodzic w naturze i co piec minut zakladac/zdejmowac obrecz?

Może poczekajmy na info o wadze tego obiektywu i jakieś testy. Obejma to jest ostatnie co mnie w tym szkle interesuje.

dla mnie natomiast obrecz to jest podstawowe akcesorium do teleobiektywu...

akustyk
19-03-2019, 14:03
Dyskutujesz ze swoimi emocjami i nie chcesz zrozumieć jednego - jesteś przedstawicielem anachronicznego nurtu fotografii lustrzankowej, gdzie sprzęt nosi się w plecaku. Natomiast jak wiesz po autostradzie nie wolno chodzić, tym bardziej z plecakiem.
i jeszcze statywu uzywa...

wiem, bije sie w piersi. nie powinienem... :)

sven
19-03-2019, 14:08
dla mnie natomiast obrecz to jest podstawowe akcesorium do teleobiektywu...

Obiektywu nie ma na rynku. Ty o ile wiem, nie używasz R-ki. Znakomita większość użytkowników do niczego tej obejmy nie potrzebuje. To o czym my tu rozmawiamy?

jotes25
19-03-2019, 14:14
taa... a najlepsze jest to, ze w obiektywie z 2019 roku Canon daje stopke statywowa niezgodna z Arka, a przy tym masakrycznie wysunieta poza tubus obiektywu (nie bardzo rozumiem po co?)

Żeby się paluchy zmieściły bez przeszkód na pierścieniu zoomowania...

akustyk
19-03-2019, 14:20
Żeby się paluchy zmieściły bez przeszkód na pierścieniu zoomowania...

w 70-200/4 sie mieszcza a odstep miedzy obrecza a pierscieniem jest duzo mniejsza

EDIT: chyba masz na mysli pierscien ustawiania ostrosci. w 70-300L, 100-400 mkII czy RF 70-200 on jest pomiedzy tubusem obiektywu a bejma statywowa i te obiektywy maja wiecej miejsca pozostawione. we wszystkich EF 70-200 natomiast jest on z przodu i wtedy nie zawadza tak czy siak o bejmy.

co by w zasadzie znaczylo, ze te bejmy sa projektowane pod katem kamerunow, zeby mogli sobie latwo ciagnac zoom. do foto to to ma mniejsze znaczenie raczej...

akustyk
19-03-2019, 14:25
Obiektywu nie ma na rynku. Ty o ile wiem, nie używasz R-ki. Znakomita większość użytkowników do niczego tej obejmy nie potrzebuje. To o czym my tu rozmawiamy?

a 90% uzytkownikow ma tak zalozone oslony sloneczne na obiektyw:

https://canon-board.info/imgimported/2019/03/DSC_0183JPG-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-3vro5IEjiTw/TVagvqAk16I/AAAAAAAACwQ/2H0o6IFfMdk/s640/DSC_0183.JPG)

ale to nie powod, zeby one byly na starcie spartolone projektowo.

i tak, ja wiem, ze 99% kotleciarzy jak nosilo 70-200/2.8 to i tak mialo bejme statywowa w pozycji "militarnej" (do gory nogami, w roli uchwytu do noszenia za obiektyw :D ), bo nie umialo jej zdjac. ale to nie oznacza, ze to powinno byc pod takich uzytkownikow projektowane :D

Kolekcjoner
19-03-2019, 15:49
co najmniej 3/4 targetu uzywa Arki.

Jakiego targetu - czego :shock:?

Bartek piszesz któryś post z rzędu o jakiejś abstrakcji. Albo ja już też się odkleiłem od rzeczywistości na tyle, że nie wiem co się wokół mnie dzieje i nie nadążam z trendami albo piszesz o jakieś sakramecko małej niszy .... Coś tu nie gra mi w tej dyskusji... 8-)....
Pomijam już że tak na logikę to żeby cokolwiek ocenić czy jest przydatne trzeba to sprawdzić. Ocenianie jakichś rozwiązań na podstawie makiet jest delikatnie powiedziawszy ułomne ;)....

akustyk
19-03-2019, 16:01
Jakiego targetu - czego :shock:?

takiej obreczy statywowej. czy dokladniej: tych z uzytkownikow RF 70-200, ktorzy go beda uzywali z obrecza, czy to dokupowana osobno, czy to w zestawie.

Bartek piszesz któryś post z rzędu o jakiejś abstrakcji. Albo ja już też się odkleiłem od rzeczywistości na tyle, że nie wiem co się wokół mnie dzieje i nie nadążam z trendami albo piszesz o jakieś sakramecko małej niszy

moze i tak jest... tez nabieram watpliwosci, czy uzywanie statywu nie jest przezytkiem z jakiegos XIX wieku... :)

Pomijam już że tak na logikę to żeby cokolwiek ocenić czy jest przydatne trzeba to sprawdzić. Ocenianie jakichś rozwiązań na podstawie makiet jest delikatnie powiedziawszy ułomne ;)....
ale co ja mam sprawdzac? mam podobna bejme w 70-300L, nawet mniej odstajaca (bo moge sobie ocenic wielkosc tego co jest do RF 70-200) i wiem jak to sie sprawdza w realu, przy noszeniu aparatu z tym obiektywem (i obrecza) w normalnym plecaku. a sprawdza sie *owo. krotko i dobitnie. ciezko domknac plecak, a potem bejme i tak czuc. a to jest plecak tak niemaly jak i niezle wymoszczony w srodku.

co dokladnie moze mnie twoim zdaniem zaskoczyc jak wezme fizyczny RF 70-200 w rece?

Kolekcjoner
19-03-2019, 16:25
takiej obreczy statywowej. czy dokladniej: tych z uzytkownikow RF 70-200, ktorzy go beda uzywali z obrecza, czy to dokupowana osobno, czy to w zestawie.

A nie bierzesz pod uwagę że to jest jakaś totalna nisza, a Ci do których jest kierowany ten sprzęt może właśnie chcą odwrotnie - żeby mieć więcej miejsca na palce w tak krótkim szkle (stąd uwaga że trzeba wziąć do ręki żeby osądzać)?

sven
19-03-2019, 16:58
Jeżeli już, to wolałbym żeby ta stopka miała wbudowaną płytkę Manfrotto, bo mimo wszystko uważam, że więcej osób będzie używało tego sprzętu do filmowania, niż do fotografowania ze statywem. 70-300 L używam bez problemu (na statywie) bez tej obejmy, bo przy szkle tej wielkości i wagi to jest IMO zbędny gadżet, a mocowanie statywowe przykręcam od spodu aparatu. Szkło dzięki swoim wymiarom bez problemu mieści się w dowolnym plecaku i podobnie będzie z RF 70-200.

PS. Ale ja to się nie znam, bo często fotografuję bez osłony przeciwsłonecznej ;-)

Eberloth
19-03-2019, 17:05
akustyk podaj adres, wyślę Ci klawiaturę. Z polskimi znakami.

Kolekcjoner
19-03-2019, 17:49
Zapłacę za wysyłkę :mrgreen:...

akustyk
19-03-2019, 18:07
A nie bierzesz pod uwagę że to jest jakaś totalna nisza, a Ci do których jest kierowany ten sprzęt może właśnie chcą odwrotnie - żeby mieć więcej miejsca na palce w tak krótkim szkle (stąd uwaga że trzeba wziąć do ręki żeby osądzać)?
alez biore. co nie zmienia mojej opinii, ze to jest jakis kompromis. korzystny dla kamerunow, niekorzystny dla podrozujacych / naturzystow / landszafciarzy.

jest jak jest, nie ma nad czym plakac, najwyrazniej maja inne priorytety niz takie jakie ja bym chcial ;)

Jeżeli już, to wolałbym żeby ta stopka miała wbudowaną płytkę Manfrotto, bo mimo wszystko uważam, że więcej osób będzie używało tego sprzętu do filmowania, niż do fotografowania ze statywem.
tez jakis pomysl. cala nadzieja w tym, ze ta obejma bedzie modularna, tzn. z mozliwoscia podmiany stopki (jak w 100-400). wtedy byc moze ktos wydzierga stopke pod konkretny uchwyt Manfrotto. Canon sam tego nie zrobi :(

70-300 L używam bez problemu (na statywie) bez tej obejmy, bo przy szkle tej wielkości i wagi to jest IMO zbędny gadżet, a mocowanie statywowe przykręcam od spodu aparatu.

dla mnie juz szklo pokroju 70-200/4 uzywa sie duzo wygodniej z obrecza statywowa. mozna bez, jasne. tylko po co?

Szkło dzięki swoim wymiarom bez problemu mieści się w dowolnym plecaku i podobnie będzie z RF 70-200.
bez zalozonej obreczy statywowej, zgoda. tez to lubie w 70-300L

PS. Ale ja to się nie znam, bo często fotografuję bez osłony przeciwsłonecznej ;-)
ja rowniez.

wyslij. i zainstaluj mi na lapsie sluzbowym bez praw administratora do Windy :)

luso
19-03-2019, 19:46
...
wyslij. i zainstaluj mi na lapsie sluzbowym bez praw administratora do Windy :)

Nieludzkie praktyki, nie dość, że nie dają praw administratora, to jeszcze każą korzystać z Windowsa ...

Eberloth
19-03-2019, 19:52
Nieludzkie praktyki, nie dość, że nie dają praw administratora, to jeszcze każą korzystać z Windowsa ...

I zabierają telefony. Alcatraz po prostu. Albo korpo. Korpo jest nawet gorsze...

Kolekcjoner
19-03-2019, 21:28
Cóż, trzeba poczekać ale na ile znam Canona to zapowiada się kolejne świetne szkiełko. Pytanie moim zdaniem najważniejsze: ile???

Eberloth
19-03-2019, 21:58
Pytanie moim zdaniem najważniejsze: ile???

Ile waży czy ile nerek trzeba wyciąć? Optymistyczna odpowiedź na drugie pytanie, nie więcej niż trzy :mrgreen:

Kolekcjoner
19-03-2019, 22:38
Ile waży czy ile nerek trzeba wyciąć? Optymistyczna odpowiedź na drugie pytanie, nie więcej niż trzy :mrgreen:

Oczywiście chodzi o cenę ;).

Nie wiem czy było. Tutaj: https://photorumors.com/2019/03/19/canon-at-the-photography-show-2019-with-pictures-of-upcoming-canon-rf-lenses/ jeszcze więcej zdjęć 70-200 i nowych szkiełek RF.

djtermoz
20-03-2019, 00:51
taa... a najlepsze jest to, ze w obiektywie z 2019 roku Canon daje stopke statywowa niezgodna z Arka

Kolega Akustyk ma rację. Nie wiem, może w Polsce większość używa systemu Manfrotto ale w moich okolicach Arca Swiss ma chyba większe wzięcie. Jednym z głównych powodów dlaczego dokupiłem grip do mojego aparatu była wbudowana stopka Arca. W sumie nie rozumiem dlaczego żadne body nie ma czegoś takiego wbudowanego fabrycznie. Dużo lepsze rozwiązanie niż dokręcane, wystające płytki.
1963

Kolekcjoner
25-03-2019, 17:34
Tutaj: https://www.canonrumors.com/patent-canon-rf-70-200mm-f-2-8l-is-usm-2/ potwierdzenie że będzie się wysuwał. Ciekawe czy pod EF też by się dało zrobić w ten sposób stosunkowo kompaktowe szkło?

sven
25-03-2019, 17:52
Tutaj: https://www.canonrumors.com/patent-canon-rf-70-200mm-f-2-8l-is-usm-2/ potwierdzenie że będzie się wysuwał. Ciekawe czy pod EF też by się dało zrobić w ten sposób stosunkowo kompaktowe szkło?

Pewnie się da, vide 70-300 L.