PDA

Zobacz pełną wersję : Program do katalogowania/porządkowania zdjęć



ekuznar
09-03-2019, 22:53
Od kilkunastu lat używałem do porzadkowania/katalogowania swoich zdjęć programu Adobe Photoshop Album w wersji 2.0. Adobe na tej wersji zakończyło rozwijanie tego programu. Po przejściu na komputer z Windows 10 (poprzedni system to Vista) ten program nie daje sie zainstalowac na Win 10. W zwiazku z tym prosze o wskazanie podobnego w swojej fukcjonalnosci programu do katalogowania zdjec. Zalezy mi by do kazdego zdjecia mozna bylo przypisac kategorie np. czas, miejsce, wydarzenie, osoby i inne. Kategorie moglyby sie dzielic na podkategorie, a te na pod-podkategorie. Program moze być platny i powinien dac sie zainstalowac pod Windows 10. Program moze byc (a nawet powinien byc) pozbawiony funkcji do obrobki zdjec. Zdjecia obrabiam innym softem.

grizz
10-03-2019, 14:10
digikam

radiki
11-03-2019, 08:50
Próbowałeś zainstalować ten program którego używałeś w trybie zgodności z wcześniejszą wersją windows? Taka instalacja może zadziałać i nie będziesz musiał się przyzwyczajać do nowego softu.

ekuznar
11-03-2019, 13:15
Próbowałeś zainstalować ten program którego używałeś w trybie zgodności ...

BRAWO. Serdeczne dzięki. Sproboawalem i zadzialalo. Na nowsze wersje Windows "przesiadam" sie co kilka lat (razem z kupnem nowego komputera) wiec o takiej mozliwosci po prostu nie wiedzialem. Zaoszczedziles mi sporo czasu na opanowanie nowego softu i skatalogowanie kilku tysiecy zdjec. Jeszcz raz dziekuję.

grizz
11-03-2019, 19:32
Jak program jest nierozwijany, to w każdej chwili moze Ci się wykrzaczyć przy którejś aktualizacji.

Wcześniej czy później i tak czeka Cię migracja. Nie lepiej zrobić to od razu? Ale nie ręcznie. Po prostu export i import do nowego.

ekuznar
12-03-2019, 16:18
Jak program jest nierozwijany, to w każdej chwili moze Ci się wykrzaczyć...

Zdaję sobie sprawę z tego niebezpieczeństwa, ale który z aktualnie rozwijanych i o podobnej funkcjonalnosci programow jest w stanie zaakceptować taki automatyczny eksport z mojego dotyczasowego programu "staruszka" z wszystkimi oznaczeniami/tagami zdjec.

marfot
03-08-2019, 08:35
Canon zaniechał najpierw ZoomBrowser potem ImageBrowser i nie bardzo wiem czym to zastąpić pod W10.
Chodzi mi o automatyczne założenie folderów z datami i powklejanie do nich zdjęć. Ewentualnie zmiana nazw dla dużej grupy zdjęć i przeglądanie RAWów.
EOS Utility robi to podczas zgrywania i wystarczy, a dla G7X II jakoś nie mam pomysłu. Jak to robicie?

becekpl
03-08-2019, 08:44
pod w10 jest taka apka "zdjecia"
zaznaczasz jak ma ściągać(np. właśnie datami), zaznaczasz gdzie i już
kliknij pomógł ;)

2578

marfot
03-08-2019, 09:07
No właśnie ta apka zgłasza się sama po podłączeniu aparatu, no to ją zamykam i zgrywam ręcznie jak z dysku :oops:
Zaraz spróbuję jak to idzie...

becekpl
03-08-2019, 10:49
no i jak?

marfot
04-08-2019, 23:50
no i jak?

Zaimportowałem tą apką. Utworzyła katalogi z datami i zaimportowała fotki. W sumie tak jak chciałem. Dzięki :)