PDA

Zobacz pełną wersję : Hot piksele?



figas
08-03-2019, 19:49
Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Canona 60d jednak, przy pierwszej sesji zdjęciowej zauważyłem białe plamki na zdjęciach, które powiększają się wraz ze wzrostem ISO. Czy to normalny objaw tych aparatów?
1909
Zdjęcie robione na ISO 3200 1/41s f6,4
1912

1911
Zdjęcie z dekielkiem ISO 3200 1/3s f9

1913
Powiększone kropki
1914

Kropki są widoczne na niższych ISO ale są wyraźnie mniejsze.

Dodatkowo jak już pytam się zaawansowanych użytkowników. Zastanawiam się nad obiektywem Canon EF 28-135 mm f/3.5-5.6 IS USM. Głównie do zdjęć krajobrazowych ewentualnie modeli podobnych do tego ze zdjęcia.

kulek855
08-03-2019, 20:01
Normalny objaw. Fotografuj nie szukaj dziury w całym :)

Mam aktualnie EOS 60d i 28-135 do klasy L mu troszkę brakuje, ale da się nim robić zdjęcia.

Np. takie:

http://danielwdowiak.pl/galeria/krajobrazy/55.jpg

http://danielwdowiak.pl/galeria/krajobrazy/49.jpg

http://danielwdowiak.pl/galeria/krajobrazy/56.jpg

figas
08-03-2019, 20:28
Dzięki za info, tak myślałem, że to normalny objaw, ale zmylił mnie człowiek z infolinii Canona. Powiedział, że matryca jest uszkodzona mechanicznie i nie powinno być takich kropek.
Jako drugi obiektyw, głównie do pomieszczeń i w przypadku małej ilości światła planuję KUPIĆ TAMRON SP AF 17-50mm f/2.8 XR LD Aspherical. Wyczytałem opinie, że szybko się psuje. Ale za bardzo nie wiem , co można innego dobrać z podobnym światłem.

zdebik
08-03-2019, 21:19
Włącz manualne czyszczenie matrycy z body cap'em. Potrzymaj z minute, czasem puszka sama się mapuje i można pozbyć efektu uszkodzonych pixeli.

qufel
22-03-2019, 21:08
Włącz manualne czyszczenie matrycy z body cap'em.

U mnie w 5d2 też ostatnio zauważyłem ze coś za dużo tego jest. Mam włączyć czyszczenie bez obiektywu, z założonym dekielkiem?

zdebik
22-03-2019, 21:27
U mnie w 5d2 też ostatnio zauważyłem ze coś za dużo tego jest. Mam włączyć czyszczenie bez obiektywu, z założonym dekielkiem?Tak, z założonym deklem włącz manualne czyszczenie matrycy i poczekaj 30-40sek. Czasem pomaga.

figas
31-03-2019, 14:48
Dziękuję za odpowiedzi. Manualne czyszczenie trochę pomogło. Jak na razie stosuje się do porady kulek855, robię zdjęcia i się nie przejmuję.
Obiektyw 28-135 to był super zakup, jednak ma luz na tubusie (nie wpływa na jakość zdjęć). Czy to jest normalny objaw tego obiektywu? Czy może musiał gdzieś upaść?

jelcyk
01-04-2019, 14:31
Jesli canonowski 28-135 to tak moze byc. Naprawa nie jest specjalnie skomplikowana, ale jesli wszystko inne dziala i nie za bardzo ci takie luzne wysuwy przeszkadzaja, to nie zwracaj na to uwagi. Nic sie nie stanie, a na same fotki tez to nie bedzie wplywac.

--- Kolejny post ---

Jesli canonowski 28-135 to tak moze byc. Naprawa nie jest specjalnie skomplikowana, ale jesli wszystko inne dziala i nie za bardzo ci takie luzne wysuwy przeszkadzaja, to nie zwracaj na to uwagi. Nic sie nie stanie, a na same fotki tez to nie bedzie wplywac.Problem sie zacznie, kiedy luzy na tubusie stana sie rzeczywiscie spore w wewnatrz zaczniesz wyczuwac klekotanie - w tym obiektywie lubia sie luzowac srubki mocujace elementy prowadzace tego tubusa.Wtedy trzeba je dokrecic.