PDA

Zobacz pełną wersję : Daniella



Kubaman
15-05-2006, 22:22
Aby pokazać czego naprawdę zazdroszczę i co mi się najbardziej w fotografii ptaków i fotografii przyrody w ogóle podoba, zapraszam do zajrzenia do

tej galerii. (http://www.pbase.com/zylen/birds)

Bez zbędnej analizy psychologicznej mojej skromnej osoby powiem od razu, że jest to dla mnie absolutna bomba i wzrór do naśladowania i rodzaj fotografii, który budzi we mnie jak najszczerszą zazdrość, skręca mnie itd i sie tego nie wstydzę. I do tego kobieta coś chce opowiedzieć.

P.S> przy oczywistym skorzystaniu z miejscówki w przypadku bielików, zachęcam do pobieżnej analizy danych z exifów. Miełgo oglądania !

Mac
15-05-2006, 22:41
Kubaman hmm nie jestem miłośnikiem fotografowania ptaków ale przyznam, że sugerowana przez Ciebie galeria jest dobra a dziewczyna ma talent.

Kubaman
15-05-2006, 22:47
no ba !
:mrgreen:

Tomasz Golinski
16-05-2006, 00:55
P.S> przy oczywistym skorzystaniu z miejscówki w przypadku bielików, zachęcam do pobieżnej analizy danych z exifów. Miełgo oglądania !
Ja już nie łapię, o co ci chodzi. Może nie wiem, jaką miejscówkę ona tam miała, ale z opisu wygląda na coś podobnego, jak u tego nikoniarza. Również ogniskowe podobne: 80-200 i 400 (czasem z TC) - u tamtego kolesia 200 i 300 z różnymi TC, które mogą byc czasem niewypisane, bo exif chyba tego nie pamięta. Ponadto nic nie wiadomo o późniejszym cropowaniu.

Czyżbym czegoś w dyskusji nie rozumiał?

Nemeo
16-05-2006, 09:02
Foty naprawdę niezłe.

storm
16-05-2006, 19:28
Super Sowy :)

czornyj
17-05-2006, 10:36
I do tego kobieta coś chce opowiedzieć.
Oj chce, chce!!! Napisała na dpreview ponad 46 TYSIĘCY postów :lol: Nieprawdopodobne jest przy tym to, że jeszcze ma czas robić takie zaj...ste zdjęcia...

Przemo(c)
17-05-2006, 12:02
No tak....400 mm i wszystko jasne....:-?
Pomijając oczywiście znakomity warsztat tej pani, bez długiej lufy można sobie pomarzyć o takich zdjęciach:evil:

Jac
17-05-2006, 12:07
nie da sie przy takich zdjeciach pominac warsztatu ;-) no chyba ze to beda orly - nie orly ;-), zawsze zdjecie przyrodnicze to warsztat+wiedza+sprzet, nie da sie inaczej

Przemo(c)
18-05-2006, 12:09
Może zadam naiwne pytanie. Spójrzcie na exif tego zdjęcia:

http://www.pbase.com/zylen/image/28144365

Exposure Bias -2/3.
Skąd autorka wiedziała o ile zmniejszyć wartość expozycji? Zakładam, że ptaszek płochliwy był, mógł odlecieć, więc trzeba działać szybko. Oczywiście mogła zrobić setki podobnych zdjęć i dojść do wniosku, że właśnie taka korekta pasuje jej w danych warunkach oświetleniowych najbardziej, ale czy nie lepiej operować czasem i przesłoną? Tak tylko sobie gdybam dla własnych przyszłych zdjęć....
Jeszcze jedno - czy takie żywe kolory na zdjęciach to zasługa obiektywu, czy może raczej jakiegoś filtra?

P_i_t_t
18-05-2006, 12:24
Przemo(c)

Zapewne metodą prób i błędów. Może zrobiła wcześniejsze ujęcie z zerową korekcją i wyszło nieco przepalone - stąd zmniejszyła o wspomnianą wartość - trudno gdybać. Lepiej nieco niedoświetlić zdjęcie niż potem mieć do czynienia ze stratą informacji w światłach.

Co do żywych kolorów to oczywiście zależy od wielu czynników : konkretnego światła w chwili robienia zdjęcia, na pewno też rodzaju obiektywu (tego jaki jest kontrastowy) i oczywiście finalnej obróbki. Przy samym wywołaniu RAW-a możesz sobie wszystko ustawić jak się tylko podoba.

Silent Planet
18-05-2006, 12:32
Zapewne metodą prób i błędów.
A słyszałeś kiedyś o bracketingu naświetlania? :wink:

P_i_t_t
18-05-2006, 12:37
A słyszałeś kiedyś o bracketingu naświetlania? :wink:
Baaaa - nie wiem czy uwierzysz ale udało mi się nie raz z niego skorzystać ;-)

Silent Planet
18-05-2006, 12:52
A słyszałeś kiedyś o bracketingu naświetlania? :wink:
Baaaa - nie wiem czy uwierzysz ale udało mi się nie raz z niego skorzystać :wink:
A to ci! :wink:

dazz
18-05-2006, 13:06
Może zadam naiwne pytanie. Spójrzcie na exif tego zdjęcia:
http://www.pbase.com/zylen/image/28144365
Exposure Bias -2/3.
Skąd autorka wiedziała o ile zmniejszyć wartość expozycji? Zakładam, że ptaszek płochliwy był, mógł odlecieć, więc trzeba działać szybko. Oczywiście mogła zrobić setki podobnych zdjęć i dojść do wniosku, że właśnie taka korekta pasuje jej w danych warunkach oświetleniowych najbardziej, ale czy nie lepiej operować czasem i przesłoną? Tak tylko sobie gdybam dla własnych przyszłych zdjęć....
Jeszcze jedno - czy takie żywe kolory na zdjęciach to zasługa obiektywu, czy może raczej jakiegoś filtra?

Eeee, to chyba nic wielkiego. Ostatnio pstrykałem czaple i wiedziałem, że w dość mocnym słońcu białe pióra wyjdą przepalone. Wprowadziem "na oko" korekcję -1/3 i zdjęcia wyszły IMO dobre.

A zdjęcia, o których mowa, na pewno są bardzo dobre, ale nie zachwycałbym się nimi. Jest sporo dużo lepszych fotografów ptaków, nawet w naszym kraju.

Przemo(c)
18-05-2006, 15:53
A zdjęcia, o których mowa, na pewno są bardzo dobre, ale nie zachwycałbym się nimi. Jest sporo dużo lepszych fotografów ptaków, nawet w naszym kraju.

Wcale w to nie wątpię, tyle, że dla mnie takie zdjęcia, to Święty Graal zważywszy na to, że mam tylko kita, a moje telephoto sprowadza się do 160 mm Heliosa:-?
Inna sprawa, że zdjęcia są ładnie, że tak powiem, "opakowane". Ładna strona, przyjemne dla oka ciepłe barwy. To też sprawia, że całość wydaje się bardziej przemawiać do wyobraźni.

minek
18-05-2006, 18:00
I do tego kobieta coś chce opowiedzieć.


Ale właśnie przeglądam te zdjęcia i nie mogę zrozumieć, co takiego chce ona powiedzieć.

Kubaman
18-05-2006, 18:23
minek, to masz kłopot

Przemo(c)
18-05-2006, 20:45
Ale właśnie przeglądam te zdjęcia i nie mogę zrozumieć, co takiego chce ona powiedzieć.

Lol:twisted:

czornyj
19-05-2006, 09:07
takiego chce ona powiedzieć.
"Łocz de byrdi!!!" :lol: