PDA

Zobacz pełną wersję : psychologia tłumu



Tomasz1972
15-05-2006, 20:23
Czy jest możliwość wyłączenia podglądu ankiety przed głosowaniem ?
Może tutaj działać właśnie psychologia tłumu , gdzie głosujący kierują się ilością już oddanych głosów , a nie rzeczywistym walorem zdjęcia .

towersivy
15-05-2006, 20:36
Mysle ze jest to bardzo dobry pomysł

FOTOGRAF
15-05-2006, 20:39
jestem za!

kami74
15-05-2006, 21:12
Tak może być. Popieram

sail0r
15-05-2006, 21:40
a jak komus nie chce sie glosowac, albo nie ma swojego zdania, a jest ciekawy kto wygrywa to co wtedy?

Tomasz1972
15-05-2006, 21:47
jak nie chce to nie głosuje
jak nie ma własnego zdania , zastanawia się która mu się bardziej podoba i wtedy głosuje jak się zastanowi
jak jest ciekawy kto wygra niech zagłosuje

kami74
15-05-2006, 21:47
To wtedy poczeka na rostrzygnięcie

Amek
15-05-2006, 21:57
Jestem za tym pomysłem!

GaGacek
15-05-2006, 22:00
nigdy nie podgladam wyniku zanim zagłosuje własnie dlatego zeby nie wiedziec co i jak

snow
15-05-2006, 22:20
Bardzo dobry pomysł mimo że ja również nie patrze na wyniki przed oddaniem głosu.

Andee
15-05-2006, 23:13
Bo podglad wynikow powinien byc zablokowany przed oddaniem glosu...

Tomasz Golinski
16-05-2006, 00:38
Z tego co pamiętam, to nie ma takiej możliwości. Sprawdze przy następnej ankiecie.

JSK
16-05-2006, 06:37
Zły pomysł, bo czasem chcę zobaczyć wynik nie mając zamiaru głosować.

Jac
16-05-2006, 06:57
Zły pomysł, bo czasem chcę zobaczyć wynik nie mając zamiaru głosować.
no to jak ktos nie chce glosowac (sie bawic ;-) ) to czeka na koniec zabawy i tyle. Po zakonczeniu glosowania wyniki ankiety beda przeciez jawne... o ile jest taka mozliwosc :-?

Ja coprawda nie zagladam, ale to by bylo dobre rozwiazanie, czyli brak mozliwosci podejrzenia wynikow do czasu zaglosowania lub zakonczenia ankiety...


Z tego co pamiętam, to nie ma takiej możliwości. Sprawdze przy następnej ankiecie.
to zaloz watek z ankieta na forum moderatorskim... sprawdz wszytko a chwile pozniej go skasuj... i nam powiedz co z tego wyszlo ;-)

Tomasz Golinski
16-05-2006, 12:20
Wychodzi na to, że rzeczywiście nie ma

Jac
16-05-2006, 12:51
no to na dzis temat jest zamkniety.. no chyba ze ktos znajdzie jakies wtyczki z galeriami glosowaniami ankietami na www.vbulletin.com i przekona hazana do ich instalacji ;-)

Tomasz1972
16-05-2006, 13:24
Trudno , będzie musiało zostać po staremu :(

KuchateK
17-06-2006, 03:45
Moze napisal bym pare linijek w jakims pehape do glosowania anonimowego? Formularz do id i smyczy nawet dziala ;) Hazan pewnie mogl by to wrzucic na serwer obok forum... a jak nie to serwer sie znajdzie. Pare elementow by trzeba tylko przemyslec od strony technicznej...

Jak sie zapatrujecie na taka opcje?

Tomasz1972
17-06-2006, 08:12
Moze napisal bym pare linijek w jakims pehape do glosowania anonimowego? Formularz do id i smyczy nawet dziala ;) Hazan pewnie mogl by to wrzucic na serwer obok forum... a jak nie to serwer sie znajdzie. Pare elementow by trzeba tylko przemyslec od strony technicznej...

Jak sie zapatrujecie na taka opcje?
Moim zdaniem głosowanie anonimowe doprowadziłoby do wielokrotnego głosowania przez te same osoby , a nie o to chodzi .

wyniki powinny być utajnione przed głosowaniem i tylko tyle ;)

KuchateK
17-06-2006, 18:38
Moim zdaniem głosowanie anonimowe doprowadziłoby do wielokrotnego głosowania przez te same osoby , a nie o to chodzi .

wyniki powinny być utajnione przed głosowaniem i tylko tyle ;)
To sie juz tak wykombinuje, aby te same osoby nie mogly glosowac za czesto, a jak sie juz upra zeby nie mialy za latwo.

Jac
17-06-2006, 19:38
no ja bym byl za powstaniem calego dzialu Battle CAGE, wraz z turniejowym engine ;-)... moze pojedyncze bitwy dodawaly by uczestnikom np po 10 glosow do (tylko) pierwszego etapu, przegrane bitwy odejmowaly by 5glosow (od zgromadzonych w bitwiach, max do zera) ... ale moim zdaniem sama ankieta to polsrodek, zastanowmy sie od razu nad kompleksowym rozwiazaniem ;-)

perqsista zglaszal chec, ale nie wiem co z tego wyszlo, moze na PM go zaatakowac?

perqsista
17-06-2006, 22:03
perqsista zglaszal chec, ale nie wiem co z tego wyszlo, moze na PM go zaatakowac?
Nadal zgłaszam gotowość . Najlepiej by było żeby nie trzeba sie było podwójnie logować. Chodzi o to żeby te ankiety korzystały z autoryzacji silnika forum. Jak wiadomo silnik forum jest aplikacją komercyjną. Producent nie udostępnia wersji demo więc pozostaje mi sięzrócić do Hazana o udostępnienie kodu vBulletin. Wysłałem PMa bardzo dawno temu, bez odzewu.


EDIT-dokopałem sie do odpowiedzi Hazana na forum. Jezeli o mnie chodzi to nie widzę innej możliwości, niż engine do ankiet jako osobna aplikacja, niezależna od CB - to znaczy z osobnym logowaniem-czyli trzeba by było zakładać osobne konta użytkowników. Jeżeli to Was nie zraża do tego pomysłu to proszę o założenia dotyczące działania tej aplikacji w jakimś konkretym wątku (moze być w tym), żeby nie trzeba było tego szukać.

Jac
18-06-2006, 00:02
Jezeli o mnie chodzi to nie widzę innej możliwości, niż engine do ankiet jako osobna aplikacja, niezależna od CB - to znaczy z osobnym logowaniem-czyli trzeba by było zakładać osobne konta użytkowników. Jeżeli to Was nie zraża do tego pomysłu to proszę o założenia dotyczące działania tej aplikacji w jakimś konkretym wątku (moze być w tym), żeby nie trzeba było tego szukać.

Wiesz co?, po zakonczeniu I turnieju przeanalizujemy co jest nie tak i co nalezy zmienic, wtedy pomyslimy nad konkretnymi zalozeniami zrobimy ankiete i bedzie po bolu.

Byla tez kiedys galeria dla uzytkownikow na forum, moze dalo by sie ja zmodyfikowac tak zeby Hazan sie zgodzil na jej podlaczenie?...

w kazdym razie wpisuje cie na liste chetnych do budowy engine Turniejowego ;-)

MMM
27-06-2006, 22:16
Wszyscy chcą ukryć wyniki, a co z komentowaniem zdjęć jeszcze w trakcie głosowania? Jestem za tym żeby i to było zabronione do czasu zakończenia sondy, bo skutek czytania komentarzy jest chyba taki sam jak oglądania wyników przed głosowaniem.

Priest
01-07-2006, 00:23
Wszyscy chcą ukryć wyniki, a co z komentowaniem zdjęć jeszcze w trakcie głosowania? Jestem za tym żeby i to było zabronione do czasu zakończenia sondy, bo skutek czytania komentarzy jest chyba taki sam jak oglądania wyników przed głosowaniem.
dobrze prawi :)

Zielony
01-07-2006, 12:00
Widać strasznie Was to gryzie panowie... :lol:
Ale coś w tym jest. Wg mnie nie ma bata i każdy (bez względu na to co mówi) patrzy na wyniki zanim zagłosuje...
Na tej podstawie pewnie część ludzi zmienia zdanie o oddaniu głosu, po obejrzeniu wyników...

Taki naród, nic nie zrobisz... :roll:

Michal-Czuba
01-07-2006, 22:14
Ale coś w tym jest. Wg mnie nie ma bata i każdy (bez względu na to co mówi) patrzy na wyniki zanim zagłosuje...
Byś się zdziwił ;)

I wcale nie chodzi mi tu o udawadnianie, że jestem bardziej święty niż papież - po prostu nie, nie lubię :). Dlatego bardzo proszę nie pisz "wszyscy" ;)

Vitez
01-07-2006, 22:38
Ale coś w tym jest. Wg mnie nie ma bata i każdy (bez względu na to co mówi) patrzy na wyniki zanim zagłosuje...

Ciekawe kiedy sie nauczysz (i oby niebolesnie) ze uzywanie mocnych stwierdzen jak "kazdy", "wszyscy", "na pewno", "nigdy" - jest mocno nierozsadne, tym bardziej gdy nie masz zadnego poparcia dla swojej tezy :roll: .

Ja np nigdy nie patrze na wyniki przed glosowaniem a to, ze ty twierdzisz, ze ja patrze - to twoj blad i ty sie na takim bledzie (uogolniajac mocno) mozesz kiedys przejechac, bo blednie myslac o kims, on ma spokoj sumienia a ty falszywy obraz.
Albo przyklad bardzo prosty: "wszyscy/kazdy minus jeden to juz nie wszyscy/kazdy" a wyjatek zazwyczaj sie potrafi znalezc.
Dlatego uzywanie tych mocnych slowek to albo nierozsadek albo prawie agresywna demagogia.

Zielony
02-07-2006, 00:43
Byś się zdziwił ;)<ciach!>


Ciekawe kiedy sie nauczysz (i oby niebolesnie) ze uzywanie mocnych stwierdzen jak...<ciach!>

No to się zdziwiłem :eek: :lol:
Przepruszam :mrgreen: to się w najbliższym czasie nie powtórzy :mrgreen:

Jac
08-07-2006, 23:20
troche poszukalem po stronach VB i znalazlem hacka Hide Poll Results :lol:
http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=98957

wiec teraz pozostaje poprosic ladnie Hazana o instalacje hacka
(moze byc ciezko :-( ) ale sprobowac trzeba ;-)

Zielony
09-07-2006, 11:15
troche poszukalem po stronach VB i znalazlem hacka Hide Poll Results :lol:

No to mamy po zabawie :lol: