PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT



Bartosz Bienia
17-02-2019, 20:26
Witam. Poszukuję wyzwalacza radiowego do lampy YN968EX-RT a konkretnie to do dwóch takich lamp które chciałbym używać jako "studyjne".
Myślę o YN-622C-TX ale nie jestem do końca pewien czy to zadziała razem bez dodatkowych odbiorników.
Proszę o pomoc w ogarnięciu tematu. Będę Bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

BenRhod
17-02-2019, 22:00
Proponuję YN E3-RT II. Bardzo dobra praca.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

pszczyg
28-03-2019, 16:16
Proponuję YN E3-RT II. Bardzo dobra praca.


Hej,

Ostatnio też zastanawiam się nad wyzwalaczem, tylko mam trochę bardziej złożony problem - oprócz lampy 968 mam też 560. Polecany E3-RT II z tego co się orientuję obsługuje tylko tę pierwszą.
Jednak model Yongnuo YN560-TX II wydaje się obsługiwać obie te lampy. Nie jestem tego w 100% pewien, tak samo jak nie wiem jakie są inne różnice pomiędzy E3-RT II i YN560-TX II.

Jeżeli ktoś bardziej obeznany mógłby rzucić światło na tę kwestię, byłoby świetnie.
Paweł

5pirit
28-03-2019, 20:41
Jedna podstawowa zasada, lampy z końcówką RT wyzwolimy wyzwalaczem też tylko z końcówką RT, z końcówką TX nie wyzwolisz lamp chyba, że dasz po nie odbiorniki TX a to już jest bez sensu.

Czyli sumując odbiornik i lampa z tymi samymi końcówkami w nazwie modelu lampy i odbiornika.

swallow77
29-03-2019, 00:44
Moim zdaniem yne3-rt ii bedzie rozsądniejszym wyborem. Do starszej lampy podpinasz yne3-rx (kosztuje ok $30). Następne lampy jakie kupisz raczej będą rt.

Pozdrawiam!
wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

pszczyg
30-03-2019, 12:06
Moim zdaniem yne3-rt ii bedzie rozsądniejszym wyborem. Do starszej lampy podpinasz yne3-rx (kosztuje ok $30). Następne lampy jakie kupisz raczej będą rt.

swallow77, 5pirit - dziękuję za naświetlenie sytuacji. Rzeczywiście lampa główna to YN-968EX-RT i pewnie racja, że kolejną także kupię w standardzie RT. Problem oczywiście z pieniędzmi, ponieważ wystarczająca dla moich celów lampa 560 kosztuje dużo mniej niż te RT-ki - gdyby nie to, nie zastanawiałbym się nawet co kupić.

Pozdrawiam
Paweł

swallow77
31-03-2019, 14:55
Rozumiem. Ja mam kilka 580exii i zalaczam do nich wyzwalacze/przekazniki yne3-rx. One łączą się radiowo z wyzwalaczem yne3-rt na na sankach aparatu. Nie mam jeszcze ani jednej lampy rt - i w sumie na razie nie potrzebuje, bo to wyzwalanie działa znacząco lepiej niż optyczne.

Pozdrawiam!
wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka