PDA

Zobacz pełną wersję : Pilot do 5D



a.z
15-05-2006, 16:45
Wykonuję dużo fotek ze statywu na długich czasach głównie w plenerze za pomoca prosteg małego pilota:-) . Mam w tej chwili 350d ale przydała by sie przesiadka na coś wiekszego , tymczasem z mojego wywiadu wynika ,że 5D nie jest obsugiwany przez żadnego pilota. Wydać 12 patoli na aparat pozbawiony prostej funkcji dostępnej nawet w "debilkach" to chyba jakaś pomyłka :-( . Latanie z wężykiem dł 80cm to prawdziwa paranoja nadodatek niebezpieczna dla sprzętu , gdzie stare proste wężyki. Człowiek walczy o radiowe wyzwalanie lamp , żeby mu sie druty pod nogami nie wałęsały a tu taka kicha , tylko niepiszcie ,że to takie profesjonalne z tym weżykiem :evil: bo to tak jak otwierać auto zwykłym kluczykiem a nie pilotem. Może zna ktoś lekarstwo na ten problrm albo ma sygnał w nasępcy 5D bedzie możliwość użycia pilota ( jakiegokolwiek nie musi przenosić połowy funkcji aparatu , wystarczy ,że wyzwoli migawkę)

Jac
15-05-2006, 17:57
sa conajmniej trzy ;-) czyli RS-80N3 i lepsza wersja ktora moge polecic czyli TC-80N3
oraz radiowy LC-5 za $400 :mrgreen:

i link (http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=SNAModelSuppliesAct&fcategoryid=803&modelid=11933) do wszytkich oficjalnych akcesoriow canona

Vitez
16-05-2006, 12:41
sa conajmniej trzy ;-) czyli RS-80N3 i lepsza wersja ktora moge polecic czyli TC-80N3

Przeciez kolega napisal ze nie chce wezykow bo nie lubi kabli.


oraz radiowy LC-5 za $400 :mrgreen:

I pewnie to by sie koledze spodobalo ale jak wyda 12 patoli na 5D to na radiowy wyzwalacz pewnie zabraknie :roll: .

mxw
16-05-2006, 17:06
...tymczasem z mojego wywiadu wynika ,że 5D nie jest obsugiwany przez żadnego pilota. ... aparat pozbawiony prostej funkcji dostępnej nawet w "debilkach" to chyba jakaś pomyłka :-(
dokładnie i głównie z tego powodu ja swego czasu kupiłem 350D zamiast 20D... :neutral:

przy 5D zapewne pozostałoby ci tylko dorobienie/przerobienie kabelkowego pilota na krótszy kabelek (żeby te 80cm się nie plątało) i przyczepić na stałe do paska (ale to i tak wiadomo, że to-nie-to) albo poczekać na następcę... 350D 8)

MMM
16-05-2006, 18:14
dokładnie i głównie z tego powodu ja swego czasu kupiłem 350D zamiast 20D... :neutral:
No tak, to jest dobry główny powód do kupienia 350D :roll:.
Ciekawy jestem jak często używasz tego pilota?

Silent Planet
16-05-2006, 18:22
O jejku, a jaki jest problem sobie radiowego pilota zrobić samemu?
To jest do zrobienia - co więcej - to nie jest specjalnie trudne.
Sam myślałem nad tym bardzo poważnie, rozmawiałem ze znajomymi elektronikami - to żaden problem.
Wystarczy prosty samochodzik na radio za 20 pln ( choćby tylko jeździł przód-tył )... parę flaczków z samochodzika zamykamy w małym plastikowym pudełeczku, kabelek prowadzący do body podłączamy do odpowiednich miejsc tej elektroniki i koniec.

Rozumiecie ideę?
Proste jak je...dzenie :wink:

Sam bym zrobił takiego pilota, nawet kupiłem samochodzik w sklepie ( ale fajna zabawa :mrgreen: ), ale jakoś tak wyszło, że i tak okazałby się ten gadżet dla mnie zbędny - projekt zarzuciłem.

zanussi
16-05-2006, 18:24
No tak. Kupiłem Zenita bo miałem w torbie zwykły wężyk z gwintem typu Leica a elektroniczne to byłu już po 180 złotych i to już przesada... gdyby nie ten wężyk to bym już dawno 5D fotografował... I to ma być wytłumaczenie? Nonsens.... ;)

Jac
16-05-2006, 21:02
O jejku, a jaki jest problem sobie radiowego pilota zrobić samemu?

Wystarczy prosty samochodzik na radio za 20 pln ( choćby tylko jeździł przód-tył )... parę flaczków z samochodzika zamykamy w małym plastikowym pudełeczku, kabelek prowadzący do body podłączamy do odpowiednich miejsc tej elektroniki i koniec.

Rozumiecie ideę?
Proste jak je...dzenie :wink:

no to kto pierwszy po formule 1 (http://www.allegro.pl/item103379307__mini_formula_1_sterowana_radiem_.ht ml) :mrgreen: , ja niemoge bo bym sobie jezdizl i mi nie jest potrzebne... ale przerobienie tego nie powinno byc specjalnie trudne!...

Silent Planet Swietny pomysl :idea:

mxw
16-05-2006, 22:33
Ciekawy jestem jak często używasz tego pilota?
kilka razy dziennie gdy robię fotki, i zawsze gdy aparat jest na statywie. 8)