PDA

Zobacz pełną wersję : M6 vs M100



adzi
13-01-2019, 16:17
Który polecacie i czemu? Z tego co widzę to są z grubsza takie same, a do fotografii krajobrazowej czy w mieście oraz nagrania jakiegoś video to chyba nawet M100 wypada lepiej?

Da się w M100 jakoś prosto zmieniać przysłonę czy trzeba coś tam wyklikiwać bo nie ma pokręteł?

Kolekcjoner
13-01-2019, 22:36
Z grubsza to wszystkie aparaty są takie same ;).
M6 umożliwia dostęp do wielu funkcji za pomocą pokręteł i przycisków, jest masywniejszy, cięższy i minimalnie większy. Jest też sporo różnic jeśli chodzi o możliwość konfiguracji w menu - przy tym sporo takich które mogą dla kogoś być zupełnie bez znaczenia. M6 ma też większe możliwości w zakresie odchylenia wyświetlacza, w m100 to zwykły zawias. Jakość zdjęć nie do odróżnienia. Nie wiem, może to zwykłe "zdaje mi się" ale ogólnie w M100 AF rzadziej się gubi i chyba jest czulszy w ciemnicy - w obu to jest jednak poziom IMHO nieosiągalny dla tanich luster.
Dużo zależy jak i do czego chcesz tego używać.

marcin8712
13-01-2019, 22:48
A jaka jest różnica tych Aparatów do wersji m10, jest duża różnica jakości ?

Kolekcjoner
13-01-2019, 22:48
Jakości czego?

marcin8712
14-01-2019, 02:15
Zdjęć, wykonania, chociaż to i tak jeden plastik

adzi
14-01-2019, 03:11
Kolekcjoner, z tego co na necie widzialem to dokladnie tak jest, a cena prawie 2 razy taka wiec kupie sobie ten M100 to testow, jako backup bo kiedys mi musi pasc lustro w 5DmII ;). Przyda sie tez na jakies podroze WizzAirem gdzie sie liczy kazdy cm :D.

Kolekcjoner
14-01-2019, 03:20
Zdjęć, wykonania, chociaż to i tak jeden plastik
Co do jakości wykonania to nie wiem. Natomiast w kwestii jakości zdjęć to m10 ma dosyć już starawą matrycę 18 Mpx, która nie jest zła ale szczególnie w kwestii tego co się da "wyciągnąć" z obrazka już odstaje od tych nowych 24 Mpx. Istotniejsza różnica to moim zdaniem dualpixel i tu już mocno odstaje.


Kolekcjoner, z tego co na necie widzialem to dokladnie tak jest, a cena prawie 2 razy taka wiec kupie sobie ten M100 to testow, jako backup bo kiedys mi musi pasc lustro w 5DmII ;). Przyda sie tez na jakies podroze WizzAirem gdzie sie liczy kazdy cm :D.
I słusznie, nie ma co dopłacać za rzeczy których się nie wykorzysta.