PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)



ultimator
12-01-2019, 22:03
Witam po pewnym czasie.
Przeszedłem zdrową szkołę... z Sony A7R i finalnie wróciłem do lustrzanki Canona. Na dzień dzisiejszy bezlusterkowe aparaty dla mnie osobiście przegrały pod kątem "klimatu" z lustrzankami.
Jakiś czas temu pisałem że przechodzę z Canon 1Ds MK III i Canon 5D MK III z 85mm 1.2 L II na Sony A7R.
Na początku miałem Sony A7R z 90mm 2.9 IS + 28mm 2.8 Sony i byłem zajarany ostrością, jakiej nigdy nie miałem w Canonie.
Kolejno dokupowałem różne obiektywy, aż doszedlem do najwyższej możliwej półki w obiektywach na Sony i się zawiodłem...
Miałem Batis 85mm 1.8 T* Zeiss oraz 50mm 1.4 Planar T* + Zeiss 35mm 2.8, Batis 25mm 2.0 i powiem tyle:
- ostrość przy 95% zdjęć żyleta taka, że można się pokaleczyć już na JPG i to byłoby w zasadzie tyle z dobrych stron.
- duzym plusem było, że na live i ekraniku od razu było widać jak wyjdzie zdjęcie.

Co zatem spowodowało, że wróciłem do Canona?
- mimo wszystko kompaktowy klimat zdjęć - wszystko jakby było płaskie (zbyt idealne od brzegu do brzegu), bez tej takiej Canonowksiej "magii" podczas wykonywania zdjęć portretowych szczególnie.
- dziwny sposób na rejestrację kolorów. W ciągu dnia było super, ale im ciemniej tym problemy większe. Na bardzo wysokich iso zanik detali i przyrost szumów
- bardzo wolny.
Najbardziej zawiodło mnie to, że mimo mega-flagowych obiektywów brakło magii porterowej głebii, im większe iso tym obraz zaczął się coraz bardziej zlewać. Generalnie zdjęcia za dnia były "dobre ale bez wypasionej magii". Bardzo brakowało mi tego co miałem na Canonie 1Ds MK III + 85mm 1.2 L II

Wróciłem do całkiem nieznanego dotąd dla mnie modelu Canon 5Ds R + z obiektywem który bardzo dobrze znam 85mm 1.2 L II i powiem szczerze - TAK - to był bardzo dobry krok. Magia wróciła.
Zatem witam ponownie - być może że od czasu do czasu z racji "czucia się nawróconym Canonierem" będę wam od czasu do czasu truł swoje trzy po trzy.

Zebrałem sporo doświadczeń na Soniaczu w porównaniu jej do Canona, jak ktoś potrzebowałby jakiejś wiedzy, służę niezwłocznie.

Pozdro eKrowa

becekpl
12-01-2019, 22:52
czy Jan Pawlak o tym wie?

MC_
12-01-2019, 22:55
Taka wiedza jest bezuzyteczna. Tylko tabelki, rankingi, wykresy.

p0m
12-01-2019, 22:58
co to jest "klimat", "magia"?

candar
12-01-2019, 23:10
Na dzień dzisiejszy bezlusterkowe aparaty dla mnie osobiście przegrały pod kątem "klimatu" z lustrzankami. (...)
wszystko jakby było płaskie (zbyt idealne od brzegu do brzegu), bez tej takiej Canonowksiej "magii" (...)
brakło magii porterowej głebii (..)
zdjęcia za dnia były "dobre ale bez wypasionej magii" (...)
Wróciłem do całkiem nieznanego dotąd dla mnie modelu Canon (...)
Magia wróciła.


Tańczymy labada, labada, labada...

"Magia" to zależy od szkła, światła i wieloplanowości kadru oraz jak wiadomo rozmycia nieostrości zależnego od konstrukcji szkła. Mniejsze formaty w ML niż FF też bywają "magiczne" i nie jest to wyłącznie moje zdanie ;)

BTW - proponuję z marszu przejść na wielki format. Ilość "magii" w fotach ulegnie spotęgowaniu :mrgreen:

p0m
12-01-2019, 23:13
BTW - proponuję z marszu przejść na wielki format. Ilość "magii" w fotach ulegnie spotęgowaniu :mrgreen: o wiele tańszą i lepszą alternatywą jest kocioł panoramixa. wtedy dopiero masz magię...

tomfoot
12-01-2019, 23:16
No nie wiem czy to dobry ruch. Może mogłeś kupić a7r ale III? Albo poczekać na IV? No i przecież jeszcze ten wysyp obiektywów i prasa światowa i fajerwerki. Hm! Zamiast spojrzeć jasnym umysłem na rankingi DxO, kierowałeś się wiarą i to w magię. Oj, niedobrze, niedobrze.

marfot
12-01-2019, 23:24
W życiu bym się nie przyznał, że porzuciłem S. I to na forum, gdzie już za samo posiadanie Canona należą się szykany a co dopiero zdrada S :shock:.

becekpl
12-01-2019, 23:24
podobno jak magia to tylko Leica:idea:

zdebik
12-01-2019, 23:27
Zaraz się dowiesz, że Sony zaczyna się od 7r3s gtx+.

mirror
12-01-2019, 23:52
Zaraz się dowiesz, że Sony zaczyna się od 7r3s gtx+.

ale tylko w wersji z modem matrycy MOD54 daje taką emulację large formatu :mrgreen: cała reszta jest już dawno passe

este
13-01-2019, 00:07
Zaraz, zaraz - to jakiś fake! Przecież nie można zawracać na autostradzie!

zdebik
13-01-2019, 00:36
Zaraz, zaraz - to jakiś fake! Przecież nie można zawracać na autostradzie!Nie można, ale są zjazdy.

marlo
13-01-2019, 08:54
Jak zobaczyłem tytuł wątku, pomyślałem że to JP się nawrócił ;):D

MC_
13-01-2019, 09:10
To by bylo mozliwe tylko w przypadku gruntownego przebudowania rankingu dxo.

marfot
13-01-2019, 09:56
To by bylo mozliwe tylko w przypadku gruntownego przebudowania rankingu dxo.

W pierwszej dziesiątce najostrzejszych obiektywów na DxO pięć osiągnęło swój wynik z korpusem 5DsR, najostrzejszy jest C300/2.8L II (daje mu to 180 miejsce w ogólnym rankingu :mrgreen:).
Wydaje mi się, że już 5DsR sporo namieszał w chorej koncepcji oceny ostrości wymyślonej pod A7R :lol:

zanussi
13-01-2019, 10:24
Dziwni jesteście :) Kolega wrócił na łono a tu szydera aż sie wylewa. To ja powiem Wam coś równie ciekawego. Zdecydowanie wolę obrazek z 5d classic od 6d :P

marfot
13-01-2019, 10:43
Dziwni jesteście :) Kolega wrócił na łono a tu szydera aż sie wylewa.
Kolega wrócił i wszedł w body 5DsR, które rzeczywiście generuje piękny obrazek. Równocześnie wykorzystuje max tego co dają aktualnie najlepsze obiektywy.
To nie jest powrót do starego 5D tylko zakup znakomitego body.

tomfoot
13-01-2019, 10:49
Raczej szydery z Kolegi absolutnie brak. Natomiast Kolega musi się liczyć z tym, że jeden inny Kolega zada mu pytania, na które musi przygotować sobie wiele wykresów i danych, bo uzasadnienie takie, że Canon robi lepsze zdjęcia nie wystarczy. No chyba, że to ten drugi Kolega ma multikonto i tak naprawdę bojąc się przyznać do powrotu tak nas sciemnia. Bo mimo wszystko miękkł ostatnio (może jakieś zdjęcia zrobił?).

becekpl
13-01-2019, 11:07
Kolega wrócił i wszedł w body 5DsR, które rzeczywiście generuje piękny obrazek. Równocześnie wykorzystuje max tego co dają aktualnie najlepsze obiektywy.
To nie jest powrót do starego 5D tylko zakup znakomitego body.

wyjdę pewnie na pajaca, ale dla mnie każde kolejne body było znakomite, a zaczynałem od 400D

5pirit
13-01-2019, 11:26
ultimator brawo za decyzję, witaj ponownie po dobrej stronie mocy :D

verasport
13-01-2019, 12:26
"Zdecydowanie wolę obrazek z 5d classic od 6d :P"

Ja zdecydowanie wolę kiedy nie wywalam 30% zdjęć tylko dlatego że AF przestrzelił. Dlatego doleje oliwy i napiszę że idę dumnie po Nikona...

marfot
13-01-2019, 13:07
Dlatego doleje oliwy i napiszę że idę dumnie po Nikona...

Ta oliwa lubi osiadać na matrycy ;)

robertskc7
13-01-2019, 13:47
"Zdecydowanie wolę obrazek z 5d classic od 6d :P"

Ja zdecydowanie wolę kiedy nie wywalam 30% zdjęć tylko dlatego że AF przestrzelił. Dlatego doleje oliwy i napiszę że idę dumnie po Nikona...

Był tu gdzieś kolega ostatnio co pisał, że porzucił d810 bo niecelność systemu Af go porażała.

zanussi
13-01-2019, 14:10
Napisałem o obrazku, nic nie pisałem o AF i wysokich czułościach. Nie nadinterpretuj ;)

robertskc7
13-01-2019, 15:12
W takim razie, to był inny kolega :P

candar
13-01-2019, 15:42
Niniejszym za ogólną aprobatą użytkowników forum wnioskuję o uhonorowanie obywatela, który jako ten syn marnotrawny powrócił do Jedynego Słusznego Systemu jakim jest CANON pamiątkowym orderem za waleczność i odwagę. Za wszystkie trudy i ofiary poniesione podczas walki z innym systemem ten order mu się po prostu należy.

https://canon-board.info/imgimported/2019/01/Virtuti_Militari_Grand_Cross_Order_Star-2.jpg
źródło (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/Virtuti_Militari_Grand_Cross_Order_Star.jpg)

rauf
13-01-2019, 18:51
Nic by tam nie uwiarygodniło wątka, jak kilka przykładów zdjęć na których widać to o czym piszesz.
Tak tylko mówię...:D

candar
13-01-2019, 18:58
Nic by tam nie uwiarygodniło wątka, jak kilka przykładów zdjęć na których widać to o czym piszesz.
Tak tylko mówię...:D

I całkiem słusznie prawisz. Byłem w kilku różnych systemach (od ośmiu lat w ML APS-C/FF, bo lustra FF mnie nie kręcą) i ona "magia" mi się nie objawiła ani we śnie , ani na jawie :( Ale może to chodziło jednak o Maggi ? (taka przyprawa).

tomfoot
13-01-2019, 19:15
candar no na Twoich zdjęciach, to akurat czasem widać magię. Ale nie ma to związku z rodzajem aparatu. :mrgreen:

candar
13-01-2019, 19:32
candar no na Twoich zdjęciach, to akurat czasem widać magię. Ale nie ma to związku z rodzajem aparatu. :mrgreen:

Dzięki :)

MZ jak pisałem wcześniej


"Magia" to zależy od szkła, światła i wieloplanowości kadru oraz jak wiadomo rozmycia nieostrości zależnego od konstrukcji szkła. Mniejsze formaty w ML niż FF też bywają "magiczne" i nie jest to wyłącznie moje zdanie ;)


Po prostu zawsze się przewracam jak ktoś wyjeżdża z tym, że "magia" to tylko w pełnej klatce. System i wielkość matrycy ma poślednie znaczenie - liczy się plastyczne oświetlenie i to, co pisałem wyżej.

Kolekcjoner
13-01-2019, 22:38
"Zdecydowanie wolę obrazek z 5d classic od 6d :P"

Ja zdecydowanie wolę kiedy nie wywalam 30% zdjęć tylko dlatego że AF przestrzelił. Dlatego doleje oliwy i napiszę że idę dumnie po Nikona...

Nasze gratulacje...
.... nie żeby od razu "krzyżyk na drogę" :lol:....

Kolekcjoner
13-01-2019, 22:41
Po prostu zawsze się przewracam jak ktoś wyjeżdża z tym, że "magia" to tylko w pełnej klatce.

Bo jak sam dobrze wiesz wszelkie tego typu wynurzenia to zwykłe pierdy ;). Ważne jest "to coś" obojętnie jak osiągane. Przykładów są miliardy w całej sieci, pełnej nudnych fotek bez wyrazu robionych sprzętem za krocie.

jinks
14-01-2019, 01:55
wyjdę pewnie na pajaca, ale dla mnie każde kolejne body było znakomite, a zaczynałem od 400D

Mam dokładnie tak samo :) Jak ja lubiłem to 400d!

mawo64
14-01-2019, 21:29
Ja również jestem synem marnotrawnym.Miałem 60D prześiadłem się na sony a7.A jednak wróciłem do canona.W soniaku kompletnie nie leżały mi kolory,ergonomia o ogólnie obrazek.Pozdrawiam Maciek

zdebik
15-01-2019, 11:25
Dziwne, jak patrze w intetrnecie na filmy z porównaniami, to te z Sony wydają się ok.

tomfoot
15-01-2019, 11:42
Dziwne, jak patrze w intetrnecie na filmy z porównaniami, to te z Sony wydają się ok.

Też tak mam, jak patrzę na filmy to Amerykanie zawsze wygrywają, a ich prezydent nawet sam potrafi zwyciężyć ufoludków latając F16.

Yaru
15-01-2019, 14:15
Kilka miesięcy temu też miałem rozkminy żeby przejść na Sony, zrobiłem reorganizację szklarni, sprzedałem to czego prawie nie używałem i porobiłem testy potem były długie przemyślenia po czym kupiłem....


motor :)

Pawel92
15-01-2019, 15:28
Jak działa AF?

Kolekcjoner
15-01-2019, 15:32
Kilka miesięcy temu też miałem rozkminy żeby przejść na Sony, zrobiłem reorganizację szklarni, sprzedałem to czego prawie nie używałem i porobiłem testy potem były długie przemyślenia po czym kupiłem....


motor :)

I to jest bardzo słuszne podejście :)....

marfot
15-01-2019, 17:55
Sony prezentuje bezsprzecznie wysoki poziom rozwiązań technicznych. Z wypowiedzi szefów Canona wynika natomiast, że konsekwentnie będzie preferowana nazwijmy to "fotograficzność" rezultatów w stosunku do fajerwerków i opcji technicznych. Jest wybór, z którego jak widać użytkownicy korzystają.
Problem w tym, że trudno przekonać otoczenie, że cenimy sobie specyficzne walory obrazka. Jak to nie nazwiemy - "magia", klimat, kolorystyka - to narażamy się na szyderstwa i darcie łacha.
Na bank usłyszymy: "pokaż mi zdjęcie, którego nie zrobię Sony", "ja tam wolę dwie karty i IBIS niż mistyczną color science". Rozmowa ślepego z głuchym.

tomfoot
15-01-2019, 18:13
Problem w tym, że trudno przekonać otoczenie, że cenimy sobie specyficzne walory obrazka. Jak to nie nazwiemy - "magia", klimat, kolorystyka - to narażamy się na szyderstwa i darcie łacha.
Na bank usłyszymy: "pokaż mi zdjęcie, którego nie zrobię Sony", "ja tam wolę dwie karty i IBIS niż mistyczną color science". Rozmowa ślepego z głuchym.

Ale zdaje się, że "otoczenie" jednak wyżej ceni sobie póki co owe "specyficzne walory zdjęcia" niż techniczną czystość, ultra wysoką rozdzielczość, czy jak tam to w epoce pseudohdr nazwać. Piszę tu o generalnym odbiorze fotografii poprzez pryzmat fotografii cenionych, nagradzanych, uważanych za wyjątkowe w ostatnich np. 2 latach.

marfot
15-01-2019, 18:27
Ale zdaje się, że "otoczenie" jednak wyżej ceni sobie póki co owe "specyficzne walory zdjęcia" niż techniczną czystość, ultra wysoką rozdzielczość, czy jak tam to w epoce pseudohdr nazwać. Piszę tu o generalnym odbiorze fotografii poprzez pryzmat fotografii cenionych, nagradzanych, uważanych za wyjątkowe w ostatnich np. 2 latach.

Tak, ale w momencie zakupu sprzętu mamy specyfikacje, porównania, testy, wykresy, liczby i to zdaje się być twardym argumentem. Ulotne walory obrazka fascynują w czasie użytkowania ale w momencie zakupu brzmią jak jakaś marketingowa ściema. A szkoda.
Ponadto nabywca sprzętu o "upośledzonej" specyfikacji nie czuje się z tym dobrze, głupio mu, że kupił bubla zamiast max tego co dają aktualnie na rynku. Potrzebuje czy nie ale dla porządku powinno być wszystko.
Wracając do sensu wątku to akurat 5DsR wydaje mi się sprzętem, który ocalił klimat obrazu mimo ekstremalnej detaliczności. Rozumiem kolegę, który to dostrzegł.

michalab
15-01-2019, 19:10
Piszę tu o generalnym odbiorze fotografii poprzez pryzmat fotografii cenionych, nagradzanych, uważanych za wyjątkowe w ostatnich np. 2 latach.
W tych to i tak jest kolorystyka photoshopa, lub lightrooma, a nie puszki.

tomfoot
15-01-2019, 19:18
W tych to i tak jest kolorystyka photoshopa, lub lightrooma, a nie puszki.

Też w dużej mierze racja, ale to już problem nie znający rozgraniczenia na lustro czy bez. Generalnie jednak jakoś tak się dziwnie składa, że co oglądam zdjęcie, które na mnie robi duże wrażenie, to okazuje się, że to lustro.

candar
15-01-2019, 20:36
jakoś tak się dziwnie składa, że co oglądam zdjęcie, które na mnie robi duże wrażenie, to okazuje się, że to lustro.

Proponuję jednak wyjść trochę na świat i spojrzeć nieco "szerzej". Gdyż/albowiem zdjęcia "robi" się nie tylko "lustrami".

Na szybko przykłady z jednego tylko rosyjskiego portalu:
https://35photo.pro/fuseboy/ Fuji X-T20 i X-H1
https://35photo.pro/aleksey15/ Sony A7RM2 i A7RM3
https://35photo.pro/oborotovaleksey/ Fuji X-T20 i X-T3
http://ru.35photo.pro/items/_i5340/ Sony A7M2
https://35photo.pro/items/Sony+ILCE-7RM2_i5320/ ILCE-7RM2
https://35photo.pro/items/item_5551/ Fuji X-T2
https://35photo.pro/items/Fujifilm+X-H1_i5763/ Fujifilm X-H1
https://35photo.pro/items/Fujifilm+GFX+50s_i5704/ Fujifilm GFX 50s



Problem w tym, że trudno przekonać otoczenie, że cenimy sobie specyficzne walory obrazka. Jak to nie nazwiemy - "magia", klimat, kolorystyka - to narażamy się na szyderstwa i darcie łacha.
Na bank usłyszymy: "pokaż mi zdjęcie, którego nie zrobię Sony", "ja tam wolę dwie karty i IBIS niż mistyczną color science". Rozmowa ślepego z głuchym.

Pisałem już wcześniej o tym w tym wątku ;) Zasadniczy problem jest taki, że ja zdaję sobie sprawę iż zakup nowego lśniącego canona za prawie trzykrotną wartość mojej A7 II nie spowoduje tego, że zrobię lepsze zdjęcia (bo nie zrobię i ja to to wiem).

Faktycznie "Rozmowa ślepego z głuchym".

tomfoot
15-01-2019, 20:44
Proponuję jednak wyjść trochę na świat i spojrzeć nieco "szerzej"

Na szybko przykłady z jednego tylko portalu:
https://35photo.pro/aleksey15/ Sony A7RM2 i A7RM3
https://35photo.pro/oborotovaleksey/ Fuji X-T20 i X-T3
http://ru.35photo.pro/items/_i5340/ Sony A7M2
https://35photo.pro/items/item_5551/ Fuji X-T2



Dzięki! A teraz na szybko spójrz tutaj: https://35photo.pro/items/Canon+EOS+5D+Mark+III_i4935/ :mrgreen:

candar
15-01-2019, 21:07
Dzięki! A teraz na szybko spójrz tutaj: https://35photo.pro/items/Canon+EOS+5D+Mark+III_i4935/ :mrgreen:

Jak dobrze poszukasz to gdzieś daleko znajdziesz tam też moje zdjęcia z 5D III (są na początku mojej galerii ;) Pytanie tylko, co z tego wynika ? Bo jak pisałem wyżej jestem pewien, że zmiana aparatu na najnowszy model canona nie spowoduje tego, że zrobię lepsze zdjęcia. Nie zrobię lepszych zdjęć a i sam aparat byłby bardziej okrojony od tego co od dawna posiadam. Akademicka dyskusja...

Kolekcjoner
15-01-2019, 21:26
Jak dobrze poszukasz to gdzieś daleko znajdziesz tam też moje zdjęcia z 5D III (są na początku mojej galerii ;) Pytanie tylko, co z tego wynika ? Bo jak pisałem wyżej jestem pewien, że zmiana aparatu na najnowszy model canona nie spowoduje tego, że zrobię lepsze zdjęcia. Nie zrobię lepszych zdjęć a i sam aparat byłby bardziej okrojony od tego co od dawna posiadam. Akademicka dyskusja...

Zupełnie. To tak samo jak ja bym myślał, że kupię Sony i od razu stanę się mistrzem foto. Działa w którą stronę nie popatrzysz :).

candar
15-01-2019, 22:09
Zupełnie. To tak samo jak ja bym myślał, że kupię Sony i od razu stanę się mistrzem foto. Działa w którą stronę nie popatrzysz :).

Ale zdajesz sobie sprawę, że to jest dalej akademicka dyskusja ? ML wybiera się dla zalet nieobecnych w lustrach (od razu nadmienię, że nie będę tego rozwijał bo używając od 8 lat ML nie muszę i naprawdę nie che mi się tego po raz zylionowy tłumaczyć).

BTW - w życiu nie przeszło mi przez myśl, że zakup innej puszki i szkła spowoduje transformację do statusu mistrza foto. Ale jak widzę niektóre osoby tak uważają ;) Życzę powodzenia :) Niech się spełni ;)

Macios
15-01-2019, 22:11
Kilka miesięcy temu też miałem rozkminy żeby przejść na Sony, zrobiłem reorganizację szklarni, sprzedałem to czego prawie nie używałem i porobiłem testy potem były długie przemyślenia po czym kupiłem....
motor :)

To jest najlepszy tekst, jaki przeczytałem ostatnio na CB:)
Pozdrawiam!
M

mirror
15-01-2019, 23:08
Kilka miesięcy temu też miałem rozkminy żeby przejść na Sony, zrobiłem reorganizację szklarni, sprzedałem to czego prawie nie używałem i porobiłem testy potem były długie przemyślenia po czym kupiłem....


motor :)

no u mnie aż tak dobrze nie było ale i tak sporo fajnych rzeczy kupiłem za kasę która została jak nie kupiłem 6DII :mrgreen:

Kolekcjoner
15-01-2019, 23:58
Ale zdajesz sobie sprawę, że to jest dalej akademicka dyskusja ? ML wybiera się dla zalet nieobecnych w lustrach (od razu nadmienię, że nie będę tego rozwijał bo używając od 8 lat ML nie muszę i naprawdę nie che mi się tego po raz zylionowy tłumaczyć).

BTW - w życiu nie przeszło mi przez myśl, że zakup innej puszki i szkła spowoduje transformację do statusu mistrza foto. Ale jak widzę niektóre osoby tak uważają ;) Życzę powodzenia :) Niech się spełni ;)

Czytaj proszę ze zrozumieniem, bo polemizujesz z tym że się z Tobą zgadzam :lol:...

jan pawlak
16-01-2019, 10:35
no u mnie aż tak dobrze nie było ale i tak sporo fajnych rzeczy kupiłem za kasę która została jak nie kupiłem 6DII :mrgreen:

No to zrobiłeś ewidentny błąd !!

Trzeba było się przymierzać do 1Dx2 to zostałoby Ci więcej kasy gdybyś nie kupił !!

jp

marlo
16-01-2019, 10:55
Sony prezentuje bezsprzecznie wysoki poziom rozwiązań technicznych. Z wypowiedzi szefów Canona wynika natomiast, że konsekwentnie będzie preferowana nazwijmy to "fotograficzność" rezultatów w stosunku do fajerwerków i opcji technicznych. Jest wybór, z którego jak widać użytkownicy korzystają.
Problem w tym, że trudno przekonać otoczenie, że cenimy sobie specyficzne walory obrazka. Jak to nie nazwiemy - "magia", klimat, kolorystyka - to narażamy się na szyderstwa i darcie łacha.
Na bank usłyszymy: "pokaż mi zdjęcie, którego nie zrobię Sony", "ja tam wolę dwie karty i IBIS niż mistyczną color science". Rozmowa ślepego z głuchym.

W pełni zgadzam się z tą wypowiedzią. Są pewne rzeczy, które są niewymierne, ich istota tkwi w postrzeganiu takim, a nie innym i jest to rzecz indywidualna każdego z nas. I takie kwestie zawsze będą budziły gorące spory czy nawet gównoburze w dyskusjach forumowych. Bo ktoś dostrzega, a kto inny nie widzi i (co gorsza) będzie tłumaczył-wmawiał, że np. z punktu badań laboratoryjnych, tabelek, wykresów i inżynierskich wywodów to jest niemożliwe itp.
Przypuszczam, że ów przykładowa "magia obrazka Canona" jest gdzieś tam wymierna, jest np. wynikiem takiego, a nie innego wyszlifowania szła optyki, rodzaju tego szkła, czy wlutowania takiego, a nie innego opornika w danym miejscu płyty głównej... - oczywiście nie wiem tego, stąd dyletanckie przykłady, ale to nie jest działanie ducha świętego, skądś się to bierze i ważne, że jest to kwestia postrzegalna, akceptowalna czy nawet wielbiona - dla jednej grupy użytkowników. Koledze nie pasował Sony, wrócił do Canona i czuje znowu pełne zadowolenie - o to chodzi, a nie o zarąbistośc wykresów w kolorowej prasie czy internetach.

To jest w ogólne materia bardzo zbliżona do odwiecznych wojen i kłótni, między miłośnikami dobrego brzmienia muzyki. Dla jednych zmiana okablowania systemu wprowadza zmiany w brzmieniu, inni nie słyszą niczego nowego itp. :)

tyle moim zdaniem :)

jan pawlak
16-01-2019, 11:50
W pełni zgadzam się z tą wypowiedzią. Są pewne rzeczy, które są niewymierne, ich istota tkwi w postrzeganiu takim, a nie innym i jest to rzecz indywidualna każdego z nas. I takie kwestie zawsze będą budziły gorące spory czy nawet gównoburze w dyskusjach forumowych. Bo ktoś dostrzega, a kto inny nie widzi i (co gorsza) będzie tłumaczył-wmawiał, że np. z punktu badań laboratoryjnych, tabelek, wykresów i inżynierskich wywodów to jest niemożliwe itp.
Przypuszczam, że ów przykładowa "magia obrazka Canona" jest gdzieś tam wymierna, jest np. wynikiem takiego, a nie innego wyszlifowania szła optyki, rodzaju tego szkła, czy wlutowania takiego, a nie innego opornika w danym miejscu płyty głównej... - oczywiście nie wiem tego, stąd dyletanckie przykłady, ale to nie jest działanie ducha świętego, skądś się to bierze i ważne, że jest to kwestia postrzegalna, akceptowalna czy nawet wielbiona - dla jednej grupy użytkowników. Koledze nie pasował Sony, wrócił do Canona i czuje znowu pełne zadowolenie - o to chodzi, a nie o zarąbistośc wykresów w kolorowej prasie czy internetach.

To jest w ogólne materia bardzo zbliżona do odwiecznych wojen i kłótni, między miłośnikami dobrego brzmienia muzyki. Dla jednych zmiana okablowania systemu wprowadza zmiany w brzmieniu, inni nie słyszą niczego nowego itp. :)

tyle moim zdaniem :)

Zgadzam się z Tobą że ważne są emocje dla większość z nas, tym czasami (głównie/tylko) się kierujemy.
Każdy ma prawo do swoich wyborów.
I trzeba to szanować u siebie i u innych

Trzeba także jednak akceptować że fakty i emocje to czasem dwa zupełnie różne światy
Chcemy, jesteśmy zadowoleni że mamy X to nie znaczy że Y nie może mieć funkcji lepszych od X które "wychodzą" w niezależnych testach.
I to też trzeba akceptować a nie potępiać faktów "w czambuł"

jp

Eryk1
16-01-2019, 13:06
Niektórzy nie zmieniają systemu dla magii tylko ,bo potrzebują nagrywać materiał video :-) Znajomy porzucił Nikona na rzecz Sony A7 III detekcja twarzy i na dodatek focus na oko super tylko czy będzie magia :-) Pewnie będzie wysyp fotografów ślubnych bo aparat już sam zdjęcia robi.

verasport
16-01-2019, 13:21
Chłopaki. Dla Eye tracking warto. Warto mieć 99,99% trafionych ujęć

Yaru
16-01-2019, 13:24
To jest najlepszy tekst, jaki przeczytałem ostatnio na CB:)
Pozdrawiam!
M

Dzięki :)
Pozdrawiam :)

Oczywiście polecam zrobić podobnie :P

tomfoot
16-01-2019, 13:33
Warto mieć 99,99% trafionych ujęć

Warto to zrobić jedno dobre zdjęcie.

Eryk1
16-01-2019, 14:53
Ponoć A7 i A7II też ma tą funkcję EVE AF. Czy próbował ktoś z Was z adapterem Sigmy i szkłami Canona?

akustyk
16-01-2019, 15:11
Chłopaki. Dla Eye tracking warto. Warto mieć 99,99% trafionych ujęć

jestem przekonany, ze obszczalbym sie z wrazenia widzac ta roznice...

przy klepaniu landszaftow...

teraz mam 120% nietrafnych zdjec z Canona. na dziurze f/8. panie... Niemiec plakal jak mi sprzedawal... :)

mirror
18-01-2019, 10:12
No to zrobiłeś ewidentny błąd !!

Trzeba było się przymierzać do 1Dx2 to zostałoby Ci więcej kasy gdybyś nie kupił !!

jp

ajajaj ależ zabolało - albo do sony A9 i wjazdu na autostradę, szczęśliwie nie potrzebuję 1DX2 do mojej fotografii - ja nie jestem zawodowcem jak ty żebym musiał kupować jedynki canona :mrgreen: i nie przymierzałem się do 6DII ja go po prostu chciałem kupić tak po prostu kupić :mrgreen:

marlo
18-01-2019, 10:39
teraz mam 120% nietrafnych zdjec z Canona. na dziurze f/8. panie... Niemiec plakal jak mi sprzedawal... :)

120% ?! To parafrazując Bareję - ZMIENIAĆ SYSTEM, NATYCHMIAST! :mrgreen:

Eryk1
18-01-2019, 13:27
To pewnie pomyłka chodziło o 20% hehe

akustyk
18-01-2019, 13:48
To pewnie pomyłka chodziło o 20% hehe
Alez skad. Pomylka bylo kupic Canona, jak moglrm byc czescia przyszlosci :))))

candar
18-01-2019, 20:21
Ponoć A7 i A7II też ma tą funkcję EVE AF. Czy próbował ktoś z Was z adapterem Sigmy i szkłami Canona?

Pytasz się jakby nie na tym forum :shock: to raz
A dwa - to z tego co wiem to u Ciebie jakby musztarda po obiedzie :mrgreen:
Ze szkłami canona to od wersji MK2 bo od tej wersji wzwyż jest obecna detekcja fazy. Eye AF tak ale z MC-11 i sigmami Art, z canonami generalnie to raczej w nowszych modelach.
Celność w detekcji fazy ze szkłami canona 100%, coś nie do osiągnięcia w lustrach canona na przesłonach f/1.2-1.4. Uprzedzę odpowiedź - tak wiem, niektórzy w canonie osiągali 120% celności :mrgreen:

BTW - zadając to pytanie serio liczysz, że ktoś na nie odpowie w tym wątku ? :mrgreen:

Eryk1
18-01-2019, 22:25
No liczyłem że tak ,bo coś dużo Sony fanbojow tu jest :-) No ,ale masz rację forum Sony będzie źródłem na te pytania.

Kolekcjoner
18-01-2019, 23:08
No ,ale masz rację forum Sony będzie źródłem na te pytania.
Dokładnie, tam bym szukał odpowiedzi...

candar
18-01-2019, 23:29
No liczyłem że tak ,bo coś dużo Sony fanbojow tu jest :-) No ,ale masz rację forum Sony będzie źródłem na te pytania.

Małym faux pas jest pytanie o zalety puszek Sony w wątku dotyczącym powrotu z Sony do canona. A przypinanie zaraz po tym zapytaniu łatki "fanboja" piszącym i porównującym różne produkty na podstawie swoich doświadczeń trudno uznać za pozytywny przejaw szczerej intencji. Życzę dobrego światełka zawsze i wszędzie.

Eryk1
19-01-2019, 00:34
Nie no więcej luzu przecież dałem uśmiech na koncu ,ale bez ironii. Daleki jestem od przypinania komukolwiek jakiej kolwiek latki ,bo szczerze jest to dla mnie bez znaczenia czy ktoś jest fanboyjem. Liczą się tylko fakty i merytoryczna dyskusja poparta przykładami. Faktem jest że taka jest natura ludzka że często zakup wiaze się z pójściem w zaparte jak dobrego dokonało się wyboru i okłamywanie wręcz samego siebie z wręcz wielką wiara zamieniająca się w fanatyzm. Aczkolwiek mnie to omija jak i większość z Nas na tym forum ,gdzie naprawdę można się dowiedzieć nie tylko o zaletach ,ale i wadach sprzetu. Także jeśli kogokolwiek uraziłem nie miałem takich intencji.

Bernard
02-02-2019, 23:43
"Zdecydowanie wolę obrazek z 5d classic od 6d :P"

Ja zdecydowanie wolę kiedy nie wywalam 30% zdjęć tylko dlatego że AF przestrzelił. Dlatego doleje oliwy i napiszę że idę dumnie po Nikona...5dmk iii lub iv i nie będziesz miał tego problemu.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka