PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa błyskowa w A60



satriani
08-10-2004, 21:37
Jakie są wasze doświadczenia przy robieniu zdjęć z lampą w A60-85, chodzi mi o nastawy manualne siły błysku itp, kiedy się to sprawdza w jakiej odległości i przy jakim oświetleniu.

Osobiście staram się używać jej bardzo rzadko, ale może w rękach kogoś zdolnego wyszło coś fajnego przy użyciu tej lampki?

Robiłem portrety przy różnych nastawach siły błysku i różnych odległościach w pomieszczeniu i sztucznym oświetleniu, ale rezultaty były niezadowalające, jedynym ratunkiem było pozbycie sie koloru i tzw. zdjęcia para-artystyczne :lol:

Jeszcze nie bawiłem się w zdjęcia osób przy zachodzie itp ale czekam na wasze opinie

Vitez
09-10-2004, 16:39
Ja opinie o wbudowanych lampach w kompaktach wyrobilem sobie juz dawno temu - po miesiacu uzywania i kilku probach z lampa wbudowana kupilem lampe zewnetrzna.
Wbudowana nada sie czasem do doswietlenia czegos zacienionego. Moze rzeczywiscie sa mistrzowie lampki wbudowanej, ale jej plastycznosc, umiejscowienie itp czynia ja strasznie trudnym do opanowania zrodlem swiatla niezaleznie od mozliwosci korekty.
Slyszalem rowniez o takich co robili recznie softboxy na lampke wbudowana albo uzywali lusterek by jakos odbic jej swiatlo - moze tedy droga?

satriani
11-10-2004, 10:07
softbox do a60? niesamowite, chciałbym coś takiego zobaczyć :lol:

wyska
11-10-2004, 17:34
ja widziałem kiedyś fotki jednej babki na pbase.com robione a80 z taką dziwną nakładką rozpraszającą światło lampy błyskowej (czy to jest softbox?). Efekt był wspaniały. Jak znajdę linka do tej galerii to wrzucę na forum.
pozdrawiam

pejot
11-10-2004, 19:16
zrobione a60:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.pejot.osiedle.net.pl/foto/kot.jpg)

uważam, że jak na taki aparat, taką lampę, i taką odległość, to zdjęcie pod względem oświetlenia wyszło ok. (Może mniej o poprawność mi chodzi, co o efekt)

Co do siły błysku... trudno tu mówić o manualu, ale tak czy inaczej jest skala 3 stopniowa. U mnie zawsze było na minimum.

p.s. Sory Vitez, ale nie mogłem się powstrzymać i przednią łapkę potraktowałem w PS

satriani
13-10-2004, 12:24
a próbowaliście np. nakleić kawałek folii papierowej tzw.kalki przeźroczystej albo czegoś podobnego na lampę w a60-95(tak się zastanawiam nad tym soft boxem)