PDA

Zobacz pełną wersję : Canon - no-name



Rad_fot
14-05-2006, 09:17
Co sadzicie o zaklejaniu znakow firmowych Canon (i nie tylko, rowniez Nikon) przez fotoreporterów?
Sam mam aparat i obiektywy bez znaków Canona. Zasłaniam je dlatego ze nie podoba mi sie polityka firmy i nie musze robic jej darmowej reklamy.
Chciałbym poznać wasze opinie.

popmart
14-05-2006, 09:23
zasłania sie nie dla nierobienia reklamy tylko dla "zmylenia złodzieja" co jest równie nie mądre ... ostatnio na manifie widzialem takiego jełopa co mial zaklejone żóltą fluorescencjną taśmą w kilku miejscach: na lampie , body, gripie itd z kilometra widać było że coś zakrywa .....

w tej sytuacj złodziej patrzy czy z tyłu wyświetlają się fotki i to wystarczy dla niego aby się obłupić .... zaklejanie jest teraz IHMO bez sensu bo złodzieje nie są głupi jak powszechnie się sądzi ....

emisiaczek
14-05-2006, 09:40
a gdyby jakos znakowac puchy, grawerowanie itp. ma to swoje oczywiste wady ale tez i zalety.

mattnick
14-05-2006, 10:10
wygraweruj sobie: "Kradziony" :)

Pikczer
14-05-2006, 11:15
Ale po co znakowac, skoro kazdy sprzet (element) i tak ma swoj numer seryjny??

emisiaczek
14-05-2006, 11:58
znakujesz body np imieniem i nazwiskiem ... glupio by bylo potem polaczkowi, ktory kupil od zlodzieja nosic sprzet kogos innego, na aukcji tez ciezko wystawic cos takiego ze zdjeciem ... ma to swoje zalety tak jak i wady

mattnick
14-05-2006, 11:59
najlepiej rozwalić i nosić bez obudowy...

mxw
14-05-2006, 14:21
Co sadzicie o zaklejaniu znakow firmowych Canon (i nie tylko, rowniez Nikon)
he, he, też czasami zaklejam (zaklejałem) - czarną taśmą - tak dla zmylenia przeciwnika - i zabawne jest to, ża jak miałem zenita, to naklejałem mu logo canona, potem, gdy już miałem canona, to naklejałem mu zenita :mrgreen:

Vitez
15-05-2006, 02:22
w tej sytuacj złodziej patrzy czy z tyłu wyświetlają się fotki i to wystarczy dla niego aby się obłupić

I to jest pomysl. Wylacze sobie review w niektorych sytuacjach bo:

- w reporterce sie nie przydaje (demonstracje, koncerty)
- w ujeciach nocnych sie nie przydaje
- przydaje sie w portretach, plenerach itp pstrykach a takie wykonuje raczej w sokojnych warunkach i otoczeniu wiec moge wtedy review sobie wlaczyc

DoMiNiQuE
15-05-2006, 09:11
I to jest pomysl. Wylacze sobie review w niektorych sytuacjach bo
Ja od samego poczatku mam wylaczony i trzaskam foty jak analogiem :mrgreen: Z tym, ze ja nie lubie jak po zrobienu zdjecia cos mi w oczy swieci ;) Dres jak bedzie chcial Ci zabrac zabawke to i tak sie skusi jak zobaczy 'jakis aparat z jakims wiekszym obiektywem' :/

bundy
15-05-2006, 09:43
Całe zamieszanie z odbrandowywaniem :-) sprzętu nie wynika wcale ze względów bezpieczeństwa (sprzętu i użytkownika). Dla przeciętnego dresa Canon, Nikon czy Minolta nie robi specjalnie większej różnicy - tylko patrzy na pewne cechy szczególne o których pisaliście, np. wyświetlacz LCD itp.
Zaklejanie marki sprzętu przez fotoreporterów na zachodzie ma nieco inny sens - jeśli ktoś foci osoby z pierwszych stron gazet, to nieuniknione jest, że będzie go widać też przy pracy w relacjach telewizyjnych (i to z bardzo bliska), widać też będzie jak byk markę sprzętu, a to już jest grafisowa reklama o czym kapitaliści dobrze wiedzą. Jeśli C lub N redakcji za reklamę nie płacą, to oni nie będą przed kamerami świecić ich logosami. W sumie proste :-)

totus
15-05-2006, 09:45
zreszta obklejony nie niszczy sie tak szybko i pote mamy na ebay'u "brand new" "mint" z migawka po 250k

popmart
15-05-2006, 09:54
Całe zamieszanie z odbrandowywaniem :-) sprzętu nie wynika wcale ze względów bezpieczeństwa (sprzętu i użytkownika). Dla przeciętnego dresa Canon, Nikon czy Minolta nie robi specjalnie większej różnicy - tylko patrzy na pewne cechy szczególne o których pisaliście, np. wyświetlacz LCD itp.
Zaklejanie marki sprzętu przez fotoreporterów na zachodzie ma nieco inny sens - jeśli ktoś foci osoby z pierwszych stron gazet, to nieuniknione jest, że będzie go widać też przy pracy w relacjach telewizyjnych (i to z bardzo bliska), widać też będzie jak byk markę sprzętu, a to już jest grafisowa reklama o czym kapitaliści dobrze wiedzą. Jeśli C lub N redakcji za reklamę nie płacą, to oni nie będą przed kamerami świecić ich logosami. W sumie proste :-)


Jeśli by było tak jak mówisz to znaczna część z fotografów "akcji" była by sponsorowana przez firmy "za sprzęt" albo podobnie....i pokazywała by te loga.

bundy
15-05-2006, 10:15
Jeśli by było tak jak mówisz to znaczna część z fotografów "akcji" była by sponsorowana przez firmy "za sprzęt" albo podobnie....i pokazywała by te loga.

I tak właśnie jest - tylko nie u nas :-) Sporo mi o tym opowiedział kolega, który od 10 lat pracuje w Stanach jako dziennikarz i ma ciągły kontakt z fotoreporterami. Z tego co mi powiedział, to szczególnie to widać w przypadku fotografów sportowych, focących ich "narodowy sport" - na stadionie widać od razu, komu płacą i paraduje w kamizelce z dupnym logo, a komu nie płącą i kto się "odbrandowuje" :-)

minek
15-05-2006, 21:11
']Ja od samego poczatku mam wylaczony i trzaskam foty jak analogiem :mrgreen: Z tym, ze ja nie lubie jak po zrobienu zdjecia cos mi w oczy swieci ;) Dres jak bedzie chcial Ci zabrac zabawke to i tak sie skusi jak zobaczy 'jakis aparat z jakims wiekszym obiektywem' :/

Na awatarku wyraźnie widać, że patrzysz na tył aparatu. Przypuszczać można, że oglądasz właśnie zdjęcie na LCD.

bachoo
15-05-2006, 22:47
czas temu na fotopolis był wywiad z Marekiem Arcimowiczem. i oto fragment:

Czy stosujesz takie zabezpieczenia jak ukrywanie logo? Zaklejanie czarną taśmą, zamazanie flamastrem?
Kiedyś stosowałem, potem stwierdziłem, że to paranoja. Ale teraz wróciłem do tego sposobu. Jeśli nie znajdziemy się na celowniku, to nas nie okradną. Wiadomo, że jeśli nie rzucamy się w oczy to jest to świetne zabezpieczenie według zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć?

a całośc fajnego wywiadu, kto chętny, znajdzie tu (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4175)

DoMiNiQuE
16-05-2006, 08:41
Na awatarku wyraźnie widać, że patrzysz na tył aparatu. Przypuszczać można, że oglądasz właśnie zdjęcie na LCD.

Skad wiesz? Moze wlasnie zmienialem ISO? Poza tym, nie napisalem, ze nie podgladam tylko, ze mam wylaczony podglad. Jak bardzo chce to klikam na zielona strzaleczki i patrze :-)

Tomasz Golinski
16-05-2006, 13:01
Pewnie film zmieniasz :lol:

DoMiNiQuE
16-05-2006, 13:46
Pewnie film zmieniasz :lol:
Zgadles! Akurat przewijalem w tym momencie :lol: ;)