PDA

Zobacz pełną wersję : 77D 80D 800D 200D Który wybrać?



Ambro155
22-12-2018, 05:59
Hej Wszystkim
Planuje zakup aparatu. Jesteście w stanie coś doradzić?

"Nigdy nie oczekuj pomocy od znajomych"

Michal
22-12-2018, 08:18
Na początek napisz do czego planujesz użytkować aparat? Tzn, jakie zdjęcia robisz.

Czym robiłeś zdjęcia do tej pory?

Jakim budżetem dysponujesz? I jakie akcesoria planowałeś? Np lampa?

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Jakie szkła masz?

Ambro155
22-12-2018, 08:51
Obecnie Canon Eos 500d
Obiektywy :
Tamron 17-50mm 2.8f
Canon 50mm 1.8f
Canon 85mm 1.8f
Canon 135mm 2f

Ogólnie mój poziom okreslilbym jako AMATOR-ENTUZJASTA w poziomie dobrym ogarniam tryb Manual
Lampę mam Yongnuo YN600EX-RT II 2.4G Wireless HSS


Zdjęcia głównie rodzinne, gdzie mogę biorę aparat, dość często nagrywam przebitki z wyjazdów.
Kasa jaką mogę wydać ZA ZGODĄ ŻONY na aparat to przedział 4tys-6tys


"Nigdy nie oczekuj pomocy od znajomych"

Michal
22-12-2018, 09:13
To bym rozważał 77D lub 80D. Poczytaj o obu aparatach i wybierz lepszy dla siebie.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

candar
22-12-2018, 11:59
Wybór pomiędzy 80D a 200D wcale nie jest taki prosty jeśli chodzi o jakość zdjęć. https://www.apotelyt.com/compare-camera/canon-200d-vs-canon-80d Pod względem technologii 200D wykorzystuje bardziej zaawansowany procesor przetwarzania obrazu (DIGIC 7) niż 80D (DIGIC 6), z korzyścią dla redukcji szumów, dokładności kolorów i szybkości przetwarzania. 80D wygrywa ergonomią i przegrywa ceną.

becekpl
22-12-2018, 12:54
kup 5d

WzW
22-12-2018, 13:47
200D jest bardzo fajny, mały, dość szybki i robi super fotki. Za serią dwucyfrową przemawia głównie ergonomia + mikroregulacja AF.


kup 5d

Jeśli FF, to chyba 6D jest najlepszym wyborem (w kwestii jakości obrazka).

becekpl
22-12-2018, 14:09
on jeszcze nie jest na etapie "jakości obrazka" cokolwiek to znaczy, on chce wydać tylko parę złotych

janhalb
22-12-2018, 15:03
on jeszcze nie jest na etapie "jakości obrazka" cokolwiek to znaczy, on chce wydać tylko parę złotych

A Ty chcesz tylko być złośliwy, zdaje się?...

Z całym szacunkiem - gość zadaje konkretne pytanie - pyta o aparaty, a nie o naszą opinię na temat jego intencji.

Wybacz, ale mało co mnie tak irytuje, jak bezinteresowana złośliwość.

candar
22-12-2018, 15:23
on jeszcze nie jest na etapie "jakości obrazka" cokolwiek to znaczy, on chce wydać tylko parę złotych

No tak. Bo do "jakości obrazka" dorosły wyłącznie ziomale (wawa vs reszta Polski) "cokolwiek to znaczy".

mmteam
22-12-2018, 16:19
Jak się skusisz na 80d to mój chętnie zmieni właściciela [emoji3]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

becekpl
22-12-2018, 17:38
złośliwy? wszystkie takie tematy(polowa forum to właśnie takie tematy) kończą się sugestia ze tylko magia FF jest warta zakupu
wiec zrobiłem skrót i od razu zaproponowałem FF a model to już zależy tylko i wyłącznie od zasobności kieszeni nabywcy
jeśli janhalb dla ciebie jest to konkretne pytanie to ja nie mam więcej pytań:mrgreen:

Kolekcjoner
22-12-2018, 23:15
złośliwy? wszystkie takie tematy(polowa forum to właśnie takie tematy) kończą się sugestia ze tylko magia FF jest warta zakupu
wiec zrobiłem skrót i od razu zaproponowałem FF a model to już zależy tylko i wyłącznie od zasobności kieszeni nabywcy
jeśli janhalb dla ciebie jest to konkretne pytanie to ja nie mam więcej pytań:mrgreen:
Ja bym jednak prosił o pohamowanie tego sarkazmu w tego typu wątkach.


Co do meritum to jeszcze warto rozważyć M50 :).

Ambro155
22-12-2018, 23:20
Dziękuję za Odpowiedzi. Internet pełny jest sarkazmow także looz, mam dystans do tego.
Jeszcze raz dzięki za pomoc

"Nigdy nie oczekuj pomocy od znajomych"

nnattikk
26-12-2018, 16:29
A ja dodam coś od siebie dla kolegi. Stałam przed podobnym wyborem 1,5 roku temu i wybrałam 77D plus szerokokątny canon 10-18mm IS STM. 77D lepiej mi leżał w ręku i chciałam też szkiełko stąd ten wybór przy ograniczeniu w budżecie. Teraz z perspektywy czasu wiem, że 80D byłby lepszym wyborem, a szkiełko i tak by się dokupiło ;) Ty kolego szkiełka masz więc bierz 80D. pozdrawiam.

Ambro155
27-12-2018, 22:50
Dziękuję
?

"Nigdy nie oczekuj pomocy od znajomych"

niemar
28-12-2018, 01:10
Też brał bym 77D

Kolekcjoner
28-12-2018, 01:54
A ja dodam coś od siebie dla kolegi. Stałam przed podobnym wyborem 1,5 roku temu i wybrałam 77D plus szerokokątny canon 10-18mm IS STM. 77D lepiej mi leżał w ręku i chciałam też szkiełko stąd ten wybór przy ograniczeniu w budżecie. Teraz z perspektywy czasu wiem, że 80D byłby lepszym wyborem, a szkiełko i tak by się dokupiło ;) Ty kolego szkiełka masz więc bierz 80D. pozdrawiam.
Dlaczego 80D? Ze względów ergonomicznych?

Eryk1
28-12-2018, 03:35
Po pierwsze idź do sklepu i weź się pobaw chwilę tymi aparatami. Potem postaraj się gdzieś zobaczyć używane 5d Mark III lub chociaż II czy nawet classic. Jeśli zależy Ci na robieniu zdjęć z wysokim ISO to 6d jak już będziesz miał te różne puszki w ręku to przemysł ,ktory chciałbyś. Idealnie jakbyś miał że sobą kartę i szkło 85mm lub 135mm zrobisz parę szybkich fotek popatrzysz sobie w domu na spokojnie ,a potem wrócisz tu do tego wątku chwaląc się co wybrałeś. 5d classic ma ekran w który możesz zakleić ,bo i tak nic w nim nie widać ,ale idealnie leży w dłoni nawet dźwięk migawki jest fajny ,a zdjęcia jakie nim zrobisz naprawdę Cię zaskoczą. Mi osobiście te korpusy ,które wybrałeś nie pasują ,bo są za małe i ergonomia ze względu na to kuleje.Dodatkowo jakieś takie zabawki :-) choć 80d to nawet video fajne robi fiufiu Tak naprawdę powinieneś napisać dlaczego chcesz zmienić dotychczasowa puszkę ? I co chcesz polepszyć ? Nie spiesz się tylko dobrze zastanów czego oczekujesz po nowej puszce. Powodzenia

candar
29-12-2018, 11:03
Mi osobiście te korpusy ,które wybrałeś nie pasują ,bo są za małe i ergonomia ze względu na to kuleje.Dodatkowo jakieś takie zabawki :-)

O bezlusterkowcach nawet całkiem niedawno pisano, że to wyłącznie "zabawki" (niektórzy cały czas tak twierdzą) - tak więc w pełni zgadzam się z założonym twierdzeniem iż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;) Zawsze należy samemu wybrać sprzęt pod siebie i swoje wymagania nie bazując na doświadczeniach innych osób.

zdebik
29-12-2018, 14:23
Sam ostatnio musiałem coś wybrać i zamienić 600D na coś z FHD w 60fps'ach. Ze wszystkiego co było (7D2, 80D, M5, M50) wybrałem M50 i... żałuje, że nie kupiłem drugiej sztuki dla siebie. Żeby nie było mam też 5D3, 760D i 60D.

mmteam
29-12-2018, 15:27
Pytanie typu jaki kupić aparat to tak trochę jak "jakie kupić buty"
Nigdy się wszystkim nie dogodzi [emoji3]


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Ambro155
07-01-2019, 12:55
Po pierwsze idź do sklepu i weź się pobaw chwilę tymi aparatami. Potem postaraj się gdzieś zobaczyć używane 5d Mark III lub chociaż II czy nawet classic. Jeśli zależy Ci na robieniu zdjęć z wysokim ISO to 6d jak już będziesz miał te różne puszki w ręku to przemysł ,ktory chciałbyś. Idealnie jakbyś miał że sobą kartę i szkło 85mm lub 135mm zrobisz parę szybkich fotek popatrzysz sobie w domu na spokojnie ,a potem wrócisz tu do tego wątku chwaląc się co wybrałeś. 5d classic ma ekran w który możesz zakleić ,bo i tak nic w nim nie widać ,ale idealnie leży w dłoni nawet dźwięk migawki jest fajny ,a zdjęcia jakie nim zrobisz naprawdę Cię zaskoczą. Mi osobiście te korpusy ,które wybrałeś nie pasują ,bo są za małe i ergonomia ze względu na to kuleje.Dodatkowo jakieś takie zabawki :-) choć 80d to nawet video fajne robi fiufiu Tak naprawdę powinieneś napisać dlaczego chcesz zmienić dotychczasowa puszkę ? I co chcesz polepszyć ? Nie spiesz się tylko dobrze zastanów czego oczekujesz po nowej puszce. Powodzenia
A dziękuję i to jest odpowiedź na jaką czekałem
Ale mimo wszystko Wszystkim dziękuję

"Nigdy nie oczekuj pomocy od znajomych"

Eryk1
07-01-2019, 13:00
Tylko wróć i pochwal się co kupiłeś i jakie puszki oglądałeś :-)