PDA

Zobacz pełną wersję : Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań



WzW
18-12-2018, 21:28
Witam,

Mam kilka pytań odnośnie bezlusterkowców Canon z mniejszym sensorem:

1. Co polecacie do 1300 (max. 1500 zł) raczej nowy (używany może być jeśli jest wyraźnie lepszy model)? Zależy mi na dobrej współpracy z szkłami EF-S / EF przez adapter.. Nie musi mieć wizjera, WIFI, GPS, itp.
Co sądzicie o powystawowym M100 za 1000 zł - rok rękojmi (Allegro)

2. Jak z kompatybilnością szkieł lustrzankowych przez adapter? Który adapter polecacie pod szkła EF-S i EF?

3. Nie mogę zrozumieć nazewnictwa Canona - czy im mniejszy numer tym wyższy model? Ale Canon EOS M to nie jest chyba "top"? ;) Trudno się połapać które lepsze/gorsze, nowsze/starsze...

4. Rozumiem, że warto w zasadzie brać każdy model, aby tylko nie miał starego 18 MPIX sensora? Tą matrycę będę omijał.


Dzięki za wyjaśnienie!

tomfoot
18-12-2018, 21:42
Witam,

Mam kilka pytań odnośnie bezlusterkowców Canon z mniejszym sensorem:

1. Co polecacie do 1300 (max. 1500 zł) raczej nowy (używany może być jeśli jest wyraźnie lepszy model)?

2. Jak z kompatybilnością szkieł lustrzankowych przez adapter? Który adapter polecacie pod szkła EF-S i EF?

3. Nie mogę zrozumieć nazewnictwa Canona - czy im mniejszy numer tym wyższy model? Ale Canon EOS M to nie jest chyba "top"? ;)

4. Rozumiem, że warto w zasadzie brać każdy model, aby tylko nie miał starego 18 MPIX sensora?


Dzięki za wyjaśnienie!

Warunek z punktu 1 spełnia tylko jeden model. EOS M10, który jednak zasmuci Cię obecnością sensora z pkt. 4. I w zasadzie w ogóle Cię zasmuci.

WzW
18-12-2018, 21:45
Na allegro w podanej sumie jest M, M3, M10, M100, i za 1600 zł jest M6

tomfoot
18-12-2018, 21:50
Na allegro w podanej sumie jest M, M3, M10, M100, i za 1600 zł jest M6

Nowe?? To ja chyba wziąłbym M3. To znaczy tak w ogóle to w takim przedziale cenowym (duże "mniej więcej") to wziąłbym 200d, no ale to nie bezlustro.

WzW
18-12-2018, 22:16
Oczywiście to są nowe, używane i powystawowe

--- Kolejny post ---

200d jest bardzo fajne. Bezlusterkowce mają dwie zalety - brak BF/FF i zwykle szybszy AF/lepsza seria. Z drugiej strony adapter Canona to ok. 550 zł :) Czyli robią się dwa tałzeny na dzień dobry.

--- Kolejny post ---

Nowy M3 w pewnej firmie (ręczę za nich !!!) - 1300 zł -> https://allegro.pl/aparat-canon-eos-m3-body-wifi-i6977012905.html

--- Kolejny post ---

Widzę, że np. M6 ma Dual Pixel CMOS AF - czy to przynosi korzyści w pracy ze szkłami lustrzankowymi? Szybkość, celność?

Kolekcjoner
18-12-2018, 22:41
AD.1. Ja kila dni temu kupiłem M100 nówkę sztukę za 1300 w sklepie. Więc da się ;).
AD.2. Adapter Canona - u mnie wszystko działa bez zarzutu.
AD.3. Canon M6 to model wyższy od m100
AD.4. W tej chwili wszystkie produkowane eMki mają już te nowe matryce.

WzW
18-12-2018, 23:04
AD.1. Ja kila dni temu kupiłem M100 nówkę sztukę za 1300 w sklepie. Więc da się ;).
AD.2. Adapter Canona - u mnie wszystko działa bez zarzutu.
AD.3. Canon M6 to model wyższy od m100
AD.4. W tej chwili wszystkie produkowane eMki mają już te nowe matryce.

1. Po 1399 zł są z kitem nówki w kilku sklepach ( Electro, Media Expert, etc. ).
Tu są po 1000 zł z obiektywem - powystawowe - https://allegro.pl/aparat-canon-eos-m100-komplet-nowy-43194-t-i7716490634.html <- warto? ( bez gwarancji, ale jest rękojmia )

2. A jakie szkiełka podpinałeś?
Podobno jest cashback 215 zł na adapter (przy zakupie body+kit w wybranych sklepach), choć na stronie Canona się nie chwalą specjalnie ( https://www.canon.pl/cashback/#eligibleproducts )

3. Teraz już wiem :)

A Dual Pixel AF daje "kopa" przy pracy z adapterem Canona?

Kolekcjoner
19-12-2018, 04:18
1. Po 1399 zł są z kitem nówki w kilku sklepach ( Electro, Media Expert, etc. ).
Tu są po 1000 zł z obiektywem - powystawowe - https://allegro.pl/aparat-canon-eos-m100-komplet-nowy-43194-t-i7716490634.html <- warto? ( bez gwarancji, ale jest rękojmia )

2. A jakie szkiełka podpinałeś?
Podobno jest cashback 215 zł na adapter (przy zakupie body+kit w wybranych sklepach), choć na stronie Canona się nie chwalą specjalnie ( https://www.canon.pl/cashback/#eligibleproducts )

3. Teraz już wiem :)

A Dual Pixel AF daje "kopa" przy pracy z adapterem Canona?
Nie wiem co znaczy "daje kopa"? AF w tych bezlustrach działa po prostu bardzo sprawnie i intuicyjnie.

Ad.1 Czy warto to musisz ocenić sam. Po prostu brak gwarancji (realnie to tak wygląda) to jest w razie W koniec tematu.
Ad.2 Kilkanaście, wszystkie działają. Z typowych to 24-105, 70-200 itd.

WzW
19-12-2018, 11:35
Nie wiem co znaczy "daje kopa"?


Miałem na myśli szybkie, sprawne działanie AF w przypadku pracy z adapterem. Chyba tylko Canon ma Dual Pixel (nie znam tej technologii, stąd moje pytanie).



Ad.1 Czy warto to musisz ocenić sam. Po prostu brak gwarancji (realnie to tak wygląda) to jest w razie W koniec tematu.


Racja, a znów 3-4 stówki różnicy, sprawa do przemyślenia...



Ad.2 Kilkanaście, wszystkie działają. Z typowych to 24-105, 70-200 itd.


To świetna wiadomość. Tzn. tak powinno być (w teorii), bo mamy trzy urządzenia tej samej firmy, ale w praktyce różnie to bywa.

Kolekcjoner
19-12-2018, 13:59
Racja, a znów 3-4 stówki różnicy, sprawa do przemyślenia...

Jeśli chcesz znać moją opinię to jak 3-4 stówki coś znaczy to ja bym nie ryzykował tysiąca dla sprzętu niewiadomego pochodzenia i bez żadnej gwarancji.

michalab
19-12-2018, 15:29
Kupowałem na allegro sprzęt powystawowy, bez gwarancji, z rękojmią. Dwa razy zdarzyło mi się reklamować taki zakup i sprzedawcy nie robili żadnych problemów, naprawa odbyła się bardzo sprawnie. Co prawda nie było to sprzęt foto, ale w jednym przypadku cena zakupy podobna jak ta, o której tu mowa.

Ja się nie boję, jeśli co do zasady kupujesz sprzęt bez gwarancji to wyjdziesz raczej na plus w ogólnym rozrachunku - nawet jeśli raz na jakiś czas coś padnie i nie uznają Ci reklamacji lub nie było nawet rękojmi.

WzW
19-12-2018, 16:34
michalab ma sporo racji, sprzęt na ogół psuje się po gwarancji :) Miałem co prawda lodówkę Samsunga która popsuła się dwa razy na gwarancji i raz po gwarancji. Ale zwykle sprzęt psuje się po okresie gwarancji (z moich doświadczeń przynajmniej).

Dagu
02-01-2019, 20:54
Nowego wątku nie zakładam, spróbuję zapytać tu.
Jak widzicie stosowanie M5/50 do focenia z tele z czatowni? Pomijając problem zasilania, jak widzicie stale uruchomiony podgląd na ekranie, wyczekując aż ptak przyleci itd. Myślę 3-5 godzin ciągłej pracy. Korci mnie bezlustro też ze względu na dużo cichszą pracę = nie płoszenie zwierza.

Eryk1
19-01-2019, 07:59
Do m50 jest możliwość kupienia baterii z wyjściem na USB więc możesz wtedy podpiąć powerbanka do m50.