PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 50e (Elan IIe) ile za niego dac?



ryhu
08-10-2004, 18:46
wiem ze to kolejny waten o tym aparacie, ale jestem na jego kupnie(bo do szkoly cos musze miec). ile mozna za ten model dac? stan bardzo dobry(tak pisze). i na co zwrocic uwage przy zakupie!? blagam o szybka pomoc!

Leprekan
09-10-2004, 10:05
Witam.
Za samo body w stanie idealnym to około 900PLN + obiektyw (zależy, jaki = jakaś cena)
Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na:
- wygląd zewnętrzny - obtłuczenia, pęknięcia, ślady klejenia (np. po upadku.)
- aparat mało używany lub zadbany powinien wyglądać jak nowy.
- czy pokrętła przyciski itd. sprawnie działają.
- czy nie ma śladów wylania baterii.
- na migawkę - czy listki nie są zniekształcone, wyzwolić ją na sucho - czy nie wydobywa dziwnych nienaturalnych dźwięków.
- na lustro czy nie zanieczyszczone lub porysowane.
- czy AF działa
- czy właściwie działa pomiar światła (to najlepiej sprawdzić porównując pomiar ze światłomierza zewnętrznego, mierząc światło na jednolicie oświetlonej większej powierzchni)
- czy lampa działa
oj duuuuużo by jeszcze wymieniać.

ukasz
09-10-2004, 14:17
Ja za EOSa 50 (bez oka) zapłaciłem 500 zł. Na Allegro chodzą po ok 500-700, na giełdzie w Warszawie 600-800 (bez obiektywu of course). Na co zwrócić uwagę: to co masz powyżej, a prócz tego najlepiej zrobć jeszcze parę zdjęć i obejrzeć przed zakupem. O ile masz taką możliwość.

ryhu
09-10-2004, 15:48
wiec kupiłem:
Canon EOS Elan IIe
Canon 28-105 f3,5-4,5 USM + osłonka

za 1300 sprawdzilem i wszystko wyglada na to ze jest OK. zrobilem pare fot wywaolalem w labie i jestem happy :-) terz tylko jeszcze szukam gripa i czekam na paczke z cyfra w srodku :-)

P.S. dzieki za rady ale nie zdazylem nawet przeczytac :-)

Leprekan
10-10-2004, 23:39
Cena dobra, obiektyw (jak dla amatora) też dobry. Co tu dodać?
Powodzenia w fotografii. Nie poddawać się za szybko, nie popadać w samouwielbienie po kilku pierwszych dobrych zdjęciach. Fotografować, fotografować, fotografować....
Powodzenia.
Leprekan.

ryhu
12-10-2004, 20:22
co do amatorstwa pragne z tym skonczyc, analoga musialem kupic na potrzeby edukacji fotograficznej(szkola :-)), obiektyw tylko tymczasowy jak uzbieram kaske planuje kupic tamrona a pozniej cos dlugiego.

Leprekan
13-10-2004, 08:54
A to przepraszam jeśli uraziłem :wink: .
Ja tam zawodowcem nie jestem, ale zarabianie na fotografii musi chyba mocno nadwyrężać przyjemność z fotografowania?

ryhu
13-10-2004, 20:39
nie uraziles! nie wiem jak z zarabianiem. poki co fotografowanie sprawia mi wiekla przyjemnosc :-) zobaczymy jak kiedys bedzie, moze zostanie tylko hobby