PDA

Zobacz pełną wersję : Canon RF 28-70mm f/2 USM



Kolekcjoner
20-11-2018, 03:39
https://www.canon.pl/lenses/canon-rf-28-70mm-f-2l-usm-lens/
To szkło jest wyjątkowe i zasługuje na osobny wątek.
Canon dołożył do pieca zarówno z parametrami, wielkością, jakością jak i ceną.
Myślę że wiele osób będzie miało dylemat zakupowy. Znajdą się pewnie też tacy co kupią eRkę tylko dla tego słoja.
Tu jeszcze trochę więcej, porównanie i trochę z przymróżeniem oka....
https://www.youtube.com/watch?v=bGDi6ik-HOs

tombas
20-11-2018, 08:40
https://www.canon.pl/lenses/canon-rf-28-70mm-f-2l-usm-lens/
To szkło jest wyjątkowe i zasługuje na osobny wątek.

tiaaaa... jest/bedzie jak... YETI, wiekszośc o nim słyszało...
możemy sie podniecac, opwiadac jakie to fajne, jak w ciągu pół roku potanieje o połowe... itd...,
dobra,OK, wchodze w to... sezon ślubny sie skończył wiec czemu nie...
ale swoja drogą żeby wykładac "stówkę" na zestaw do kotleta...
wiem,wiem... nikt nie mówił że będzie tanio...

maik30d
20-11-2018, 08:55
Klocek jakich mało. Do ML to może średnio pasuje w teorii a w praktyce się okaże. Na pewno do DSLR byłby idealny :) ciekawe czy wypuszczą taką wersję. Z 5d4 czy 1d byłby idealny reporterski tandem. Tylko do tego 85 i jakiś ultra szerokoki kąt i nic więcej nie potrzeba

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

jotes25
20-11-2018, 09:54
Na pewno do DSLR byłby idealny :) ciekawe czy wypuszczą taką wersję.

Do lustrzanek to już od dawna chodzą ploty o 24-70/2.8 z IS, a tu nic :lol: i nie będzie przed 2020 (jeśli w ogóle). Tym bardziej szkło 28-70/2 z bagnetem EF jest bardzo mało prawdopodobne (kiedykolwiek).

Macios
20-11-2018, 10:40
Tak się zastanawiam, w jakich sytuacjach by się Wam tak przydał 24-70/2.8 z IS? Przecież w dynamicznych akcjach (ślub, reporterka itd), gdzie jest mało światła, przy f2,8, to stabilizacja i tak nic nie da, kiedy poruszają się obiekty w kadrze?

grizz
20-11-2018, 11:03
Do statycznych scen.
Do filmowania.

Kolekcjoner
20-11-2018, 14:34
tiaaaa... jest/bedzie jak... YETI, wiekszośc o nim słyszało...
możemy sie podniecac, opwiadac jakie to fajne, jak w ciągu pół roku potanieje o połowe... itd...,

Do filmu to szkło może być całkiem przydatne. Ja rozważę w przyszłym roku razem z puszką.
Co do ceny to nie spodziewałbym się szybko jakiegoś dużego zjazdu.
Moim zdaniem nie ma najmniejszych szans na takie szkło w mocowaniu EF.

maik30d
21-11-2018, 16:19
Ale pod Ef nie ma szans ze względu na konkurencję wewnątrz systemu ? Czy macie na myśli jakieś aspekty techniczne ?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Kolekcjoner
21-11-2018, 16:34
Ale pod Ef nie ma szans ze względu na konkurencję wewnątrz systemu ? Czy macie na myśli jakieś aspekty techniczne ?


Myślę że jedno i drugie. Podejrzewam też że skonstruowanie takiego retrofocusa i żeby jeszcze był killerem jakościowym to grube wyzwanie i może być to w ogóle trudne do zrobienia, a na pewno bardzo karkołomne i przez to drogie.
Intuicja mi podpowiada że chyba pod EF to my już jakichś bardzo spektakularnych szkieł nie zobaczymy - zwłaszcza krótkich....

maik30d
22-11-2018, 23:46
Kolekcjoner ale szlaki przetarła Sigma z 24-35 2.0. Pokazała że się da a Canon przy nowym systemie pokazał, że się nawet da 28-70 zrobić. Przypadek ? Nie sądzę. Gdyby nie nowy system to by pewnie takiego cudeńka nie prezentowali. A tak mają szkło, które może przyciągnąć ludzi z innych systemów. Ciekawe jak to się rozwinie

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Kolekcjoner
23-11-2018, 00:44
Kolekcjoner ale szlaki przetarła Sigma z 24-35 2.0. Pokazała że się da a Canon przy nowym systemie pokazał, że się nawet da 28-70 zrobić. Przypadek ? Nie sądzę. Gdyby nie nowy system to by pewnie takiego cudeńka nie prezentowali. A tak mają szkło, które może przyciągnąć ludzi z innych systemów. Ciekawe jak to się rozwinie


Tak myślę, że taki był cel tej premiery. Canon wyszedł z założenia że nie ma sensu prezentować systemu który będzie dublował lustra szczególnie w sytuacji gdy nie mają jakichś ekstra fajerwerków żeby do niego przyciągnąć. Więc trzeba walnąć czymś co będzie kusić.

maik30d
25-11-2018, 00:26
Tak ... . Więc trzeba walnąć czymś co będzie kusić.
Dokładnie, tak zrobili jak piszesz. I bardzo dobrze :) bo to wymusi na takiej Sigmie czy Sonym prace nad podobnym szkłem. Tylko ten rozmiar... Idealny do DSLR ;) chociaż taki lekki korpus i ciężkie szkło i tak mniej waży niż dwa korpusy i 24 z 50 1.4.

Mamy czasu że wybór sprzętu jest większy niż nasze możliwości :D


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

mkamelg
16-12-2018, 00:31
Canon 28-70 F2 RF - Few Studio samples at F2 (https://www.canonrumors.com/forum/index.php?threads/canon-28-70-f2-rf-few-studio-samples-at-f2.36454/)

Kolekcjoner
04-01-2019, 15:47
Pojawił się szczegółowy test tego szkła.
https://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-RF-28-70mm-f-2L-USM-Lens.aspx

mkotar
05-05-2019, 00:02
a czy ktoś z szanownych forumowiczów ma to szkło? Mocno się nad nim zastanawiam jako uniwersalnym szkłem portretowym do pary z 135ką. Alternatywa będzie czekać na 24-70, które ma się pojawić w tym roku.

Eligiusz Lesniak
18-05-2019, 10:19
a czy ktoś z szanownych forumowiczów ma to szkło? Mocno się nad nim zastanawiam jako uniwersalnym szkłem portretowym do pary z 135ką. Alternatywa będzie czekać na 24-70, które ma się pojawić w tym roku.

Ja mam , i polecam