PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 1100d i Yn560 III



sediven
24-10-2018, 10:53
Mój problem polega na tym, ze nie potrafię zsynchronizować lampy z aparatem. Szukałem już chyba wszędzie i nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Proszę o pomoc ?
Tak, wchodziłem w ustawienia i po kliknięciu wyskakuje mi „nie można wyświetlić tego menu. Niezgodna lampa błyskowa lub wyłączone zasilanie lampy”. Chyba ze ta lampa rzeczywiście nie współpracuje z tym aparatem

r_m
24-10-2018, 11:26
Krótko:
- aparat tryb M
- ustawiasz czas nie krótszy niż 1/160 (o ile dobrze pamiętam, sprawdź w instrukcji "czas synchronizacji z lampa błyskową")
- ustawiasz żądaną przysłonę
- na lampie ustawiasz metodą prób i błędów taką moc, przy której zdjęcie będzie dobrze naświetlone
- jak lampa jest za słaba podnosisz ISO (w aparacie oczywiście)
Działa?

sediven
24-10-2018, 14:31
Nie dziala bo w dalszym ciagu lampa nie jest polaczona z aparatem, a o to sie rozchodzi :P

r_m
29-10-2018, 03:02
Zabrakło na początku: lampa założona na aparat.

sediven
01-11-2018, 16:47
Zabrakło na początku: lampa założona na aparat.

oczywiscie, ze byla zalozona. Mimo wszystko dalej wyskakuje ten sam komunikat

r_m
02-11-2018, 01:49
Wiem, że się powtarzam
- aparat tryb M
- ustawiasz czas nie krótszy niż 1/160 (o ile dobrze pamiętam, sprawdź w instrukcji "czas synchronizacji z lampa błyskową")
- ustawiasz żądaną przysłonę
- na lampie ustawiasz metodą prób i błędów taką moc, przy której zdjęcie będzie dobrze naświetlone
- jak lampa jest za słaba podnosisz ISO (w aparacie oczywiście)
ale powtarzam się nie bez powodu ;)
To jest lampa manualna, ona w żaden sposób nie komunikuje się z aparatem, nie zobaczysz w menu żadnych opcji, nie będzie dawała błysku w trybie liveview. Jedyny sposób pracy z tą lampą na aparacie jest taki, jak opisałem wyżej.