PDA

Zobacz pełną wersję : lato, wysokie temperatury ;)



emisiaczek
12-05-2006, 15:20
:) idzie lato, wiosna gdzies zniknela goraco mi, goraco pewnie puszce ;). Byl topic o zimie to musi byc o lecie.

pytania
1. jaki krem/plyn/konserwant do ciala ;)
2. jakie okulary
3. jak tu chronic plastik na plazy, ciekawe przy ilu w srodku cos zie zaczyna topic . O ile na zewnatrz moze byc i 30 stopni to w srodku jest napewno wiecej. Moze specjalne parasole dla dslr hyhy.

Kubak82
12-05-2006, 15:25
focic tylko z klimatyzowanego auta i BRON BOZE nie wychodzic z aparatem na slonce :mrgreen:

a tak swoja droga, bylo kiedys porownanie wysokich iso i wplywu temperatury otoczenia na wyniki.. zly czas dla szumofobow nadchodzi ;) 8)

Encor
12-05-2006, 17:13
a tak swoja droga, bylo kiedys porownanie wysokich iso i wplywu temperatury otoczenia na wyniki.. zly czas dla szumofobow nadchodzi ;) 8)

Gdzieś czytałem o systemach chłodzenia matrycy:grin:

Szank
12-05-2006, 20:32
Taaaa... o ile pamietam to w teleskopach matryce chlodzi sie cieklym azotem.Pomysl fajny, ale nie wyobrazam sobie tego w DSLR.Chociaz swoja droga, to w jakas firma mogla by to wpakowac do kompaktow, ot kolejny supeer wypasiony bajer :D:D.

Rozmowa:
-Moja KM ma stabilizowana matryce
A moj XXX ma chlodzona !!

LOL

Arjast
12-05-2006, 21:04
Kiedyś widziałem takie czapeczki z wentylatorkiem można go skierować na aparat :mrgreen:

Kubak82
12-05-2006, 21:27
Gdzieś czytałem o systemach chłodzenia matrycy:grin:

tak, tez to widzialem ale.. to juz skrajny onanizm chyba ze ktos robi zdjecia astro - wtedy rozumiem i podziwiam zapal :smile:


Kiedyś widziałem takie czapeczki z wentylatorkiem można go skierować na aparat :mrgreen:

a to akurat jest swietny pomysl ;-)

Manfred
12-05-2006, 23:20
taa... ja nie uzywam zadnych "systemow chlodzenia"
czesto latem jest 100 do 110 F i ta p....lona wilgotnosc powietrza 100%
jak dotad z sprzetem nic sie nie dzieje

swiderski
13-05-2006, 08:10
goraco pewnie puszce
A może puszka da sobie radę i wystrczy chodzenie operatora za pomocą zimnego napoju ze słodu i chmieli? :)

misiul
13-05-2006, 08:21
taa... ja nie uzywam zadnych "systemow chlodzenia"
czesto latem jest 100 do 110 F i ta p....lona wilgotnosc powietrza 100%
jak dotad z sprzetem nic sie nie dzieje

Znowu powraca temat wilgotności... Z fizyką kolega jest na bakier. Mówimy oczywiście o wilgotności względnej, bo to właśnie odczuwamy. Wilgotność wzgledna = aktualna ilość pary/max ilość pary wodnej,którą da się zgromadzić w powietrzu w danych wrunkach

Wniosek: jeśli wilgotność jest 100% to twój aparat oblewa woda.

Wilgotność zależy od temperatury: im niższa temp. wilgotność względna wzrasta to dlatego na zimnym piwku w lato, masz kropelki na kuflu.

W lato przy wysokich temperaturach masz bardzo niską wilgotność (no chyba, że sie wybierzesz do tropików)

Na potwierdzenie tego wyjmij kromkę chleba na plaży lub grillu na działce, wg twojej teorii powinna namiąknąć. Po pół godziny masz suchego wióra co znaczy, że wilgotnosć jest na poziomie 10% do 20%. Rownież dlatego chce nam się pić w lato.

Jeśli uważasz jednak ze 100% wilgotności nie zaszkodzi twojej puszcze, zapraszam do Łodzi do palmiarnii, najlepiej w zimie. Porobimy trochę fotek na dworze - temp puszki spadnie dosyć znacznnie. Następnnie wejdziemy do palmiarni temp 23 st, wilgotność około 90%. Z racji tego że puszka będzie miała temp. np +5 st momentalnie zleje się potem. Jeśli wystarczająco dobrze schłodziła się również w srodku - to tam tez zleje sie potem :) Widziałem już ludzi wychodzących z niedziałającymi kamerami, aparatami.

W palmiarni da się oczywiście focic. Trzeba puszke zahartować do temp otoczenia, wtedy nawet 90% wilg jej nie zaszkodzi.

Nie piszmy proszę o wilg. 100%, bo to przeciez sauna.
A już 110% nie zniosę na pewno (ktoś kiedys napisał:))

Z NY do Łodzi daleko ;)

pozdrawiam

Tomasz1972
13-05-2006, 08:30
Znowu powraca temat wilgotności... Z fizyką kolega jest na bakier. Mówi oczywiście o wilgotności względnej, bo to właśnie odczuwamy. Wilgotność wzgledna = ilość pary wodnej,którą da się zgromadzić w powietrzu w danych wrunkach/aktualna ilość pary.

Wniosek jeśli wilgotność jest 100% to twój aparat oblewa woda.

Wilgotność zależy od temperatury: im niższa temp. wilgotność względna wzrasta to dlatego na zimnym piwku w lato, masz kropelki na kuflu.

W lato przy wysokich temperaturach masz bardzo niską wilgotność (no chyba, że sie wybierzesz do tropików)

Na potwierdzenie tego wyjmij kromkę chleba na plaży lub grillu na działce, wg twojej teorii powinna namiąknąć. Po pół godziny masz suchego wióra co znaczy, że wilgotnosć jest na poziomie 10% do 20%. Rownież dlatego chce nam się pić w lato.

coś pokręciłeś .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilgotno%C5%9B%C4%87_powietrza

Kubak82
13-05-2006, 08:57
A może puszka da sobie radę i wystrczy chodzenie operatora za pomocą zimnego napoju ze słodu i chmieli? :)

empirycznie sprawdzone i polecane ;) .. choc kolejne testy nie zaszkodza a nawet sa wskazane 8) :mrgreen:

Slavko
13-05-2006, 15:07
Puszka wytrzyma. Ale chyba nie wytrzymują tego niektore umysły :) Najlepiej:
1 - Używać aparatu w przedziale temp. od +15 do +18, w ciemnym przewiatrzmanym pomieszczeniu.
2 - Nie naciskać spustu migawki bo powoduje to lokalne podniesienie temp. matrycy oraz zużywanie migawki, co grozi utratą gwarancji
3 - Zakupić miernik wilgotności i przed każdym zdjęciem sprawdzać czy wilgotność jest prawidłowa
4 - Zrobić mały ołtarzyk, owinąć aparat w pieluchę, ustawić na ołatrzyku i broń Boże nie robić zdjęć (uwaga - pielucha musi być bezpyłowa, bo mogą pyłki osiąc na obudowie aparatu i strasznie go porysować)

Starczy??????

Kubak82
13-05-2006, 15:33
Puszka wytrzyma. Ale chyba nie wytrzymują tego niektore umysły :)

mozna wiedziec o co Ci chodzi?? ludzie sobie jaja robia a Ty zaraz z takim postem :shock: .. wiecej dystansu ;)

pozdrawiam

misiul
13-05-2006, 16:22
coś pokręciłeś .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilgotno%C5%9B%C4%87_powietrza


wilg wzg= aktualna ilosc pary w powietrzu np w gramach w danej jednostce objetosci/ maksym ilosci jaka da sie zgromadzic np w gramach w danej jednostce objetosci

oczywisie ponozyc to wszystko przez 100% aby bylo w procentach

to tak oglednie i w uproszczeniu, ale sens fizyczny jest zachowany

Manfred
13-05-2006, 17:51
Znowu powraca temat wilgotności... Z fizyką kolega jest na bakier. Mówimy oczywiście o wilgotności względnej, bo to właśnie odczuwamy. Wilgotność wzgledna = aktualna ilość pary/max ilość pary wodnej,którą da się zgromadzić w powietrzu w danych wrunkach

Wniosek: jeśli wilgotność jest 100% to twój aparat oblewa woda.

Wilgotność zależy od temperatury: im niższa temp. wilgotność względna wzrasta to dlatego na zimnym piwku w lato, masz kropelki na kuflu.

W lato przy wysokich temperaturach masz bardzo niską wilgotność (no chyba, że sie wybierzesz do tropików)

Na potwierdzenie tego wyjmij kromkę chleba na plaży lub grillu na działce, wg twojej teorii powinna namiąknąć. Po pół godziny masz suchego wióra co znaczy, że wilgotnosć jest na poziomie 10% do 20%. Rownież dlatego chce nam się pić w lato.

Jeśli uważasz jednak ze 100% wilgotności nie zaszkodzi twojej puszcze, zapraszam do Łodzi do palmiarnii, najlepiej w zimie. Porobimy trochę fotek na dworze - temp puszki spadnie dosyć znacznnie. Następnnie wejdziemy do palmiarni temp 23 st, wilgotność około 90%. Z racji tego że puszka będzie miała temp. np +5 st momentalnie zleje się potem. Jeśli wystarczająco dobrze schłodziła się również w srodku - to tam tez zleje sie potem :) Widziałem już ludzi wychodzących z niedziałającymi kamerami, aparatami.

W palmiarni da się oczywiście focic. Trzeba puszke zahartować do temp otoczenia, wtedy nawet 90% wilg jej nie zaszkodzi.

Nie piszmy proszę o wilg. 100%, bo to przeciez sauna.
A już 110% nie zniosę na pewno (ktoś kiedys napisał:))

Z NY do Łodzi daleko ;)

pozdrawiam

w rzeczy samej sauna polecam wakacje latem, jest naprawde goraco i bardzo wilgotno (tak sie to odczuwa)
jesli chodzi o fizyke fakt (nawet zrobilem karkolomny krok studiujac ja przez rok bo uciekalem przed wojskiem:-) )
"wilgotnosc 100%" tlumacze dosyc dowolnie z "humidity 100%", tym okresleniem posluguja sie tutaj w programch tv o pogodzie
tak wiem ameryka upraszcza wszystko do granic glupoty (a nawet a moze w wiekszosci ja przekracza)
dlatego tak sie tutaj latwo zyje:-)
co do roznic miedzy wilgotnoscia bezwzgledna, wzgledna i wlasciwa to przecietny obywatel (bedac poprawnym politycznie afro i latinoamerykanim) tego nie kuma
sie zagalopowalem sorry
pozdrawiam szanownego kolege

misiul
13-05-2006, 21:00
w rzeczy samej sauna polecam wakacje latem, jest naprawde goraco i bardzo wilgotno (tak sie to odczuwa)
jesli chodzi o fizyke fakt (nawet zrobilem karkolomny krok studiujac ja przez rok bo uciekalem przed wojskiem:-) )
"wilgotnosc 100%" tlumacze dosyc dowolnie z "humidity 100%", tym okresleniem posluguja sie tutaj w programch tv o pogodzie
tak wiem ameryka upraszcza wszystko do granic glupoty (a nawet a moze w wiekszosci ja przekracza)
dlatego tak sie tutaj latwo zyje:-)
co do roznic miedzy wilgotnoscia bezwzgledna, wzgledna i wlasciwa to przecietny obywatel (bedac poprawnym politycznie afro i latinoamerykanim) tego nie kuma
sie zagalopowalem sorry
pozdrawiam szanownego kolege

A ja oczywiscie (jak zwykle) równiez sie zagalopowałem w wywodach :) Pozdra

Kubak82
14-05-2006, 20:14
aukcja dla tych ktory traktuja ten watek bardzo powaznie - to moze byc sposob by aparat przetrwal te okropne, cieple dni ;-) :mrgreen: - http://www.allegro.pl/item103874913_torba_lodowka_canon.html wejdzie nawet aparat z gripem ;-)

i bron Boze zadnych innych podobnych toreb bo nie zadzialaja ;) Canon to Canon ;)

emisiaczek
14-05-2006, 20:19
hehe dobre ;) ktos wspomnial o chlodzeniu matrycy ... i prosze canona sie postaral jest lodowka :P cena przystepna a w standardzie chlodzenie calego body, wygodny pasek, wew. strona pokryta kosmicznymi materialami tak tak to nie jest zwykle alu to NASA alu ;P

Vitez
15-05-2006, 00:30
pytania
1. jaki krem/plyn/konserwant do ciala ;)

Dopasuj do swojej cery


2. jakie okulary

Zadne! Czapeczka/kapelusz/daszek. Okulary ograniczaja ci pole widzenia, znieksztalcaja kolorystyke otoczenia i mozesz zle ocenic czy cos warto focic czy nie.


3. jak tu chronic plastik na plazy, ciekawe przy ilu w srodku cos zie zaczyna topic .

Plastik zaczyna sie toic ale po kilkunastu/kilkudziesieciu minutach i to ten tanszy, a nie ze od razu wyciagasz aparat i juz masz z niego kaluze. Trzymaj w jasnej, plociennej, przewiewnej torbie ale i torba foto moze byc (w reporterze 650AW sprzet caly dzien ponad 25 stopni wytrzymuje i nic mu nie jest, nawet nie jest za goracy).
Co do wilgotnosci tropikanlnej to dorzucic do torby woreczki z silikonem albo ryz prazony i spokoj.

Tomasz Golinski
15-05-2006, 00:40
Wniosek: jeśli wilgotność jest 100% to twój aparat oblewa woda.Przesada.


Na potwierdzenie tego wyjmij kromkę chleba na plaży lub grillu na działce, wg twojej teorii powinna namiąknąć. Po pół godziny masz suchego wióra co znaczy, że wilgotnosć jest na poziomie 10% do 20%. Rownież dlatego chce nam się pić w lato.Wilgotność 100% nie oznacza, że woda nie paruje. To zależy od dynamiki układu. Podobnie, w 0C woda może topnieć lub zamarzać. Ponadto chleb nagrzewa się od słońca, więc lokalnie wilgotność względna spada.


Jeśli wystarczająco dobrze schłodziła się również w srodku - to tam tez zleje sie potem :)Wprost przeciwnie. Wewnątrz nastąpi kondensacja przy ochłodzeniu puszki. A co do szkodliwości wody na zewnątrz, to
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img87.imageshack.us/img87/774/cb044oo.jpg)
Działa do dziś.

KuchateK
15-05-2006, 07:44
taa... ja nie uzywam zadnych "systemow chlodzenia"
czesto latem jest 100 do 110 F i ta p....lona wilgotnosc powietrza 100%
jak dotad z sprzetem nic sie nie dzieje
Witaj w klubie ;)

Wszystkich teoretykow wilgotnosciowych zapraszam ;) Sauna gratis :twisted:


Zadne! Czapeczka/kapelusz/daszek. Okulary ograniczaja ci pole widzenia, znieksztalcaja kolorystyke otoczenia i mozesz zle ocenic czy cos warto focic czy nie.
A ja ostatnio "nabylem" okulary z polarem i jestem bardzo zadowolony :)
Oczywiscie bez polara na obiektywie do kompletu lepiej nie wychodzic, bo mozna sie bardzo potem zawiesc fotkami :mrgreen:

A ograniczenie pola widzenia zalatwia sie odpowiednio dobranym ksztaltem okularow.