PDA

Zobacz pełną wersję : Metz MZ54/4 + 350 D problemy



grzeg22
12-05-2006, 12:23
Witam mam maly problem chociaz nie wiem czy mam. Chodzi o palnik doswietlajacy w metz-u Działa tylko w ustawieniu A automatyce lampy. NIe działa w trybie e-ttl. Nie działa tez wogóle tryb ttl Posiadamn kostke dedykacyjna sca3102. Usytawienia aratu na P plus lampa na A ustawia mi sie czas 200 i mozno zamknieta przysłona czy to normalne czy cos jest popierniczone z lampa???

rysiaczek
12-05-2006, 12:55
było na forum dość niedawno, poszukaj. Jeżeli dobrze pamiętam problem współpracy niededykowanego Metz'a z nowymi puszkami z E-TTL2 leżał w kostce... Wszystkie dedykowane natomiast muszą posiadać firmware v2 bądź wyższy.

Raff
12-05-2006, 17:15
Kostka/oprogramowanie M3. Drugi palnik działa tylko w A. Zresztą świetnie. TTL nie działa z cyfrą. Wszystko w normie :) Na P w jasnym świetle używaj E-TTL, A(utomatyka tyrystorowa) się nie sprawdza.

miklo
13-05-2006, 00:46
Zauważ, że po włączeniu małego palnika na wyświetlaczu znika oznaczenie E i zostaje samo TTL. To chyba wszystko wyjaśnia. W instrukcji jest zresztą to jasno napisane.

A tryb A z dodatkowym palnikiem działa bardzo dobrze, gdy lampa jest głównym źródłem światła. Nie próbowałem jeszcze w ten sposób dopalać cieni. Chyba jutro popykam w dzień ;)

Raff
13-05-2006, 10:46
Miklo, a jak lampka? Co się nie chwalisz :razz:

miklo
13-05-2006, 11:41
Bo miałem pecha. To długa historia. Nie chcę robić zamieszania i napiszę Ci na priv :)

W przyszłym tygodniu będę mieć całkowicie sprawny egzemplarz i wtedy się pochwalę :)