PDA

Zobacz pełną wersję : 20D i eLka = Gleba



towersivy
11-05-2006, 19:09
Witam

Dzisiaj moj kochany sprzecik zaliczył ostre dachowanie....(sic!). Opowiem w skorcie zajscie.

Ide sobie z cora przez miasto i robie jej fotki na tle ładnie oswietlonej kamieciny, nagle ni z gruchy ni z pietruchy wylatuje baby z kamienicy wyszarpuje mi aparat, trzymałem go jedna reka za grip aparat leci pieknie szkiełkiem w strone gleby no i bum!! Łapie Q#$#ET$ za reke i dzwonie po gliny o dziwo zjawiaja sie po 2 minitach.....aparat cały czas zapaoznawał sie z chodnikiem(sic!) przyjechali zapisali zeznania moje oraz 3 swiadkow ktorzy potwierdzili moja wersje. Nastepnie z aparatem i Q#%$ pojechałem na policje tam został spisany protokoł razem z aktem oskareznia o napasc, sprzet ocenił policyjny rzeczoznawca i na podstwaie srednich cen krajowych opisał szkode oraz jej wartosc.Mysle ze mam komplet papierow w łapsku.

Moze jest tutaj jakis prawniki etc i moze mi powiedziec jakie sa szanse na wycisniece kasy od teg Q#$#!!

Pozdro.

Tomasz1972
11-05-2006, 19:11
Współczucie z powodu uszkodzenia sprzętu.
Myślę że kasę można wytargać , ale tylko z powództwa cywilnego .

popmart
11-05-2006, 19:12
kondolencje ..... z odszkodowaniem to życzę powodzenia

PS oczywiście sprzęt miazga ?

Micho
11-05-2006, 19:16
Daj znać na priva to coś zaradzimy, jestem z Poznania.
Miałes dużego farta, że złapałeś kolesia, zazwyczaj ( niestety ) kończy się troszke mniej przyjemnie dla pokrzywdzonego

BTW
witam wszystkich na forum,

Propi
11-05-2006, 19:19
Czy baba coś powiedziała? Co tak wyskoczyła - chciała Cię okraść, czy nie podoba jej się zawód paparazzi i czuła się napastowana? ;)

FOTOGRAF
11-05-2006, 19:21
pewnie byla zazdrosna o twoj sprzet:mrgreen: sama pewnie posiada jakis zlom i byla zbulwersowana ze Ty masz lepszy aparat :mrgreen:

a tak na serio to tez jestem ciekaw co baba powiedziala jak ja zlapales? szarpala sie ( jak to podobne do bab :mrgreen: )?

towersivy
11-05-2006, 19:46
Z pospiechu chyba wrzuciłem do złego działu to zajesie wiec sorki!

Własnie wykreciłem szkiełko, a raczej wyrwałem je z bagnetu bo wszystko sie dosłownie zakleszczyło! wstepnie 17-40 podpiełem pod eosa 3 i szkiełko chodzi! af pracuje i ostrosc sie ustawia....w body wygiety jest bagnet ale po właczeniu chodzi moge przegladac zdjecia i wchodzic w menu....

Edit: baba sie szarpała i ostro klneła nawet opluła mi marynarke.....lecz z uscisku sie nie wydostała.Wszystko zostało odnotowane jej dalsze postepowanie działało tylko na jej zgube.

Pozdro

Drozdi
11-05-2006, 19:55
I to jest wlasnie Polska :(

Czlowiek idzie sobie z aparatem a tu podlatuje jakas glupia baba i niszczy sprzet za kilka tysiecy zlotych.

Sprawa bedzie trwala zapewne miesiacami/latami.

Ciezko bedzie Ci od niej wyrwac pieniazki.

A jak to byl przyslowiowy "zulik", to mozesz zapomniec :(

Wspolczuje!

towersivy
11-05-2006, 20:00
Juz jestem kupe kasy do tyłu, nie wiem jeszcze jak szkiełko bedzie robiło zdjecia, czy jakas soczewka sie nie przesuneła itp, chodzic moze chodzic ale jak bedzie obrazowac dowiem sie jutro. Jestem juz umuwiony z prawnikiem na jutro zobaczymy co on zaradzi, po wstepnej rozmowie stwierdził ze sprawa jest do wygrania bo sa zeznania swiadkow oraz ze straty zostały momentalnie oszacowane, ponoc miałem ogromne szczescie ze znajdowała sie tam taka osoba. Jesli sprawe wygram i skazana nie bedzie miała pieniedzy wyznaczonych przez sad wowczas co miesiac komornik bedzie jej sciagał pieniadze z renty(ta @@#R jest rencistka) tyle po pierwszej rozmowie wiem od prawnika.

borkomar
11-05-2006, 20:01
Niezle jaja - wlasnie widzialem Twoj opis na GG, ale nie sadzilem ze to w takich okolicznosciach sie stalo.
Ja od jakiegos czasu, gdy wychodze ze sprzetem zabieram Gaz pieprzowy, ktory moze ostudzic nieco zapal napastnika.
Dziwne, ze to Kobieta wlasnie:roll: no ale coz widac i takie skrzywienia wystepuja w naturze.Wspolczuje - wyobrazam sobie jaka piane musiales miec.

towersivy
11-05-2006, 20:03
borkomar - jesli nie miałbym ze soba cory, pewnie i mnie by zatrzymali bo nie wytrzymałbym....

djtermoz
11-05-2006, 20:12
I to w moim miescie? A mozesz sie przyznac jaka to dzielnica? Wilda, Rataje czy Jezyce? Bede wiedzial co omijac gdy tam pojade...

Wspolczuje utraty sprzetu :cry:

Te kilka tysiecy za 20-stke De to jej komornik dlugo bedzie z renty sciagal pewnie ale przynajmniej kasa pojdzie do uczciwego czlowieka a i Rydzyk mniej dostanie :D

Kubak82
11-05-2006, 20:13
srodek dnia i do tego babsko taki numar przy dziecku wycina.. ja i tak podziwiam, ze wytrzymales !! mam nadzieje, ze jej renta juz niebawem bedzie Twoja renta :smile: !! wspolczuje jeszcze calego tego zamieszania, ktore Cie czeka - prawnicy, sady - babsko powinien od razu odwiedzic komornik, sprzedac co moze, chocby mieszkanie i oddac pelna sume..

emisiaczek
11-05-2006, 20:16
ale co ona tak poprostu, to jeszcze uznaja ja za chora psychicznie

Pszczola
11-05-2006, 20:18
Ja od jakiegos czasu, gdy wychodze ze sprzetem zabieram Gaz pieprzowy, ktory moze ostudzic nieco zapal napastnika.

W takiej sytuacji jak ta, ktora zostala to opisana to gaz niespecjalnie sie przyda. No chyba, ze bedzie to jakis duzy miotacz z czujnikiem zblizeniowym... A generalnie to mi strasznie przykro.

FOTOGRAF
11-05-2006, 20:18
ze jej renta juz niebawem bedzie Twoja renta

No to teraz towersivy poczujesz sie jak rydzyk :mrgreen:

aby sprawa szybko sie wyjasnila i zebys szybko otrzymam kase.

towersivy
11-05-2006, 20:30
ale co ona tak poprostu, to jeszcze uznaja ja za chora psychicznie

Ja byłem juz do niej plecami, słyszałem ze jakies babsko kogos wykina ale zupełnie sie nie spdziewałem ze te obelgi były w moim kierunku adresowany, stałem ciutech pochylony w strone corki i wtedy nagle podleciała no i stało sie co sie stało byłem TOTALNIE zaskoczony cała sytuacja zabrała mi dech w piersiach....poprostu nie miałem szans na obrone :(

Dziekuje wszystkim za słowa otuchy! cały czas patrze na sprzet i nie moge uwierzyc ze cos takiego sie stało....mniej lamentowałem po tym jak kieroca DHL-a zmieniłmi nieco tył auta...

Tomasz1972
11-05-2006, 20:46
W sumie to BABA mogła być zwolenniczką radia .......... i myślała że jesteś z TVN .

borkomar
11-05-2006, 20:47
mniej lamentowałem po tym jak kieroca DHL-a zmieniłmi nieco tył auta...

Nie dziwie sie - bo wtedy sytuacje jest oczywista i nie ma klopotu z odzyskaniem kasy.
A jak jest w naszym kraju kazdy chyba wie (ostatnio tez mialem sprawe w sadzie niby oczywista) a jednak nie dla wszystkich:-x

Paprochwbody
11-05-2006, 20:54
Może ta baba uważała, że ją sfociłeś i dlatego zaatakowała z taką furią?:shock:

Paradox
11-05-2006, 20:58
Też współczuję,dosłownie krew się burzy jak się coś takiego czyta.
Mam nadzieję że serwis szybciutko upora się z Twoim sprzętem i będziesz mógł focić,tak jeszcze przyszło mi do głowy,czy aby wycena szkód jest poprawna,bo może lepiej było by zrobić cały kosztorys na żytniej razem z robocizną? żebyś nie musiał jeszcze dopłacać.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Tomasz1972
11-05-2006, 21:02
A tak na przyszłość dla własnego bezpieczeństwa , jak się komuś przytrafi być BABĄ to warto wykupić OC w życiu prywatnym .
Miałem kilka przypadków bycia sprawcą zdarzenia np na nartach , gdzie poszkodowany twierdził że zajechałem mu drogę itd i zniszczył sobie narty próbując uniknąć zderzenia i uderzył w drzewo ......

Z gębą skoczył do mnie itd. że mam mu zapłacić za narty i że jest ciężko poszkodowany ..... wyjąłem z kieszeni polisę podałem mu nr i koleś już nic nie mówił tylko się zmył :)

GrzesiekK
11-05-2006, 21:09
towersivy,
a tak wlasciwie o co tej chodzilo/moglo chodzic? to moj teren i tutaj nie wolno robic zdjec ? ;) przyznam, ze nie byl bym zdziwiony gdyby jakis dres szarpał się w centrum miasta chcąc wyrwac i ukrasc sprzęt... Ale jak sam powiedziałeś rencistka ?! Jestem zaskoczony nie mniej jak Ty.
powodzenia w odzyskiwaniu zniszczonego sprzętu,

towersivy
11-05-2006, 21:21
GrzesiekK - Policji tłumaczyła sie iz robie zdjecia jej kamienicy, i mam złe zamiary, moze pomyslała ze planuje zamach terorystyczny...sorki ale obracam juz to w zart bo teraz jak sobie przypomne jej tłumaczenia to chce mi sie smiac, nawet sam policjant jej powiedział "widzi pani jego auto i aparat ze jest z dzieckiem?? jakie zamiary moze miec taki człowiek??....bynajmniej jej nie popuszcze i doprowadze to sprawe do konca.

swiderski
11-05-2006, 21:26
Osobiście uważam, że takich ludzi jak przedstawiona "baba" :) powinno się wieszać publicznie - profilaktycznie. Raz rzuciła się na aparat, to następnym zaatakuje razem na dziecko. Powodzenia w odzyskanie pełniej sumy.

iras
11-05-2006, 22:31
Z prawnikiem ostrożnie. Poproś o radę i nie daj się wciągać w kolejne bo to koszty. Trzeba się zorientować w sytuacji czyli jak Policja zakwalifikowała zdarzenie czyli z jakiego artykułu kodeksu karnego i wtedy rozważyć co dalej.
Jeżeli odbędzie się sprawa karna, nie wiem za uszkodzenie mienia, naruszenie nietykalności cielesnej to na rozprawie można złożyć wniosek o naprawienie szkody w całości, ewentualnie coś więcej i tu warto mieć prawnika. Dowiedz się na Policji z jakiego artykułu prowadzone będzie postępowanie i daj znać.
Jeżeli baba była trzeźwa i została dowieziona na Policję to prawdopodobnie zostały przedstawione jej zarzuty popełnienia przestępstwa. Niech Ci powiedzą z jakich artykułów.

towersivy
11-05-2006, 22:46
iras - owy prawnik to starszy kumpel z "podworka" wiec wiem ze mnie z kasy nie wycisnie. Co do wizyty na Policji to w pierwszej kolejnosci tam własnie sie udaje z Prawnikiem aby ustalic na czym dokładnie stoimy i czego moze oczekiwac. Ale dzieki wielkie za uwagi sa bardzo cenne!

Pozdrawiam

iras
11-05-2006, 22:54
Nie ma sprawy. Masz szczęście, że masz kolegę prawnika bo słono sobie rzyczą za swoje usługi. Najważniejsza kwalifikacja czynu. Później wiesz na czym stoisz.

Zielony
11-05-2006, 23:56
Kurde, szok :shock:
W pewnych sytuacjach przydał by się jednak HandStrap.
Mając go trudniej aparat wyrwać z ręki. Chyba go sobie zapodam :roll:

Cichy
12-05-2006, 00:42
No ale nie napisałeś, czy ta kamienica była na Jeżycach, czy na Wildzie :D A ja sobie kurde dzisiaj fociłem kamieniczki ze statywu elegancko 5d, a tu takie wyrostki co rusz przechodzą z tekstami "ale fajny aparat" ... :|

mjastrzebski
12-05-2006, 08:12
No ale nie napisałeś, czy ta kamienica była na Jeżycach, czy na Wildzie :D A ja sobie kurde dzisiaj fociłem kamieniczki ze statywu elegancko 5d, a tu takie wyrostki co rusz przechodzą z tekstami "ale fajny aparat" ... :|
Twardziel Cichy jestes ;-)


Marcin

Thomason2005
12-05-2006, 09:16
Też tak myślę, że Babsko po prostu stwierdziło, że nie będziesz jej kamienicy robił zdjęć i po prostu bez przemyślenia tego wszystkiego rzuciła się na Ciebie... No i chyba to był jej największy błąd w życiu...

Życzę wygrania sprawy i szybkiej naprawy sprzętu...

Vitez
12-05-2006, 09:30
A sprawdziles juz czy sprzet dziala? Jak to eLka to powinna wytrzymac upadek. Czytalem o potezniejszych upadkach eLek i nic im nie bylo (kopniecie przez konia i lot przez cala ulice; mi samemu spadla na twarda podloge). Z aparatem moze byc gorzej bo to nie 1nka .

A w takich przypadkach... ja to nauczony jestem miec zawsze pasek na szyi lub dlon paskiem okrecam :roll: , kilka demonstracji i koncertow mnie tak nauczylo.

bundy
12-05-2006, 09:30
Przykra ta historia ale pozostaje mieć nadzieję, żę się wszystko pod względem sprzętowo-finansowym wyprostuje.
Ja miałem parę lat temu epizod z młodym chuligaństwem w roli głównej - fociłem nocą kościół razem z kolegą, który jest policjantem :-). W pewnym momencie podeszła do nas grupka takich na oko 15-letnich szczyli i zaczynają chodzić dookoła nas i między sobą rzucają teksty typu "To co, kroimy sprzęty?". Ja byłem już gotowy na ofensywę przy użyciu statywu, ale kolega wyciągnął policyjną blachę :-) Dzieciaki zostały "pouczone" i perspektywa oddzielenia nóg od d...y mocno zmiękczyła ich miny :-)
A morał z tego taki, że niestety w naszym kraju zdziczenie obyczajów jest co raz większe, chuligaństwo zaczyna się już w podstawówce (i to wcześnie), a kwestia poszanowania cudzej własności w pewnych kręgach po prostu nie istnieje. Zresztą co tu mówić o szanowaniu prywatnej własności, jak widzi się bydlaków demolujących place zabaw, kosze na śmieci itp. Ciekawe czy w ich pustych pałach choć na chwilę zaświta, kto za to wszystko potem płaci?

muflon
12-05-2006, 09:38
towersivy, z tego co pamietam jakies inne dyskusje na p.r.f.c w podobnym temacie (niestety nie pamietam linka), to powinno byc na Twoje - kluczowy jest ten papierek, ktory mowi o napasci. Gratuluje zimnej krwi w trzymaniu baby za fraki ;-)

Z dokladnoscia do tego, o czym juz ktos pisal - moze sie skonczyc na 30PLN mniej dla ojca muchomorka sciaganych co miesiac z emerytury babsztyla. Dla nas jakas pociecha, ale dla Ciebie niewielka :(

GaGacek
12-05-2006, 09:40
A sprawdziles juz czy sprzet dziala? Jak to eLka to powinna wytrzymac upadek. (...)


Własnie wykreciłem szkiełko, a raczej wyrwałem je z bagnetu bo wszystko sie dosłownie zakleszczyło! wstepnie 17-40 podpiełem pod eosa 3 i szkiełko chodzi! af pracuje i ostrosc sie ustawia....w body wygiety jest bagnet ale po właczeniu chodzi moge przegladac zdjecia i wchodzic w menu....

Pozdro


A morał z tego taki, że niestety w naszym kraju zdziczenie obyczajów jest co raz większe, chuligaństwo zaczyna się już w podstawówce (i to wcześnie), a kwestia poszanowania cudzej własności w pewnych kręgach po prostu nie istnieje.

brak ambicji, zatracone własne wartości, chęc zarobienia szybko i łatwo na zachodzie tak roba to dalaczego my tez nie mozemy - "kilim" takich

towersivy
12-05-2006, 09:47
Cichy- wszystko miało miejsce w Krotoszynie, zachciało mi sie wizyty u rodzicow....

Vitez - na poprzednich stronach pisałem iz po troszku sprawdziłem sprzet ale dzisiaj rano zrobiłem to dokładnie. W body nic nie da sie wpiac bo bagnet zagial sie do srodka. eLka sprawdziłem dzisiaj na cyfrowym body kumpla i wszystko wydaje sie oki, AF pracuje tak jak pracował ostrosc sie ustawia i trafia tam gdzie chce, zdjecia tez wychodza tak samo ostre jak przed wypadkiem albo mi sie juz tak wydaje.Wrzuce cos dzisiaj do oceny...

Co do prawnika mam kupe szczescia narazie sa to czysto kolezenskie porady, jak sprawa sie zacznie wtedy ustalimy koszty jego pracy, wkoncu znamy sie dobre 17 lat.

Dzisiaj około 15 jade na policje wszystko ustalac.

Pikczer
12-05-2006, 10:55
Zresztą co tu mówić o szanowaniu prywatnej własności, jak widzi się bydlaków demolujących place zabaw, kosze na śmieci itp. Ciekawe czy w ich pustych pałach choć na chwilę zaświta, kto za to wszystko potem płaci?

Wiesz, moze to smutne i niewiele ich tlumaczy, ale jakbys byl wychowywany w skrajnej biedzie, gdzie ojciec wraca dzien w dzien nawalony i bez powodu leje po ryju dzieciaka, a matka zamiast wzywac policje sama z nim zasiada obalac denaturat, to nie lepszy bys wyszedl.
Wspolczuje szczerze autorowi tego watku i mam nadzieje, ze wszystko mu sie wyjasni pozytywnie.
A co do bezpieczenstwa w naszym kraju - coz, niestety ja czesto rezygnuje z wielu fotek na rzecz dalszego posiadania sprzetu, badz zebow :-| Dlatego tak podziwiamy zdjecia, gdzie fotoreporterzy poswiecaja swoje bezpieczenstwo (a czasem i zycie) dla zrobienia jednej dobrej foty.

towersivy
12-05-2006, 10:59
Dobra zrobiłem sampelki na szybko.

Czas 1/50s bo quzwa słonca nie ma wcale..... nic nie ruszane tylko konwersja do JPG zmniejszenie oraz zapisane do weba z komprja 80%

17mm pełna klatka oraz crop.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img87.imageshack.us/img87/7526/kwiatek0pf.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img134.imageshack.us/img134/148/crop6bw.jpg)

40mm pełna klatka i crop


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img302.imageshack.us/img302/3586/kwiatek23hc.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img302.imageshack.us/img302/7523/crop23zg.jpg)

Wszystko robione na pełnej dziurce.

Co o tym myslicie??

Edit: nie wiem dlaczego PS cS 2 (oryginał) wywala mi całe dane z fotki po jej zmniejszeniu :(

gietrzy
12-05-2006, 11:17
Co o tym myslicie??
Nigdy nie lubiłem tego szkła.


Edit: nie wiem dlaczego PS cS 2 (oryginał) wywala mi całe dane z fotki po jej zmniejszeniu :(
Zapisywałeś Save For Web (bez exif) czy Save as (z exif)?

towersivy
12-05-2006, 11:21
gietrzy - qurcze nie widze opcji zapisu save as exif

Pikczer
12-05-2006, 11:25
gietrzy - qurcze nie widze opcji zapisu save as exif
Chodzi o to, ze jak uzywasz opcji "save as" to zostawia exifa a jak opcji "save for web" to go wywala i plik wazy mniej.

gietrzy
12-05-2006, 11:26
gietrzy - qurcze nie widze opcji zapisu save as exif
Skrót myślowy - przepraszam ;-)

zdjęcie zapisane File-> save as zachowuje exif
zdjęcie zapisane File-> save for web traci exif

towersivy
12-05-2006, 11:51
A no tak dzieki panowie.

Stwierdziłem ze przy casie 1/50s moze byc poruszenie wiec zrobiłem nowe sampelki tak jak poprzednio nic nie wyostrzane itp.Zachowane exify

17mm i crop


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/img143/9236/kwiatek34gq.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/img143/942/crop33mu.jpg)

40mm i crop


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/img143/1021/kwiatek413kp.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img258.imageshack.us/img258/4990/crop49kx.jpg)

Co o tym myslicie??

towersivy
12-05-2006, 12:03
Sampelki z zew lampa.

tadek
12-05-2006, 12:11
cholera sam nie wiem co myslec
mialem ochote na to szko ale teraz to sie zastanawiam
pstryknij moze cos innego a nie kaktusa
czym pstrykane

towersivy
12-05-2006, 12:17
tadek - to powiedz co Ci nie pasuje w tych samplach, nie ma sensu robic czegos innego poza tym nie mam czasu na robienie samych sampli :wink:

20D

bundy
12-05-2006, 12:19
Ostrość @40mm jest jak na to szkło IMO coś nie bardzo

kami74
12-05-2006, 12:20
hmm. resizeowane są OK. Natomiast cropy na 17 mm jest Ok, ale na 40 taki trochę mydelkowaty.

towersivy
12-05-2006, 12:33
Dobra ostatnie juz na wiecej nie mam siły :smile:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img85.imageshack.us/img85/2842/zona1di.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img114.imageshack.us/img114/7416/crop55df.jpg)

40mm F/4 iso 100 zero modyfikacji

Edit: ojciec dostarczył mi swoje 17-40 ktore swego czasu kupiłem od Coronado (pozdrawiam :wink: ) i ostrzy identycznie jak moj. Nigdy nie twierdziłem ze to optyczny wypas ale przynajmniej dzisiaj potwierdziłem swoja opinie. Bynajmniej szkło mocne jak skała pizgło o gleba a chodzi dobrze chciałbym zobaczyc takie 17-85 IS po takim kontakcie z gleba...

Pozdro

kami74
12-05-2006, 12:38
Nie wiem jak Ci ostrzyła przed tym zdarzeniem, ale moim zdaniem nie jest najlepiej :( pozdr.

P_i_t_t
12-05-2006, 12:38
Przecież powszechnie wiadomo iż to szkiełko specjalnie ostrością nie grzeszy. Jak dla mnie jest najzupełniej w normie.

towersivy
12-05-2006, 12:41
P_i_t_t - zgadza sie, wszystko jest oki, ojca 17-40 ostrzy identycznie.

Pozdro

Kubak82
12-05-2006, 12:48
Bynajmniej szkło mocne jak skała pizgło o gleba a chodzi dobrze chciałbym zobaczyc takie 17-85 IS po takim kontakcie z gleba...

to trzeba wysłac kogos z 17-85 pod ta kamienice i nich zacznie focic ;) .. prawdopodobnie szybko sie dowiemy jak to szklo znosi upadki :twisted:

jak dla mnie sample sa ok :smile: ..

kami74
12-05-2006, 12:51
No to jak identycznie tzn że przeżyła upadek i to jest argument za kupnem tej L-ki. Bo jesli taka ostrośc to jest norma dla tego szkła to hmm.. jakośc optyczna nie jest jej mocną stroną.

januszP.
12-05-2006, 12:56
Serdecznie wspólczuję! Narazony jesteś na stratę kupy kasy! Klucz do Twojego sukcesu tkwi w tym czy postawione zostana jej zarzuty z kodeksu karnego i w takim trybie bedzie sadzona czy tez ten tryb zostanie zaniechany i bedziesz musiał dochodzic swoich roszczen w trybie postepowania cywilnego. Jezeli bedzie to pierwszy przypadek bedziesz musiał żądać wydania postanowienia równiez w sferze odszkodowania (nie tylko za utrate sprzętu ale np. utratę dobrego imienia, ew. utraconych korzysci itd..). Oczywiście takie ewentualne postanowienie sadu w tym trybie nie gwarantuje Tobie w 100% odzyskania przyznanego odszkodowania. Wynika to z faktu, ze jest rencistka. Myslę, że w postepowaniu cywilnym nawet gdy uzyskasz pozytywne orzeczenie ( w to nie watpie) to odzyskanie pieniędzy bedzie wirtualne! Wspomniec nalezy, że w postepowaniu cywilnym musisz wyłozyc duzo swojej kasy zanim doprowadzisz do rozprawy!
Tak, ze współczuje z całego serca!
Nie jestem prawnikiem ale "doswiadczenie życiowe" pozwala mi na powyższe stwierdzenia!
Pozdrawiam

Kubak82
12-05-2006, 12:59
to jedna z "tanszych" eLek wiec nie ma co oczekiwac cudow.. oczywiscie "tansza" niekoniecznie na nasze realia :? .. za to sa "babodporne" w odroznieniu od wiekszosci innych szkieł nie-L ktore po takim zajsciu byly by juz pewnie zabite na smierc :-(

P_i_t_t
12-05-2006, 13:02
No to jak identycznie tzn że przeżyła upadek i to jest argument za kupnem tej L-ki. Bo jesli taka ostrośc to jest norma dla tego szkła to hmm.. jakośc optyczna nie jest jej mocną stroną.

No bo przecież dokładnie tak jest - zdziwiony ?.

Ja byłem zdziwiony czytając wiele postów na tym forum i zachwyty nad tym szkłem. Miałem do czynienia z niejednym egzemplarzem i IMO 17-40 to przede wszystkim wytrzymała "reporterska" obudowa i w miarę przyzwoita jakość optyczna - z całą pewnością bez wielkich rewelacji, które można by wysnuwać sugerując się magicznym znaczkiem L.

towersivy
12-05-2006, 13:07
Oki tylko ile osob robi Cropy 100% ?? ja z tego szkiełka zrobiłem je pierwszy raz, cropuje czasami z 100tki macro a z pozostałych szkiełek zawsze sa ta pełne klatki.

Pozdro.

kami74
12-05-2006, 13:10
Wiesz ja zawsze jestem zdziewiony jak szkło za dużo pieniędzy daje rezultaty gorsze lub takie same jak szkło kilka lub kilkanascie razy tańsze. Ale jak pokazuje to wydzarzenie nie sama jakośc optyczna się liczy. EOOT z mojej strony.

P_i_t_t
12-05-2006, 13:12
Oki tylko ile osob robi Cropy 100% ??

Hehe - robiąc statystyki na tym portalu to chyba jednak sporo ;-)

Pozdro - i życzę pozytywnego załatwienia sprawy.

Vitez
12-05-2006, 13:29
Nie wiem jak Ci ostrzyła przed tym zdarzeniem, ale moim zdaniem nie jest najlepiej :( pozdr.

Przeciez to sample z f4, czyli pelnego otwarcia. Sa najzupelniej w porzadku.
I to dopiero material wyjsciowy przeciez bo wynikowa fotka to juz jest albo po resize i wyostrzaniu i/lub po odbitce w labie a nie 100% kadr bez obrobki :roll: .
Wg mnie szklo sie powinno oceniac po tym co mozna z danego szkla osiagnac a nie jakie fotki robi w 100% powiekszeniu i zero obrobki :? .

towersivy
12-05-2006, 13:37
Przeciez to sample z f4, czyli pelnego otwarcia. Sa najzupelniej w porzadku.
I to dopiero material wyjsciowy przeciez bo wynikowa fotka to juz jest albo po resize i wyostrzaniu i/lub po odbitce w labie a nie 100% kadr bez obrobki :roll: .
Wg mnie szklo sie powinno oceniac po tym co mozna z danego szkla osiagnac a nie jakie fotki robi w 100% powiekszeniu i zero obrobki :? .


Podpisuje sie rekami i nogami!

Pozdro.

Edit: ostatni juz crop :smile:

Tym razem F/8 oczywiscie zero ingerencji


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img139.imageshack.us/img139/2328/crop64hr.jpg)

BolekZ
12-05-2006, 21:15
No i super! A tak nawiasem nikt z projektantów optyki i aparatów cyfrowych nie spodziewał się oglądania 100% cropów..... to tak jak z analoga oglądać plakaty z .......20 cm
Życzę powodzenia w pozytywnym załatwieniu sprawy!

borkomar
12-05-2006, 22:36
Panowie - jak dla mnie supcio - przynajmniej GO fajnie wychodzi prz f4 i jest calkiem fajnie.Ogolnie szkielko mi sie podoba:D .Powodzonka jeszcze raz.

mxw
12-05-2006, 23:05
za to sa "babodporne" w odroznieniu od wiekszosci innych szkieł nie-L ktore po takim zajsciu byly by juz pewnie zabite na smierc :-(
chmm, no właśnie nie wiadomo, czy tak nie byłoby lepiej :roll:

bo tak sobie można podywagować, że taki kit na przykład zapewne rozprysnąłby się tak, że jego częsci walałyby się w promieniu 20 metrów, ale za to zamortyzowałby i pochłonął w ten sposób całą siłę uderzenia i aparat byłby nietknięty. koszty całego zdarzenia zamknęłyby się więc w kwocie 200 zł. :wink:

towersivy: współczuję całego zajścia... trzymaj się!

Kubak82
13-05-2006, 09:02
mxw, teoria dobra :mrgreen:

choc nawet i w takiej kombinacji i tak mogloby byc jak z ta spadajaca kromka z maslem ktora zawsze upada maslem do dolu ;) .. jesli cos sie ma uszkodzic to w 90% przypadkow bedzie to ta drozsza/bardziej delikatna czesc sprzetu ;) :evil:

Michal-Czuba
13-05-2006, 09:44
Kto wie jak zachowałby się zestaw 20d+18-55 lecący w dół - body było by zdecydowanie cięższe, więc mogło by się to odwrócić w powietrzu i pierdyknąć body w grunt. ;)

(Nie wiem czy 17-40 jest cięższe od 20d ;) )

towersivy
13-05-2006, 09:50
Jestem po wizycie na Policji itp, Babie zostana postawione zarzuty z kodeksu karnego. Bynajmniej prawnik spisał sie na medal zarzucił tonami praw itp dla mnie to był istny belkot ale wygladało to profesjonalnie :smile:

Pozdro.

woyd
13-05-2006, 11:04
Czołem

Fajnie, że tak się sprawy potoczyły. przynajmniej nie będziesz musiał bawić się w powództwo cywilne i związane z tym koszty.

Body chcesz naprawiać, czy skasować ?? Z tym zagiętym bagnetem Żytnia powinna sobie poradzić. Coś jeszcze w body uległo uszkodzeniiu ??

towersivy
13-05-2006, 12:03
woyd - poszedł bagnet i jakis naped łaczny koszt naprawy to 800zł z czesciami, ale body juz mam nowe dogadałem sie z sprzedawca.

Pozdro

krecio
13-05-2006, 12:36
przynajmniej nie będziesz musiał bawić się w powództwo cywilne i związane z tym koszty.


Optymizm moze i dobrze dziala na ogolne samopoczucie ale nie jest ten problem az tak prosty jak go przedstawiasz. To o czym Ty mowisz to tzw. adchezja czyli mozliwosc wystapienia z roszczeniem cywilnym w sprawie karnej. Mozliwosc nie jest jednoznaczna z oczywistoscia. Najpierw muis byc przyjety przez sad wniosek adchezyjny i dopiero wowczas mozna dochodzic swoich roszczen "za jednym zamachem". Tylko najpierw sad musi taki wniosek uwzglednic, a to nie jest takie oczywiste.

towersivy
13-05-2006, 12:38
krecio - wszystko sie zgadza, ale lepiej myslec pozytywnie niz z gory zakładac najgorsze :wink: narazie idzie po mojej mysli oby dalej tak było.

Pozdro

krecio
13-05-2006, 12:42
Toz ja wlasnie che byc pozytywnie nastawiony. Tylko trzeba sie w tym wszystkim poruszac nie na zasadzie "a moze" lub "bo ja tak chce" tylko w glowa. No, ale u Ciebie ten problem juz nie istnieje bo masz kumpla co sie na tym rozumie i zalatwi co i kiedy trzeba. A zlo trzeba tepic i wypalac rozpalonym zelazem.:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

homzic
14-05-2006, 08:35
Kto wie jak zachowałby się zestaw 20d+18-55 lecący w dół - body było by zdecydowanie cięższe, więc mogło by się to odwrócić w powietrzu i pierdyknąć body w grunt. ;)

(Nie wiem czy 17-40 jest cięższe od 20d ;) )

Tego nie wiem ale spadający sam 18-55 z nakręconym polarem z szafy (2m) zachowuje się wyśmienicie :). Spadł na płytki ale prawdopodobnie uderzył pierścieniem i to go uratowało. Jak widać projektanci przemyśleli tą tańszą wersję Lki ;-) .

gonzo44
14-05-2006, 08:47
...tańszą wersję Lki ;-) .
hehehe a maluch jest tańszą wersją mercedesa ;-)

Silent Planet
14-05-2006, 09:05
A wiecie, co ma wspólnego maluch z Mercedesem?
Strefa niekontrolowanego zgniotu kończy się na silniku :mrgreen:

pito
14-05-2006, 19:40
chyba kontrolowanego ;)

Terrmos
14-05-2006, 19:49
A wiecie, co ma wspólnego maluch z Mercedesem?
Strefa niekontrolowanego zgniotu kończy się na silniku :mrgreen:
Eeee tam... to o Volvo było, o VOLVO- symbolu nordyckiego bezpieczeństwa...