PDA

Zobacz pełną wersję : Wolanie filmu 120 i odbitki w Krakowie



Paweł Grabowski
11-05-2006, 16:50
Witam!
Gdzie mozna w Krakowie wywolac film srednioformatowy i zrobic z niego od razu odbitki. Moj lab Fuijama niestety moze tylko wywolac, odbitek juz na swojej maszynei nie zrobia bo nie ma przystawki do skanera :-(.

Krakusy jak wiecie to pomozcie!!!

Pozdrawiam
Paweł

zanussi
11-05-2006, 17:45
cześć.
ja to bym raczej polecił dobry skan z tego filmu i odbitkę z pliku. na materiałach odwracalnych nikt (oprócz profilabu w wawie) nie pracuje. Zrób dobry skan na skanerze bębnowym (koszt ok 30-40 zł za klatkę zeskanowaną do wielkości 150 MB lub mniejszej w zależności od potrzeb) i poleć do jakiegoś labu, który zrobi ci odbitkę wielkości ok 50-70 za następne 40-50 złociszy i po sprawie. wiem - nie tanio, ale sredni format wymaga wyrzeczeń ;)... a gdzie??? w Krakowie nie mam pojęcia - ja odbitki robię w Skoczowie (chyba są pośrednikami) sprawdź www.fotonet.info (maszyna w Tychach). pozdo...

Paweł Grabowski
11-05-2006, 22:23
Ale mnie chodzi o film 12 klatkowy na rolce , zdjecia formatu 6x6. Czarno bialy i kolorowy. Wiem ze moj lab migo wywola. Nie maja tylko skanera i tujest problem. Co do skanowania totakze wybieram te opcje ale glownie chodzi mi o odbitki jakies niespecjalnie wielkie. Normalny lab bylby dla mnie najlepszym rozwiazaniem. Zreszta moze wtedy niepotrzeba sredniego obrazka. Przynajmniej zeby kto stykowki zrobil cobym wiedzial co skanowac. Moze jakies prywtne studio mi pomorze a moze powienienm to olac. Sam juz nie wiem.

Pozdrowki
Paweł

zanussi
11-05-2006, 22:47
Ale ja mówiłem o filmie typu 120 cyli 12 klatek 6x6 właśnie. Najpierw go wywołaj (naświetlony i nie wywołany film długo nie pożyje) a później się martw. Poszukaj jakiegoś większego labu - może spróbuj gdzieś w Fotojokerze - oni tam jeszcze kombinują z filmami i odbitkami.
I nie olewać....!!! Nie poddawać się!!! Walczyć! Walczyć! ;)

Paweł Grabowski
11-05-2006, 23:04
Szukam szukam, zdaje sie ze ostrowski w Domu turysty to robi ale sie ceni oj sie ceni :-). Jutro do niego zadzownie i sie popytam co i jak. Chetnie bym gdzies w ciemni sam pocwiczyl, ale montowac tego calego talatajstwa i kupowac mi sie nie bardzo chce a i w mieszkaniu nie bardzo mam miejsce. Coz takie czasy , cyfra Panie. Za to dzisiaj cykalem w trybie czarno bialym w moim 30D z roznymi filtrami i to kurczaki na serio dziala :-). Potem w Rawach i teraz bede sie wywolaniem bawil.

Pozdrowki i czekam dalej na podpowiedzi.
Paweł

zanussi
12-05-2006, 00:14
Czasy takie, że ciemną ciemnię zastąpił świecący monitor. Ale próbować zawsze warto. Ja jeszcze z miłą chęcią sam sobie w ciemni posiaduję włąśnie z średnim formatem no i efekty są nie do podrobienia rzadną cyfrą. powodzenia zatem

Paweł Grabowski
12-05-2006, 16:25
Witam!
W Foto labie w Domu Turysty robia komplecik, wywolanie, skan, wydruki z labu czy tez naswietlenia w normalnej maszynie. Maja nawet kwadratowy format papieru :-). Drogo towychodzi ale jak sie najpierw zeskanuje a potem odda juz jako cyfrowe to sa o polowe tansze zdjecia :-). Klatka 21x21 kosztuje 3zł, skan 10 klatek 6x6 kosztuje 13 zł , oczywiscie do jakiejs byle jakiej rozdzielczosci alezawsze mozna ogladnac co oddac do profesjonalnego skanowania a o to mi chodzilo wlasnie.

Pozdrowki dla fanow analoga
Paweł

Paweł Grabowski
14-05-2006, 23:35
Witam!
Wznawiam watek, jaki skaner w cenie rozsadnej tj 1,5 - 2kzł do filmow 35mm i 6x6 takze byscie polecili. W nizszej cenie jak najbaardziej pozadane. Zastosowanie domowe tylko i wylacznie odbitki w labie do 21x21 cm dla 6x6 i do 21x30cm dla 35mm. Sporo czytalem ale mysle ze szybko sie zwroci tym bardziej ze jak widzialem skany z labu do odbitek 10x15 to mi przeszlo skanowanie w labie.

Pozdrowki
Paweł