PDA

Zobacz pełną wersję : RAW - 5D IV - WIN 10 64 jak oglądać CR2 na WIN? Pytanie.



Barmanix
13-08-2018, 10:16
Alo.
Szukam po necie i znaleźć nie mogę, wie ktoś jak przeglądać pliki z 5D IV w exploratorze? instalowałem jakies codeki, ale bez efektu.
Z 5D III czyta i pokazuje bez problemu, 5D IV nie obsługuje danego formatu, taka informację mi wyświetla.

tombas
13-08-2018, 11:06
tez szukałem, z podobnym efektem, jak trafisz na jakiś sposób to się pochwal (proszę)

fotna
13-08-2018, 20:32
Zainstaluj darmowego FastStone Image Viewer do przegladania i sortowania BDB program

tombas
14-08-2018, 06:50
Zainstaluj darmowego FastStone Image Viewer do przegladania i sortowania BDB program
Michał, nie w tym rzecz...
canonowski imagebrowser tez jest darmowy, tez do przegladania i sortowania i może nawet tez jest BDB:lol:
pytanie brzmi czy i jak (jesli?) mozna to robic "samym" windowsem

iczek
14-08-2018, 22:26
Póki co MS nie robił update codeców swoich i nie jest możliwe podgklądniecie RAW z Mk IV w explorer.
Sprawdź to coś, moze zadziała: FastPictureViewer Codec Pack: PSD, CR2, NEF, DNG RAW codecs (and more) for Windows 8.x Desktop, Windows 7, Windows Vista and XP (http://www.fastpictureviewer.com/codecs/)

The FastPictureViewer Codec Pack adds fast thumbnail and preview support to Microsoft Windows for many image formats, including RAW formats from more than 580 digital cameras, Photoshop PSD, OpenEXR, TGA, DDS, HDR, Maya IFF, SGI RGB, JPEG 2000 and more! The Codec Pack is compatible with Windows 10 Desktop, Windows 8.x Desktop, Windows 7, Windows Vista and Windows XP SP3 and also creates thumbnails for Google SketchUp, Adobe InDesign, Adobe Illustrator, EPS and Adobe PDF-XMP.
Find all your images visually, directly in Windows Explorer just like JPEGs, without the need to launch any program!

adawro
16-08-2018, 08:49
Tylko, że ten "FastPictureViewer Codec Pack" chyba płatny jest.

teo5ooD
19-08-2018, 08:51
A jaka była ostatnia wersja Lightrooma która czytała RAW z 5D MK 4 ?

Max13
19-08-2018, 15:09
FastPictureViewer Codec Pack to bardzo dobry i znany kodek - sam używam..... Ale 5D mkIV nie jest jeszcze wspierany przez ten kodek !