PDA

Zobacz pełną wersję : [Ptaku] Moja ptasia fotografia



Ptaku
11-05-2006, 14:43
Witam
Jestem tu nowym człowiekiem, miałem juz przyjemnosc zamienić kilka slów z Waszymi kolegami :), wyjasnilismy sobie kilka kwestii :)
Ale do tematu....fotografuje sprzetem Canona - bo jak ze by inaczej - 1 D Mark II , canon 400/2.8, canon 300/4 + dedykowane konwertery.
Chcialem sie podzielic z Wami moja pasja http://www.gawelda.pl , oraz obiecac ze od czasu do czasu "pochwale" sie nowosciami, które od czasu do czasu popełniam, mimo przeciwnosci losu :).

Pozdr i zapraszam
Rafał Gawełda

Routlaw
11-05-2006, 14:47
Zdjęcia widziałem są SUPER! Chętnie bym sie zapisał na szkolenie..

Ptaku
11-05-2006, 14:56
mówisz i masz - ZAPRASZAM :)

Routlaw
11-05-2006, 15:08
Zachodniopomorskie?
dużo cierpliwości trzeba mieć żeby zrobić dobre zdjęcie..

to jest mój szczyt ptasiej fotografi (http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=864384) ale dużo w nim przypadku

Ptaku
11-05-2006, 15:20
Górny Ślask :) zachodniopomorskie to wspomniany Henryk
Zdjecie poprawne choc nie idealne :)

Pozdr
RG

Jac
11-05-2006, 15:25
Witamy na forum... i coz wiecej mozna napisac o zdjeciach... powalajace sa !!!, sprzet sprzetem a kryjowka kryjowka, tylko zgranie wszystkich elementow gwarantuje takie efekty, tobie sie to udaje znakomicie.. chetnie obejrze kolejne zdjecia...

a co do strony to nie podoba mi sie nawigacja, a konkretnie thumbnaile ktore nie sa calym kadrem a jedynie wycinkiem kadru... mnie to troche zniecheca ;-)...

Ptaku
11-05-2006, 15:37
Dzieki, czekaj czekaj co CI sie nie podoba, nie mowie jezykiem informatycznym, prosze po polsku :).
Wydaje mi sie ze nie podobaj CI sie miniaturki , tak ?
Jesli tak, to masz racje, od poczatku mowilem webmasterowi ze tak mnie sie nie podoba, a on swoje.....no i efekt jest jaki jest.
Kadrujac te miniatury staram sie w miare mozliwosci pokazac to co w kadrze jest najwazniejsze, zdaje sobie z tego sprawe ze czasem jest to niemozliwe.
Sam przegladam inne strony wybiórczo na postawie miniaturek, u mnie to jest trudne.

Pozdr
Rafał

Ptaku
11-05-2006, 15:41
I jeszcze jedno Routlaw...ta mewa to albo romańska albo białogłowa, na podstwie tego zdjecia nie da sie powiedziec ostatecznie :)

Pozdr
Rafał Gawełda

Routlaw
11-05-2006, 15:49
od poczatku mowilem webmasterowi ze tak mnie sie nie podoba, a on swoje.....no i efekt jest jaki jest.
Nie pozostaje nic innego jak zmienić, albo zwolnić webmastera..
Ptaku są przecież galerie gotowce które się obsługuje intuicyjnie. Nie trzeba znać się na informatyce bardziej niż obsługa myszy.. np Jac ma taką galerię opartą o MG2. Ja się powoli przesiadam na nią z copermine.


I jeszcze jedno Routlaw...ta mewa to albo romańska albo białogłowa, na podstwie tego zdjecia nie da sie powiedziec ostatecznie :) Jaki kawałek tej mewy byś potrzebował do określenia gatunku? :)

perqsista
11-05-2006, 16:00
Powtórze swoją opinię na temat tych zdjeć: bardzo mi się podobają, niektóre wręcz powalające. Co do samej nawigacji po galerii i stosowaniu technologii flash do prezentowania zdjęć mam niezmiennie negatywną opinię. Do Rafała mam prośbę aby dawał czasem cynk o publikacji nowego zdjęcia. Ciężko samemu na bieżąco śledzić zmiany, a szkoda by było przegapić.

zanussi
11-05-2006, 20:17
Ptaku - świetna galeria. świetne zdjęcia... To wszystko. Tak dalej.... i oczywiście Canonem ;)

FOTOGRAF
11-05-2006, 20:20
zdjecia sa swietne!!! szacun, szacun dla tego pana ;-) aby tak dalej ;-)

kettler
11-05-2006, 21:21
Ptaku zdjecia super ....

a na szkolenie jak bede mial juz jakis teleobiektyw można się będzie umówić ? ;)

pozdrawiam

muflon
11-05-2006, 21:44
Przeniosłem wątek do właściwego działu :)

Co do zdjęć już się gdzieś ;-) wypowiedziałem, więc powtórzę - super i nic więcej do dodania w tym temacie nie mam :). Ale strona jako taka również niespecjalnie mi się widzi. To już nawet nie chodzi o Flasha, bo w sumie aż tak dużo go po wejściu do "Galerii" nie ma, ale jakoś to jest kurcze tak podane, że zniechęca...

Kubaman
11-05-2006, 22:43
zdjęcia - RE - WE - LA - CJA
jedna z lepszych galerii z ptakami w sieci jakie widziałem (no, może z wyłączeniem drapieżników). Gratulacje i powiedz ile bierzesz za podpięcie się do twojej czatowni :smile:

Tomasz Golinski
11-05-2006, 22:47
Potwierdzam to wszystko, co przedmówcy napisali, zarówno o stronie jak i o zdjęciach.

Poczytałem też o sprzęcie, którym focisz... Ehhh...

Paweł
12-05-2006, 09:08
Witaj Rafale :)

Zdjęcia tak jak już pisał Kuba - poprostu REWELACJA!


Pozdrawiam serdecznie

Ptaku
12-05-2006, 09:57
Witajcie.
W sprawie oznaczenia twojej mewy :) Routlaw. Nie jestem bardzo mocne w temacie oznaczania tych ptaków , róznice miedzy nimi sa bardzo subtelne, głowa dziób i oko wskazija na romanska, czerń na skrzydle na białogłową, ale nie podejmuje sie dalszych dywagacji :) jeden gatunek ma kilka szat przejsciowych które sa bradzo podobne do innych gatunków i dobre oznaczenie wymaga perfekcyjnego opanowania tematu teoretycznie i potem długiej pracy w terenie.
Pozdr
Rafał Gawełda

Ptaku
12-05-2006, 09:59
Na szkolenie zapraszam, za drapiezniki biore sie ostro w tym roku, zaczynam od Błotniak stawowego, za tydzien moze dwa :)
Dziekuje Panowie
Pozdr
Rafał Gawełda

Zigi
12-05-2006, 10:41
Rafale co tu dużo pisać - zdjęcia rewelacyjne.
W tego typu fotografii wychodzi praca jaką trzeba włożyć w uzyskanie dobrych efektów - podziwiam cierpliwość i poświęcenie. W twoim przypadku widać że kasa wywalona na sprzęt (dla mnie ogromna - przed chwilką sprawdziłem ceny) nie została "wyrzucona w błoto" - chociaż czasem pewnie i tam ląduje :wink:
Tak trzymaj.

Ptaku
12-05-2006, 17:17
Wiesz Zigi...powiedz cos o tej kasie mojej rodzinie :), a w błotko to lądowało raz , ale jeszcze 300/2.8 z analogowym korpusem Canon 33. Ale na szczescie nie było bardzo błotniscie i sie zatrzymało :)

Pozdr
Rafał Gawełda

Zigi
12-05-2006, 23:14
Ech kasie i rodzinie u mnie mimo innego dzielnika też tak średnio idzie w parze. .. a to szafa potrzebna a to inna pierdoła a na 400 5,6 ciężko jakoś odłożyć (panie kochany auto muszę kupić i u teściów mieszkać a taki obiektyw 5 pensji niemal).... przy sigmie 70-300 jakoś nie bardzo fotki przy 300 chcą być ostre i wyraźne - jak już to takie jakieś dziwne jakby ktoś na nie jakąś krateczkę dołożył... a żeby nie było to i talentu Pan jakoś tak poskąpił aby na fotkach czy też innej jakowejś sztuce się lepszego asortymentu foto w domowym zapleczu dorobić... :?

Co do lądowania w błotku to dyć sczęście że w miękim a nie na betonie jakowymś... zawsze to od reki nie zatonie a posklejać trudno...:)

fotosc
25-05-2006, 17:12
Witam
Jestem tu nowym człowiekiem, miałem juz przyjemnosc zamienić kilka slów z Waszymi kolegami :), wyjasnilismy sobie kilka kwestii :)
Ale do tematu....fotografuje sprzetem Canona - bo jak ze by inaczej - 1 D Mark II , canon 400/2.8, canon 300/4 + dedykowane konwertery.
Chcialem sie podzielic z Wami moja pasja http://www.gawelda.pl , oraz obiecac ze od czasu do czasu "pochwale" sie nowosciami, które od czasu do czasu popełniam, mimo przeciwnosci losu :).

Pozdr i zapraszam
Rafał Gawełda
czesc
czy mozesz mi powiedziec jak ten ptak sie nazywa ktory masz na swojej galerii na pierwszej stronie?

Kubaman
25-05-2006, 18:52
bekas inaczej zwany kszykiem, inaczej zwany bekasem kszykiem :D

Ptaku
25-05-2006, 19:18
Kubaman, nie kompromituj sie :) ni to bekas ni kszyk jeno BATALION

Pozdr
Rafał Gawełda

Kubaman
25-05-2006, 19:23
to chyba nie otwieramy tego samego :???:
zresztą, na pewno masz rację - to twoja galeria :mrgreen:


Edit: Faktycznie, nie otwarłem twojej galerii, pomyliłem linki w ulubionych :lol: - sorki :oops:
Wygadałem się za to, że jesteś w moich ulubionych 8-)



P.S> tak BTW, to ja się na ptakach nie znam, więc nawet gdyby, to kompromitacja dla mnie żadna

Ptaku
25-05-2006, 21:14
Wygadałem się za to, że jesteś w moich ulubionych 8-)

Zaszczyt to dla mnie :)


P.S> tak BTW, to ja się na ptakach nie znam, więc nawet gdyby, to kompromitacja dla mnie żadna

Fotografujesz to zacznij odrózniac :)
Pozdr
Rafał Gawełda

Ptaku
30-05-2006, 13:23
Witam
Ciagle nowych nie dodałem na stronke, wiec troszke starych zdjec, mam nadzieje ze wybacza CI którzy buszowali na mojej stronie :)

Dedykacja dla kolegi Fotosc


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/5max.jpg)

Perkoz rdzawoszyji


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/172max.jpg)

Kruk bez błysku w oku


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/240max.jpg)

I Kruk z lekkim błyskiem :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/241max.jpg)


Pozdr
rafal gawełda

muflon
30-05-2006, 13:58
Moje subiektywne wrazenia:
#1,#2 - genialne :!: jest wszystko czego potrzeba do szczescia: swiatlo, moment, kadr... az chce sie wracac
#4 - przyjemne, cieple kolory... choc juz nie tak rzucajace na kolana jak pierwsze dwa (choc pewnie trudne do pstrykniecia)
#3 - :?: jakas pomylka chyba ;-) bo w tym towarzystwie zdecydowanie nie pasuje...

Robson01
30-05-2006, 17:43
Za Muflonem - 1 i 2 super, szczególnie ta ciepła kolorystyka.

Zigi
30-05-2006, 17:48
W kolejności podobania się: 2,4,1; kruk bez błysku w oku odpadł z konkurencji bo autor za mało w tym przypadku miał inwencji ;).
Perkoz górą! Jakościowo to ..... szczęka mi opada. Wspaniałe zdjęcia poza mało ciekawym krukiem.
Pozdrawiam
Zigi

PS: Swoją droga kiedyś trzeba by przeprowadzić eksperyment i wysłać Cię w teren z sigmą 70-300 i zobaczyć jakie zdjęcia przyniesiesz :). Wyszłoby ile z niej można na maxa wycisnąć.

Ptaku
31-05-2006, 10:12
#3 - :?: jakas pomylka chyba ;-) bo w tym towarzystwie zdecydowanie nie pasuje...

Witaj
Ok, stawiajac w szranki z towarzystem masz racje, ale jak bys miał go ocenic w oderwaniu od tych zdjec, tzn indywidualnie ? :)

Pozdr
Rafał gawełda

Routlaw
31-05-2006, 10:18
Ugryzę zdjęcie nr3 z innej strony, chciałbym mieć taką fotke na koncie :)
Co nie zmienia faktu że w porónaniu do pozostałych zostaje w tyle :)
Pozdrawiam gratuluje i zazdroszcze :)

Ptaku
31-05-2006, 10:20
W kolejności podobania się: 2,4,1; kruk bez błysku w oku odpadł z konkurencji bo autor za mało w tym przypadku miał inwencji ;)

Autor miał mało swiatła , a nie inwencji :lol:


Perkoz górą! Jakościowo to ..... szczęka mi opada.

Wyprzedajac ponizszy watek dodam ze to Canon 33 + 300/2.8 + x1,4, (Fuji Provia), czyli prawie tyle ile Ty masz, dodajac do Twej trzysetki + krotonosc matrycy


PS: Swoją droga kiedyś trzeba by przeprowadzić eksperyment i wysłać Cię w teren z sigmą 70-300 i zobaczyć jakie zdjęcia przyniesiesz :). Wyszłoby ile z niej można na maxa wycisnąć.

Ja juz z takim wynalazkami biegalem, teraz czas na innych :mrgreen: , raczej skupmy sie na długosci ogniskowej :) Z tej Twojej Sigmy jakos niczego sobie co widac na zdjeciach.

Pozdr
rafał

muflon
31-05-2006, 11:03
Ok, stawiajac w szranki z towarzystem masz racje, ale jak bys miał go ocenic w oderwaniu od tych zdjec, tzn indywidualnie ? :)
Hmm, jesli nie daloby sie wyciagnac cieni z rawa, to odrzucilbym w pierwszej selekcji ;-) Albo ewentualnie zrobil jakis 'ahtystyczny' kwadrat b/w, z max kontrastem itp :mrgreen:

Ptaku
31-05-2006, 11:19
Ugryzę zdjęcie nr3 z innej strony, chciałbym mieć taką fotke na koncie :)
Co nie zmienia faktu że w porónaniu do pozostałych zostaje w tyle :)
Pozdrawiam gratuluje i zazdroszcze :)


Witaj
Z tego wynika ze zawsze mozna zrobic cos lepszego :), dlatego tez Kruki zostały powtórzone w roku nastepnym, czego efektem sa zdjecia w lepszym swietlei fajniejszych sytuacjach
dzieki Routlaw

Pozdr
rafał gawełda

Ptaku
31-05-2006, 11:19
Hmm, jesli nie daloby sie wyciagnac cieni z rawa, to odrzucilbym w pierwszej selekcji ;-) Albo ewentualnie zrobil jakis 'ahtystyczny' kwadrat b/w, z max kontrastem itp :mrgreen:


dzieki za opinie

pozdr
rafał gawełda

Zigi
31-05-2006, 11:37
Autor miał mało swiatła , a nie inwencji :lol:
Samo światło to za mało moim zdaniem aby dociągnąć do poziomy reszty zdjęć.

Wyprzedajac ponizszy watek dodam ze to Canon 33 + 300/2.8 + x1,4, (Fuji Provia), czyli prawie tyle ile Ty masz, dodajac do Twej trzysetki + krotonosc matrycy.

a mimo wszystko nie chciałem ciągnąć tego wątku w tym kierunku :)


Ja juz z takim wynalazkami biegalem, teraz czas na innych :mrgreen: , raczej skupmy sie na długosci ogniskowej :) Z tej Twojej Sigmy jakos niczego sobie co widac na zdjeciach.

Tego się obawiałem że zrozumiesz to w kwestii mm jedynie (co przy moich wcześniejszych wypowiedziach w sumie jest dość zrozumiałe :)) ale zdecydowanie bardziej chodzi mi o to co można optycznie wyciągnąć z tego szkła przy zastosowaniu zaawansowanych metod łowieckich i odpowiednim fachowym podejściu. Samemu ciężko mi to oceniać bo reprezentuję stadium wczesny :mrgreen: - kompletnie nie opanowałem jeszcze metody zaczajenia się na zwierza to i wiem że w związku z tym o warunki dobre bardzo ciężko.
U mnie kończy się na podchodach (tu zawsze brakuje mm ;) i cropowaniu (ech chciałbym nie musieć tego robić) i sporej utracie i tak średniej moim zdaniem jakości.
Pozdrawiam
:mrgreen: Zigi

Ptaku
31-05-2006, 13:22
Samo światło to za mało moim zdaniem aby dociągnąć do poziomy reszty zdjęć.

Moim skromnym zdaniem, tam tylko tego elementu brakuje, gdzyby było odpowiednie, mozna by zobaczyc wiecej szczegółów w cieniach, a ze to akurat było robione w kierunku wschodnim do tego doszły by jeszcze przeswiatlone ciepłym swiatłem lotki...czego jeszcze mozna chciec :), ale niestety późno-jesienna mgła nie dala za wygraną.



ale zdecydowanie bardziej chodzi mi o to co można optycznie wyciągnąć z tego szkła przy zastosowaniu zaawansowanych metod łowieckich i odpowiednim fachowym podejściu..

Nie bardzo Cie rozumiem, czyli jak dobrze skumalem chodzi o to ze jak zastosujesz zaawansowane metody łowieckie i odpowiednie fachowe podejście to podniesie to efektywnosc optyczna Twojego szkła :mrgreen:
Tak na powaznie to wiem o co CI chodzi.



Samemu ciężko mi to oceniać bo reprezentuję stadium wczesny :mrgreen: - kompletnie nie opanowałem jeszcze metody zaczajenia się na zwierza to i wiem że w związku z tym o warunki dobre bardzo ciężko.

Nie martw sie Zigi Trening czyni mistrza :)


U mnie kończy się na podchodach (tu zawsze brakuje mm ;) i cropowaniu (ech chciałbym nie musieć tego robić) i sporej utracie i tak średniej moim zdaniem jakości.

Zigi zilustruje to Twoje biadolenie zdjecie robionym obiektywem 200/2.8 (bez konwertera), jak widzsz ogniskowa krotsza od Twojej, a powiem CI w zaufaniu ze crop mojego Marka bardzo mnie wpieniał bo potrzebowałem wiekszej głebi :), a przysłony juz bardziej nie mogłem przymknac.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/259max.jpg)

Pozdrawiam
Rafał Gawelda

Zigi
31-05-2006, 13:31
Oj zilustrowałeś i to całkiem ciekawie. Ładnie to tak kopać leżącego? ;)
A mógłbyś podać dokładne parametry tego zdjęcia?

Ptaku
31-05-2006, 13:39
Ładnie to tak kopać leżącego? ;)

Przepraszam, ale nie to było moim celem :oops: , chciałem Ci jedynie uswiadomic ze "chciec znaczy móc" :twisted:


A mógłbyś podać dokładne parametry tego zdjęcia?

Teraz dokładnie nie pamietam, bede w domu to lukne na RAW-a

Pozdr
rafał gawełda

Ptaku
31-05-2006, 20:28
Witam
Zigi specjalnie dla Ciebie parametry:
t:1/640, f 6,3
Pozdr
Rafał

Ptaku
31-05-2006, 22:07
Witam
Dla wytrwałych kolejna porcja zdjec...tym razem całkiem ciepłych.

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/282max.jpg)

2.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/283max.jpg)

3.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/281max.jpg)

Pozdr
Rafał Gawełda

mariusz11
31-05-2006, 22:26
śliczności, będę miał się na kim wzorować;)

muflon
31-05-2006, 22:27
Ja wiem, że nie o to chodzi, że nie aparat robi zdjęcia itp... ;-) Ale mimo wszystko: nie sprawiłoby Ci problemu podawanie przy zdjęciach użytego sprzętu i ustawień? Choćby dla orientacji w ogniskowych (i czego potrzeba, żeby np. tak genialnie rozmyć mgłę ;-)).

Ptaku
31-05-2006, 22:50
Ja wiem, że nie o to chodzi, że nie aparat robi zdjęcia itp... ;-) Ale mimo wszystko: nie sprawiłoby Ci problemu podawanie przy zdjęciach użytego sprzętu i ustawień? Choćby dla orientacji w ogniskowych (i czego potrzeba, żeby np. tak genialnie rozmyć mgłę ;-)).


Juz sie robi
1. 1/80, f6,3 ISO 640, Mark II + 300/4 +x 1,4
2. 1/200, f6,3 ISO 640, Mark II + 300/4 +x 1,4
3. 1/200, f6,3 ISO 640, Mark II + 300/4 +x 1,4

Pozdr
Rafał Gawełda

muflon
31-05-2006, 23:20
Statyw/monopod rozumie się samo przez się i mam to przyjąć jako default do kolejnych zdjęć? ;-)


300/4 +x 1,4
Kurcze.. ktoś by pomyślał "no to przecież praktycznie to samo co 100-400 na długim końcu" ;-) Jak się skończy sezon na stalowe ptaki to ruszam gdzieś w błoto :-D

Ptaku
31-05-2006, 23:46
Tripod only, Gitzo 1410 (taki numer chyba, lezy w bagazniku i nie chce mi sie potwierdzac). Mozesz difoltowo przyjac równiez butospodnie po sam cyc, buda (ukrycie szyte na miare) stołeczek rybacki podniesiony troszke o pojemnik na płyn do spryskiwaczy wypełniony woda, bo za głęboko było zeby usiasc normalnie....no i wode w tychze woderach ...cholera przelewa mi sie przez taki szew, nie wiedziec czemu zrobiony na ich zakonczeniu u góry, 10 cm od brzegu.

Pozdr
Rafał Gawełda

Vitez
01-06-2006, 05:56
Kurcze.. ktoś by pomyślał "no to przecież praktycznie to samo co 100-400 na długim końcu" ;-) Jak się skończy sezon na stalowe ptaki to ruszam gdzieś w błoto :-D


Qrde zniecheciliscie mnie :? . Ptaki sie zrobily tak trendy ze az ty i Kubaman i nawet Tomek sie za nie wzieliscie :? . Az chyba sprzdam 100-400 :p

Zigi
01-06-2006, 08:11
Zigi specjalnie dla Ciebie parametry:
t:1/640, f 6,3

Dzięki wielkie!
Popieram pomysł Muflona o podawaniu parametrów zdjęcia tuż pod nim w ramach szeroko pojętej dydaktyki :).

Ostatnie trzy zdjęcia bardzo interesujace. Mgiełka świetna.
Długo musiałeś czekac siedząc w wodzie aż się pojawiły?
Rozumiem że ukrycie mimo spoczywania w bajorku było niezbędne?
Pozdrawiam
Zigi

guest1
01-06-2006, 10:21
Az chyba sprzdam 100-400
i kup 400 2,8 :D

co do perkozów rdzawych sa swietne widziałem ich gody poprostu cos wspaniałego

Kubaman
01-06-2006, 12:14
Qrde zniecheciliscie mnie :? . Ptaki sie zrobily tak trendy ze az ty i Kubaman i nawet Tomek sie za nie wzieliscie :? . Az chyba sprzdam 100-400 :p

No nie, protestuję ;) Czajki, pierwsze błotniaki i fotki z Ustronia to ja rok temu pokazywałem.


Kwestia woderów - mam takie gatki (choć nieco gorsze od typowych) i mam maskowanie. Ale nie za bardzo wyobrażam sobie długotrwałe (kilkugodzinne) ukrywanie się, stojąc w woderach po pas, bez ryzyka dla sprzętu i stabilnego podparcia dla dobrych zdjęć. Jak to robisz ?


P.S> Ptaku, napisz tę lekcję, to unikniesz powtarzających się pytań ;)

Ptaku
02-06-2006, 11:13
Długo musiałeś czekac siedząc w wodzie aż się pojawiły?
Rozumiem że ukrycie mimo spoczywania w bajorku było niezbędne?
Pozdrawiam


Witam
Siedzialem dwa razy po 4 -5 godzin, pierwszy raz miałem za niski stołek wiec prawie stałem, bo mi ostro przelewało przez wodery, jak chciałem usiąsc :grin:
te zdjecia to efekt kilkuminitowego fecenia :)
Bez ukrycia zapominasz o ptakch, no chyba ze kupujesz ubranko maskujace stoisz kilka godzin bez ruchu i próbujesz sie do nich zblizyc, o ile wiesz ze w dnie nie ma niespodzinek. Ja preferuje metode stcjonarna - akurat teraz mam lekki sprzet, ale wiesz ile wazy 400/2.8 + Gitzo ?:-P , nie ma szans sie przemieszczac.
Czy ta odpowiedz CIe zadowala Kubaman ?

Pozdr
Rafał Gawełda

Ptaku
02-06-2006, 11:20
Ale nie za bardzo wyobrażam sobie długotrwałe (kilkugodzinne) ukrywanie się, stojąc w woderach po pas, ;)

Nie ma dymu bez ognia :)


bez ryzyka dla sprzętu i stabilnego podparcia dla dobrych zdjęć. Jak to robisz ?

Ryzyko zawsze jakies istnieje, ale raczej podczas transportu sprzetu do miejsca zbrodni, jak to juz postawie to raczej nie ma szans przypadkowym kopnieciem przewrócic statywu :)


P.S> Ptaku, napisz tę lekcję, to unikniesz powtarzających się pytań ;)


Doceniajac Twoja desperacje, chyba w koncu cos napisze :)

Pozdr
rafał gawełda

Kubaman
02-06-2006, 13:33
hej, no nie ma dymu bez ognia, ale przecież nie o to chodziło, tylko o drugą cześć zdania :)

Jeśli o tym napiszesz, to chętnie poczekam :mrgreen: , ale jeśli nie to: chodziło mi o fakt stania w wodzie. Z tego co zrozumiałem to ty siedzisz, ale jak to zrealizować jeśli woda ma minimum pół metra, a do tego kupa mułu na dnie? Wszystko się gibie i grzęźnie, no i głęboko :roll:

Ptaku
02-06-2006, 14:20
hej, no nie ma dymu bez ognia, ale przecież nie o to chodziło, tylko o drugą cześć zdania :)

Ano tak, faktycznie :)


Jeśli o tym napiszesz, to chętnie poczekam :mrgreen: , ale jeśli nie to: chodziło mi o fakt stania w wodzie. Z tego co zrozumiałem to ty siedzisz, ale jak to zrealizować jeśli woda ma minimum pół metra, a do tego kupa mułu na dnie? Wszystko się gibie i grzęźnie, no i głęboko :roll:

Czasem stoje, czasem siedze, wszystko zalezy od tego jaka jest glebokosc wody. Wierz mi, cięzki stabilny statyw w stopniu wystraczajacym zadba o Twój sprzęt, nawet na takim mulastym podłozu bedzie bezpieczny.

Pozdr
rafał

Ptaku
03-06-2006, 22:47
Witam ponownie i wstawiam kolejne do oceny


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/284max.jpg)


t1/1000 f8, statyw, Mark II + 200/2.8
buda, korzuszek pod tyłkiem, palce przymarzniete do spustu migawki....4 godz na - 20 celsjusza

Pozdr
Rafał Gawełda

Zigi
04-06-2006, 00:21
Witam!
Zdjęcie moim zdaniem świetne. Powiedziałbym iż nawet lepsze od poprzedniego. Chyba polubiłem zdjęcia ukazujace ptactwo grupowo :). Jak rozumiem to ta sama górka śniegu co poprzednio. Co te ptaki w niej widziały... innymi słowy zdradź tajemnicę jak wybrałeś miejsce na postawienie budy. O ile tego sie względnie domyślam to zastanawiam sie kiedy ją włąsciwie postawiłeś (w nocy? na dzień wcześniej?) i jak bardzo jej widok wpłynął na obserwowane ptactwo. Myślę, iż opis taki nieco przybliży nam :mrgreen: tajniki sztuki :).
Pozdrawiam
Zigi

Robson01
04-06-2006, 00:32
Świetne zdjęcie i uchwycenie chwili.

guest1
04-06-2006, 00:59
Jak rozumiem to ta sama górka śniegu co poprzednio. Co te ptaki w niej widziały...

żarcie :) ??????

Ptaku
04-06-2006, 18:51
Witam!
Jak rozumiem to ta sama górka śniegu co poprzednio.

Dokładnie ta sama


Co te ptaki w niej widziały... innymi słowy zdradź tajemnicę jak wybrałeś miejsce na postawienie budy.

Od dwóch lat stawiam karmnik w tym samym miejscu, to ni mniej nie wiecej tylko grobla na skraju lasku. Miejsce wczesniej juz wybrane, przez jednago z miejscowych ornitologów do łapania wróblaków


O ile tego sie względnie domyślam to zastanawiam sie kiedy ją włąsciwie postawiłeś (w nocy? na dzień wcześniej?) i jak bardzo jej widok wpłynął na obserwowane ptactwo. Myślę, iż opis taki nieco przybliży nam :mrgreen: tajniki sztuki :).
Pozdrawiam
Zigi

W tym roku nie miałem budy stacjonarnej przy karmniku, stawiałem ukrycie kazdorazowo przed zdjeciami, ale lepszym rozwiazaniem jest jednak cos na stałe.


Pozdr
rafał gawełda

Ptaku
04-06-2006, 18:53
żarcie :) ??????

Ptaki sa karmione systematycznie od listopada do marca, dwa razy w tygodniu napełaniam 7 litrowa butle karma dla łuszczaków i wykałdam ok 0,5 kg słoniny

Pozdr
rafal gawelda

guest1
04-06-2006, 19:38
dlatego czuja sie pewnie i jest tam ich kilka i jest to jeden z lepszych sposobów
Znalesc tylko ciche ustronne miejsce z dobrym tłem

Ptaku
05-06-2006, 12:48
Witam
Kolejne zdjecie, tym razem bardziej srodowiskowe
Mark +200/2.8 t1/2000, f8, bez ukrycia.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/255max.jpg)

Pozdr
rafał gawełda

perqsista
05-06-2006, 13:12
Powiem krótko-to zdjęcie mnie powala, niasamowite. Z przyjemnością zobaczyłbym troszkę więszką wersję, o ile to możliwe.

Ptaku
05-06-2006, 13:55
Z przyjemnością zobaczyłbym troszkę więszką wersję, o ile to możliwe.


Witam
dzieki za pochlebna opinie, specjalnie dla Ciebie 900x600 juz dzis wieczorkiem :)

pozdr
rafał gawełda

perqsista
05-06-2006, 14:39
Witam
dzieki za pochlebna opinie, specjalnie dla Ciebie 900x600 juz dzis wieczorkiem :)

pozdr
rafał gawełda

Tylko wrzuć linka a nie wklejaj fotki do forum bo Cię chłopaki zjedzą :)

Robson01
05-06-2006, 15:26
Świetne zdjęcie, również z powodu odrobine innego spojrzenia na temat. Jeżeli możesz (i nie masz nic przeciwko temu) to wrzuć je trochę większe, nie będę ukrywał że chodzi o tapetę na pulpit.

muflon
05-06-2006, 15:36
Tylko wrzuć linka a nie wklejaj fotki do forum bo Cię chłopaki zjedzą :)
900x600 jest jeszcze spoko, zwłaszcza w przypadku tak dobrych zdjęć ;-) Sam wrzucałem gorsze i większe :mrgreen:

Ptaku
05-06-2006, 16:04
Tylko wrzuć linka a nie wklejaj fotki do forum bo Cię chłopaki zjedzą :)

Spoko, juz sobie znalazłem imageshack.us :)

Pozdr
rafał

Zigi
05-06-2006, 17:23
Kolejne świetne zdjęcie. Moment wymarzony do zrobienia zdjęcia - zrywające się do lotu.
Pozdrawiam
Zigi

Ptaku
05-06-2006, 17:47
Witam

Wstawiam poprzednie zdjecie nieco wieksze


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

oraz jedna z kolejnych klatek z serii


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


Pozdr
Rafał Gawełda

perqsista
05-06-2006, 23:30
Dla mnie bomba. Bardzo mi się podobają.

kami74
06-06-2006, 08:18
No niesamowite są a szczególnie pierwsze.

Ptaku
06-06-2006, 19:19
Kląskawka samiec, troszke luzniejszy kadr...a co to ja.......(bez nazwisk prosze) jestem :D
sprzet ten sam, parametry jakies takie przyzwoite: 1/60,f6.3


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Pozdr
rafał gawełda

Zigi
06-06-2006, 20:10
Też piknie. Ale doczepię się, odrobine model zbyt ciemny. Nie widac szczegółów na glówce.
pozdrawiam
Zigi
PS: Powodzenia w łowach i ładnej pogody - ranny z ciebie ptaszek ;).

Kubaman
06-06-2006, 20:17
łaziłem dzisiaj po łąkach za kląskawką bite 2 godziny. Robiłem rozeznanie - cholerka ptica jest czujna :(

guest1
06-06-2006, 20:32
oj bardzo bardzo ale zawsze wraca na te same krzaczki
lubi wypatrywac szczególnie samczyk koło gniazdka

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img80.imageshack.us/img80/5144/mg00395ow.jpg)
moja taka sobie jest nie zabardzo

guest1
06-06-2006, 20:59
ale ci sie władowałem w twoja galerie :( z takim paszkotem :D

Routlaw
07-06-2006, 11:27
rewelacja... jak zwykle, to startujące stado - BOMBA

EDIT: ehh cyferka mi sie zmieniła nad liczbą postów

fotosc
07-06-2006, 20:00
tylko pozazdroscic mi zostalo i dalej sie uczyc Bede bardziej szczesliwszy jak wiecej opinni uzyskam od Ciebie na temat moich zdjec
dzieki

Ptaku
08-06-2006, 15:28
Witam

Perkoz zausznik, Mark II 400/2.8 +x1,4 statyw Gitzo, buda w wodzie, parametry ....doskonałe :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/213max.jpg)

Pozdr
rafał gawełda

knifer
08-06-2006, 15:52
Perkoz swietny - szczególnie to oko ;)

Kubaman
08-06-2006, 16:50
szkoda trochę, że ptak taki mokry
jaka głowica na statywie?

Paweł
08-06-2006, 19:04
Rafale, zausznik bardzo fajny.

Zausznik zazwyczaj ciągle nurkuje (przynajmniej te które ja obserwowałem tak czyniły) i ciężko drania suchego uświadczyć.


Pozdrawiam serdecznie

FOTOGRAF
08-06-2006, 19:34
widac ze redukcja czerwonych oczu nie zadzialala :mrgreen:

Ptaku
08-06-2006, 20:23
szkoda trochę, że ptak taki mokry
jaka głowica na statywie?

Witaj
Mnie tam nie szkoda, co to za Zausznik podsuszany...chyba jaki chory :)

Głowica taka http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=12742

Pozdr
rafał gawełda

Kubaman
08-06-2006, 21:26
czyli kulowa... mnie szlag trafia przez moją 3D i zastanawiam się właśnie nad kulową. Tylko się boję, że jak powieszę na aparacie siateczkę, to mi kulowa będzie zjeżdzać.

Ptaku
09-06-2006, 13:54
czyli kulowa... mnie szlag trafia przez moją 3D i zastanawiam się właśnie nad kulową. Tylko się boję, że jak powieszę na aparacie siateczkę, to mi kulowa będzie zjeżdzać.

Witaj
zrezegnuj z siateczki na rzecz budeczki :) a 3D......to sie nie nadaje, przerabiałem temat. Spadanie obiektywu jest pewna niedogodnoscia to fakt, ale to jedynie do czasu uswiadomienia sobie ze trzeba ja blokowac...kwestia przyzwyczajenia.

Pozdr
rafal gawelda

Zigi
09-06-2006, 14:29
Witam!
Śliczny perkozik Rafale. To z tej ostatniej zasiadki?

Pozdrawiam
Zigi

Ptaku
09-06-2006, 14:32
Kruk1


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/244max.jpg)

Kruki


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/243max.jpg)

Kruk2


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/242max.jpg)

Pozdr
rafał gawełda

P.S
Mark II + 600/4 + 1,4, Gitzo, ukrycie, 4 doby w zasiadce.

Zigi
09-06-2006, 14:53
Śliczne! Tym światła nie brakowało ;). Tylko podpis przeraża 600x1,4 i 4 doby!!! Przyznaj się na co Ty tam polowałeś bo chyba nie tylko na kruki :).
Pozdrawiam
Zigi

Ptaku
09-06-2006, 14:59
,Przyznaj się na co Ty tam polowałeś bo chyba nie tylko na kruki :).PozdrawiamZigi

Na Bieliki, niestety drugi rok z rzedu sie nie udalo...w tym roku mam nadzieje nastapi przełom..do trzech razy sztuka :)

Pozdr
rafał gawełda

Zigi
09-06-2006, 15:26
Na Bieliki, niestety drugi rok z rzedu sie nie udalo...w tym roku mam nadzieje nastapi przełom..do trzech razy sztuka :)

Szczytny cel uświęcający niemal samobójcze środki :grin: .
Powodzenia!!!
Zigi

blizzard
09-06-2006, 16:17
Jak dla mnie wspaniale zdjecia (jak widac nie jestem odosobnionym przypadkiem z taka opinia :D )

Kubaman
09-06-2006, 18:40
czy to nie są zdjęcia z twojej galerii?

Bardzo ładnie, pierwsze jest po prostu piękne. Drugie również wzorowo, natomiast ostatnie jak na mój gust za mocno rozjaśnione w cieniach - lekko wpada w fiolecik, cecha charakterystycza. Wystarczyło by chyba nico mniej.

fotosc
09-06-2006, 22:48
Witaj
Mnie tam nie szkoda, co to za Zausznik podsuszany...chyba jaki chory :)

Głowica taka http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=12742

Pozdr
rafał gawełda
czesc
a sadzisz o tym?????
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=126663&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

Ptaku
11-06-2006, 21:31
czy to nie są zdjęcia z twojej galerii?

W rzeczy samej :)


ostatnie jak na mój gust za mocno rozjaśnione w cieniach - lekko wpada w fiolecik, cecha charakterystycza. Wystarczyło by chyba nico mniej.

Zgadzam sie z Toba, nie chciało mi sie poprawiac, to jeszcze efekt przejscia na LCD, zanim sie przyzwyczaiłem kilka jpeg - ów zwaliłem

pozdr
Rafał Gawełda

Ptaku
11-06-2006, 21:34
czesc
a sadzisz o tym?????
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=126663&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation


Nie wiem co sadzic, bo nie miałem, nawet nie widziałem na własne oczy, za to wiem, widziałem , macałem, sam bym kupił gdyby nie cena http://www.tripodhead.com/, ale co tam dla Ciebie te klika stówek :)

Pozdr
Rafał Gawełda

Kubaman
11-06-2006, 21:53
żeby podpiąć Wimberley'a to trzeba mieć jeszcze do czego - toż sama głowica waży ponad kilogram. BTW, z podpisó pod zdjęciami nie wygląda, zebyś miał problemy z kasą ;)

Ptaku
12-06-2006, 12:11
żeby podpiąć Wimberley'a to trzeba mieć jeszcze do czego - toż sama głowica waży ponad kilogram.

A to kolega Kuba odpowiedniego statywu nie posiada ?


BTW, z podpisó pod zdjęciami nie wygląda, zebyś miał problemy z kasą ;)

Widzisz Kuba, faktycznie na jedzenie w domu nie brakuje, ale to co po zdjeciami nie zawsze było/jest moja wlasnoscia, mam dobrych kolegów :grin:
Zeby nie było to obecnie posiadam Canon 400/2.8 w naprawie, Canon 300/4 Canon Mark II 1D, + dedykowane konwerterki. Czy to duzo nie wiem ? ja twierdze ze nie do konca :rolleyes:

Pozdr
rafał gawełda

Zigi
12-06-2006, 12:28
Zeby nie było to obecnie posiadam Canon 400/2.8 w naprawie, Canon 300/4 Canon Mark II 1D, + dedykowane konwerterki. Czy to duzo nie wiem ? ja twierdze ze nie do konca :rolleyes:

W sumie to niewiele - raptem odpowiednik trochę lepszego nowego samochodu
osobowego. Coprawda spora wiekszość z forumowiczów musiałaby pracować na to kilka lat odkładając całą swoją pensje ale faktycznie mizernie to twoje zestawienie wyglada... :).

Pozdrawiam
Zigi

Ptaku
12-06-2006, 12:39
W sumie to niewiele - raptem odpowiednik trochę lepszego nowego samochodu osobowego.

Nie miałem na mysli wartosci materialnej to inna historia, piszac ze nie do konca wystarczajacy, miałem na myśli inne powody o ktorych kiedys napisze.


Coprawda spora wiekszość z forumowiczów musiałaby pracować na to kilka lat odkładając całą swoją pensje ale faktycznie mizernie to twoje zestawienie wyglada... :).

Za przeproszeniem Zigi, mnie z nieba tez nie spadło......zarobiłem wlasnymi recami i to nie przez miesiac na etacie :)

Pozdr
rafal gawełda

Zigi
12-06-2006, 12:51
Nie miałem na mysli wartosci materialnej to inna historia, piszac ze nie do konca wystarczajacy, miałem inne powody o ktorych kiedys napisze.
Za przeproszeniem Zigi, mnie z nieba tez nie spadło......zarobiłem wlasnymi recami i to nie przez miesiac na etacie :)


To że zarobiłes to oczywiste bo o niecne praktyki Cię nijakie nie posądzam :).
Chodzi mi o to iż apetyt rośnie w miarę jedzenia i dobrego sprzętu nigdy dość, choćby już dysponowało się tym z górnej półki.

Pozdrawiam
Zigi

Kubaman
12-06-2006, 14:03
A to kolega Kuba odpowiedniego statywu nie posiada ?
ptaku, statyw się znajdzie, tylko nie miałbym czego na tej głowicy zawiesić :)

Ptaku
12-06-2006, 14:21
ptaku, statyw się znajdzie, tylko nie miałbym czego na tej głowicy zawiesić :)

No tak, to do wiekszych zabawek niz 400/5.6, ale nie trac wiary, jeszcze sie odbijesz :)

Pozdr
rafał gawełda

Ptaku
14-06-2006, 18:41
Witam
Wstawiam obiecane ukrycia pierwsze przenosne, drugie majstrowane w terenie tzw stacjonarne.
1

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

2

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Pozdr
Rafal Gawełda

Kubaman
14-06-2006, 18:49
no to jeszcze pokaż coś z otoczenia i co było vis a vis :)

Ptaku
14-06-2006, 19:14
no to jeszcze pokaż coś z otoczenia i co było vis a vis :)

Prosze bardzo, to zdjecie powstało z tego pierwszego przenosnego ukrycia, troszke upiekszonego krzaczkami i sucha trawą.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Pozdr
rafał gawełda

fotosc
14-06-2006, 21:26
Na Bieliki, niestety drugi rok z rzedu sie nie udalo...w tym roku mam nadzieje nastapi przełom..do trzech razy sztuka :)

Pozdr
rafał gawełda
zapraszam do mnie na nie Troche trzeba przypilnowac ich ,ale mysle ze z pewnoscia latwiej jest niz w polsce

fotosc
14-06-2006, 21:30
Nie wiem co sadzic, bo nie miałem, nawet nie widziałem na własne oczy, za to wiem, widziałem , macałem, sam bym kupił gdyby nie cena http://www.tripodhead.com/, ale co tam dla Ciebie te klika stówek :)

Pozdr
Rafał Gawełda
za maly obiektyw mam do tego tak ze zrezygnowalem z tego ,ale wiem co to jest:-D Te inne brakety do lamp posiadam az trzy rozne

http://www.justritebracket.com/Products.html

Kubaman
14-06-2006, 23:53
fotosc, ja ci powiem, że co prawda krew zalewa jak się patrzy na łatwo dostępne ptaki za oceanem, ale po jakimś czasie mam wrażenie, że większość wróci do nas i będzie się czołgać, czatować, stawiać budy, ubierać w siatki z demobilu. To nas wyróżnia, sprawia nam frajdę, no i przede wszystkim pozwala się naprawdę uczyć.

Ptaku
15-06-2006, 13:15
zapraszam do mnie na nie Troche trzeba przypilnowac ich ,ale mysle ze z pewnoscia latwiej jest niz w polsce

Dzieki Fotosc :)chetnie bym wpadł, ale jakos tak ostatnio nie mam czasu popołudniami :mrgreen:

Dziekuje i pozdrawiam
rafal gawełda

Ptaku
21-07-2006, 11:30
Witam ponownie po długiej nieobecnosci zdjeciowej
Miałem okazje nie dalej jak wczoraj, spedzic kilkanascie godzin w towarzystwie tych pieknych ptakow. Przywiozłem z wypadu 1 ("słownie":
jedno ) w miare przyzwoite zdjecie. Nie spodziewałem się ze zrobienie dynamicznego ujecia przysporzy tyle trudnosci. Pomimo wystarczajaco krótkich czasów rzedu 1/2000, przy domknietej przysłonie f:10 tylko ta jedna klatka okazała się ostra z nieobcietym skrzydłem. Zaznaczam ze to pełny kadr, bez jakiegokolwiek nawet kosmetycznego przyciecia.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


Sprzet ten co zwykle - Mark II 300/4 + x1,4
Pozdr
Rafał Gawełda

mungo
21-07-2006, 14:41
To jedno jest świetne:) Mimo, że zamrożone w ruchu, to sprawia wrażenie dynamicznego. MI się bardzo podoba:)

Sibil
21-07-2006, 14:56
i to i wszystkie pozostałe zwalają mnie z nóg po prostu.. rewelacja i tyle

mungo
21-07-2006, 15:13
innych nie oglądałem, bo czasu brak;)

Simon
21-07-2006, 15:30
Ja wymiekam, po prostu...
Genialne swiatlo, GO, no i pieknie tego ptaszka zlapeles!!!
Gratuluje i chyle czola...

kris75
21-07-2006, 17:01
widze na razie to - po prostu National Geographic na CB

mariusz11
21-07-2006, 17:03
strzał marzenie! osobnik z nadbużańskiej kolonii?

kris75
21-07-2006, 17:05
Rafał czy na tej wystawie NG "Oblicza swiata" te kruki to nie sa twojego autorstwa?

Ptaku
21-07-2006, 18:52
Witam
Dzieki MUNGO, zachecam do znalezienia odrobiny czasu :)
Dzieki SIBIL
SIMON fajnie ze CI sie podoba, ale to swiato to nie takie fajne 11.00 am :)
KRIS75 dzieki za podniesienie poprzeczki, jak narazie NG sie mna nie interesuje :)
MARIUSZ11 osobnik z podkarpackiej koloni.

Pozdr
Rafał Gawełda


Rafał czy na tej wystawie NG "Oblicza swiata" te kruki to nie sa twojego autorstwa?

Nic mi o tym nie wiadomo, mozesz cos wiecej napisac na ten temat ?
Pozdr
Rafał

Brodi
21-07-2006, 19:33
Witam

Wstawiam poprzednie zdjecie nieco wieksze

http://img400.imageshack.us/img400/2844/czeczotki39789mk.jpg

oraz jedna z kolejnych klatek z serii

http://img356.imageshack.us/img356/7629/czeczotki239796ux.jpg

Pozdr
Rafał Gawełda

Świetne! Bardzo mi się podobały... Dzięki za motywację do pstrykania ;-)

kris75
21-07-2006, 23:56
Nic mi o tym nie wiadomo, mozesz cos wiecej napisac na ten temat ?
Pozdr
Rafał
Na tej wystawie jest takie zdjęcie z 2 walczacymi o padline krukami - bardzo podobna sceneria jak z twoich zdjec. Samą wystawę na pewno warto obejrzec - jest bardzo duzo zdjęć polskich fotografow i duzo tez jest zdjec zrobionych w Polsce. Jak bedę w Sopocie raz jeszcze to postaram sie pokazać ci o jakie zdjęcie mi chodzi.

Ptaku
25-10-2006, 20:39
Musiałem sie długo naszperac znim znalazłem swój wątek....na szczescie jest opcja szukaj :)
Nie zebym nie robił juz ptaków, ale tym razem inne zdjecie, małego gryzonia ktory zowie sie Mysz domowa :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Pozdr
Rafał Gawełda

Kubaman
25-10-2006, 21:44
hej, rewewlacja !
Kolor, kolor to jest to co mnie w tym zdjęciu podjarało.

Paweł
26-10-2006, 07:49
No , mi też się podoba.
Zwłaszcza kolorystka - podobnie jak Kubie.
Choć chyba trochę większą GO bym wolał.

Poważnie tylko jedno zdjęcię jej zrobiłes czy masz jeszcze coś? Jak masz do dawaj :)

Pozdrówka
paweł

Ptaku
26-10-2006, 11:53
Witam
Dzieki Kuba, dla mnie tez, to co w tej fotografi przyciaga wzrok to kolor.

Paweł zgadzam sie z Toba, nastepne zdjecia bede próbował bardziej przymykac. Zrobiłem wiecej , ale tylko jedno nadaje sie do pokazania.
Pozdr
Rafał

Kubaman
26-10-2006, 13:51
jakim sprzętem to robiłeś?
i ile sera musiałeś przytargać ;)

fotosc
26-10-2006, 17:17
fotosc, ja ci powiem, że co prawda krew zalewa jak się patrzy na łatwo dostępne ptaki za oceanem, ale po jakimś czasie mam wrażenie, że większość wróci do nas i będzie się czołgać, czatować, stawiać budy, ubierać w siatki z demobilu. To nas wyróżnia, sprawia nam frajdę, no i przede wszystkim pozwala się naprawdę uczyć.

ja tez uzywam sietki maskujacej :) nie ma tak lekko , chcesz miec zdjecie z dobrej odleglosci musisz czekac w ukryciu :)

Ptaku
26-10-2006, 18:27
No dobra chłopaki, zapodam jeszcze jedno....:) Kuba, myszki serek tylko w Pszczółce Maji jedza...to zwierzeta wszystkożerne, wabione na chleb, owoce i takie tam duperele.
Robione Markiem II + Tamron 90/2.8 MACRO.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

rysiaczek
26-10-2006, 21:31
co za portret. pelen uznania!

grzech71
26-10-2006, 22:03
Witam
... pierwsza myszka podoba mi się bardziej ;o) a twoje ptasie foty to już klasa sama w sobie!

Pozdrawiam
Grzesiek

fotosc
27-10-2006, 00:29
w ostatnim zdjeciu swiatlo niedopisalo ,ale poprzednie fajne :)

Ptaku
29-10-2006, 18:29
Witam ponownie
Żeby nie byc kojarzonym z gryzoniami :)podsyłam kilka ptasich zdjec. Ostatnie odsłoni kulisy całego tego fotografowania :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/289max.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/291max.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/293max.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img125.imageshack.us/img125/9427/przyrobocie0153cn6.jpg)

Pozdr
Rafał Gawełda

Kubaman
29-10-2006, 18:52
zaraz, zaraz - coś mi się wydaje, że mieliście rande vous z Pawłem. Już wiem skąd wziął 500/4.

Moglibyście mi kiedyś powiedzieć, jeśłi nawet zdjęć nie będę potrafił zrobić, to może się poznamy i piwko wychylimy :)

Dwójka i tójka bardzo mi się spodobały, trójka może nieco mniej, ale za to moment lepszy.

Ptaku
29-10-2006, 20:42
zaraz, zaraz - coś mi się wydaje, że mieliście rande vous z Pawłem.

A mieliśmy nie powiem :), ale obawiam sie ze nie z powodu tych zdjęc...Kuba zobacz jeszcze raz Pawła i moje zdjecia...jakie tam są ptaki ?


Już wiem skąd wziął 500/4.

Ja tez wiem....kupił sobie :)


Moglibyście mi kiedyś powiedzieć, jeśłi nawet zdjęć nie będę potrafił zrobić, to może się poznamy i piwko wychylimy :).

Kuba...na piwko mnie specjalnie zapraszac nie trzeba...łasym na nie na jak na niepłochliwe Gęsi :) chetnie Cie poznam

Pozdr
Rafał

Paweł
29-10-2006, 21:36
Rafale, patrząc na zdjęcia zaczynam żalować, ze nie skorzystałem z propozycji...
Śliczne fotki!

Panowie, to może w Żywcu na piwku się spotkamy - gwarantuję najświeższego "żywca" :))

Pozdrawiam serdecznie!

Kubaman
29-10-2006, 22:52
hmm, na ptakach to ja się znam jak ślepy na kolorach, ale na moje parszywe oko ty fociłeś gęsi gęgawy, a Paweł zbożowe :roll:

Tak czy siak, jeśli tylko będzie pogoda jestem chętny w dowolny weekend, zwłaszcza jeśli macie takie ciekawe miejscówki :mrgreen: Może się przy okazji czegoś przy was nauczę. Żywiec jest jak najbardziej OK ;)

Ptaku
30-10-2006, 14:42
Witam panów

Paweł - a nie mówiłem ze trzeba jechac :)

KUBA i Paweł - czekam zatem na probozycje, tylko jak ja po tych piwkach wróce z Żywca ?

pozdr
rafał

Ptaku
07-11-2006, 22:38
Witam ponownie uczestników znamienitego forum :). Tym razem chciałem pochwalic sie zdjeciami mojego pierworodnego, które powstały w tym roku nad brzegiem naszego bałtyku. Zdjecia jeszcze nigdzie nie prezentowane, wiec jest to moja premiera w temacie "ludzie"...czuje treme, ale wszystko zalezy od WAS :)

1. Łukasz fruwający


https://canon-board.info//brak.gif
http://img131.imageshack.us/img131/117/lukasz6981cc0.jpg]źródło (

2. Łukasz zakochany :)


https://canon-board.info//brak.gif
http://img296.imageshack.us/img296/3007/lukasz6812xa9.jpg]źródło ([URL=http://imageshack.us)

3.Łukasz i rozbryzg


https://canon-board.info//brak.gif
http://img112.imageshack.us/img112/6666/lukasz6873ai9.jpg]źródło (

4. Łukasz zaskoczony


https://canon-board.info//brak.gif
http://img112.imageshack.us/img112/7711/lukasz7142gk1.jpg]źródło ([URL=http://imageshack.us)

Jakby sie bardzo podobały mam więcej :)
Polubilscie juz chłopaka ? :):):)
Pozdr
Rafał Gawełda

Kubaman
07-11-2006, 22:42
dwa ostatnie, a zwłaszcza trzecie IMHO świetne. To trudnawy temat, niałetwo zrobić zdjęcia rodzinne tak jak podchodzimy do zdjęć na codzień.

Ptaku
09-11-2006, 11:54
...........tak jak podchodzimy do zdjęć na codzień.

WItaj Kuba
Co chciałes przez to powiedziec ?
Pozdr
rafał gawelda

fotosc
10-11-2006, 03:24
Witaj
specem od fotek nie jestem
1 fajna , ale dolu brakuje
2 za centralnie
3,4 fajny chlopak :)
ale to tylko to co ja mysle :)

Kubaman
11-11-2006, 21:08
Ptaku, nic szczególnie odkrywczego ;)
ja po prostu mam sporego stresa jak mam robić rodzinę, bo nijak takie zdjęcia mi nie chca wychodzić. Za dużo stresu, odpowiedzialności za kadr itp, za mało zabawy i luzu. Przynajmniej u mnie. Dlatego tym bardziej szanuję takie fotki rodzinne, gdzie jest dobre zdjęcie ale i luz, autentyczność. Pozdrawiam.

Kubaman
27-12-2006, 00:22
Ptaku,
właśnie spędzam miłe chwile nad doskonałym prezentem, który otrzymałem pod choinkę: dwutomowe dzieło Ptaki Polski A.Kruszewicza. Przeglądam sobie tom drugi i widzę znajome zdjęcia - paterzę na autorów fotografii i bum: Ptaku we własnej osobie :o 8-) Naliczyłem 11 zdjęć Twojego autorstwa, a powiem szczerze kilka naprawdę mi się podoba.

Wielkie gratulacje i szczere uznanie dla takiego osiągnięcia :!:
Osładzam moją gorzką ptasią niemoc ciesząc się Twoim sukcesem.
Gratulacje!

Ptaku
28-12-2006, 22:54
Dziekuje Kuba
Na pierwszy tom sie nie załapałem, jakos nie mogłem sie zebrac na wysłanie wglądówek i ........timeout :) Drugiego tomu sobie przypilnowałem i udało sie sprzedac 13 zdjec w tym jedno na całą stronę. Nie wiem czy to powód do dumy i chwały :), ale kilka groszy wpadło i to sie liczy :)

Pozr
rafał

matka_Wariatka
28-12-2006, 23:53
Dziekuje Kuba
Na pierwszy tom sie nie załapałem, jakos nie mogłem sie zebrac na wysłanie wglądówek i ........timeout :) Drugiego tomu sobie przypilnowałem i udało sie sprzedac 13 zdjec w tym jedno na całą stronę. Nie wiem czy to powód do dumy i chwały :), ale kilka groszy wpadło i to sie liczy :)

Pozr
rafał

to z pewnoscia powod do dumy i chwaly :) gratuluje!

fotosc
29-12-2006, 04:50
uwazam ze powinienes byc dumny z tego , bo nie kazdemu udaje sie przedac zdjecia do ksiazki :)
gratuluje :)

Kubaman
29-12-2006, 11:32
i to jakiej książki:
http://www.ptakipolski.pl/article_info.php/articles_id/5

bardzo polecam (ze względu na zdjęcia, ale również świetnie podaną treść)

Kosmo
29-12-2006, 12:00
W tym roku dostałem na gwiazdkę oba tomy :-) swietne wydanie i swietne zdjęcia

mrooq
29-12-2006, 12:37
Bardzo przypadły mi do gustu tła. Niesamowite. Nie jestem specjalista ale mogę napisać ze jakość zdjęć w połączeniu z bardzo ładnym design-em strony sprawia bardzo profesjonalne wrażenie.
Mam nadzieje ze jakiś czas przerobie trochę moja stronę www - ale to tak na marginesie

pozdrawiam

Avadra_K
29-12-2006, 14:15
Ptaku - witam, pozdrawiam, przesyłam ukłony dla Mistrza.

PS.

Uzupełnij na swojej stronie kategorię sukcesy - publikacją zdjęć w atlasie.

pozdrawiam.

Ptaku
31-12-2006, 14:23
Dziekuje wszystkim za uznanie, mam troszke inne podejscie do sprawy
primo - ksiażka Pana Kruszewicza to takie popularne podejscie do ptasiego tematu nie majace nic w wspólnego z profesjonalnym ornitologiczno-naukowym wydawnictwem. W braży ornitologicznej nic ono nie znaczy.
secundo - duma i chwała to publikacja w np Awifaunie Polski...mnie sie oczywiscie nie udało :)

Co do jakosc zdjec tam prezentowanych, tez mam troszke inne zdanie. Wiekszosc tych zdjec jest mi znana. Wiec widze różnice. Jak dla mnie jest to koszmarnie zrobione pod względem graficznym (chodzi o jakosc samych zdjec)
Ktos zupełnie bez pojecia skalował kolory, wyszło jak wyszło.

Kategorie uzupełnie...ale nie o to wydarzenie :) to publikacja, a takiej zakładki na stronie nie przewidziano :) Sukcesy....sa, a i owszem, dodam niebawem.
Pozdr
Rafał

P.S
Jedyna publikacja która sie moge pochwalic to fotografia we włoskim albumie fotograficznym "Europa Natura Portfolio 1", prezentującym dorobek europejskich stowarzyszeń, Pubblinova Edizioni Negri, 2005;
http://www.pubblinovanegri.it/Naturfot/Album06.htm

Ptaku
05-05-2007, 19:35
Witam wszystkich po długiej przerwie. Mam dwa newsy :)
primo - stałem sie posiadaczem nowego tele Canon 500/4 IS 'L"
secundo - już nim robiłem zdjęcia, do których oglądania zachęcam


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/308max.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/309max.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/310max.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/312max.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gawelda.pl/foto/313max.jpg)

Pozdr
Rafał Gawełda

guest1
05-05-2007, 19:50
Fotki tego ptaka super to raz
a dwa todlaczego
primo - stałem sie posiadaczem nowego tele Canon 500/4 IS 'L"
ten a nie 400mm 2,8 albo 600mm ??

muflon
05-05-2007, 21:34
primo - stałem sie posiadaczem nowego tele Canon 500/4 IS 'L"
Hmm, a dałbym głowę, że widziałem Cię już gdzieś na zdjęciu z jakąś długą białą rurą :roll:

Fajny ten drugi ptak, taki wiosenny... A właściwie wszystkie rewelacyjne, za takie światło to można zabić ;-) (napisałbym "dać sobie uciąć rękę", ale wtedy może być ciężko z utrzymaniem L-ki :lol:)

szycho
05-05-2007, 22:34
... (napisałbym "dać sobie uciąć rękę", ale wtedy może być ciężko z utrzymaniem L-ki :lol:)
Zawsze pozostaje statyw:)
Ptaku fotki są w super.

fotosc
06-05-2007, 14:08
gratuluje tele :)
wszystkie sa extra , ale 1 najbardziej mi sie podoba :)

Ptaku
09-05-2007, 10:26
ten a nie 400mm 2,8 albo 600mm ??

dlatego ze: 400/2.8 juz miałem i sie zniecheciłem, ale nie pytaj dlaczego, dlugo by pisac, i dlatego ze 500/4 jest tańszy i o 100 mm dłuższy :)


Hmm, a dałbym głowę, że widziałem Cię już gdzieś na zdjęciu z jakąś długą białą rurą :roll:

Fajny ten drugi ptak, taki wiosenny... A właściwie wszystkie rewelacyjne, za takie światło to można zabić ;-) (napisałbym "dać sobie uciąć rękę", ale wtedy może być ciężko z utrzymaniem L-ki :lol:)

masz racje, widziałes, ale nie z długa rura tylko białą, 300/2.8 :) potem było 400/2.8...teraz juz wiesz :)

Pozdr
rafał

Ptaku
14-05-2007, 15:23
Witam Ponownie
tym razem bohaterem będzie Krwawodziób...Kuba...TY wiesz o co chodzi :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/real/31/151393_195113.jpg)

Bedą nastepne :)
Pozdr
Rafał

fotosc
16-05-2007, 00:39
dlaczego mi tak nie wychodza te ptaki jak Tobie ??? co ja jeszcze zlerobie??

fota swietna :)

Ptaku
16-05-2007, 15:05
Sylwek
to około dziesiac minut trzymania oka na wizjerze, i ptaka cały czas w ostrosci, troszke wyczerpuje...zwłaszcza kregosłup, kiedy siedzisz na dupie w błocie i obiektyw masz skrecony mocno na prawo, a bude ciasną.
Ale da rade :)
Pozdr
Rafał

nastier
16-05-2007, 15:50
Ptaku - moze najpierw zajrzyj do galerii Sylwka... ;) on jest raczej na innym poziomie niz mogloby Ci sie zdawac ;)

mariusz11
16-05-2007, 16:31
to około dziesiac minut trzymania oka na wizjerze, i ptaka cały czas w ostrosci,


Ptaku, czy do tego typu ujęc korzystasz z AI SERVO?

Ptaku
16-05-2007, 22:02
Ptaku - moze najpierw zajrzyj do galerii Sylwka... ;)

MOŻE NAJPIERW troszkę grzeczniej,o ile miało być niegrzecznie, nie wiem skąd teza ze nie zaglądam ?


on jest raczej na innym poziomie niż mogłoby Ci sie zdawac

Co mnie sie zdaje wiem doskonale, często zresztą rozmawiamy z Sylwkiem na temat jego zdjęć. Ocena dokonań Sylwka jest moja osobista sprawa i nic CI do niej.


Ptaku, czy do tego typu ujęć korzystasz z AI SERVO?

Mariusz
W tym akurat przypadku nie korzystałem, bo ptak był na tyle blisko ze użycie tej opcji skutkowało by ostrością na tułowiu nie głowie (aktywny centralny punkt) CO prawda i tak sie skończyło z takim efektem, ale to dlatego ze lekko podskoczył i ciut sie zbliżył do mnie, wiec ostrość lekko uciekła. Ale bardzo często korzystam z ALL SERVO szczególnie w ujęciach dynamicznych

Pozdr
Rafał
!

nastier
16-05-2007, 22:48
MOŻE NAJPIERW troszkę grzeczniej,o ile miało być niegrzecznie, nie wiem skąd teza ze nie zaglądam ?

to nie ja jestem niegrzeczny :) mialo byc przyjaznie, no offence. po prostu Twoja wypowiedz zabrzmiala tak jakbys traktowal Sylwka jak amatora ;)

myslalem, ze emotikonki zalatwiaja sprawe odczytu mojego postu :)

troche luuuzu.. pokój! :)

fotosc
17-05-2007, 00:26
nastier Rafal bardzo duzo mi pomogl i nauczyl z czego sa i widac tu rezultaty :) , a ze to akurat napisalem na ogolnym :) ot tak czasami trzeba :)



Rafal , znam ten bol trzymania palca na spuscie , robie w wiekszosci na all servo , co dopowiem ze szybko baterie sie wyczeruja :( , no ale plecy mnie nie bola , bo ja leze w czatowni :) no ale mimo tego wszystkiego , jest , ( widze ) ze fotki Twoje sie roznia , sa inne , a temat ten sam
sumujac ; jeszcze czegos mi brakuje w moich fotkach , a nie wiem czego :(

Zigi
19-05-2007, 09:48
Rafale twoje ostatnie zdjęcia są świetne. Widać nowy nabytek dobrze Ci służy. A czy mógłbyś podać do przedostatnich pięciu parametry przy jakich były wykonane?

Ptaku
17-01-2008, 16:47
Witam
Po długiej mojej tu nieobecnosc, nadszedł czas reaktywacji

Pojechałem na rekonesans bielikowych możliwosc miejsca


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Pojechalem na rekonesans świstaczych możliwosci miejsca


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Tu siadłem z pełną premedytacja i znajomoscią miejsca


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Pozdr
rafal

A-la-N
17-01-2008, 20:55
Mysz, świstak Mama i synek, ptaszki i wysoka trawa to doskonałe zdjęcia. Technika, warsztat, jakość +++
Ale strona - wybacz, zniechęcająca. Brak motywu przewodniego, różnorodna kolorystyka, dziwny system ułożenia i rozplanowania galerii. Wyskakujące powięszkone zdjęcia to jest coś co najbardziej denerwuje ludzi. Tak dobre zdjęcia muszą być pokazane również w sposób dobry. Inaczej osłabia się ich wartość.

guest1
20-01-2008, 11:37
A-la-N chyba z kolorystyka przesadziłes kolory jak najbardziej dobrane do całosci
Jak Ty bys ułozył i rozplanował galerie Rafała?? bo jestem bardzo ciekaw
wyskakujace powiekszenie fotki nie jest najgorszym rozwiazaniem uwazam ze rozwiazanie twojej galeri jest duzo gorszym ale to moje zdanie
A-la-N nigdy nie podpasisz wszystkim aby byli zadowoleni

Ptaku
21-01-2008, 11:36
Witam
"Piosenka o Hałdzie" dzis drugi raz obejrzałem.....świetne...ma klimat, rewelacyjnie dobrana muzyka, b dobrze zmontowane ogólnie...jestem pod duzym wrażeniem. Widać profesjonalna robote...jesli to zrobiłes sam (nie mówie o zdjeciach, bo to Twoja robota) gratuluje.
Sposób pokazania tej prezentacji optymalny...ale "Dwa światy" rozczarowuja, nie wpuscili sie Cię na dół ? Spodziewałem sie naprawde dwóch światów tych ludzi, a zobaczyłem brudna i czysta twarz kilku gorników...nie pomyslałeś aby pokazac ich prace, jak dla mnie brak pomysłu.
Moja Galeria Cie irytuje....no cóz.....jestes pierwszym, słyszałem juz wiele mniej lub bardziej konstruktywnych uwag na temat mojej strony, ale z taką spotykam sie po raz pierwszy. Dowodzi to jedynie tezie ze wszytskich nie da sie zadowolic :)
Ale idac ta droga, zabieram sie za zmiany na stronie, co prawda nie beda dotyczyły prezentacji samej galerii ani kolorystyki całosci, ale mysle ze bedzie lepiej, czytelniej i bardziej przyjaźnie dla odwiedzajacych.
Dziekuje i pozdr
Rafal Gawełda